Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Besimi Fetar > Simbolet fetare ne shkolla.
Gjithsej 27 faqe: « E parė ... « 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
ahmed
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 04/02/2007
Vendbanimi: itali
Mesazhe: 39

Po i nderuar, per Shqiperine po flasim. Prandaj dhashe shembull te shteteve qe demokracine e kane me te forte(shtetet skandinave jane shembull per gjith evropen se italine e dime qe eshte tiqe mos e kput). Shtet laik sdo te thote shtet satanik.Ligji shqiptar mbi shkollen eshte interpretuar disa here ketu, ti e interpreton ndryshe nga une, mua me ngelet te lus Zotin mos te vihen tipa si puna jote drejtora shkollash etj. Allahun nuk duhet ta kesh vetem ne zemer, perkufizimi i besimit ne islam eshte: Te besosh me zemer, ta shprehesh me gjuhe dhe veprimi me gjymtyr, shtohet me vepra te mira dhe pakesohet me vepra te keqija, kto gjithmone sipas mundesive. Kjo eshte per ata qe besojne Muhamedin(paqja dhe meshira e Allahut qofte mbi te) per te derguar te Allahut, jo per ata qe besojne veten si profet. Pershendetje.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Qershor 2007 19:45
ahmed nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ahmed Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ahmed (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ahmed Shto ahmed nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ahmed nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Jarigas
gigolņ

Regjistruar: 07/05/2007
Vendbanimi: napoli
Mesazhe: 600

Citim:
Po citoj ato që tha ahmed
Po i nderuar, per Shqiperine po flasim. Prandaj dhashe shembull te shteteve qe demokracine e kane me te forte(shtetet skandinave jane shembull per gjith evropen se italine e dime qe eshte tiqe mos e kput). Shtet laik sdo te thote shtet satanik.Ligji shqiptar mbi shkollen eshte interpretuar disa here ketu, ti e interpreton ndryshe nga une, mua me ngelet te lus Zotin mos te vihen tipa si puna jote drejtora shkollash etj. Allahun nuk duhet ta kesh vetem ne zemer, perkufizimi i besimit ne islam eshte: Te besosh me zemer, ta shprehesh me gjuhe dhe veprimi me gjymtyr, shtohet me vepra te mira dhe pakesohet me vepra te keqija, kto gjithmone sipas mundesive. Kjo eshte per ata qe besojne Muhamedin(paqja dhe meshira e Allahut qofte mbi te) per te derguar te Allahut, jo per ata qe besojne veten si profet. Pershendetje.


Interpretova ligjin?????KU, ma tregon pak?????Lutju Zotit, se kushedi i kthen te gjithe ne myslimane, drejtoret e shkollave......gje e bukur do te ishte....hhahahahahahaha......Hajt tung.......

__________________
Carpe diem

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Qershor 2007 03:15
Jarigas nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Jarigas Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Jarigas (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Jarigas Shto Jarigas nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Jarigas nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ahmed
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 04/02/2007
Vendbanimi: itali
Mesazhe: 39

Citim:
Po citoj ato që tha Jarigas



Shqiperia eshte nje shtet laik, dhe kjo do te thote qe neper shkollat shteterore nuk duhet te kete manifestime shume te dukshme te fese



O i zgjuari dheut, ca eshte kjo ????? Apo sjane shtete laike shumica e europes????

Mos provoko duke u zgerdhire kot.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Qershor 2007 19:09
ahmed nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ahmed Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ahmed (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ahmed Shto ahmed nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ahmed nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Jarigas
gigolņ

Regjistruar: 07/05/2007
Vendbanimi: napoli
Mesazhe: 600

Citim:
Po citoj ato që tha ahmed


O i zgjuari dheut, ca eshte kjo ????? Apo sjane shtete laike shumica e europes????

Mos provoko duke u zgerdhire kot.



Edhe???? C'do te thuash me kete??

__________________
Carpe diem

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Qershor 2007 23:40
Jarigas nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Jarigas Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Jarigas (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Jarigas Shto Jarigas nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Jarigas nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ahmed
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 04/02/2007
Vendbanimi: itali
Mesazhe: 39

Citim:
Po citoj ato që tha Jarigas


Edhe???? C'do te thuash me kete??



Per cfare?? Provokimin??? Pak me respekt per bashkebiseduesin. Nejse...bo ca dush. Shnet.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Qershor 2007 18:26
ahmed nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ahmed Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ahmed (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ahmed Shto ahmed nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ahmed nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Jarigas
gigolņ

Regjistruar: 07/05/2007
Vendbanimi: napoli
Mesazhe: 600

Citim:
Po citoj ato që tha ahmed


Per cfare?? Provokimin??? Pak me respekt per bashkebiseduesin. Nejse...bo ca dush. Shnet.



Te me falesh nese te provokova i dashur..Ndodh qe te rritet mendja kur te thone "O i zgjuari dheut", kupton......Nejse, kur s'diskuton dot, keshtu mbaron kjo pune, shikon provokime gjithandej, si ne kohen e Enverit........Or, lale, ne po flasim per temen, ti na thua provokimet......Ti perpara pergjigju pyetjeve pa hyre ne vleresime personale,pastaj po deshe qahu per "provokimet"....... Hajt ...urime....

__________________
Carpe diem

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Qershor 2007 21:01
Jarigas nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Jarigas Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Jarigas (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Jarigas Shto Jarigas nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Jarigas nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ahmed
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 04/02/2007
Vendbanimi: itali
Mesazhe: 39

Citim:
Po citoj ato që tha Jarigas


Te me falesh nese te provokova i dashur..Ndodh qe te rritet mendja kur te thone "O i zgjuari dheut", kupton......Nejse, kur s'diskuton dot, keshtu mbaron kjo pune, shikon provokime gjithandej, si ne kohen e Enverit........Or, lale, ne po flasim per temen, ti na thua provokimet......Ti perpara pergjigju pyetjeve pa hyre ne vleresime personale,pastaj po deshe qahu per "provokimet"....... Hajt ...urime....



Je ne terezi ti apo jo??? S'takon ne top fare. Une po flisja si njeri ndersa ti do ironizoje pse une i lutem Zotit, duke u zgerdhire kot, te pelqen grindjet eee...kerkon te arrish ate qe u arrit me gt2xf.
Kush nuk diskuton dot, une??? Une ne teme kam qene gjithmone, bera vetem nje verejtje, je ti qe u kape pas saj se skishe ca te thoje tjeter. Pastaj kujt pyetjeve duhet tu pergjigjem, se nuk e kuptova kte.

I kohes se Enverit qenke ti...ahhh shpirti jot demokratik cpaska hequr atehere, megjithse ke pasur dhe "soddisfazione", feja jote lulzonte ne ato kohe.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Qershor 2007 11:05
ahmed nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ahmed Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ahmed (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ahmed Shto ahmed nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ahmed nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Jarigas
gigolņ

Regjistruar: 07/05/2007
Vendbanimi: napoli
Mesazhe: 600

Citim:
Po citoj ato që tha ahmed


Je ne terezi ti apo jo??? S'takon ne top fare. Une po flisja si njeri ndersa ti do ironizoje pse une i lutem Zotit, duke u zgerdhire kot, te pelqen grindjet eee...kerkon te arrish ate qe u arrit me gt2xf.
Kush nuk diskuton dot, une??? Une ne teme kam qene gjithmone, bera vetem nje verejtje, je ti qe u kape pas saj se skishe ca te thoje tjeter. Pastaj kujt pyetjeve duhet tu pergjigjem, se nuk e kuptova kte.

I kohes se Enverit qenke ti...ahhh shpirti jot demokratik cpaska hequr atehere, megjithse ke pasur dhe "soddisfazione", feja jote lulzonte ne ato kohe.



Ti me akuzon se une interpretoj ligjin dhe une te pyes:ku?
Pyetja tjeter:Ligji eshte i barabarte per te gjithe?
The qe te vjen peshtire te ulesh prane nje vajze me breket perjashta dhe une te pyetao sikur asaj ti vije peshtire te ulet afer nje mjekrroshi?
Si i behet??pergjigju.....

__________________
Carpe diem

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Qershor 2007 15:29
Jarigas nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Jarigas Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Jarigas (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Jarigas Shto Jarigas nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Jarigas nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
erzeni_be
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/07/2004
Vendbanimi:
Mesazhe: 1306

Citim:
Po citoj ato që tha Jarigas

The qe te vjen peshtire te ulesh prane nje vajze me breket perjashta dhe une te pyetao sikur asaj ti vije peshtire te ulet afer nje mjekrroshi?
Si i behet??pergjigju.....



Me falni qe po nderhyj ne kete debat keshtu kalimthi...

Nese puna ka arritur deri te peshtiresia "e brekeve ndaj mjekrres" apo anasjelltas don te thote qe shoqeria njerezore fatekeqesisht, jo vetem qe e ka humbur ate minimumin e domosdoshem te tolerances por edhe eshte rradikalizuar per se keqi.

Per kete polarizim ekstrem te shoqerise faji nuk eshte eksluziv as i "brekeve" as 'i mjekrres" dhe si rrjedhoje ç'polarizimi s'duhet kerkuar ekskluzivisht te ta. Arsyet e verteta jane te shumta dhe komplekse, por ç'eshte me e keqja mendoj une, se sa me shume te akuzojme njeren apo tjetren aq me e forte do te behet doza e peshtiresise.

Ajo qe duhet bere ne te tilla raste eshte qe te pranojme njeri-tjetrin ashtu siç jemi, duhet vepruar pikerisht si ne jeten tone private, ne familje me bashkeshorten apo te dashuren... te pranosh tjetrin me vlerat dhe te metat e tij dhe te diskutosh me te.

Ja kalofshi mire.

erzeni

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Qershor 2007 10:50
erzeni_be nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė erzeni_be Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me erzeni_be (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: erzeni_be Shto erzeni_be nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto erzeni_be nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ahmed
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 04/02/2007
Vendbanimi: itali
Mesazhe: 39

Citim:
Po citoj ato që tha Jarigas


Ti me akuzon se une interpretoj ligjin dhe une te pyes:ku?

Sikur ta thashe njehere me siper. E kam fjalen per interpretimin qe i ben shtetit laik ku ti thua: Shqiperia eshte nje shtet laik, dhe kjo do te thote qe neper shkollat shteterore nuk duhet te kete manifestime shume te dukshme te fese.
Atehere une te pyes: Vendet skandinave, Anglia, Gjermania, Italia etj(kto qe lejojne manifestimet e fese), shtete laike jane ? Ti do thuash: Po. Une te pyes prap: Je me i ditur dhe i zgjuar nga keta? Ti do thuash: Jo. Une te pyes prap: Kush eshte qellimi yt qe e perkufizon ne menyre te tille, ste pelqejne besimtaret muslimane (se vetem ata futen ke kategoria e manifestimeve)???... se nje cifuti qe mban ate takien e zese mbrapa kokes, ti i thua: Bravo, jemi ne demokraci.

Pyetja tjeter:Ligji eshte i barabarte per te gjithe?

Po, i barabarte duhet te jete. Prandaj thashe lus Zotin mos te vihen njerez si puna jote ne krye te shkollave, shteteve etj, me qellim qe te mos vihen ligje rracizmi, urrejtje etj se pastaj do na duhet me i respektu edhe nqs sna pelqejne.


The qe te vjen peshtire te ulesh prane nje vajze me breket perjashta dhe une te pyetao sikur asaj ti vije peshtire te ulet afer nje mjekrroshi?
Si i behet??pergjigju.....

Pse shpif kot, kur kam thene peshtire??? Kam thene qe per muslimanin seshte mire te rrije prane femrave te zbuluara, atij qe si pelqen mund te mos e frekuentoje shkollen.
Po sikur asaj ti vije peshtire te ulet afer nje mjekrroshi? Le ti vije peshtire, ka femra qe spelqejne nxenesit e klases sepse nuk ju duken te bukur. Si i behet? Ti ndajme nxenesit e bukur nga te shumtuarit??



Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Qershor 2007 12:50
ahmed nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ahmed Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ahmed (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ahmed Shto ahmed nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ahmed nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 04:23 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 27 faqe: « E parė ... « 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Besimi Fetar > Simbolet fetare ne shkolla.

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.