Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > Ceshtja kosovare dhe me gjere > Enver Hoxha per kosoven
Gjithsej 7 faqe: « 1 2 [3] 4 5 6 7 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
botaed
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 05/01/2003
Vendbanimi: londer angli
Mesazhe: 190

IQVLORA

Ti nqs ke ndonje argument te kundershtosh argumentat e mija atehere je i lutur te mi thuash dhe te me mbushesh mendjen dhe te me nxjeresh nga injoranca, ashtu sic edhe une perpiqem te debatoj me argumenta jo me perrshkrime karakteresh ,sepse as nuk te njoh dhe as nuk dua te te njoh ,por jam futur ne forum thjeshte te debatoj.Ti kujton se kur i pergjigjesh argumentave te mija duke na treguar se kush jam une dhe se nga vij une po na thua na nje gje te bukur,vetem po tregon injorancen tende.Edhe une di tia fus kot dhe te them se kush je ti dhe se nga vin ti dhe se cfar meriton ti ( menjefjale te cpif kot) .Di edhe te behem shume ironik apo shume i keq dhe nqs ti ke deshire te me njohesh se kush jam dhe nga vij ( meqenese po na thua qe sjam vlonjat dhe po na supozon qe jam bir i udheheqjes atehere je i ftuar te me dergosh mesazhe private dhe te me lesh te ditur se kush je ti dhe se kush jam une ok).Di edhe te bej debat te pakulturuar ne forum dhe te merrem me biografine tende dhe jo me temen por nuk jam ketu te merem me njerezit por thjeshte te shkembej ide ok.Por meqenese ti je kaq i bindur qe ke drejte atehere perse nuk perpiqesh te na mbushesh mendjen por merresh kot me cpifje.Sepse ti nuk je i sinqerte ne ato qe thua.Prandaj une do te lutesha shume ti lije keto budalleqe personale dhe nqs ta ka qejfi te diskutosh atehere diskuto tamam ose perndryshe do filloj edhe une te flas ne te njejten menyre qe flet ti edhe do e bastardojme fare forumin.( sepse mesa shoh une ne kete forum qenka ligji i maliqit).faleminderit per mirekuptimin.

__________________
E MARTE 8 QERSHOR 2004
DITA ME E ZEZE NE HISTORNE E POLITIKAVE NDERKOMBETARE.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Korrik 2004 18:42
botaed nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė botaed Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me botaed (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: botaed Shto botaed nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto botaed nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
botaed
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 05/01/2003
Vendbanimi: londer angli
Mesazhe: 190

Edhe nje gje tjeter

Eshte apo nuk eshte ashtu sic thua ti e verteta per Enverin dhe Kosoven mua nuk me prishet puna fare dhe po thjeshte po debatoj per qejf.Nuk me intereson aq shume as Enveri dhe as antienveri po thjeshte them ato qe mendoj se jane te verteta.Do me falesh nqs ndonje ketu e ka aq personale dhe eshte ofenduar nga pershkrimi ( jo komplet i keq i enver hoxhes ) por ceshte e verteta i ka keto demokracia dhe fjala e lire apo jo.

__________________
E MARTE 8 QERSHOR 2004
DITA ME E ZEZE NE HISTORNE E POLITIKAVE NDERKOMBETARE.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Korrik 2004 18:47
botaed nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė botaed Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me botaed (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: botaed Shto botaed nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto botaed nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
i_pafajshem
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 15/07/2003
Vendbanimi: Spain
Mesazhe: 383

IQVLORA.

Me falni qe po nderhyj ne replikat tuaja me Botaed, por nuk mund te fyejme dike sepse ai beson ne nje ide apo diku tjeter te ndryshme nga ne. Te gjithe i dime pasojat e komunizmit ne Shqiperi, te gjithe i kemi hequr ne kurriz, ndoshta ju me teper nga disa te tjere, por kjo nuk na jep te drejten te fyejme askend.Sido qofshin rrethanat qe ju bejne te mendoni dhe te shpreheni keshtu, besoj se duhet te permbahemi pak. Eshte njelloj sikur Botaed apo dikush tjeter qe beson ne teorine dhe idealin komunist, te filloje nga fyerjet, per aresye se ai nuk pelqen kete periudhe qe po kalojme (dhe ju siguroj qe nuk jane te pakte). Gjithsekush ka argumentat e veta ne mbrojtje te nje ideje, pra le te flasim si bashkeatdhetare qe thjesht diskutojne mbi nje teme te caktuar dhe te menjanojme fyerjet.

Me respekt.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Korrik 2004 21:59
i_pafajshem nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė i_pafajshem Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me i_pafajshem (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: i_pafajshem Shto i_pafajshem nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto i_pafajshem nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
IQVLORA
me pushime

Regjistruar: 17/09/2003
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 2750

Qe te kritikosh dike duhen lexuar shkrimet e te dyve jo vetem te njeris pale,

I PAFAJESHMI Do te ishte mire t'i lexoje me kujdes shkrimet tona qe nga fillimi jo nga fundi qe mund te gjykoje drejt.Eshte ky person qe e filloi te gricej me mua dhe me vone i trashi gjerat duke kaluar ne ofendime personale me te cilat tregon edukaten dhe prejardhjen e tiij te ulet.Do te kujtoj poemen :Epopeja e B.Kombetar por e pare ne kete kohe sot ku Sh Musaraj thote...Do ngrihen kembet t'i bien kokes...por e pare jo me ate kuptim qe e ka patur poeti i cili vete rridhte nga nje dere e mire nga SMOKTHINA E VLORES KU VELLEZERIT E TIJ ISHIN NACIONALIST DERI NE FUND TE GJITHE..Une dhe gjithe te tjeret gjithe kohen e kemi kundershtuar idete e tij ultra te majta me argumente,ndersa komunistet duke qene njerez dinak e te pabese mundohen te sulmojne me shpirteligesine qe i karakterizon pa patur aspak te drejte.Pse ky njeri nuk me kundershton ate argument qe i kam dhene kesaj here por mundohet te na shese reren per fare duke bere nje propagande bajte duke luftuar me veprat e njeriut me negativ qe ka njohur historia e kombit tone.Mua nuk me prishet gjiza se cfare idesh te cmendura ka ne koke ai por e keqja duhet pare me thelle miku im.Ka te rinje shqiptare qe eksplorojne internetin dhe besojne keta njerez me helmin qe nxjerrin nga goja.As qe kam nevoj te te njoh ty por do te gjej kur te shkoj ne Shqiperi.Kush nuk e kupton qellimin tend kurre mos e kuptofte.Te ftoj te kundershtosh argumentin te meparshem.Per konsum propagandistik brenda Shqiperise mund te kete hedhur ndonje bombe tymse dulla por atje ku e thone fjalen e tyre burrat ai fare buburri nuk e kishte hapur gojen,ne OKB pra.Te me falin zoterinjte e forumit qe jam jashte teme,por kur jam une ne teme del komunisti boated jashte saj.I analizoni me gjakftohtesi nga fillimi dhe pastaj nxirrni konkluzione,Z.Tresh si Shkodran dhe anti komuniste qe jeni ju shkodranet e dini mire c'ju kane punuar komunistet dhe c'po ju punojne pinjollet e tyre tani ne demokraci.Si qyteti i trete per per nga popullsia ne Shqiperi per nga investimet dhe ndihma e shtetit krahasoheni me qytete si Burreli,Puka e Bulqiza.Turp.Kjo eshte urrejtje e verber komuniste ndaj qytetit antikomunist.Kuptimin nxirrja vet ketyre rreshtave se cdo te thote te propogandosh teorit komuniste.Edhe njehere ju kerkoj ndjesju te tjereve,por ju them se duhet te jeni objektiv ne gjykimet tuaja,thika duhet kthyer nga vetja me pare.

__________________
Kur nuk keni mesuar asgje nga askush dhe kur askush nuk ka mesuar asgje nga ne,atehere thjeshte kemi humbur rastin ne jete.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Korrik 2004 13:16
IQVLORA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė IQVLORA Kėrko mesazhe tė tjera nga: IQVLORA Shto IQVLORA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto IQVLORA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
botaed
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 05/01/2003
Vendbanimi: londer angli
Mesazhe: 190

IQVORA

Edi si eshte ai muhabet,ti je akoma ne lufte me mullinjte e eres dhe si i thone nje muhabeti ( hapi rruge don kishotit).U lodha duke debatuar me ty dhe as nuk me intereson dhe as nuk me pelqen te shkateroj nervat per budalliqe kot se cfare do te te them une ty ,ti prap te njejtin avaz do te kesh.Sa per argumentin tend meqenese te ka ngel merak une po them qe nuk e kam idene fare se cfar ka bere Enveri me OKB-ne dhe as nuk me intereson fare , ti qe e di ,e di per vete.Mua me ka bere pershtypje fjalimi qe ka mbajtur per Kosoven dhe e solla qe ta shohin edhe te tjeret ,tani kush te doj ta shohi ,kush te doje ta shaje, kush te doje ta mbroje.Biles ti qe beke ligjin ne forum si me i forti me epopete dhe bemat e tua te cilat mua nuk me interesojne aspak fshie fare si teme se as mua nuk me prishet gjiza ,pa jo per gje.Per sa me perket mua kjo teme eshte e mbyllur dhe as nuk debatoj me ne kete teme apo ne tema te tilla ku ka kaq mungese te theksuar kulture.

__________________
E MARTE 8 QERSHOR 2004
DITA ME E ZEZE NE HISTORNE E POLITIKAVE NDERKOMBETARE.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Korrik 2004 18:14
botaed nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė botaed Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me botaed (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: botaed Shto botaed nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto botaed nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
IQVLORA
me pushime

Regjistruar: 17/09/2003
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 2750

Komunistet jane te zgjuar si ndieri Haxhi Qamili

boated meqe e ke kuptuar qe di te shkruash budallalleqe mos hap me tema per te ngritur lart figura te percudnuara si ajo e dull cibukut.A e kupton qe je bere i bezdisshem qe me shkrimet e tua per figura te tilla qe populli shqiptar i urren jasht mase je vene ne rolin e Nastradinit.Pale kerkon edhe te gjesh edhe perkrahes qe te te japin hak per budallalleqet e tua.O rrote thirri mendjes dhe ec me hapin e anetareve te tjere qe shkruajne ketu ne forum ,jo me hapin e njefare i ashtuquajtur Albania,por qe ne fakt duhej quajtur Rusia.Ai mori mesime te mira dhe nuk ja mbajti me ta zgjaste.Per mendimin tim ai u tregua pak i zgjuar por ti......Mos na shkaterro nervat me me ate djalin e bimbashit turk,por kritiko me argumenta keta qe jane sot ne pushtet dhe krahasimet mos i bej me kohen e enverit se te pa kalaja,sepse keshtu ka lezet e jo ti fillosh shkrimet e tua nen udheheqjen e mesimeve dhe veprave te shokut enver e te partise....Te mundohesh te ngjallesh enverin se paska mbajtur nje fjalim ne byron e pjerdhur politike per Kosoven e cfare pastaj.Kush e degjoi e kujt i plasi se cthoshte ai ne zyrat e tij burrat e shtetit e thoshin fjalen e tyre ne kuvende boterore jo mbrapa grdhenjeve me ferra.Te gjitha keto qe thua tregojne prejardhjen tende nga hici.Edhe une nuk kam qef te bej debate me njerez te till por ty mor enverist te hengri b.... vete duke me permendur emrin.Karshi teje nuk ndihem keq asnjehere por para anetareve te tjere qe shkruajne tek ky nen forum po,por edhe ata me kuptojne mua dhe se me ke kam te beje.

__________________
Kur nuk keni mesuar asgje nga askush dhe kur askush nuk ka mesuar asgje nga ne,atehere thjeshte kemi humbur rastin ne jete.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Korrik 2004 16:54
IQVLORA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė IQVLORA Kėrko mesazhe tė tjera nga: IQVLORA Shto IQVLORA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto IQVLORA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Perendia
Perėndia s'ka fe!

Regjistruar: 12/04/2004
Vendbanimi: ©
Mesazhe: 328

Re: PIKERISHT PERENDI

Citim:
Po citoj ato që tha botaed
Pikerisht sepse ne kohen e Enverit askush nuk guxonte te luante me dinjitetin e shqipetarit.( sepse me duket se une e kam bere te qarte ne te njejten teme qe nuk jam nacionalist POR QE NE RASTIN KONKRET JA VLEN TE HIQESH SI I TILLE PERBALLE KESAJ SHTAZERIE).

Për cilin dinjitet e ke fjalën, ose për cilët shqiptarë?
A nuk luajtën grekët me dinjitetin e shqiptarëve në atë kohë, apo çamët s'i quan shqiptarë?
A nuk luajtën serbët me dinjitetin e shqiptarëve tërë atë kohë, apo as kosovarët s'i quan shqiptarë?
Dhe pse ja vleka të hiqesh si nacionalist përballë trajtimeve shtazërore, të kohëve të fundit, të grekëve ndaj shqiptarëve (të Shqipërisë), kur si grekët edhe serbët kanë bërë të njëjtën gjë me gjithë shqiptarët gjithnjë?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Shkurt 2005 03:05
Perendia nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Perendia Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Perendia (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Perendia Shto Perendia nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Perendia nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Hektori
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 06/05/2005
Vendbanimi: Ne Troje
Mesazhe: 215

Nuk dua te hyj ne nje debat qe ka degjeneruar. Por para se te flisni per ceshtjen kosovare duhet te njihni mire situaten nderkombetare te krijuar gjate dhe pas luftes se dyte boterore dhe situaten e krijuar ne Shqiperi gjate dhe pas luftes. Qendrimi i Enverit nuk ka qene konstant gjate gjithe kohes por varej nga situatat politike te krijuara.

__________________
Ndero Zotin, dashuro gruan, mbroje atdheun

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Qershor 2005 14:01
Hektori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Hektori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Hektori (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Hektori Shto Hektori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Hektori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
vranakonti
x.factor judge

Regjistruar: 23/08/2005
Vendbanimi: manchester.England
Mesazhe: 55

Wink

perse

perse grindeni kot spo e marr vesh
ne si shqipetare e kemi treguar
injorancen me kohe duke vrare
njeri tjetrin,e duke ju perulur armikut
turkut ,grekut, serbit .Tani qe eshte koha
per tu bashkuar e per tu afruar me shume
ne prape grindemi, enver hoxha qe ai qe e
shkaterroi vendin me shume se turku qe na
pushtoi per 500 vjet ,dhe per ne sot eshte koha
ti harrojme keto e te ecim perpara, se mbrapa kemi
ec gjithmone ,sot serbia eshte me e dobet se
kurre, ushtarakisht ,ekonomikisht ,dhe me liderat
qe kemi po te jene te zote bejne dicka dhe per kosoven
te pakten per pavaresi te plote se per ribashkim
duhet akoma kohe,VIVA UNITED ALBANIA

__________________
just thinking i might not see those eyes makes it so hard not to cry

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Tetor 2005 13:47
vranakonti nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė vranakonti Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me vranakonti (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė vranakonti't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: vranakonti Shto vranakonti nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto vranakonti nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Shtojzovalle
Mjekėsi...

Regjistruar: 26/06/2003
Vendbanimi: Nė shpirtin dhe vargjet e Poetit..
Mesazhe: 383

....perderisa paraja eshte balanca e njerezimit, athere komunizmi eshte dhe mbetet makulature e nje ideologjie e cila mund te mbijetoje vetem ne teorine e vdekur e te vyshkur ne sirtare te pluhurosura muzeu.

Enveri Ishte burgu kolektiv i Shqiperise.....
Botaed,

Nese studion pak a shume ecurine politike, nuk do vonohesh hiq dhe aty do gjesh krimin qe ai i beri popullit te tij. e sidomos ne kete rast Kosoves, me sa e di une, ne njesite mesimore ka qene e ndaluar rreptesisht te shtjellohet ndonje tematike per Kosoven, e shume e shume tjera qe me beso me duket torture te mirret njeriu me to, posse nuk mund ta perceptoje logjika ime si mund njeriu te fundoset ne nje verberi fanatike.

__________________
"Ec me kohėn"

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Tetor 2005 00:55
Shtojzovalle nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Shtojzovalle Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Shtojzovalle (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Shtojzovalle Shto Shtojzovalle nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Shtojzovalle nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 13:15 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 7 faqe: « 1 2 [3] 4 5 6 7 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > Ceshtja kosovare dhe me gjere > Enver Hoxha per kosoven

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.