Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Dashuria > Si mund te harrosh nje dashuri?
Gjithsej 8 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 8 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
juli
Anetar i ri

Regjistruar: 07/08/2003
Vendbanimi: nuk ka rendesi
Mesazhe: 1

si mund te harrosh?

si mund te harrosh nje njeri kur e ke dashur per shume vite me rrall? ku je rritur dhe ndjenjat e atij njeriu te kan ber se kush je ti tani. edhe pse mundohesh ta harrosh eshte e pa mundeshme. mendon per ate njeri ne çdo minut edhe pse nuk do, dhe do ta harosh. Si mund te harrosh?

__________________
bej ēfar te thot zemra.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Gusht 2003 05:51
juli nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė juli Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me juli (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: juli Shto juli nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto juli nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
elda
Anetar i ri

Regjistruar: 06/06/2003
Vendbanimi: Rumani
Mesazhe: 10

Si mund te harrosh nje njeri??

Koha sheron plaget lal m, me kalimin e kohes harron cdo njeri ngaihere koha ben qe te harrosh se kush je dhe ti vete.....

__________________
Amore e dolore non fanno rima per caso?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Gusht 2003 20:35
elda nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė elda Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me elda (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: elda Shto elda nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto elda nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
jam_ai_qe_jam
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 23/07/2003
Vendbanimi: Ne mes te botes...
Mesazhe: 230

me duket se eshte edhe nje tem tjeter e hapur ne lidhje me ket.

sygjeroj qe para se te hapni tema te shikoni nese eshte ne diskutim ndonje tem e till!

shoh se jeni anetare e re,prandaj mos ma merr per te keq,

me respekt une

__________________
Eshte e lehte te gjesh nje te dashur dhe te ruash nje mik!,por eshte e veshtire te gjesh nje mik dhe te ruash nje te dashur!...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Shtator 2003 08:36
jam_ai_qe_jam nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė jam_ai_qe_jam Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me jam_ai_qe_jam (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: jam_ai_qe_jam Shto jam_ai_qe_jam nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto jam_ai_qe_jam nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ADELAIDA
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 24/08/2003
Vendbanimi: Tirane
Mesazhe: 694

Gjithsesi eshte apo jo nje teme e tille e hapur une do kisha deshire te te jepja nje mendim juli dhe pse jo edhe te te ndihmoja.....

Jeta eshte kaq e gjate sa cdo gje qe na duket e humbur dhe e aealizueshme tani me vone do te na duket vetem nje kujtim i bukur te panjohures.....Dashuria nuk jeton po nuk e ushqeve cdo dite do vije nje dite qe ajo do te vdes ,prandaj te sugjeroj qe ta lesh te vdesi......sepse shpesh eshte edhe nje deshire e njeriut qe ta bej te zgjasi dicka edhe kur ajo te fal vetem vuajtej ,ku i dihet ndoshta vuajtja te fal kenaqesin e saj,por nqs do provosh vet te heqesh dore te jesh e sigurte qe do ja arrish......Lerja cdo kujtim te bukur te kaluares dhe mesohu te jetosh te tashmen....
Pac sa me shume fat
Me respekt.....

__________________
Armiku me i rrezikshem qe do takosh do te jet gjithmone vetvetja...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Shtator 2003 19:59
ADELAIDA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ADELAIDA Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ADELAIDA (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė ADELAIDA't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: ADELAIDA Shto ADELAIDA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ADELAIDA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
KACURRELSJA_BERATSE
Anetar i ri

Regjistruar: 13/10/2003
Vendbanimi: florida
Mesazhe: 6

me vjen keq qe po vuan

me gjimend me vjen keq qe po vuan por eshte shume e veshtire po nuk ke ca ti besh jeta keshtu eshte duhet te vdesim sote e te jetojm neser. po te shkruaj nje vjersh nga nje eksperienc qe e kam kaluar vete


e eger eshte jeta

buze bregut te deti
si statuj lashtesie qendroj
mendoj per vitet qe ikin sa shpejt ato vrapojn

nuk u dhimbsemi fare
qe ne neper to jetojm
kalojm dite te bukura qe sduam ti harojme

por ato sduan t'ia dine
per njerzit qe dashurojn
te perplasin neper dhimbje nga lumturia te largojne

por e ger eshte jeta e njeriu se zbute dote
detyrohet ti nenshtrehet
te jetoj neser e te vdes sote

__________________
jam beratse jo llafe

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Tetor 2003 09:03
KACURRELSJA_BERATSE nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė KACURRELSJA_BERATSE Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me KACURRELSJA_BERATSE (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: KACURRELSJA_BERATSE Shto KACURRELSJA_BERATSE nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto KACURRELSJA_BERATSE nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ADELAIDA
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 24/08/2003
Vendbanimi: Tirane
Mesazhe: 694

Beratse

Me sakte do te ishte : Duhet te jetojme sot qe te vdesim neser......
Por e respektoj edhe mendimin dhe idene tende per perjetesine......
Te pershendes

__________________
Armiku me i rrezikshem qe do takosh do te jet gjithmone vetvetja...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Tetor 2003 23:59
ADELAIDA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ADELAIDA Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ADELAIDA (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė ADELAIDA't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: ADELAIDA Shto ADELAIDA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ADELAIDA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
KACURRELSJA_BERATSE
Anetar i ri

Regjistruar: 13/10/2003
Vendbanimi: florida
Mesazhe: 6

adeliada

ajo eshte thjesht nje shpreje metaforike la d.m.th qe nga dhjimbja qe shkaktohet njeri vdes edhe ngjallet fillon nje jet te re edhe haron te kaluaren.

__________________
jam beratse jo llafe

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Tetor 2003 09:33
KACURRELSJA_BERATSE nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė KACURRELSJA_BERATSE Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me KACURRELSJA_BERATSE (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: KACURRELSJA_BERATSE Shto KACURRELSJA_BERATSE nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto KACURRELSJA_BERATSE nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
JaM_VlOnJaTe
kush tha qe kam?

Regjistruar: 07/07/2003
Vendbanimi: ketu, ku tjeter?
Mesazhe: 353

Lightbulb

Me mire jo...

Po pse te harrosh? Pse me mire ta kujtosh ate kohe apo person per te cilen njerium mendon per dite/ore te tera...?? Une them se nese ti (kur them ti them nje njeri...)s'mundesh te harrosh dicka te bukur apo dhe te keqe/dhimbsme atehere duhet te mesosh nga ajo ngjarje. Sepse pika e tere jetes eshte qe eshte e krijuar me shtresa eksperience. Ca beme ne te kaluaren do efektojne te tashmen, dhe cfare bejme tani do kete efekt ne te ardhme, do apo s'do.

__________________
hey babez

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Tetor 2003 00:01
JaM_VlOnJaTe nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė JaM_VlOnJaTe Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me JaM_VlOnJaTe (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: JaM_VlOnJaTe Shto JaM_VlOnJaTe nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto JaM_VlOnJaTe nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ADELAIDA
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 24/08/2003
Vendbanimi: Tirane
Mesazhe: 694

Re: adeliada

Citim:
Po citoj ato që tha KACURRELSJA_BERATSE
ajo eshte thjesht nje shpreje metaforike la d.m.th qe nga dhjimbja qe shkaktohet njeri vdes edhe ngjallet fillon nje jet te re edhe haron te kaluaren.


Eshte faji i ketyre shprehjeve metaforike te cilat mund te te paraqesin me shume se disa shpjegime,ose ku i dihet edhe faji i vet natyres njerezore...

__________________
Armiku me i rrezikshem qe do takosh do te jet gjithmone vetvetja...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Tetor 2003 01:11
ADELAIDA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ADELAIDA Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ADELAIDA (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė ADELAIDA't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: ADELAIDA Shto ADELAIDA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ADELAIDA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
sUgA__tIlOnCe
nGaDaLe

Regjistruar: 01/09/2003
Vendbanimi: ~*~nZ~*~
Mesazhe: 1069

Unhappy

Nese nuk te largohet vet nga zemra, nuk ke sesi ta largosh vete ti.
Me ka ndodhur mua, prandaj po them kshu. Eshte shume e veshtire te harrosh dike, nese e ke dashur me gjithe shpirt
Bye!

__________________
*Wn we wer kids, belongin felt gd,I c death roun d corna Bt havin respect,tht feels even better*

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Tetor 2003 07:38
sUgA__tIlOnCe nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė sUgA__tIlOnCe Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me sUgA__tIlOnCe (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: sUgA__tIlOnCe Shto sUgA__tIlOnCe nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto sUgA__tIlOnCe nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 15:16 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 8 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 8 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Dashuria > Si mund te harrosh nje dashuri?

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.