Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Dashuria > dashuria e pare ....sa e rendesishme eshte ajo?
sa e rendesihsme eshte dashuria e pare?
shume e rendesishme
ka kohe qe e kam harruar
   Ky sondazh nuk mbyllet asnjëherë [Modifiko Sondazhin (vetėm moderatorėt)]
Gjithsej 3 faqe: [1] 2 3 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
lilou-dragon
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 10/06/2003
Vendbanimi: coin predu
Mesazhe: 148

Question

dashuria e pare ....sa e rendesishme eshte ajo?

Me sy gjysem te mbyllur jam shtrire ne shtratin e gjumit ku me pergjon tiktaku i oreve dhe mendoj per ty...
Mes lotit te kristalte me shfaqesh ti! Kam frike te hap syte se nuk dua qe ti te largohesh..Por ti...Perse??Perse???
Isha kaq e lumtur , kaq e sigurt kur te ndjeja prane ne ate bote aq te bukur qe na perkiste vetem neve.Sa keq , nuk kam prane me ate shikim qe me bente gjithmone per vete...nuk kam me ate buzeqeshjen tende , nuk kam me asgje nga qenia jote , vec kujtimeve te bukura qe lame pas!
Ishe ti ai qe shkrive portat e akullta te zemres time , ishe ti ai qe i bere syte e mi te shkelqenin si kurre..te dashuroja marrezisht..
Filloj te ndjej meshire , keqardhje per vehten , per dashurine time te pare per ato qe i pata nje cast e i humba castin tjeter...
Iku edhe ky vit..teper i dhimbshem...deri kur??

nga lilou-dragon per .....

__________________
love is what makes you smile when u're tired

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Qershor 2003 09:37
lilou-dragon nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lilou-dragon Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lilou-dragon (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lilou-dragon Shto lilou-dragon nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lilou-dragon nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
enio_
Anetar i ri

Regjistruar: 11/06/2003
Vendbanimi: Elbasan
Mesazhe: 4

Cool

Kjo eshte nje bote vlerash!!!

Nuk e di por po te them dicka. Si ka mundesiqe sa here qe ndahemi nga dikush kujtojme gjithmon dashurine e pare??? Ndoshta sepse ne ate kohe vijne gjerat instiktivisht, nuk i mendojme shume per momentet qe kalojme, ndoshta ngaqe nuk kemi pasur nje eksperience me te me konkrete, ndoshta, ndoshta, ndoshta... Por them qe gjithmon duhet te kete nje dashuri qe te kujtohet por asnjehere e para. Sepse e dyta, e treta ose e disata mund te kete me shume vlera (kujtime te bukura) se e para dhe ne gjithmone duhet te kujtojme ate qe ka pas me te verte sendesi per ne. haaa... pra vetem nje dashuri ekzistn per mua dhe ........
Te gjitha dashurite jane te rendesishm nese kane VLERA

__________________
Nuk jua fal qe jeni indiferente ndaj bukurise suaj. Jeni maskuar me nje pakujdesi te jashtme qe nuk jua fsheh kushtin tuaj seksualdhe jam i sigyrt qe nje dite do te rrebeloheni. Nuk e di por kam vene re tek ju se edhe shikimin nuk e hidhni me larg se hapat qe beni. Vajzat e tjera luten luten qe te mbushin zbrastesiren e tyre me pak vjedhje, kurse ju ... shkurt ... jeni shum e bukur.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Qershor 2003 13:36
enio_ nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė enio_ Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me enio_ (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė enio_'t! Kėrko mesazhe tė tjera nga: enio_ Shto enio_ nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto enio_ nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lilou-dragon
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 10/06/2003
Vendbanimi: coin predu
Mesazhe: 148

Exclamation

varet

nuk jam dakort qe nuk kujtojme dashurine e pare...prandaj them varet se si kjo dashuri ka kaluar midis teje e te dashurit tend ..pasi une psh kam pasur nje dashuri te mrekullueshme perreth 2 vjetesh e gjys e u ndame vetem pasi une isha larg ...e kujtoj akoma edhe pse tani kam dike tjeter qe dua e qe me do e me siguri Ai gjithashtu por kjo nuk do te thote se une nuk kujtoj dashurine time te pare ....puthja jote e pare..kontaki yt i pare per nje mardhenie sadopak e ndryshme nga ajo e perditshmja me shok e shoqe (per me te per une kam mbajtur nje ditar ...zemra me rreh me 100/h kur i lexoj mmmm )
cfare mendimi ke?

__________________
love is what makes you smile when u're tired

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Qershor 2003 12:58
lilou-dragon nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lilou-dragon Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lilou-dragon (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lilou-dragon Shto lilou-dragon nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lilou-dragon nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ana_uk
Anetar i ri

Regjistruar: 25/06/2003
Vendbanimi: England
Mesazhe: 16

Smile

ja historia e dashurise sime te Pare dhe shpresoj te jete e fundit...

Kam rene ne dashuri per here e pare qe ne moshen 13, pra kam qene ne klase te tete (8) (ne ate kohe kam qene ne shqiperi), ai ishte nje vit me i madh se une… une e doja shume por ai nuk e dinte…por cuditerisht edhe ai me simpatizonte mua por une nuk dija gje…. Fatekeqesisht me duhej te largohesha nga shqiperia qe pare 5 viteve (familjerisht) dhe erdha ne angli, dhe sic e kuptoni vete une nuk e pashe me ate djalé por pyesja shoqen time te ngushte shpesh here per te… pas disa muajsh edhe ai kish ikur ne Itali e pastaj ne Belgjike dhe atehere nuk kisha me shpresa qe do ta takoja dhe jo me qe ti thoja qe sa shume e dua, kurré nuk e mendoja… e kam dashur kaq shume saqe jam munduar shpesh here te dashuroj ndonje tjeter (pasi nuk kisha shpresa qe do ta shikoja me), por nuk mundesha, me e shumta qe mund te beja isha vetem te simpatizoja dike por kurré nuk kam rene ne dashuri tjeter (pervec atij),ai ishte gjithcka per mua… pastaj fati vazhdoj duke u permisuar pasi ai kishte pas ardhur ne angli qe prej 2 vitesh por une nuk dija gje… ai kish fituar letrat dhe kish ikur ne Shqiperi per pushime, atje une kam shoqen time te ngushte qe prej moshes 6 vjec (qe ne klase te pare) pra u bene 13 vjet qe e dua ate vajzé sikur te ishte motra ime….Cuditerisht ai e kishte pyetur per mua dhe nese kishte mundesi qe te kishte numrin tim, sigurisht ajo ja kish dhene pasi ajo e dinte qe une akoma vuaja per ate djalé…. Shkurt…ai me telefonoj kur u kthye dhe vendosem te njihnim njeri-tjeterin…dhe qe sot e asaj dite ne ndodhemi ne krahet e njeri-tjetrit, nuk mund ta imagjinonim qe ta humbismin njeri-tjeterin edhe nje here… boll kishim humbur gjithe kéto vite (4 vjet) pa ngrohtesine e njeri-tjetrit….
Sot ndihem e dashuruar, e sigurte, e lumtur dhe si ne parajse, thjeshte prania dhe shikimi i tij me zgjasin jeten, perkedheljet e tij me qetesojne dhe me relaksojne ne cdo menyre si fizikisht ashtu edhe mendurisht… me dt 13 korrik mbush 2 vjet qe jemi lidhur ketu ne angli, por jane bere 6 vjet te plota qe ne prill qe kam rene ne dashuri me te…por Zoti eshte i madh dhe i degjon lutjet…
pra...dashuria e pare eshte dicka e frymezuese dhe nuk mund ta harrosh kaq lehte...edhe po u mundove ta harrosh eshte shume me dhimbje...lot...melankoli...urrejtje...etj...etj...

__________________
"Jam e vdekur por mar fryme..."
"E vdekur per se gjalli"

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Qershor 2003 13:16
Ana_uk nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Ana_uk Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Ana_uk (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Ana_uk Shto Ana_uk nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Ana_uk nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lilou-dragon
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 10/06/2003
Vendbanimi: coin predu
Mesazhe: 148

Thumbs up

histori shume interesante e shume e bukur me pelqeu e me behet qejfi qe tashme je e lumtur e e sigurt
good luck for the futur

__________________
love is what makes you smile when u're tired

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Qershor 2003 12:12
lilou-dragon nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lilou-dragon Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lilou-dragon (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lilou-dragon Shto lilou-dragon nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lilou-dragon nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Sykaltra_Shqiptare
Veteran ne forum

Regjistruar: 20/03/2005
Vendbanimi: -
Mesazhe: 3334

Arrow

Varet se ke dashuron!
Une s`kam c`te kujtoj!As qe mund ta quaj dashuri te pare!

Mire u shkruafshim yje!

__________________
-

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Korrik 2005 15:24
Sykaltra_Shqiptare nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Sykaltra_Shqiptare Kėrko mesazhe tė tjera nga: Sykaltra_Shqiptare Shto Sykaltra_Shqiptare nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Sykaltra_Shqiptare nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kalikuq
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 29/05/2005
Vendbanimi: Itali
Mesazhe: 50

dashurija behet me reale dhe me e forte ball per ball, por dashurija me letra apo me tastier nuk ka fare vler. Syt perbejn magnetin e dashuris pa kshu ne menyra te tjera, ngelet me thon ku rafsha mos u vrafsha.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Korrik 2005 15:42
kalikuq nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kalikuq Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kalikuq (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kalikuq Shto kalikuq nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kalikuq nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
oliinter
Veteran ne forum

Regjistruar: 01/10/2004
Vendbanimi: brunssum netherland
Mesazhe: 3833

ndodhi shume shpejt dhe aq shpejt u harrua.

__________________
pulave ju ka hije te kakarisin vetem ne kotec!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Dhjetor 2005 18:08
oliinter nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė oliinter Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me oliinter (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: oliinter Shto oliinter nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto oliinter nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
diabolic
bastard_inside

Regjistruar: 22/10/2003
Vendbanimi: Sa me larg forumit...
Mesazhe: 3381

Dashuriae pare te ndryshon menyrat se si i dashuron ne dashurite e tjera. Eshte shenja e pare qe ti do ta kesh ne lekure per te gjithe jeten . Nejse te duash dike eshte gjeja me e mire qe mund te te ndodhi dhe ta njohesh per here te pare eshte surpriza me e bukur qe jeta te ofron. Gjithe te mirat nga DIABOLIC A'S

__________________
Thone se Loti i Shpirtit te vret beben e syrit...Ruaji lotet per te vdekurit!
E nese dhe per TY ajo ka vdekur.., atehere Qaj me ze miku im i shtrenjte!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Dhjetor 2005 14:03
diabolic nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė diabolic Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me diabolic (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė diabolic't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: diabolic Shto diabolic nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto diabolic nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
darma
Heshtje

Regjistruar: 13/10/2004
Vendbanimi: usa
Mesazhe: 747

Sigurisht eshte e paharrueshme.........por nuk ka lene pike ne shpirtin tim, nuk e di nuk ka me vlera ishte thjesht nje dashuri dhe ne vite kam mesuar te dashuroj edhe me me shume force....
Ndoshta sepse une ne jeten time kam patur dashuri me te madhe se e para prandaj dhe ndoshta nuk e quaj aq te rendesishme......gjithsesi jane kujtime te bukura sepse ne fund te fundit dashuricka te tilla nuk bejme me, lojra te tilla, kemi qene me te rinj dhe tani jemi te rritur , edhe shpirti na ka ndryshuar pjeserisht.........atehere dashuronim ne ajer binim ne dashuri me dy fjale te bukura kurse tani ato fjale na duken budallalleqe duam dicka me shume kerkojme dicka me shume ......
Per mua eshte thjesht nje kujtim i bukur , madje perballemi ne rruget e Tiranes dhe mendoj c'fare pashe une ne kete mashkull dikur , tashme eshte kaq larg nga realiteti im.........jam rritur une apo thjesht ai nuk ka tentuar te ndryshoje femijen qe ndodhet brenda tij........

__________________
Pasqyra ku shoh veten
Ndodhi perhere e thyer

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Maj 2006 17:55
darma nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė darma Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me darma (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: darma Shto darma nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto darma nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 10:08 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 3 faqe: [1] 2 3 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Dashuria > dashuria e pare ....sa e rendesishme eshte ajo?

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.