Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Letrarė tė rinj > Bota e re poezise > Fjalori romantik....
Gjithsej 38 faqe: « E parė ... « 24 25 26 27 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Katilesha
.

Regjistruar: 01/09/2006
Vendbanimi: .
Mesazhe: 12531

Shpirti jot me ka mbetur ne fyt. Shuk mendimesh,letrash,shkrimesh,premtimesh,perbetimesh
,poezish,lotesh ,harrimesh dhe perfundimesh lundrojne ne ujrat e qete te "kujtimeve te harruar a". Gjithe ky arsenal nuk kaperdihet sepse te mbyt dhe une nuk dua te mbytem me ty.


Te kam harruar aq shume sa me duhet te germoj ne "kujtimet e harruara" per te gjetur dicka tenden.

 

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Janar 2008 15:10
Katilesha nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Katilesha Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Katilesha (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Katilesha Shto Katilesha nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Katilesha nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Katilesha
.

Regjistruar: 01/09/2006
Vendbanimi: .
Mesazhe: 12531

Lightbulb

Jam dehur nga lotet e mi mbreme. Cuditerisht ishin lote te purpurt dhe te embel si vete ndjenja jote e trendafilte qe me dhuron. Ti me bere te fle mbi dafina endrrimesh dhe te eci mbi trotuare trendafilash. Ti me vure kuroren e dashurise persiper  dhe me bere te ndihem Mbretereshe e gjithe botrave dashurore.

Faleminderit!

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Janar 2008 10:04
Katilesha nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Katilesha Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Katilesha (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Katilesha Shto Katilesha nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Katilesha nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
bebushi!!!
mace e eger!!!

Regjistruar: 18/10/2007
Vendbanimi: ATJE...
Mesazhe: 76

Ne mes te detit te trazuar qe lagej prej shiut , do te doja te ishe ti...te degjoje perplasjen e valeve dhe atehere do te kuptoje melodine e shpirtit tim...

__________________
genjeshtra qe vrau...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Janar 2008 15:21
bebushi!!! nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė bebushi!!! Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me bebushi!!! (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė bebushi!!!'t! Kėrko mesazhe tė tjera nga: bebushi!!! Shto bebushi!!! nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto bebushi!!! nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Katilesha
.

Regjistruar: 01/09/2006
Vendbanimi: .
Mesazhe: 12531

Arrow

Shpirti sonte eshte duke ecur neper bregun  e kujtimeve te inatosuar dhe te rrembyer nga zemerimi. Sikur t'i degjosh rrebelimet  e notave , inatin me te cilin ato thurin melodine e heshtjes dhe mungeses do ndjej dhimbje per detin e kujtimeve tuaja,tonat , te askujat tani........

007

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Shkurt 2008 22:01
Katilesha nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Katilesha Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Katilesha (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Katilesha Shto Katilesha nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Katilesha nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
njeni
dikush

Regjistruar: 10/12/2006
Vendbanimi: united states of shkodra
Mesazhe: 1582

Leter Dashurie

...u ndave nga une por malli dhe dhembja per ty kurr nuk do te shuhen.

Veshtir qenka te maresh lapsin dhe te shkruash por ja qe nuk mund te rri. Te prita te vish me buzeqeshje por ti me erdhe me fjalen qe asnjehere nuk kisha dashur ta degjoja. Dhembja per ty dita dites po me shtohet se bashku me lotet e mi. me ka marr malli per cdo gje: per zerin tend, buzeqeshjen tende, budallaleqet e tua, syt e tu ...
Largimi yt i hershem shkaktoi plag te medha ne zemren time, nuk ka ilac qe do te mi sheroje keto plage edhe pse disa thone koha sheron cdo plag un nuk besoj. Sa me teper kalon koha aq me teper ndjej mungesen tande. Me shpirt te venitur, me zemer te thyer dhe kthes te pakthyer, me lot ne sy deri sa te jetoj nuk do te harroj. Kush e di sa dite pa diell, pa lule, pa gezim do te kalojne, kurse ne zemren time vetem lot, vuajtje dhe mall per fjalet dhe buzeqeshjen tende te embel. Dhembja nuk ka fund kurse lotet nuk kan fuqi te shprehin pikellimin per ty. Gjithmon do te mbetesh ne zemren time edhe pse ike pa thene lamtumir. Me shpirt te venitur, zemer te thyer, me shpres te pa shpres, si dje, si sot, si neser une i perlotur te pres te kthehesh, te ma kthesh besimin ne dashuri, te ma ktheshy lumturin dhe gjith ate qe pata kur ishim se bashku. Mungesa yte ne cdo vend po ndihet. Ditet pa ty vetem une e di se si i kaloj. Malli dhembja per ty kurre nuk do te shuhen. Do te dua edhe me shum se sa te kam dashur, edhe me shum se sa e dua veten, por kur te bindesh atehere ndoshta do te jete shume vone....

__________________
Ēka me i ba ksaj ♥♥♥♥zemres♥♥♥♥ se shkret, qe s`me la te jotoj rahat ne ket jete.....♥♥♥

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 03 Shkurt 2008 17:41
njeni nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė njeni Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me njeni (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: njeni Shto njeni nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto njeni nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Pellumb Syku
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 23/09/2007
Vendbanimi: Itali
Mesazhe: 44

S’erdha me ne vete

I pragullita shqisat ne buzeqeshjen
qe me depertoi sysh e brendesishe
embelsisht,
si rreze mengjesi,
ne ate nate mijevjeçaresh.
Me verboi pjeserisht.

Perveç saj, nuk shihja asgje tjeter.

…por ajo s’e vuri re kaosin qe shkaktoi
tek yjet e qiellit qe vallezuan
binjakerie, me enderrimet e mia.

Si spektator i mahnitur,
i veçuar ndenja e pa levizur
ne fillim.

Mes zhurmash, heshtjen e saj degjoja.

Pastaj u mbyta nje milion here ne ate gote
ku prekte me buzet e saj e pinte
vetleshuar,
perzierje alkolike;
qe ma munden llogjiken
perfundimisht.

S’erdha me ne vete.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 04 Shkurt 2008 14:55
Pellumb Syku nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Pellumb Syku Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Pellumb Syku (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Pellumb Syku Shto Pellumb Syku nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Pellumb Syku nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kotka
.....

Regjistruar: 21/06/2007
Vendbanimi: .....
Mesazhe: 3612

Mungesa e letrave te dashurise.

Kurre ne jeten time shkrojta letra dashurie, asnjehere nuk pata fatin, qe te isha aq sensitive, qe te perfundoja deri atje sa te shkruaja letra dashurie.

Letra ime e pare ishte kur i shkrojta babait te femijes tim te pare, shokut tim me te ngushte te jetes, se sa shume e adhuroja qe ai me dhuroi ate, qe une per vite kisha deshiruar, krijesen qe me beri te marr emrin NENE.

Ndofta isha frikacake, egoiste dhe nuk doja dashurine me kend ta ndaja, por ta mbaja brenda te burgosur ne vetesine time.

Duke ju lexuar juve me lart dicka me shtyu te provoj dhe une te shkruaj nje leter te tille, por fjalet nuk me dalin kollaj, jane atje te mbledhura ne qeline e trurit tim, dicka formojne aq bukur si ato perlat e brishta, e ndjej edhe pse kane frike e ndrojtje te dalin jashte.  Sa shume dua ti rreshtoj keto perlat e mija te vogla, dhe ti kaloj ne litarin e holle te argjende te jetes time dhe te shoh nese kombinojne aq bukur sa une pandehja.

Do ta provoj..., nuk e di...., por vetem per nje gje jam e sigurt, se te gjitha keto perla jane perla dashurie dhe litari i holle i argjendte, ne te cilin une dua ti kaloj eshte llogjika e jetes time. 

E mire apo e keqe kjo jeta ime, kete akoma une nuk e di.........

__________________
Nuk mjafton te mendojme se duhet vepruar ndryshe...duhet te fillojme te mendojme ndryshe... dhe vetem atehere fillojme te veprojme ndryshe.

Modifikuar nga kotka datė 04/02/2008 ora 15:35

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 04 Shkurt 2008 15:27
kotka nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kotka Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kotka (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė kotka't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: kotka Shto kotka nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kotka nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Pellumb Syku
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 23/09/2007
Vendbanimi: Itali
Mesazhe: 44

Dashurise

Shume te kane pershkruar
e fare pak i jane avitur
madheshtise qe te mbeshtjell.

As une s’te kam kuptuar,
vogelsira kam zhgarravitur,
dedikuar ti kam me zell.

Une mbartesi yt i padenje.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Shkurt 2008 01:13
Pellumb Syku nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Pellumb Syku Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Pellumb Syku (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Pellumb Syku Shto Pellumb Syku nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Pellumb Syku nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
njeni
dikush

Regjistruar: 10/12/2006
Vendbanimi: united states of shkodra
Mesazhe: 1582

Jeten per ty do ta jap, vetem ty te dashuroj....
Zemren time do ta jap, dhe askush nuk mund te me ndal.....
PSE-Pse cdo nat une te kujtoj.....
Pse cdo nat une te endroj..?
Pse cdo nat, une qaj per ty..?
Emrin tend pernat e permend.
Qka me i ba ksaj zemres se shkret, qe s`me la te jotoj rahat ne ket jete.....
Kur shof dike ne rrug, mendoj se ti.....
Ah une i shkreti, jam tu vdek per…..
Pse ndodhi ajo vajz te jet ne zemren time, kur do te me hiqen mua kto kujtime.....
Cfar po ndodh o zot, cfar po ndodh me mua .....
Aspak spo e di,pse aq shum e dua.....
Kur do te jet mjaft, per te mos kujtoj....
Nuk e disha se do te ndodh kjo pune,por pse mu shtua edhe një mërzi.....
Se per ty moj vaz e shtrejte,edhe naten nuk po mundem me fjet.....
Nuk mendoj per asgje tjeter,emri yt nuk zen vend tjeter.....
Por me ma than fjalen **TE DUA** at`her mundesh me me qetsu....
U dashurova qysh ne fillim, smundje e keqe paska qen edhe kjo dashuri.....
Se s'besoj se mund te jetoj pa ty....
Zemra ime gjithmon vajton......
Syt e mi gjthmone lotojn........
Emri yt ne zemer me fle, me krah hapur gjithmon te pret....
Pa ty syri kot loton........
Pa ty zemra kot vajton.......
Te tjer dashuron dhe mua me haron.....


NJENI .........

__________________
Ēka me i ba ksaj ♥♥♥♥zemres♥♥♥♥ se shkret, qe s`me la te jotoj rahat ne ket jete.....♥♥♥

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Shkurt 2008 18:17
njeni nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė njeni Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me njeni (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: njeni Shto njeni nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto njeni nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Pellumb Syku
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 23/09/2007
Vendbanimi: Itali
Mesazhe: 44

Ne mesnate

Ne mesnate do vij tek ti,
ne mesnate pritme zgjuar,
sa te puth buzen e embel,
sa te puth dy syte e shkruar.

Zog me krahe do te behem
te fluturoj lart, permbi det,
si vegim por, do te kthehem
te shuaj zjarrin qe me djeg.

Ne mesnate do vij tek ti
horizonte duke pershkruar
Nga udhe e larget do arrij
ylli polar do jesh per mua.

Ne mesnate, mesnate e pak
sa te shoh une nene e babe,
sa te çmallem me atdheun plak
pastaj rrufeshem tek ti me ardhe.

Ne dritaren tende do çukas
do rri me ty deri ne agim
duke rilindur ne secilin çast
derisa te zhdukem si vegim.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Shkurt 2008 23:55
Pellumb Syku nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Pellumb Syku Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Pellumb Syku (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Pellumb Syku Shto Pellumb Syku nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Pellumb Syku nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 19:39 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 38 faqe: « E parė ... « 24 25 26 27 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Letrarė tė rinj > Bota e re poezise > Fjalori romantik....

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML nuk lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.