Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > Keto zgjedhje do i fitoje klani apo morali i perbashket?
Gjithsej 11 faqe: « 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Tulipani
< ArtHolic >

Regjistruar: 11/01/2007
Vendbanimi: Secret Garden
Mesazhe: 4717

Zgjedhes e kandidate. Po sikur t'ia prishim qejfin liderit te gjithepushtetshem ?

Te jesh zgjedhes e kandidat ne keto dite fushate s'duhet te jete dhe s'eshte e lehte. Per te paret, sepse po duket sikur po na japin rendesi, po na kushtojne (te pakten ne aparence) vemendje e ne s'jemi mesuar. Dhe gjeja me e rendesishme : s'dime nese vota jone do jete ajo e duhura per te sjelle ate ndryshimin qe lexojme neper parrullat elektorale por qe s'eshte e thene te ndodhe me fitoren e kujtdo kandidati. Flas perhere per ata qe kane ndergjegje e pergjegjesi e jo ata robotet qe do votojne si cdo here ate qe u ka thene kryetari i familjes apo kryetari i partise.

Ndersa per te dytet, ata qe do na perfaqesojne. Ehh dhe ata duhet te jene ne stres. Duhet te sorollaten fizikisht neper 'autostradat' tona, neper qytetet e fshatrat me nivel te larte jetese, i duhet te gjejne fjalet, premtim-genjeshtrat e duhura per te na bindur (gjithmone flas per te paret e jo per ata robot-votuesit e zellshem).

E si lajtmotiv i kesaj panorame, mediat percjellin gjithcka. Pasqyrojne bile ne High Definition ate qe ndodh, sepse mos harrojme ne jemi si Perendimi De facto por na mungon De iure.

Ka zgjedhes si puna ime qe dhe pse ndodhen larg ndoshta kthehen te votojne. Por deri sa te ndodhe kjo nese ndodh, ndjek me sa mundem se cfare behet ne memedhe. E duke qene nje person qe s'te jep gje pa e merituar, mora telefonin e thashe ti terhiqja vemendjen njerit/njeres prej kandidateve e ti thoja se show-tv te servirur prej partive te tyre nuk ia kemi per borxh e mundesisht te marrin masa sa jane ne kohe. Mund ta beni dhe ju po te keni pak vullnet, ne fushate zgjedhjesh ne pergjithesi jane shume te disponueshem.

E nga kjo bisede pata konfirmimin e dickaje shume te rendesishme: si popull paskemi idealiste (te brishte por prape idealiste) te fshehur ne gjirin tone. Ky kontigjent nuk e mendon ama si lideri ! Eshte ne gare perkrah liderit por ka frike nga ai, reklamon programin e tij por e ka vene firmen me gjysme zemre e jo me bindje. Mendimi i vertete i ketij kontigjenti eshte i detyruar te rroje ne klandestinitet. Nese del eshte karte e djegur. Liderit qe i buron pushteti nga populli nuk i pelqejne keta lloj njerezish te pergatitur. Keshtu fjalet qe degjojme : kryetari im, partia ime s'jane te rastesishme. Jane nje mburoje per keta idealiste te brishte, e vetmja menyre per te mos merakosur liderin e per ta siguruar qe ai di e ai vendos. Shpresojne ne nje fitore te shkretet e ne nje te neserme ku mund te bejne dicka te mire. Kjo pakice eshte e perzier me shumicen qe liderin e adhuron, qe s'ia ben fjalen dysh. Dhe e dime mire sa vlen mendimi i minorancave ne nje demokraci ideale jo me ne demokracine shqiptare.

E atehere kthehem tek detyra e veshtire qe kemi si zgjedhes : te hapim syte te zbulojme kete pakice ku dreqin eshte, nese doni ta kerkoni gjithmone. E fshehur por qe ekziston! Ti japim fjalen e ti themi qe dhe pa liderin (mbi te gjitha pa liderin) do kete mbeshtetjen tone. T'ia heqim friken e ti sigurojme se lideret i kane dhe duhet ti kene ditet e numeruara me te vetmin qellim se progresi vjen nga vullneti per te kundershtuar padrejtesite e deshira per tu permiresuar duhet te jete ne te njejten vale per te gjithe.

Ndryshimin pra e kane ne dore keta njerez te frikesuar, qe kerkojne ndihme mes fjaleve: kryetari im - partia ime. Jane ata njerezit qe meritojne besim sepse se kane pasur kurre. Zgjidhja/zgjedhja me e thjeshte me duket te bejme nje fushate paralele : te kontestojme fuqine e nje lideri qe pengon zhvillimin e te gjitheve ne emer te nje klan-karrigeje e te dallojme kush jane disidentet qe duan te devijojne. Sepse ndryshimin e sjellin vec ata qe duan te devijojne!

__________________
"Sono gli altri le strade, io sono una piazza, non porto in nessun posto, io sono un posto"

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Maj 2009 14:52
Tulipani nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Tulipani Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Tulipani (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Tulipani Shto Tulipani nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Tulipani nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
IQVLORA
me pushime

Regjistruar: 17/09/2003
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 2750

[QUOTE]Po citoj ato që tha Tulipani
[B]Kur lexohen lajmet per ekonomine nuk lexohen si Gossip-et e lojtareve te futbollit iqvlora. Une s'jam 'guru' ekonomie aq me pak s'merrem me parrullat e opozites por ama kam kaq kthjellesi e njohuri te kuptoj se borxhet nuk jane ilace qe i marrim per te na hequr dhimbjen e kokes perkundrazi do na bejne me dhimbje ne te ardhmen kur te zbulojme se sot nje grup te papergjeshmish per arsye fushate po bejne idiotesi. E ke kerkuar ndonjehere zotrote se ku perfundojne ato para?


Tulipan

Nuk po te pergjigjem me gjuhen qe keni perdorur ju ne mesazhin tuaj,sepse i permbahem nje premtimi.
Te jesh e bindur se une nuk i lexoj lajmet per ekonomine si gosipet e futbollit,sepse nuk jam thashethemexhi.Une nuk i gjykoj e trajtoj shume teorikisht problemet e ekonomise,por nisem nga realiteti praktik.Gjithashtu di te beje mire krahasimet me te shkuaren.Toni Blair ju tha britanikve kur kerkoi mandatin e trete:''Ju lutem me jepni votat edhe kesaj here,sepse dua te realizoj nje enderr''.Endrra e tij ishte t'i jepte nje hov te ri ekonomise se vendit te tij.Une qe jetoj ketu po ju them se ai packa se nuk ishte deri ne fund e realizoi ate.Ekonomia e ketij vendi renditet e dyta ne Europe per nga qendrueshmeria.Po ta krahasoje me vitin 1997 kur ai erdhi ne pushtet ekonomia e udhehequr nga konservatoret ishte me probleme te shumta.Besoj se Financial Times eshte nje organ shtypi prestigjoz ne arenen nderkombetaredhe si e till ajo nuk mund te krahasohet me La Stampen e ndonje gazete tjeter italiane.Po ashtu edhe FMN dihet nga te gjithe se kush eshte.Besoj se asnje teoricien nga Shqiperia sado i kthjelklet e i mencur qofte, nuk ka tager qe t'i kundershtoje.Nuk eshte mire te bejme nihilistin per arritjet.Kete po e pohojne edhe kandidatet per deputet te PS.Ketu nuk e kam fjalen per nje fare Ditmir Bushati,i cili kur BE thote se Albania ka bere perparime,ndersa ky si drejtues i i nje OJQ-je qe udhezimet i merr nga PS,thote qe nuk eshte e vertete.Njerez te till jane keqdashes te vendit te tyre.Ata dashurojne vetem karrigen e tyre.Sado e paperfillsheme qe te jete rritja ekonomike ajo nuk tregon recesion por pozitivitet,kur dihet se kriza ka pllakosur boten.
Skepticizmi i kesaj viraneje Europe qe na i ka pasur dhe na i ka me hile eshte teper i dukshem karshi nesh.Arsyeja eshte sepse ne konsiderohemi si vend myslyman,kur dihet qe ne as qe ne nuk na plas per kete religion.Edhe Bosnja eshte nje vend myslyman,prandaj edhe qenja Europe e la Serbine te vriste 200 mije njerez,vetem e vetem pse ishte shtet me shumice myslymane.Kritikat e europianve jane vetem dengla ose pretekse per te na vonuar.Korrupsion e varferi ka sa te duash ne FYROM.Une e kam vizituar para 2 vitesh ate vend dhe te them se ne shqiptaret rrojme me mire nga maqedonasit.Korrupsion,krim te organizuar,fshehje kriminelesh lufte,veprimtari sabotuese ndaj nje shteti fqinj ka ne Serbi me bollek dhe serbet qenja Europe po i trajton sikur i ka pjelle zagarja e beut e ne te tjeret sikur na ka bere ajo e rrugve.A ja ke bere pyetjen vetes:''Nqse keto kusure do t'i kishte Shqiperia,si do te vepronin bucet europiane?''Ta them une;rrezik do te kishin menduar per te na coptuar perseri.Politikanet tane joshen e futen neper grackat e fqinjit tone jugor dhe ne kete menyre ata nuk vihen ne sherbim te interesave te vendit,por ne ato te vetat e per te kenaqur edhe ambicjet e te tjerve.Keshtu ata behen mashe e atyreve qe nuk ju intereson futja jone ne familjen europiane.
E indinjuar ju thoni se mire na i bejne se ne nuk jemi njerez e nuk kemi shtet.Jo ne jemi njerez si gjithe te tjeret e duhet t'i gezojme te drejtat dhe lirite ,sepse jetojme ne zemer te Europes.Fatkeqsia jone eshte se jemi nje shtet i vogel.Sa lufte e perpjekje beri bota per bashkimin e Gjermanive,sa perpjekje po behen per te bashkuar dy Korete,pse nuk mendojne keto prostituta te Europes qe edhe Kosova te bashkohet me token ame?Sepse eshte keqdashese.Pra me gjithe mangesite qe kemi ne duhet te ishim tani vend kandidat i BE,sepse Bullgaria,Rumania,Sllovakia e ndonje tjeter kane qene me shit nga ne kur u pranuan ne BE.Miq te mijte nga Bullgaria,Rumania tregojne se korrupsioni e varferia i bene ata qe te lene vendet e tyre ,te bejne pune te rendomta edhe pse jane me diploma universiteti.Une ju them me shaka nja dy inxhinierve rumun ''coban''(keshtu i therrasin edhe ata,ruajtesit e bagetive) kur shkembehem me ta gjate kohes se punes. Ata bejne pune qe shqipot as qe ua hedhin ju afrohen.
Te jesh e bindur se lideret shqiptar,te kujdo krahu qe te jene i kane deputetet e listave dhente e kopese. Ata vete do te sillen si diktatore me ta.Ata jane pa goje e pa inisiative,ndryshe e hengren.Pervoja kete na ka treguar.
Ne fund po them se PD duhet t'i humb zgjedhjet,sepse ndyshe Saliu nuk zbret nga kali.

__________________
Kur nuk keni mesuar asgje nga askush dhe kur askush nuk ka mesuar asgje nga ne,atehere thjeshte kemi humbur rastin ne jete.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Maj 2009 18:54
IQVLORA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė IQVLORA Kėrko mesazhe tė tjera nga: IQVLORA Shto IQVLORA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto IQVLORA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
arturm
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/12/2006
Vendbanimi: itali
Mesazhe: 1195

IQ

Citim:
Po citoj ato që tha IQVLORA

Ne fund po them se PD duhet t'i humb zgjedhjet,sepse ndyshe Saliu nuk zbret nga kali. [/B]


Jam kurioz te di, cfare te ben te mendosh qe po humbi Sala do zbresi nga kali? Une vete nuk kam degjuar ndonje deklarate te tij ne kete drejtim.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Maj 2009 21:25
arturm nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė arturm Kėrko mesazhe tė tjera nga: arturm Shto arturm nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto arturm nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
arturm
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/12/2006
Vendbanimi: itali
Mesazhe: 1195

Re: Zgjedhes e kandidate. Po sikur t'ia prishim qejfin liderit te gjithepushtetshem ?

Citim:
Po citoj ato që tha Tulipani
Ka zgjedhes si puna ime qe dhe pse ndodhen larg ndoshta kthehen te votojne.


Eshte dhe Varka.

Edhe ai nje here ne kater vjet shkon ne Shqiperi, per votime.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Maj 2009 21:26
arturm nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė arturm Kėrko mesazhe tė tjera nga: arturm Shto arturm nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto arturm nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Tulipani
< ArtHolic >

Regjistruar: 11/01/2007
Vendbanimi: Secret Garden
Mesazhe: 4717

Citim:
Po citoj ato që tha arturm


Eshte dhe Varka.

Edhe ai nje here ne kater vjet shkon ne Shqiperi, per votime.



Per te tjeret nuk e di, por per mua mos bej statistika se nuk i pergjigjen realitetit

__________________
"Sono gli altri le strade, io sono una piazza, non porto in nessun posto, io sono un posto"

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Maj 2009 23:46
Tulipani nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Tulipani Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Tulipani (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Tulipani Shto Tulipani nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Tulipani nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
IQVLORA
me pushime

Regjistruar: 17/09/2003
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 2750

Re: IQ

Citim:
Po citoj ato që tha arturm


Jam kurioz te di, cfare te ben te mendosh qe po humbi Sala do zbresi nga kali? Une vete nuk kam degjuar ndonje deklarate te tij ne kete drejtim.




Buongiorno miku im!
Ne nje interviste me nje panel gazetaresh ne emisionin ''Opinion'' ai ka deklaruar,(mbas nje pyetje qe ju be,se cfare do te beni nqse humbisni zgjedhjet e Qershorit)se une do te largohem nga drejtimi i PD.Kam plot pune te tjera per te bere,si psh do te shkruaj libra etj.Si malesor qe eshte dhe une e besoj kete deklarate te tij,ndryshe ai do te diskreditohej perfundimisht.Do te binte edhe institucioni i fjales dhe i beses te cilat ai i permend shpesh here.
Pse ti nuk e beson nje deklarate te till?Ajo eshte bere duke e pare gjithe Shqiperia,ne nje media me shikueshmeri te larte.

__________________
Kur nuk keni mesuar asgje nga askush dhe kur askush nuk ka mesuar asgje nga ne,atehere thjeshte kemi humbur rastin ne jete.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Maj 2009 10:57
IQVLORA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė IQVLORA Kėrko mesazhe tė tjera nga: IQVLORA Shto IQVLORA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto IQVLORA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
arturm
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/12/2006
Vendbanimi: itali
Mesazhe: 1195

Citim:
Po citoj ato që tha IQVLORA
Pse ti nuk e beson nje deklarate te till?


Nuk e kam pare/degjuar kete emision. Prandaj te pyeta dhe perderisa ma thua ti e besoj qe e ka thene.

Megjithate, "staremo a vedere" thone italionet

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Maj 2009 13:40
arturm nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė arturm Kėrko mesazhe tė tjera nga: arturm Shto arturm nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto arturm nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Eria
... smile ...

Regjistruar: 19/10/2005
Vendbanimi:
Mesazhe: 10645

Re: Re: IQ

Citim:
Po citoj ato që tha IQVLORA



Buongiorno miku im!
Ne nje interviste me nje panel gazetaresh ne emisionin ''Opinion'' ai ka deklaruar,(mbas nje pyetje qe ju be,se cfare do te beni nqse humbisni zgjedhjet e Qershorit)se une do te largohem nga drejtimi i PD.Kam plot pune te tjera per te bere,si psh do te shkruaj libra etj.Si malesor qe eshte dhe une e besoj kete deklarate te tij,ndryshe ai do te diskreditohej perfundimisht.Do te binte edhe institucioni i fjales dhe i beses te cilat ai i permend shpesh here.
Pse ti nuk e beson nje deklarate te till?Ajo eshte bere duke e pare gjithe Shqiperia,ne nje media me shikueshmeri te larte.



Sala nuk zbret nga kali..ose ne fakt po zbriti ai ne skene do dali e bija...Dhe do e marri ajo drejtimin....
Nuk zbret kollaj ai jo...kur nuk dha ne 97 doreheqje nuk ka per te dhene kurre...derisa nejse ...se thone i ndjellim ters..

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Maj 2009 15:34
Eria nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Eria Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Eria (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Eria Shto Eria nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Eria nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
IQVLORA
me pushime

Regjistruar: 17/09/2003
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 2750

Re: Re: Re: IQ

Citim:
Po citoj ato që tha Eria


Sala nuk zbret nga kali..ose ne fakt po zbriti ai ne skene do dali e bija...Dhe do e marri ajo drejtimin....
Nuk zbret kollaj ai jo...kur nuk dha ne 97 doreheqje nuk ka per te dhene kurre...derisa nejse ...se thone i ndjellim ters..



I don't know!

Sot me ka ardhur nje leter me siglen e Gordon Brown,i cili kerkon ndjese ne emer te Partise Laburiste per disa ''qindarka'' qe kane shpenzuar disa MP labour ne kurriz te taksapaguesve britanik.Si une, mund te kene marre edhe shume te tjere,por te bene pershtypje reagimi teper i ashper i liderit te kesaj partie karshi mini Medive e Basheve MP Labours.
Po lideri i PD ,qe pervecse eshte perfolur per veten e tij e familjen e tij biologjike per korupsion milonesh,shkon ne USA perkrah kriminelit F Mediu ,bene koalicion me nje ''lider'' qe me korrupsionin e tij vrau 26 njerez te pafajshem.Krahasoini me 2mije -20 mij pound per te cilat akuzohen disa anetare te Parlamentit Britanik!Ata jo vetem qe i kane pranuar por edhe do t'i kthejne mbrapsht.Nje MP konservator dha dorheqjen duke u larguar i turperuar ne nje moshe pleqerie.Jo ata qe ju eshte vertetuar mini pervetesimi,por edhe ata qe dyshohen do te qerohen nga parlamenti i ardhshem.

Po ju citoj pjese te letres

Dear Mr M
I know that people are angry about MPs' expenses.I apologise-on behalf of parties-that the political system has let you and the public down.Whatever party they belong te MPs should never spent taxpayers' money on clearing their moats or swimming pools ,or paying phantom mortgages-and it's even worse at a time whwn ordinary families are worried about the impact of the recession.Labour are determined to put things right-not through words,but through action. This is not a time for papering over cracks-it's time for root and branch reform.And it's not justa question of paying back money.That's why Labour have suspended MPs who are suspektet of wrongdoing.Now more than ever,families in this community need our help through this recession .Labour will stand by you and your family-not walk on by as the Conservatives did in 1990's.....
............

Firma
Rt Hon Gordon BrownMp
Prime minister and Leader of the Labor Party

Beni krahasimin me lideret e diskredituar te dy partive me te medha shqiptare te perfolur per korrupsion milionesh!

__________________
Kur nuk keni mesuar asgje nga askush dhe kur askush nuk ka mesuar asgje nga ne,atehere thjeshte kemi humbur rastin ne jete.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Maj 2009 19:18
IQVLORA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė IQVLORA Kėrko mesazhe tė tjera nga: IQVLORA Shto IQVLORA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto IQVLORA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
arturm
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/12/2006
Vendbanimi: itali
Mesazhe: 1195

Citim:
Po citoj ato që tha IQVLORA

Sot me ka ardhur nje leter me siglen e Gordon Brown,i cili kerkon ndjese ne emer te Partise Laburiste per disa ''qindarka'' qe kane shpenzuar disa MP labour ne kurriz te taksapaguesve britanik.Si une, mund te kene marre edhe shume te tjere,por te bene pershtypje reagimi teper i ashper i liderit te kesaj partie karshi mini Medive e Basheve MP Labours.
Po lideri i PD ,qe pervecse eshte perfolur per veten e tij e familjen e tij biologjike per korupsion milonesh,shkon ne USA perkrah kriminelit F Mediu ,bene koalicion me nje ''lider'' qe me korrupsionin e tij vrau 26 njerez te pafajshem.Krahasoini me 2mije -20 mij pound per te cilat akuzohen disa anetare te Parlamentit Britanik!Ata jo vetem qe i kane pranuar por edhe do t'i kthejne mbrapsht.Nje MP konservator dha dorheqjen duke u larguar i turperuar ne nje moshe pleqerie.Jo ata qe ju eshte vertetuar mini pervetesimi,por edhe ata qe dyshohen do te qerohen nga parlamenti i ardhshem.




Ndoshta edhe Sala do u kish derguar letra shqiptareve, por fakti qe nuk ka adresa ne shume zona te shqiperise e ka penguar.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Maj 2009 21:56
arturm nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė arturm Kėrko mesazhe tė tjera nga: arturm Shto arturm nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto arturm nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 20:59 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 11 faqe: « 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > Keto zgjedhje do i fitoje klani apo morali i perbashket?

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.