Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Besimi Fetar > Kerkojme Argumente??
Gjithsej 14 faqe: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Jarigas
gigolņ

Regjistruar: 07/05/2007
Vendbanimi: napoli
Mesazhe: 600

Citim:
Po citoj ato që tha el-Nino



 

el-Nino...po ti a nuk ke ndonje koment per videoklipin e djaloshit te zhvarrosur???

__________________
Carpe diem

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Qershor 2009 17:58
Jarigas nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Jarigas Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Jarigas (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Jarigas Shto Jarigas nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Jarigas nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
el-Nino
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 06/02/2007
Vendbanimi: KL
Mesazhe: 436

po bej ca qe nuk kam hyre ne forum, por po i pergjigjem Jarigas:
komenti im:
E para: Normalisht nuk jam i mendimit qe video te tilla duhet te shfaqen te gjithe njerezve sepse ka njerez qe ndjehen keq. Dmth c'ka dua te them, ky forum nuk eshte vendi i duhur per te shfaqur video te tilla (duke mos pasur asgje kunder me ate qe i publikon por thjesht nje keshille miqesore, qe duhet te jete pak me i pjekur).
E dyta: Persa i perket komenteve te disave qe i pata lexuar mbrapa, mos u trembni aq shume te nderuar, ajo eshte nje e vertete (pra vdekja dhe "shemtia" e saj) te cilen te gjithe do e perjetojme te gjithe, atehere kur na eshte caktuar na Ai qe na e dha jeten...Zoti i Gjithesise!!
p.s: Paqe & Begati per te gjithe!!
a.m

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Qershor 2009 11:11
el-Nino nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė el-Nino Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me el-Nino (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: el-Nino Shto el-Nino nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto el-Nino nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Jarigas
gigolņ

Regjistruar: 07/05/2007
Vendbanimi: napoli
Mesazhe: 600

Citim:
Po citoj ato që tha el-Nino
po bej ca qe nuk kam hyre ne forum, por po i pergjigjem Jarigas:
komenti im:
E para: Normalisht nuk jam i mendimit qe video te tilla duhet te shfaqen te gjithe njerezve sepse ka njerez qe ndjehen keq. Dmth c'ka dua te them, ky forum nuk eshte vendi i duhur per te shfaqur video te tilla (duke mos pasur asgje kunder me ate qe i publikon por thjesht nje keshille miqesore, qe duhet te jete pak me i pjekur).
E dyta: Persa i perket komenteve te disave qe i pata lexuar mbrapa, mos u trembni aq shume te nderuar, ajo eshte nje e vertete (pra vdekja dhe "shemtia" e saj) te cilen te gjithe do e perjetojme te gjithe, atehere kur na eshte caktuar na Ai qe na e dha jeten...Zoti i Gjithesise!!
p.s: Paqe & Begati per te gjithe!!
a.m



 

Flm per pergjigjen el-Nino ..une gjithashtu ka kohe qe mungoj ketej rrotull...

A nuk mendon edhe ti se video-t sot e kesaj dite jane thjesht te pabesueshme???Edhe nje djalosh pa fare pervoje kinematografike do te kishte mundesine te na tregonte gjithca i kalon neper mend???Sa per vendin e duhur apo jo, une mendoj se jemi te tere te rritur dhe sekush eshte i lire te shikoje apo jo.Sidoqofte une akoma nuk kuptoj vleren edukuese (nga pikepamja fetare ) te nje shfaqeje te tille!

A mund te na e qartesoje njeri ??Falemnderit....

__________________
Carpe diem

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 01 Korrik 2009 19:12
Jarigas nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Jarigas Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Jarigas (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Jarigas Shto Jarigas nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Jarigas nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
el-Nino
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 06/02/2007
Vendbanimi: KL
Mesazhe: 436

Citim:
Po citoj ato që tha Jarigas


 

Flm per pergjigjen el-Nino ..une gjithashtu ka kohe qe mungoj ketej rrotull...

A nuk mendon edhe ti se video-t sot e kesaj dite jane thjesht te pabesueshme???Edhe nje djalosh pa fare pervoje kinematografike do te kishte mundesine te na tregonte gjithca i kalon neper mend???Sa per vendin e duhur apo jo, une mendoj se jemi te tere te rritur dhe sekush eshte i lire te shikoje apo jo.Sidoqofte une akoma nuk kuptoj vleren edukuese (nga pikepamja fetare ) te nje shfaqeje te tille!

A mund te na e qartesoje njeri ??Falemnderit....


persa i perket vertetesise se videos mund te jete e vertete, mund te mos jete e vertete. Sidoqofte nuk dua te ndalem. Vetem dicka doja te thoja (duke shpresuar ne mirekuptimin e atij qe lexon): qe Allahu e di me se mire shkakun e denimit te robit dhe kete nuk e di askush tjeter. Pra nuk mendoj se eshte e drejte te hipotezojme se ai djale vuan/vuajti nga muzika po dicka tjeter..sidoqofte nuk eshte kjo pika qe dua te ndalem..
po i pergjigjem pyetjes se Jarigas:
Me lejo te tregoj.. Para nje jave u trondita nga vdekja e dikujt prane lagjes sime (ishte nje vetvrasje) dhe ne ato momente u ndodha ne lagje. Ne moment kur sapo e degjova lajmin, mendova se sa e papritur eshte vdekja dhe sa e dhimshme eshte menyra & koha kur ajo vjen...Kisha kohe qe nuk kisha degjuar/pare nje rast te tille nga afer. Te nesermen mora pjese ne varrim dhe teksa mbulonim te vdekurin, kujtova castin se nje dite edhe une si te gjithe te tjeret do ta shijoj vdekjen dhe do jeme pjese e atij rituali te tille (Lus Allahun te jem prej besimtareve ne ate moment dhe prej te shpetuarve). Kjo ndjenje me beri te sjell ne mendje veprimet e mia te perditshme dhe pashe se sa shume po punoja/luftoja per kete bote duke menduar vetem per kete jete dhe duke harruar per akhiretin (boten e pertejme)...kujtova se sa pak i dobishem kisha qene per veten time..kujtova se si po e harxhoja kohen time...kujtova se si po e shpenzoja pasurine time... kujtova se sa po i sherbeja prinderve te mi dhe atyre ne nevoje..kujtova se sa isha larguar nga qetesia shpirterore qe dikur mbizoteronte ne mua..dhe kuptova sa i dobet qe jam perpara madhestise se Krijuesit tim dhe te gjithckaje...
Pra, (duke shpresuar qe nuk je lodhur se lexuari), per permbledhur c'ka thashe, do te mbyllja se: te kujtuarit e vdekjes na ben ti bejme vetes pyetjet qe parashtrova, por edhe te tjera, te cilat jane te dobishme per te kuptuar kete bote/jete ne kendveshtrimin e nje besimtari..ndaj mendoj se ky eshte qellimi i shfaqjes se nje video te tille per ate qe beson (eshe njehere duke kujtuar ate cka shkrova ne postimin e kalur persa i perket kesaj video ne vecanti)..
duke shpresuar ne mirekuptim,
paqe dhe begati
a.m

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 04 Korrik 2009 22:26
el-Nino nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė el-Nino Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me el-Nino (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: el-Nino Shto el-Nino nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto el-Nino nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Isra
.............

Regjistruar: 03/12/2004
Vendbanimi: veēse nė dorėn e Zotit!
Mesazhe: 2053

Me vjen mire dhe cudi se si vazhdoka kjo teme..
Akoma doni argumente o njerez, po keni rastin apo mrekulline me te fundit fare qe Allahu terheq vemendjen robve te vet.
NUk e di ne e keni pare kohet e fundit ate videon per nje femije nga Kazakistani qe ishte 9 muajsh , qe kur i ngrihej temperatura e trupit i shfaqeshin ne kembe arabisht fjalet e Allahut: "Falendero Allahun dhe ji mirenjohes"..KY femije kishte lindur i semure dhe ishte sheruar pa nderhyre mjeket fare se nuk kishin cti benin. Pra, une e pashe me syte e mi , ndaj kur Zoti do te behet dicka, behet dhe ska dyshim...
PO ctu besh zemrave te disa robve qe i ka mbuluar mosmirenjohja dhe dashuria e madhe per kete bote te ndyre prove.....

__________________
Vdes vetem ajo dashuri, per te cilen nuk enderrohet mė (Pedro Salinas)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Nëntor 2009 14:08
Isra nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Isra Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Isra (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Isra Shto Isra nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Isra nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Deb*
different

Regjistruar: 08/02/2007
Vendbanimi: diku aty, prane......
Mesazhe: 5515

Citim:
Po citoj ato që tha Isra
. Pra, une e pashe me syte e mi , ndaj kur Zoti do te behet dicka, behet dhe ska dyshim...
PO ctu besh zemrave te disa robve qe i ka mbuluar mosmirenjohja dhe dashuria e madhe per kete bote te ndyre prove.....



Behet mi Isra behet. Por sa ndodh 1 ne 100000?

Prandaj s'besojne njerezit. Sa ato mrekullite jane shume te rralla ne krahasim me fatkeqesite.

__________________
Te dua, jo per ate qe je, por per ate qe me ben te ndihem.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Nëntor 2009 14:12
Deb* nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Deb* Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Deb* (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Deb* Shto Deb* nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Deb* nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Isra
.............

Regjistruar: 03/12/2004
Vendbanimi: veēse nė dorėn e Zotit!
Mesazhe: 2053

Pse si i dashke ti mi goce, cdo person qe eshte tu vdek te ngrihet direkt ne kome...pse ku jemi ketu ne kohen e profeteve...

__________________
Vdes vetem ajo dashuri, per te cilen nuk enderrohet mė (Pedro Salinas)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Nëntor 2009 14:16
Isra nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Isra Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Isra (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Isra Shto Isra nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Isra nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Deb*
different

Regjistruar: 08/02/2007
Vendbanimi: diku aty, prane......
Mesazhe: 5515

Citim:
Po citoj ato që tha Isra
Pse si i dashke ti mi goce, cdo person qe eshte tu vdek te ngrihet direkt ne kome...pse ku jemi ketu ne kohen e profeteve...


Varet a ka qene tuj vdek apo jo. Kam patur kushuririn tim qe kur ishte i vogel doktoret ja hoqen shpresat se ai mund te jetonte, por ai eshte shendosh e mire. Doktoret nuk dine gjithcka, dhe nuk mund te quaj mrekulli, pse ai mendonte se femija do vdiste, por jetoi. Njeres ne fisin tim i thane po se preve kemben do vdesesh. Ajo nuk pranoi.  Dhe pas 20 vjetesh ajo eshte akoma gjalle.  Eshte mrekulli, apo paaftesi e doktoreve?

__________________
Te dua, jo per ate qe je, por per ate qe me ben te ndihem.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Nëntor 2009 14:23
Deb* nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Deb* Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Deb* (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Deb* Shto Deb* nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Deb* nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Isra
.............

Regjistruar: 03/12/2004
Vendbanimi: veēse nė dorėn e Zotit!
Mesazhe: 2053

Po nga na dolen keta njerez kaq te zgjuar aman dhe mendjemedhenj njekohesisht. DIkush ka thene: "Sikur te merrja pjese ne krijimin e botes do jepja mendimin tim per organizimin e planeteve dhe arkitekturen e botes.." Harron se ky njeri i vogel dhe kete mendje ia ka dhene Ai qe e krijoi dhe smund te japi mendim ai per gjera qe sjane ne kompetencen e tij..
Zoti na ruajte nga mendjemadhesia!

__________________
Vdes vetem ajo dashuri, per te cilen nuk enderrohet mė (Pedro Salinas)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Nëntor 2009 14:29
Isra nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Isra Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Isra (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Isra Shto Isra nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Isra nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Deb*
different

Regjistruar: 08/02/2007
Vendbanimi: diku aty, prane......
Mesazhe: 5515

Citim:
Po citoj ato që tha Isra
Po nga na dolen keta njerez kaq te zgjuar aman dhe mendjemedhenj njekohesisht. DIkush ka thene: "Sikur te merrja pjese ne krijimin e botes do jepja mendimin tim per organizimin e planeteve dhe arkitekturen e botes.." Harron se ky njeri i vogel dhe kete mendje ia ka dhene Ai qe e krijoi dhe smund te japi mendim ai per gjera qe sjane ne kompetencen e tij..
Zoti na ruajte nga mendjemadhesia!



Nuk jam mendjemadhe, thjesh i shikoj gjerat cik ndryshe nga ti. A nuk je ti qe po ofendon, e tregon mendjemadhesi  ne kete rast? Do te imponosh mendimin tend se te duket me i miri?

__________________
Te dua, jo per ate qe je, por per ate qe me ben te ndihem.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Nëntor 2009 14:32
Deb* nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Deb* Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Deb* (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Deb* Shto Deb* nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Deb* nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 22:19 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 14 faqe: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Besimi Fetar > Kerkojme Argumente??

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.