Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Para Apo Dije ??(nga thjesht une) Vlerėsimi i Temės: 2 votime, mesatarja 4.50.
Gjithsej 7 faqe: « 1 2 3 [4] 5 6 7 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
unforgiven
*$*$*

Regjistruar: 08/07/2003
Vendbanimi: *$*$*
Mesazhe: 958

Per mendimin tim jo te gjithe njerezit kane te njejtin nivel inteligjence, dhe jo te gjithe jane te prirur per studime. Ka nga ata qe rrine me ore te tera dhe nuk nxene asnje fjale, nga nje vesh u hyn e nga tjetri u del. Kurse persa i perket prirjes per para te gjithe jane te mikluar pas tyre.

Une per vete do te zgjidhja parane, se dijen e di qe e kam ne xhep.
Kam studiuar vite te tera, po studioj dhe kam idene qe ky profesioni im s'ka fund ne studime. Por vitet ikin nje nga nje, dhe ne fund ne nje shteg dalim si une qe shpenzova nje jete duke studiuar si dhe ai qe shkoi me lope e dhen. Dhe femija im apo niperit e mi pas vitesh nuk do te mburren me dijet e mia, por do te jene te lumtur ne se u kam lene shtepi, prone.. dhe do te jete me lehte per ta te studiojne se sa te punojne per te mbajtur frymen..

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Korrik 2004 20:01
unforgiven nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė unforgiven Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me unforgiven (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: unforgiven Shto unforgiven nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto unforgiven nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
dena
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 23/01/2004
Vendbanimi: tirane
Mesazhe: 102

Exclamation

Dija eshte mjet dhe jo qellim, mund te dish shume dhe jo ate qe DUHET ditur...
(Tolstoi)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Korrik 2004 07:35
dena nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė dena Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me dena (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: dena Shto dena nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto dena nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Poisedon
Anetar i ri

Regjistruar: 16/07/2004
Vendbanimi: Tiranė
Mesazhe: 11

Nuk jam shume dakort me ty diellza...

Diellza ke pjeserisht te drejte ne ato qe thua. Nuk eshte e thene qe te kesh para dhe te jesh rrote sic thua ti; apo qe kane para ose me mire paraja ka shkuar tek ato qe jane idiote. Vertete mund te jete keshtu po pse ti qe je e ditur nuk ja dole te beje para si ata, pasi nuk je si ata nuk di te kapesh rastin apo nuk di te besh dhe hile ne loje ???
E pra me nje fjale nuk je e zonja dhe qe te vesh pasuri do dhe guxim si per te bere gjera te paligjshme ashtu dhe per te marre nisma private. Gjithsesi pajtohem me ty persa i perket dijes pasi dhe pasuria me e madhe humbet pa dijen apo jo?

__________________
Vitam impendere vero- Jean Jack Ruso

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Korrik 2004 13:24
Poisedon nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Poisedon Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Poisedon (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Poisedon Shto Poisedon nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Poisedon nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
SUNBELOVED
Tequila`Spirit

Regjistruar: 28/12/2002
Vendbanimi: my house, house of sun
Mesazhe: 389

Citim:
Po citoj ato që tha diellza26
Ne Shqiperi ndodh rendom, paraja ka shku tek injoranti, ne rastet me te shumta.


Sipas mitologjise greke, perendia e pasurise PLUTO, kishte nje goxha ndryshim nga perendite e tjera. Ai nuk shihte, ishte qorr dhe si i tille nuk e shihte se kujt ia jepte favoret e tij

__________________
Ottimi corraptus pessimi

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Korrik 2004 23:38
SUNBELOVED nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SUNBELOVED Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SUNBELOVED (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: SUNBELOVED Shto SUNBELOVED nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SUNBELOVED nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
rrushi
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 03/04/2003
Vendbanimi: broken glass
Mesazhe: 162

Une meqenese jam shume e ditur preferoj ate te paren...hahaha. Nejse, seriously, une zgjedh te paren, jam e lodhur duke u perpjekur to mesoj me shume cdo dite dhe te jem e pergjegjshme, jam e lodhur nga analizimi i cdo gjeje dhe duke punuar shume per te fituar pavaresine time, eshte koha per haeng, eshte koha per te mos e vrare mendjen per asgje, thjesht qejf idiot pa pike kuptimi...dhe udhitime te pafundme neper bote...Is it going to make me happy? Sigurisht qe jo po lumturia eshte nje gjendje kalimtare anyways...

Ju pershendes, beni qejf sa keni mundesi...

__________________
Truth hurts

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Korrik 2004 03:09
rrushi nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė rrushi Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me rrushi (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: rrushi Shto rrushi nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto rrushi nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
baby angel
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 05/04/2004
Vendbanimi: ne boten shpirterore shqipetare
Mesazhe: 63

TE ISHIN TE DYJA NUK DO QE KEQ
PO MENDOJ SE DIJA SJELL PARANE
MEQENSE DUHET TE ZGJEDHIM DHE ZGJEDHJET JANE PERHERE TE VESHTIRA E LEME ME MIRE DIJEN. PASTAJ PO TE JEMI ME FAT MUND TE NA VINE DHE PARATE

__________________
ALBANIA, beautiful nature, powerful spirit.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 03 Gusht 2004 19:37
baby angel nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė baby angel Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me baby angel (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: baby angel Shto baby angel nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto baby angel nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
dodgy
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 01/03/2004
Vendbanimi: angli
Mesazhe: 470

Sigurish qe budalla.Po me nje kusht!Jo aq budalla sa mos te di te shpenzoj leket e mia.Ne fund te fundit ce do zgjuarsin ti sjellesh telashe vetes.Jo jo un them me mir budalla e me lek dhe ec e shijo jeten

__________________
burri qe esht burr e co taven ne furr e se mer me kurr

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 03 Gusht 2004 20:15
dodgy nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė dodgy Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me dodgy (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: dodgy Shto dodgy nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto dodgy nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
agata
idealiste

Regjistruar: 20/02/2004
Vendbanimi: Utopial
Mesazhe: 2981

Citim:
Po citoj ato që tha rrushi
Une meqenese jam shume e ditur preferoj ate te paren...hahaha. Nejse, seriously, une zgjedh te paren, jam e lodhur duke u perpjekur to mesoj me shume cdo dite dhe te jem e pergjegjshme, jam e lodhur nga analizimi i cdo gjeje dhe duke punuar shume per te fituar pavaresine time, eshte koha per haeng, eshte koha per te mos e vrare mendjen per asgje, thjesht qejf idiot pa pike kuptimi...dhe udhitime te pafundme neper bote...Is it going to make me happy? Sigurisht qe jo po lumturia eshte nje gjendje kalimtare anyways...

Ju pershendes, beni qejf sa keni mundesi...




Jam shume dakort me ty e dashur...

pastaj kush eshte ai, qe ka pasur leke e ka ngelur injorante...?
un pervete nuk njoh njeri..
bye

__________________
Gjysma e asaj qe shkruaj ndoshta eshte e pa kuptimte per ju, por un e shkruaj qe gjysma tjeter te mund te arrije tek ju. FIRDUSI

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 03 Gusht 2004 21:12
agata nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė agata Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me agata (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė agata't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: agata Shto agata nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto agata nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Equis
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 09/03/2003
Vendbanimi: Tirane
Mesazhe: 139

Sigurisht te jesh i pasur,varferine gjithmone e kam urryer,sepse cfaredo intelekti te kesh nuk ke mundsi per te zhvilluar ate dhe je i humbur dhe i poshteruar.Dhe eshte nje genjeshter e poshter per ate qe thote "Jam i varfer por i lumtur"
Me mire te isha i pasur dhe injorant,do kishte njerez te paguar per te menduar dhe per mu,pastaj sa per jeten apo qejfet do ti kisha ne dore ti modifikoja vete si te desha.Thats my opinion

__________________
............U must keep yourself alive........that's the most important think ........

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Gusht 2004 10:30
Equis nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Equis Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Equis (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Equis Shto Equis nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Equis nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Aljohin
Mjek. Psikiater.

Regjistruar: 07/07/2003
Vendbanimi: Padova
Mesazhe: 576

Mire mo mire po eshte bo pune m.... per leke. Lefta lefta hehehehe...

__________________
"I believe there are more instances of the abridgement of the freedom of the people by gradual and silent encroachments of those in power than by violent and sudden usurpations." James Madison

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Gusht 2004 10:05
Aljohin nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Aljohin Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Aljohin (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Aljohin't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Aljohin Shto Aljohin nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Aljohin nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 16:20 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 7 faqe: « 1 2 3 [4] 5 6 7 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Para Apo Dije ??(nga thjesht une)

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.