Forumi Horizont Forumi Horizont > Bota Shqiptare > Gjuha Shqipe > Dialektet > Dialekti shkodran
Gjithsej 14 faqe: « 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Enya
Shpirt # 1

Regjistruar: 12/02/2006
Vendbanimi: Orange, CT
Mesazhe: 4096

Re: Malėsorēia

Citim:
Po citoj ato që tha dodgjeka
Mir seu gjeta Forumi Horizont jam i knaqun çi u gjeta.Vet jam Dod Gjeka Vulaj prej me banes ën Croati Grudet ilemme 1938.Ulitem mem kallzua a e prënon gjuha Shqipe dialektin e Malsorit se tanpo thon se gjuha Shqipe ka veç dy dialekta e ata jan Tosknisht e Gegnisht.Tash u lutem me kush ka qef me ba muhabet kisha me keni gëzuoshim me tije mënimin taj.Ni ka qef dikush prej jush të neruoshimit antar mudni me vizitua WEB faqet çi ikam çil sot www.gurraelecit.blogspot.com ku e shkruoj poezin në dialektin e Malsis jashtu katunarçe pa filozofi ater çmonije ju vet si u begeniset.Tash kur e lexova Dialekti Shkodran u gëzova se Shkodraashtkryegjytetii Malsis Madhe.VIZITONI WEB FAQET E SHKRUONI

Mirese na ke ardhe e tu rrit ndera per viziten.  Vet jam 100% malsore, e per kte eci kryenalte kudo qe shkoj. Gjuha jon, pra gjuha e malsorit, asht Gegnishtja e vertete. Puro shkodranet jane Puro malesoret, kete e din tetane. Pershnetje e kalofsh sa ma mire mes nesh.

__________________
Time is money. ( by Benjamin Franklin)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Shtator 2009 16:58
Enya nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Enya Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Enya (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Enya Shto Enya nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Enya nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kurt
.........

Regjistruar: 29/12/2007
Vendbanimi: ......
Mesazhe: 5021

Citim:
Po citoj ato që tha erious
qe malesia e madhe eshte ne fund te botes... kjo s'do as men e as kalem

ne kete pike besoj edhe dodgjeka nuk eshte kondra.

vej re ketu ne disa tyta apo matufe njerez qe u kane ikur mente per lesh (kjo per mua d.t.th vuajtje dhe violence karnale apo dhe abuzim seksual qe ne femijeri)... kur shihni diçka te argomentuar apo te kundert, reagoni ashper.

kjo ju panikon, ju prish imazhet bukuroshe qe keni stampuar ne koken tuaj te vogel

hahaha, ok se nuk po rreagoj ashper se ti me ato teorinat e frojdit o "gjenij i shekullit" paske qejf me naj thith tan ne malsorve...
dream on!!

hahahhah, p.sh, nuk jam psikolog por je shume i thjesht per te lexuar existencen tende te mjere o njeri fallco...

p.sh,kta komplekse qe pershkruan, eshte e lehte per ti kuptuar se po pershkruan veten tende...subconsciously

eshte veprim klassik i njerzve qe dojn te fshehin dicka per veten, dhe per te larguar vemendjen e njerzve nga vetja i vejn gishtin te tjerve, kot me akuza!
eshte si puna e hajdutit, qe askush nuk e ka akuzuar per vjedhjen akoma, por ai behet vullnetar t'i vej gishtin te tjerve kot, vec si e si, te largoje dushimin e njerzve nga vetja!!
paranoj e jotja kjo!!

ktu na len te dyshojm shume per ty o erious!
une nuk maskohem, tregoj seku kam lind e rritur, tregoj ku jetoj, kam postuar fotot e mija, dhe kam perdorur mbiemrin tim si nick, dhe haptas asht u sic ndjehem ne cdo moment shprehm lirshem. ashti sic di..

ti ne anen tjeter, mundohesh me ken misterioz, i maskuar, dhe mbron nje imazh bukuroshi, apo gjeniu, qe disa njerz ktu qe nuk din shume per jeten, edhe intrigohen mbas fallcifitetit tend pathetic!

 na trego ate vendlindjen tende, se padyshim do jete qendra e universit

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Shtator 2009 18:04
kurt nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kurt Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kurt (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kurt Shto kurt nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kurt nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

Citim:
Po citoj ato që tha erious
qe malesia e madhe eshte ne fund te botes... kjo s'do as men e as kalem

ne kete pike besoj edhe dodgjeka nuk eshte kondra.

vej re ketu ne disa tyta apo matufe njerez qe u kane ikur mente per lesh (kjo per mua d.t.th vuajtje dhe violence karnale apo dhe abuzim seksual qe ne femijeri)... kur shihni diçka te argomentuar apo te kundert, reagoni ashper.

kjo ju panikon, ju prish imazhet bukuroshe qe keni stampuar ne koken tuaj te vogel

E une qe kujtojsha se bota eshte e rrumbullaket e ska as fillim e as fund.
Normalisht ka nje shkak kur shahet diçka apo dikush.
me duket se ta kan lan thate atyne aneve dhe ste ka mbvetur gje tjeter, vetem ti shash lol.
Sido qe te jete mire ta kane bere edhe pse me vjen pak gjynah.:p

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Shtator 2009 18:58
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
IQVLORA
me pushime

Regjistruar: 17/09/2003
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 2750

Citim:
Po citoj ato që tha kurti


kulima ka gjuthkund o vlora, p'sh si ai "gjenija" aty siper si munohet me theksu krahina etj etj, me kujat si kakareca qe jane.... gjoja se malsia e madhe eshte nje krahine ne fund te botes apo e pa degjuar ndonjehere nga njerz kulima si kta...

 



Miku immalesor te jap shume te drejte,por ki parasysh qe Shqiperia jone nuk eshte pastruar akoma nga fekalet komuniste.Edhe pinjollete tyre ngjasojne si dy pika uji me ta.Diktatori nuk beri asgje per malesoret,pervecse ngjalli percmim per ta.Edhe keta e kane trashegim nga te paret e tyre komunistet xhahile,injorant e te korruptuar sot.

__________________
Kur nuk keni mesuar asgje nga askush dhe kur askush nuk ka mesuar asgje nga ne,atehere thjeshte kemi humbur rastin ne jete.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Shtator 2009 19:55
IQVLORA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė IQVLORA Kėrko mesazhe tė tjera nga: IQVLORA Shto IQVLORA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto IQVLORA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
erious
.

Regjistruar: 27/09/2007
Vendbanimi: europe
Mesazhe: 2217

nuk e kam idene nga c male keni zbritur ju me idene qe shkodra (qytet) na qenka malesi... piktor ''io amo shkodren'' kam kaluar vite te bukra me femra shkodrane, nejse... ndersa ti malok qe me ke cituar, shiko: une ne tema po ta kapesh holle-holle, merem me temat e jo me anetaret sepse per ate pune jam ktu qellimi i vetem pra te shkruaj ate qe di, ti do besh mire te mos me lexosh e jo me te me replikosh sepse nuk ke fiber ti te meresh me mua, thjeshte per faktin sepse je rritur me kafshe e jo me njerez.

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Shtator 2009 20:27
erious nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė erious Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me erious (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: erious Shto erious nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto erious nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928



Sherr per mustaqet e Celos i thone kesaj

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Shtator 2009 20:51
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kurt
.........

Regjistruar: 29/12/2007
Vendbanimi: ......
Mesazhe: 5021

Citim:
Po citoj ato që tha erious
nuk e kam idene nga c male keni zbritur ju me idene qe shkodra (qytet) na qenka malesi... piktor ''io amo shkodren'' kam kaluar vite te bukra me femra shkodrane, nejse... ndersa ti malok qe me ke cituar, shiko: une ne tema po ta kapesh holle-holle, merem me temat e jo me anetaret sepse per ate pune jam ktu qellimi i vetem pra te shkruaj ate qe di, ti do besh mire te mos me lexosh e jo me te me replikosh sepse nuk ke fiber ti te meresh me mua, thjeshte per faktin sepse je rritur me kafshe e jo me njerez.
hahahah, une malok?!?! jam rrit ne mes titogradit dhe shkodres, 20 kilometra larg shkodres dhe 20 kilometra larg titogradit, bajze. kur kam dal nga dera e shpise cdo dite si pejsazh kam pas liqenin e shkodres dhe malin e krajes ku perendonte dielli cdo dite...
kur jena marr na me boten e jashtme dhe kur jena vesh na si femije me xhingsa dhe rroba te prodhuara ne perendim, ti ke nej tu enderru per cimcakeza qe dikush tjeter i ka pas n'goje nji jave.

ti ke kalu kohe me femra shkodrane??!!
paske kene pastrus meturinash se tjeter kush me dy pal mend n'kry sja var nje deliusonal compulsive pretencious fake moron si puna jote!!!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Shtator 2009 20:54
kurt nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kurt Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kurt (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kurt Shto kurt nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kurt nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Niqua
Veteran ne forum

Regjistruar: 24/09/2003
Vendbanimi: Fajtori chat
Mesazhe: 6938

Citim:
Po citoj ato që tha IQVLORA


Miku immalesor te jap shume te drejte,por ki parasysh qe Shqiperia jone nuk eshte pastruar akoma nga fekalet komuniste.Edhe pinjollete tyre ngjasojne si dy pika uji me ta.Diktatori nuk beri asgje per malesoret,pervecse ngjalli percmim per ta.Edhe keta e kane trashegim nga te paret e tyre komunistet xhahile,injorant e te korruptuar sot.





Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 16 Shtator 2009 17:55
Niqua nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Niqua Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Niqua (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Niqua Shto Niqua nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Niqua nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Petter
kazmolog

Regjistruar: 20/07/2009
Vendbanimi: New York
Mesazhe: 2058

I bukur si dialekt, e flas me raste :p


Niqua hec me lujt me tap ne abarr

__________________
A question that sometimes drives me hazy: am I or are the others crazy?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Shtator 2009 01:45
Petter nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Petter Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Petter (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Petter Shto Petter nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Petter nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
IQVLORA
me pushime

Regjistruar: 17/09/2003
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 2750

Niqua,miku im Piktori,kurti etj, mund te fshihesh per pak kohe mbas disa fallsiteteve e virtuale,por ne momente te caktuara sejcili nga ne e tregon karakterin e tij.Tregon se sa ''peshon'' cfare vlerash e vyrtytesh mbart.Historia i ka njohur malsoret shqiptare,trima dhe te beses.Armikut i kane treguar gjoksin dhe tyten e pushkes dhe mikut deren e hapur te shtepise,mikpritjen e bujarine.Per kete ata duhen respektuar e jo percmuar,sepse e meritojne.Nuk e diskutoj se malesoret kane edhe te metat e tyre me te cilat nuk pajtohem,por duhet mbajtur parasysh se te gjitha regjimet i lane ata ne meshiren e fatit,bile edhe sot e kesaj dite.Por sot malesoret nuk ja kane per bereqaves(per faleminderit) askujt.Ata kane care rruget e botes dhe jeta e tyre ka ndryshuar per mire.Nje malesor nuk behet kurr servil e vegel qorre e dikujt,apo t'i lepije bythen bosit(shefit),ose te behet pale me dike per t'i bere keq nje tjetri pa i patur asnje borxh.Keto jane vyrtyte qe une i vleresoj dhe i kam parasysh ne jeten time.kurti o djale malesor ti je nje djale fisnik qe ke marre rruget e emigrimit,punon e me djersen e ballit mbane familjen dhe mendon edhe per te ardhmen tende.Babai jot nuk eshte nga ata ******hatat e koruptuar e me ato pare te pista te mbaj ne perendim djalin e tij parazit.Keta njerez nuk jane te zot per asgje.Ata kane zotesi vetem per te liga e pislleqe qe vjellin nga gojet e tyre te ndyra.
Mos u merzitni,por i neglizhoni,mos ua varni!
Sikur po leviz per mire Amerika kurto?Kete presim te gjithe qe situata te ndryshoje.
respekte

__________________
Kur nuk keni mesuar asgje nga askush dhe kur askush nuk ka mesuar asgje nga ne,atehere thjeshte kemi humbur rastin ne jete.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Shtator 2009 10:43
IQVLORA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė IQVLORA Kėrko mesazhe tė tjera nga: IQVLORA Shto IQVLORA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto IQVLORA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 02:03 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 14 faqe: « 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Bota Shqiptare > Gjuha Shqipe > Dialektet > Dialekti shkodran

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML nuk lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.