Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Aktualitete Ndėrkombėtare > Foto - Lajm
Gjithsej 31 faqe: « 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Imortale Jecur
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 23/12/2005
Vendbanimi: Durres
Mesazhe: 67

Citim:
Po citoj ato që tha Tulipani
17/02/08

 

Ja flamuri i ri i Republikes se Kosoves 5 yjet simbolizojne 5 etnite me domethenese. Ndonese te duket pak paradoksale sepse te gjithe e dine se ai i verteti s'eshte aspak BLU.ne fakt jane 6 yje dhe mendoje se jane per 6 kontinentet (mendoje nuk jam i sigurte per kete).
gjithsesi edhe mua me beri pershtypje ngjyra e flamurit dhe mbi te gjitha qe nuk kishte as1 te perbashket me flamurin shqipetar. Mos harrojme qe ato me flamurin shqiptare kane luftuar dhe jane identifikuar gjate gjithe periudhes me te veshtire te pushtimit Serb.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Shkurt 2008 19:19
Imortale Jecur nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Imortale Jecur Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Imortale Jecur (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Imortale Jecur Shto Imortale Jecur nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Imortale Jecur nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Tulipani
< ArtHolic >

Regjistruar: 11/01/2007
Vendbanimi: Secret Garden
Mesazhe: 4717

Citim:
Po citoj ato që tha Imortale Jecur


ne fakt jane 6 yje dhe mendoje se jane per 6 kontinentet (mendoje nuk jam i sigurte per kete).
gjithsesi edhe mua me beri pershtypje ngjyra e flamurit dhe mbi te gjitha qe nuk kishte as1 te perbashket me flamurin shqipetar. Mos harrojme qe ato me flamurin shqiptare kane luftuar dhe jane identifikuar gjate gjithe periudhes me te veshtire te pushtimit Serb.Ke shume te drejte ... jane 6 megjithate perfaqesojne etnite ne Kosove jo kontinentet. Ne fakt pritej puna e flamurit, dhe kjo jo per deshiren e kosovareve por mendoj nga imponimi i Nderkombetareve. 1 flamur sado pak i ngjashem me ate tonin do kish qene shume telash-sjelles. Gjithsesi c'rendesi ka 1 flamur blu kur Kosova te dielen ish e gjitha kuq e zi?

__________________
"Sono gli altri le strade, io sono una piazza, non porto in nessun posto, io sono un posto"

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Shkurt 2008 09:07
Tulipani nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Tulipani Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Tulipani (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Tulipani Shto Tulipani nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Tulipani nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Imortale Jecur
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 23/12/2005
Vendbanimi: Durres
Mesazhe: 67

Po Tulipan ke te drejte 6 yjet simbolizonin 6 etnite dhe jane
1: shqiptaret
2: turqit
3: serbet
4: goranet
5: romet
6: kete nuk e di me saktesi, por ndoshta vllenjte.
pershendetje dhe Rrofte kosova e pavarur.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Shkurt 2008 09:25
Imortale Jecur nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Imortale Jecur Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Imortale Jecur (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Imortale Jecur Shto Imortale Jecur nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Imortale Jecur nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Imortale Jecur
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 23/12/2005
Vendbanimi: Durres
Mesazhe: 67

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re gaza.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 84 herė.

Te rinjte krijojne nje barrikade ne Gaza si forme proteste kundra bllokimit Izraelit.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Shkurt 2008 12:13
Imortale Jecur nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Imortale Jecur Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Imortale Jecur (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Imortale Jecur Shto Imortale Jecur nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Imortale Jecur nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Eria
... smile ...

Regjistruar: 19/10/2005
Vendbanimi:
Mesazhe: 10643

Thumbs up

Ethet gjermane.Nje shqiptare ne Top 15!

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re 3995387.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 82 herė.

Juna Manaj (16), Nxenese nga Butzbach (Hessen)
Ditelindja: 06.12.1991
Shenja e horoskopit: Shigjetari

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Shkurt 2008 13:26
Eria nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Eria Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Eria (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Eria Shto Eria nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Eria nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Eria
... smile ...

Regjistruar: 19/10/2005
Vendbanimi:
Mesazhe: 10643

Fituesit e Oscar 2008

1. Filmi me i mire "No Country for Old Men"
2. Aktori me i mire kryesor Daniel Day-Lewis ("There Will Be Blood")
3. Aktorja me e mire kryesore Marion Cotillard ("La Vie en Rose")
4. Aktori me i mire ne rol dytesor Javier Bardem ("No Country for Old Men")
5. Aktorja me e mire ne rol dytesor Tilda Swinton ("Michael Clayton")
6. Regjizori me i mire Joel Coen & Ethan Coen ("No Country for Old Men")
7. Filmi me i mire i huaj Film "Die Fälscher" (Austri)
8. Skenari me i mire i pershtatur Joel Coen & Ethan Coen ("No Country for Old Men")
9. Skenari me i mire origjinal Diablo Cody ("Juno")
10.Filmi me i mire me kartona "Ratatouille"
11. Dejtimi me i mire artistik "Sweeney Todd"
12. Kamera me e mire "There Will Be Blood"
13. Toni me i mire "Das Bourne Ultimatum"
14. Montazhi me i mire muzikor "Das Bourne Ultimatum"
15. Kolona zanore me e mire "Atonement - Dario Marianelli"
16. Kenga me e mire "Falling Slowly" aus "Once" (Glen Hansard and Marketa Irglova)
17. Kostumografia me e mire "Elizabeth: The Golden Age"
18. Filmi dokumentar me i mire (i gjate) "Taxi to the Dark Side"
19. Filmi dokumentar me i mire (i shkurter) "Freeheld"
20. Bester Filmschnitt "The Bourne Ultimatum"
21. Make-up me i mire "La Vie en Rose"
22. Filmi me i mire i shkurtter vizatimor "Peter & the Wolf"
23. Filmi me metrazh te shkurter me i mire "Le Mozart des Pickpockets"
24. Efektet me te mira vizive "The Golden Compass"
Honorary Award (Ehrenpreis) Robert Boyle

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Shkurt 2008 13:35
Eria nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Eria Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Eria (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Eria Shto Eria nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Eria nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Tulipani
< ArtHolic >

Regjistruar: 11/01/2007
Vendbanimi: Secret Garden
Mesazhe: 4717

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re 1113730_12.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 69 herė.

 

Ujë i shkrirë duke rrjedhur në akullnajën e Groenlandës, në lindje të qytetit Ilulissat. Disa shkencëtarë janë të mendimit se dukuri të tilla janë një tregues i saktë i ngrohjes globale.

__________________
"Sono gli altri le strade, io sono una piazza, non porto in nessun posto, io sono un posto"

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Shkurt 2008 15:12
Tulipani nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Tulipani Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Tulipani (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Tulipani Shto Tulipani nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Tulipani nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Tulipani
< ArtHolic >

Regjistruar: 11/01/2007
Vendbanimi: Secret Garden
Mesazhe: 4717

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re _40999530_windowsbody.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 66 herė.

$1.4bn gjobe per Microsoft nga Komisioni i EU per abuzim te monopolit e per eliminim te drejteperdrejt te konkurrenteve te tjere te merkatos software.

__________________
"Sono gli altri le strade, io sono una piazza, non porto in nessun posto, io sono un posto"

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Shkurt 2008 15:17
Tulipani nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Tulipani Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Tulipani (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Tulipani Shto Tulipani nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Tulipani nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Eria
... smile ...

Regjistruar: 19/10/2005
Vendbanimi:
Mesazhe: 10643

http://youtube.com/watch?v=YFZkjyY8F1Y

Nje aeroplan shpeton nga perplasja fale profesionalitetit te treguar nga piloti!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 04 Mars 2008 17:35
Eria nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Eria Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Eria (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Eria Shto Eria nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Eria nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Tulipani
< ArtHolic >

Regjistruar: 11/01/2007
Vendbanimi: Secret Garden
Mesazhe: 4717

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re 20070622111123pentagon.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 42 herė.

Departamenti amerikan i Mbrojtjes e ka ndaluar gjigandin Google të kërkimeve në internet nga fotografimi me hollësi i mjediseve brenda bazave ushtarake amerikane.

Zyrtarët e Pentagonit thonë se janë të shqetësuar se imazhet shumë të hollësishme tredimensionale të strukturave ushtarake mund t'u vijnë në ndihmë armiqve potencialë, nëse publikohen në faqet shumë të ndjekura të internetit të kompanisë Google.

__________________
"Sono gli altri le strade, io sono una piazza, non porto in nessun posto, io sono un posto"

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Mars 2008 10:42
Tulipani nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Tulipani Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Tulipani (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Tulipani Shto Tulipani nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Tulipani nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 09:59 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 31 faqe: « 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Aktualitete Ndėrkombėtare > Foto - Lajm

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.