Forumi Horizont Forumi Horizont > Sporti > Futboll > Arkiva > Boterori , Gjermani 2006 !
Gjithsej 27 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
myzeqari
daddy

Regjistruar: 13/10/2004
Vendbanimi: England
Mesazhe: 2498

Boterori , Gjermani 2006 !

Trajneri i kombëtares argjentinase, Hoze Pekerman, ka paralajmëruar kundërshtarët e tij në grupin C të botërorit, i quajtur ndryshe "grupi i hekur", se skuadra bardhekaltër po përgatitet për të zhvilluar një botëror në nivele të larta. Argjentina, edhe pse ishte në vazon kryesore, nuk u favorizua nga shorti, pasi kundërshtarët e saj në finalet e Kupës së Botës do të jenë Serbia, Holanda dhe Bregu i Fildishtë. "Skuadra do të jetë në formën e duhur kur të vijë botërori. Kemi një ekip të mirë dhe jam i sigurt se do të bëjmë një Kupë Bote të madhe, - tha Pekermani në një deklaratë për shtypin argjentinas. - Në Gjermani do të shihni një Argjentinë krejt ndryshe nga ajo e parë në botërorin e kaluar, në Azi." Argjentina në botërorin e kaluar nuk arriti të kalojë as fazën me grupe, pavarësisht se konsiderohej si një nga pretendentet për titull. Edhe atëherë, amerikano-latinët bënin pjesë në një "grup të hekurt" me Anglinë, Suedinë dhe Nigerinë. Pekermani tha: "Jemi një skuadër ndryshe. Nëse do të luajmë si në pjesën e parë ndaj Brazilit, nuk do të kemi përse t'u druhemi kundështarëve në grupin tonë, - tha argjentinasi, duke iu referuar ndeshjes që skuadra e tij fitoi 3-1 për eliminatoret e Kupës së Botës, ndaj Brazilit. - Brazili është skuadra më e mirë për momentin, për mënyrën se si luan. Unë i pëlqej futbollistët e "Selesaos", idetë dhe futbollin e tyre...edhe Anglia është favorite. Ka një skuadër të kompletuar, më të fortë se ajo e vitit 2002. Por ne nisemi nga një pozicion më i favorshëm. Jam i bindur se do të jetë botërori i Argjentinës." Gjithsesi, Pekermani ka kërkuar edhe pak kohë për të perfeksionuar detajet e fundit në skuadër: "Kemi edhe gjashtë muaj për t'u përgatitur dhe kemi programuar një ndeshje miqësore ndaj Kroacisë. Me fjalë të tjera, do ta formoj skuadrën duke parë formën e futbollistëve nga ndeshjet me skuadrat e tyre." Në lidhje me lënien jashtë skuadrës së kapitenit në botërorin e kaluar, mesfushorit të Interit, Huan Sebastian Veron, trajneri i Argjentinës tha: "Për momentin kam në mendje futbollistë të tjerë që plotësojnë nevojat e mia në atë pozicion të fushën." Në fund të deklaratës së tij, Pekermani ka shprehur bindjen se një ditë Diego Armando Maradona do të bëhet trajneri i kombëtares argjentinase. "Diego Maradona do të jetë trajneri i Argjentinës në të ardhmen. Jam i bindur se kur t'i vijë oferta, ai do të pranojë. Nuk e di përse refuzoi bashkëpunimin me ne në këtë botëror, por është idhulli im dhe i të gjithë popullit argjentinas. Kësisoj, një figurë e domosdoshme për skuadrën kombëtare."
Ergi LUBANI
Gazeta Shekulli
---------------------------------------------------------------------------------------------------

Po ju o njerez cfare mendimesh keni , kush ju duket juve si pretendeti kryesor i kupes se arte ?

__________________
Ja fute kot

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Janar 2006 20:17
myzeqari nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė myzeqari Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me myzeqari (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė myzeqari't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: myzeqari Shto myzeqari nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto myzeqari nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
myzeqari
daddy

Regjistruar: 13/10/2004
Vendbanimi: England
Mesazhe: 2498

Grupi A

Gjermani
Kosta Rika
Poloni;
Ekuador

GRUPI B
Angli
Paraguaj
Trinidad&Tobago
Suedi

GRUPI C
Argjentinë
Bregu i Fildishtë
Serbi Mal i Zi
Holandë

GRUPI D
Meksikë
Iran
Angola
Portugali

GRUPI E
Itali
Gana
SHBA
Republika Çeke

GRUPI F
Brazil
Kroaci
Australi
Japoni

GRUPI G
Francë
Zvicër
Republika e Koresë
Togo

GRUPI H
Spanjë
Ukrainë
Tunizi
Arabia Saudite
_________________

__________________
Ja fute kot

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Janar 2006 20:41
myzeqari nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė myzeqari Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me myzeqari (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė myzeqari't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: myzeqari Shto myzeqari nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto myzeqari nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
myzeqari
daddy

Regjistruar: 13/10/2004
Vendbanimi: England
Mesazhe: 2498

Ekipi Gjerman.

Portierë:


1. Oliver Kahn Bajern Mynih
2. Jens Lehman Arsenal Angli
3. Timo Hilderbrand Shtutgart

Mbrojtës

4. Arne Friedrih Hertha Berlin
5. Anderas Hinkel Shtutgart
6. Robert Hutt Celsi – Angli
7. Marsel Jansen Borusia Mynshengladbah
8. Filip Lam Bajern Mynih
9. Per Mertesaker Hanover 96
10. Kristof Metcelder Borusia Dortmund
11. Patrik Ovomojela Werder Bremen
12. Lukas Sinkieviz Këln
13. Kristian Wërns Borusia – Dortumnd

Mesfushorë

14. Mikael Balak Bajern Mynih
15. Sebastian Daisler Bajern Muynih
16. Bastian Shvainstaiger Bajern Mynih
17. Tim Borovski Werder Bremen
18. Torsten Frings Werder Bremen
19. Fabian Ernst Shalke 04
20. Tomas Hitclsperger Shtutgart
21. Sebastian Kehl Borusia Dortmund
22. Bërnd Shnaider Bajern Leverkusen

Sulmues

23. Gerald Asamoah Shalke 04
24. Kevin Kuranji Shalke 04
25. Mike Hanke Wolfsburg
26. Miroslav Klose Werder Bremen
27. Oliver Niovil Borusia Mynshengladbah
28. Lukas Podolski Këln

Trainer: Jurgen Klinsman

__________________
Ja fute kot

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Janar 2006 23:23
myzeqari nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė myzeqari Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me myzeqari (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė myzeqari't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: myzeqari Shto myzeqari nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto myzeqari nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Isra
.............

Regjistruar: 03/12/2004
Vendbanimi: veēse nė dorėn e Zotit!
Mesazhe: 2053

GJERMANIA!


Une jam tifoze e vjeter e gjermanise, le te themi e kam ndjekur qe nga 1990, (kam qene rreth 12 vjec) madje kur fitoi boterorin '90 me argentinen, kam qene ne plazh dhe e kam pare me babin ne nje kabine aty afer qe kishte televizor..:p

Ne fakt kam nostalgji per futbollistet e vjeter... Feler, Meler, Klinsman, Mateo etj etj...

Mund te them se Gjermania nuk eshte me ajo qe ka qene, edhe pse lufton shume, nuk mund te them se loja e saj eshte spektakolare, loje te tille ben vec brazili.
Gjithsesi , me pelqen Gjermania, sepse luajne paster dhe sakte. Kane nje kembengulje per t'u admiruar.

sme ngelet tjeter, vec te uroj:

FORZA GJERMANI! U WILL WIN!

__________________
Vdes vetem ajo dashuri, per te cilen nuk enderrohet mė (Pedro Salinas)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Janar 2006 08:49
Isra nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Isra Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Isra (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Isra Shto Isra nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Isra nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Don Vito CorLeone
Killer

Regjistruar: 09/10/2005
Vendbanimi: korce-albania
Mesazhe: 8

Smile

Hmmmmm

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re holland_1.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 1491 herė.

Mos u nxitoni kot djema dhe vajza Boterori i perket Hollandes Eshte 100%
E sigurt qe e mer Hollanda


World Cup Germany 2006

We Will Win!!

NETHERLAND

:ola:Netherland:ola:Oranje:ola:Holland:ola:

__________________
Women and children can be careless. But not Men.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Shkurt 2006 00:23
Don Vito CorLeone nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Don Vito CorLeone Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Don Vito CorLeone (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Don Vito CorLeone't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Don Vito CorLeone Shto Don Vito CorLeone nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Don Vito CorLeone nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Don Vito CorLeone
Killer

Regjistruar: 09/10/2005
Vendbanimi: korce-albania
Mesazhe: 8

Thumbs up

Kombetarja Hollandeze

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re holland.doc
Ky file ėshtė shkarkuar 46 herė.

:ola:

__________________
Women and children can be careless. But not Men.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Shkurt 2006 14:57
Don Vito CorLeone nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Don Vito CorLeone Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Don Vito CorLeone (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Don Vito CorLeone't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Don Vito CorLeone Shto Don Vito CorLeone nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Don Vito CorLeone nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Zhylien Sorel
animas

Regjistruar: 26/09/2004
Vendbanimi: ishull
Mesazhe: 5141

Un jam me italine por kandidaturat e mia jane dhe dy te tjera.

hollanda dhe anglia me duken te forta kete vit.

__________________
Kisha kaq shume... kaq teper per te thene...ndjenja qe mu plaken, vyshken ne kraharore....ndjenja qe me grryen e ende me kane lene...mbi vete te kaluaren te ndryshkur si kurore...(Pjesez-poezie-AG)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Shkurt 2006 18:03
Zhylien Sorel nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Zhylien Sorel Kėrko mesazhe tė tjera nga: Zhylien Sorel Shto Zhylien Sorel nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Zhylien Sorel nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
oliinter
Veteran ne forum

Regjistruar: 01/10/2004
Vendbanimi: brunssum netherland
Mesazhe: 3833

keshtu fryhen te gjithe si gjelat por eshte brazili ai qe i pallon te gjithe.

__________________
pulave ju ka hije te kakarisin vetem ne kotec!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Shkurt 2006 19:20
oliinter nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė oliinter Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me oliinter (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: oliinter Shto oliinter nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto oliinter nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Don Vito CorLeone
Killer

Regjistruar: 09/10/2005
Vendbanimi: korce-albania
Mesazhe: 8

Cool

Haha

Po te jete pune Pallimi eshte tjeter gje, nuk eshte Borrdell eshte Eveniment Boteror qe ndiqet nga 3 Miljard shikues. E jo ne dhoma hoteli me dritka te kuqe qe krijon atmosfere

__________________
Women and children can be careless. But not Men.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Shkurt 2006 19:24
Don Vito CorLeone nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Don Vito CorLeone Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Don Vito CorLeone (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Don Vito CorLeone't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Don Vito CorLeone Shto Don Vito CorLeone nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Don Vito CorLeone nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
GENTI_the_KING
MBRET I PERJETSHEM

Regjistruar: 08/09/2004
Vendbanimi: Ne Keshtjellen Time Te Pamposhtur
Mesazhe: 2683

Citim:
Po citoj ato që tha oliinter
keshtu fryhen te gjithe si gjelat por eshte brazili ai qe i pallon te gjithe.


amin

__________________
Ti SHQIPERI , me jep nder , me jep emrin SHQIPETAR.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Shkurt 2006 19:26
GENTI_the_KING nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė GENTI_the_KING Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me GENTI_the_KING (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: GENTI_the_KING Shto GENTI_the_KING nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto GENTI_the_KING nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 18:21 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 27 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Sporti > Futboll > Arkiva > Boterori , Gjermani 2006 !

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML nuk lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.