Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Tė gjykuarit e dyftyrėsisė dhe smirės
Gjithsej 2 faqe: « 1 [2]   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14611

Re: Tė gjykuarit e dyftyrėsisė dhe smirės

Citim:
Po citoj ato që tha ksovari
Të nderuar miq të forumit tonë të dashur, para dhjetë ditësh bëra nje zbulim të madhë. Një person që e konsideroja mikë prej kohesh, ai e zbuloi fetyren e vertete posa arriti me nje pozite te vockel.

Nuk deshiroj tu lodh me ngjarjen time, por kam deshire qe te diskutojme per kete rast, si do ta kishim gjykuar nje akt te ketille?

A do hakmirremi apo po e lem me ate pafytyresi ndaj personave qe ndrrojne rolin ose me mire te them kane qene ne vazhdimesi aktor te perkyer.

Vertete me ka goditur shume, te jem i sinqerte, por edhe jam gezuar tej mase...mbase pyeteni pse? Sepse kisha plan t'i besoja nje pozit shume te fuqishme ne karrieren e tij, por ja qe pas 8 vitesh mbules ai e shfaqi ate qe kishte mbajtur mbrenda.

Mua me njohin te shkathet ne njohjen e personalitetin njerezor, por, ky ka qene nje monstrum qe vertete ka aktruar mire. Nga ky forum po e falenderoj perzemersisht qe tregoi dhembet ne nje kohe kur nuk pati mundesi te me demtoj.

Jam i vetedijshem qe secili nga anetaret e nderuar te ketij forumi ( i vetmi qe me terheq me origjinalitet), ka pasur keso lloj sfidash.

JU lutem ejani dhe shkruani secili pervojen e vet dhe ta gjykojme,, mbase nje pervoj e nderrsjellet do te na sherbej per tere jeten.


Mireprese çdo keshille, sygjerim dhe qasje nga ju.

Me rrespekt ksovari



Selam abab

Heret e paske zbuluar kjo bote eshte e mbushur plot me njerez te tille. Une i injoroj me thene te drejten i le te kenaqen ne budallikun e vet si dhe besoj te drejtesia hyjnore.

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Qershor 2011 21:27
AngelDevil  nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil  (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil  nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil  nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ksovari
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 17/08/2005
Vendbanimi: kosove
Mesazhe: 610

Re: Re: Tė gjykuarit e dyftyrėsisė dhe smirės

Citim:
Po citoj ato që tha AngelDevil


Selam abab

Heret e paske zbuluar kjo bote eshte e mbushur plot me njerez te tille. Une i injoroj me thene te drejten i le te kenaqen ne budallikun e vet si dhe besoj te drejtesia hyjnore.



Alejkumselam.Nukeshte qeheretavoneezbulova,por,ai eshte paraqitur pertereatovitenjeri nga njerezit edashur,meqenes,kjotanimemundtekishtembeturdiqkafl
agranc psiqike,sepserrethanatetillainjoh,ama,teky nuk arrija ti nxirrja si perfundime.

Padyshim se dretesia hyjnore eshte diqka epaprekshme dhe gjithperfshirese,por,nepoflasimneaspektine qeshtjevene mes njerezve,dhe kjopadyshimse edhe atje do te llogaritet ne menyre te sakt

__________________
zotriu i ēdo pune ėshtė dije ndėrsa zotriu i dijes ėshtė sinqeriteti, ambicia dhe vendosmėria nė kapjen e saj.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Qershor 2011 10:59
ksovari nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ksovari Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ksovari (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ksovari Shto ksovari nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ksovari nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
dylan
Veteran ne forum

Regjistruar: 17/05/2009
Vendbanimi: vlore
Mesazhe: 5487

Ti pergjigjem temes te shkruaj raste te tilla qe me kan ndollur gjate jetes do me duhej dita e sotme vetem te jem e disponueshme per ket teme

Po do e them vetem kaq shkurt qe sot sikur ehste jeta sot duhet te jesh shume me fat te gjesh nje shok apo nje mik te mire qe mundesh ti besh besim te plote 100% .Ndoshta vete jeta e atille ndoshta inati e xhelozia e njerzve ndaj njeri tjetrit ndoshta lakmia te jet me siper ose pse ti je ,ndoshta plot e plot gjera tjera i bejn njerzit te sillen ne dyftyresi .Qe do them une personalish sot ne gjendjen qe jam shoqerine qe kam njerzit qe me rrethojne smund te them qe mund ti bej besim nje personi 100% per qind ose ky njeri ehste tamam sikur shfaqet .Ku mund shtoj qe dhe vet une si person qe e shkruaj ket koment ne ket moment ka patur ka dhe do ket raste plot qe sjellem me dyftyresi
Kaq

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Qershor 2011 17:07
dylan nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė dylan Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me dylan (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: dylan Shto dylan nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto dylan nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Crazy-love
Anetar i ri

Regjistruar: 17/06/2011
Vendbanimi: Tirane.
Mesazhe: 22

per mendimin tim them qe kjo bote te shkaterron

__________________
Angel .

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Qershor 2011 18:20
Crazy-love nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Crazy-love Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Crazy-love (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Crazy-love Shto Crazy-love nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Crazy-love nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
dylan
Veteran ne forum

Regjistruar: 17/05/2009
Vendbanimi: vlore
Mesazhe: 5487

Citim:
Po citoj ato që tha Crazy-love
per mendimin tim them qe kjo bote te shkaterron


njerzimi ehste i atille loqko

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Qershor 2011 18:29
dylan nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė dylan Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me dylan (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: dylan Shto dylan nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto dylan nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
brutus1
Anetar i ri

Regjistruar: 05/06/2011
Vendbanimi:
Mesazhe: 2

Mendoj une bota s'eshte si me pare dhe duhet te pershtatesh me te. Dyfytyresi ka kudo. Smira eshte e dukshme. Por te dyja s'besoj se demtojne aq shume nese ti vet je koshient. Prano njerzit si jane lidhu me ta aq sa e lejojn kushtet. Cdo smire s'te pengon ne veprimin tend. Per mendim timin me e rendesishmja esht te gjesh pak njerez ose qoft edhe nje njeri te vetem qe te kesh besim te verbet. Une do thosha se gjithkujt i duhet nje vetvete e dyte. Po s'e gjete nje njeri te tille ather s'ke permbushur nje pjese kryesore te jetes. Kush eshte nje njeri i tille? Mund te jete nje shok, shoqe, i aferm, familjar, vella moter, e dashur apo i dashur. Gjithkush mund te jete. E rendesishme ta gjesh ose te te gjeje. Me e rendesishme te jete vertet ashtu si ti i beson perndryshe ka zhgenjim te pa mase.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Qershor 2011 07:30
brutus1 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė brutus1 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me brutus1 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: brutus1 Shto brutus1 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto brutus1 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Crazy-love
Anetar i ri

Regjistruar: 17/06/2011
Vendbanimi: Tirane.
Mesazhe: 22

ne fakt une e them per boten virtuale kjo bote virtuale te shkaterron sepse ka rtaste kur dikush dashurohet cmendurisht me i njeri me ane te kompjuterit edhe ndihet shum mire edhe pastaj kur vjen puna ne realitet mahhhhhhhhh del njeri tjeter .

__________________
Angel .

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Qershor 2011 12:58
Crazy-love nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Crazy-love Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Crazy-love (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Crazy-love Shto Crazy-love nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Crazy-love nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ksovari
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 17/08/2005
Vendbanimi: kosove
Mesazhe: 610

Citim:
Po citoj ato që tha brutus1
Mendoj une bota s'eshte si me pare dhe duhet te pershtatesh me te. Dyfytyresi ka kudo. Smira eshte e dukshme. Por te dyja s'besoj se demtojne aq shume nese ti vet je koshient. Prano njerzit si jane lidhu me ta aq sa e lejojn kushtet. Cdo smire s'te pengon ne veprimin tend. Per mendim timin me e rendesishmja esht te gjesh pak njerez ose qoft edhe nje njeri te vetem qe te kesh besim te verbet. Une do thosha se gjithkujt i duhet nje vetvete e dyte. Po s'e gjete nje njeri te tille ather s'ke permbushur nje pjese kryesore te jetes. Kush eshte nje njeri i tille? Mund te jete nje shok, shoqe, i aferm, familjar, vella moter, e dashur apo i dashur. Gjithkush mund te jete. E rendesishme ta gjesh ose te te gjeje. Me e rendesishme te jete vertet ashtu si ti i beson perndryshe ka zhgenjim te pa mase.


Pershendetje, me pelqeu veshtrimi i juaj i pergjithshem.

Ne fakt kam lexuar ne nje liber ku ne nje citat thuhej:" aske mos e duaj, e as mos e urre tje mase. Sepse ate qe ke urryer mund te bej nje sherbim qe mandej do te vije keq pse e urreve. Ndersa ate qe ke dashur, mund ta bej nje veper qe do te pendohesh pse e doje tej mase".

Vertete po shkuam ne baze te kufijve njerezor, do kishim nje rezerv te mire si per njerin rast ashtu dhe per tjetrin.

Befasoem per te mire sa realist jeni ne te gjykuar.

__________________
zotriu i ēdo pune ėshtė dije ndėrsa zotriu i dijes ėshtė sinqeriteti, ambicia dhe vendosmėria nė kapjen e saj.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Qershor 2011 13:28
ksovari nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ksovari Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ksovari (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ksovari Shto ksovari nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ksovari nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 11:46 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 2 faqe: « 1 [2]   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Tė gjykuarit e dyftyrėsisė dhe smirės

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.