Forumi Horizont Forumi Horizont > Arti & Kultura > Kinematografia > Reagimet tuaja kur shikoni ne kinamat e botes se si e trajtojne popullin shqiptar....
  Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Lozonjare
AKULLTHYESE

Regjistruar: 24/02/2004
Vendbanimi: Tek shpirti im.....
Mesazhe: 375

Angry

Reagimet tuaja kur shikoni ne kinamat e botes se si e trajtojne popullin shqiptar....

Une personalish jam shum patriote per sa i perket per popullin tim ne shqiperi,shum here kam pare skena te filmave botror qe midis tyre eshte trajtuar edhe propblemet e shqiperise,dhe gjithmon ne bote problemet tona kan qenë te zmadhuara dhe jo reale.
Une e urrej edhe filim që ka luajtuar Migelo Placido,i cili me ka bëre qe te shkruaj disa here ne gazetet e diaspores,ndoshta edhe e kam gabim por populli shqiptar eshte me te vertet mikprites dhe shum i talentuar,por fatkeqzisht eshte i pa shfrytzuar.......

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Shkurt 2004 11:02
Lozonjare nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Lozonjare Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Lozonjare (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Lozonjare Shto Lozonjare nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Lozonjare nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
qorri
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 26/12/2003
Vendbanimi: ketej nga bregu i lumit
Mesazhe: 250

L'AMERICA na ka nxjerre si nje popull arrixhi dhe pa pike vlere.Megjithate faji nuk eshte i regjizorit por i aktoreve shqipetare qe recitojne ne kete film.
Para 6 muajve ne Itali ishte nje serial qe fliste per trafiqet e Shqipetareve ne Itali dhe Evrope.Edhe nje here tjeter jemi pasqyruar si nje popull pa vlera gati te shesin motren per leke.Por batuta me e bukur eshte te filmi BINJAKET me A.SHWARZENEGER dhe D.DEVITO:"me dukesh si nje bari dhish nga Shqiperia".Ne Italli po shfaqin nje serial Gjerman THE KLLOUN ku sapo flitet per mafje dhe kriminele nuk harrojne te permendin shqipetaret.Para disa ditesh te RAI1 Turista per caso udhetoi ne shqiperi nga jugu ne veri.Une kam jetuar ne shqiperi 17 vjet dhe nuk kam pare asnjehere kesisoj varferie.
Por megjithate te gjitha keto nuk me bejne te ndihem keq.Shume keq u ndjeva kur lexova ketu te forumi temen "CAN YOU FART THE ALBANIN ANTHEM".Dergova nje mail BBC ku kerkova te me kthenin pergjigje por akoma sot nuk jane bere te gjalle.

__________________
I SAY WHAT I THINK AND I DO WHAT I SAY

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Shkurt 2004 11:36
qorri nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė qorri Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me qorri (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: qorri Shto qorri nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto qorri nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Lozonjare
AKULLTHYESE

Regjistruar: 24/02/2004
Vendbanimi: Tek shpirti im.....
Mesazhe: 375

[ Se di as un nuk ndjehem keq por me vjen inat dhe dua te pelcas,unë kam shok dhe shoqe nga shqiperia te cilet kan arritur shum ne zvicerr,edhe une kam jetuar ne shqiperi 14 vjet dhe tani jam 27 vjece,kurr s kam par dhe s ka degjuar per asi lloj varverie,ndersa keta ketu ne ch,asnje here nuk i shpalosin talentet e shqiparve,p.sh super stari ne song ketu ne ch.eshte Patrik Noi,nga Kosova por asnje nuk e ka thene se eshte shqiptar sepse e ka te jemen nga Zvicra,ndersa Mirami Cani eshte tejer yll ne Frankfurt nga Tirana eshte kjo dhe ka arritur shum shum dhe vetem 17 vjece eshte keto asnje si permend asnje po nejse ne e dim se kush jemi dhe sa vlera kemi,por vlerat tona rrusho keta poletikanet e ndyre ja hodhen ne gropa.


Paqim rrusho

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Shkurt 2004 11:49
Lozonjare nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Lozonjare Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Lozonjare (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Lozonjare Shto Lozonjare nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Lozonjare nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Lozonjare
AKULLTHYESE

Regjistruar: 24/02/2004
Vendbanimi: Tek shpirti im.....
Mesazhe: 375

wow bom fare

wow c ar ylli ri none.............

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Shkurt 2004 13:03
Lozonjare nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Lozonjare Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Lozonjare (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Lozonjare Shto Lozonjare nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Lozonjare nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 17:31 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
  Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Arti & Kultura > Kinematografia > Reagimet tuaja kur shikoni ne kinamat e botes se si e trajtojne popullin shqiptar....

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.