Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Shqiptare / Kosovare > Duhemi Apo Urrehemi?!
Gjithsej 3 faqe: « 1 2 [3]   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjergj Kastrioti
Veritas Odium Parit

Regjistruar: 21/10/2004
Vendbanimi: God is busy, me too...
Mesazhe: 2957

Etno Engjujt feat. Hekuran Krasniqi - Altrip

Vajta ne Shqiperi se ma do zemra
Te ha sufllaqe te takoj femra
Tirana me rruge te gjera pallate
Papritur degjoj muzike serbokroate
Sallate greke se ma do rakia
Cudi sallate greke nrestoran Cameria
Ndezi tv-ne shok degjoje
Ke “ Topi “ shqiptari kendon “ Lane moje “
Mire bre jaran a thu qysh kalove
Mire po me quanin ******hate Kosove
Takoj nje te ri si nje dege blini
Ishte qelbesira Sotir Nini

Erdha nga Kosova
Erdha nga Kosova

Dola ne autostrade me nje furistrad
Koha percellonte mbi dyzete grad
Rashe ne radare e policia mu tek
Hajde kosovar se ju keni lek
Kallxom sa pare ja thave o jaran
Rreth dymije te reja nuk e dija sa jan
Cka t`tha polici masanej o idiot
Tha qenke djale i mbare e shume patriot
Arrita ne Durres ashtu ishte puna
E shikova nje goce tek rrinte me cuna
He tash jaran qysh e vazhdove diten
Pse e shifja ate gocen cunat me gjobiten
Qysh tu kercnun` o jaranino
Me thane ta ngrehim lapidarin e te bejme tortelino

Erdha nga Kosova
Erdha nga Kosova

Kthehem ne Tirane te ha pak mish vici
Afishe ne cdo ane show Goran Bregovici
Gjemonte “ Kalasnikov “ muzike serbiano
Me pas shoh plehrat Sampanis e Bollano
Vazhdova me tej disa cuna me ndalen
Me thane ik kosovare ju te gjithe jeni me salen
Mos u bone pahiri qe spi nin`
Jo i thashe qe une jam vetem me Shqiperine
Ketu shoku im ndodhia perfundon
U nisa per Kukes me nje furgon
Me ngjarje te mira probleme minimale
Ishte nje ndjenje fenomenale
Kalova dite te mira me shume lezet
Me deshiren nje dite te jemi nje shtet...




Shkarko kengen ketu.

__________________
It is in truth not for glory, nor riches, nor honours that we are fighting, but for freedom - for that alone, which no honest man gives up but with life itself.(Declaration of Arbroath)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Shtator 2008 16:30
Gjergj Kastrioti nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Gjergj Kastrioti Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Gjergj Kastrioti (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Gjergj Kastrioti't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Gjergj Kastrioti Shto Gjergj Kastrioti nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Gjergj Kastrioti nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kujta1
Matematikan

Regjistruar: 04/01/2008
Vendbanimi: kumanov
Mesazhe: 182

nje komb jemi por kemi dy shtet te gjith jemi te njejt. Njeriu prej njeriut ndryshon. edhe Nj e shqiptar i Tiranes ndryshon prej atij te shkodres, prishtinies, kumanoves, Ulqinit e tj. Por prap ka paragjykime ndermejt shqiptareve te cilet jetojn ne vende te ndrysme.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Shtator 2008 00:47
kujta1 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kujta1 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kujta1 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kujta1 Shto kujta1 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kujta1 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kurt
.........

Regjistruar: 29/12/2007
Vendbanimi: ......
Mesazhe: 5021

per ne verioret nga shkodra eshte e lehte te merremi vesht shume lehte me te gjithe kombin shqiptar. kam jetuar me 4 kosovar per dy vjet, kemi bere qejf dhe e kemi kaluar aq mire sa do i njoh gjithe jeten.
kam jetuar me fierak, durrsak, tirans, dhe vlonjat, dhe e kam kaluar shkeqyer dhe i kam shoke per gjithe jeten edhe ata.

humori dhe kultura ndryshon shume nga te dyja palet...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Shtator 2008 13:27
kurt nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kurt Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kurt (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kurt Shto kurt nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kurt nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
matrian
arc

Regjistruar: 26/08/2008
Vendbanimi: apollonia.gr
Mesazhe: 72

Eshte shume ceshtje "delikate" kjo teme,.......njekohesisht eshte dhe nje ceshtje e "lehte",pasi kush QENIE NERZORE ka dy "fije", tru nuk ve ne dyshim pse nuk duhet te 'shkoje" mire me nje njeri qe eshte i kombesise tjeter,dhe aq me shume kur behet fjala per njerez qe flasin te njejten gjuhe dhe qe kane nje histori pothuajse" te perbashket!

Nuk them se nuk ekziston nje teme e tille,por si shume tema te tjera ,te cilat ekzistojne ne "sistemin" shoqeror (dhe kjo eshte e PADREJTE!)nuk duhet te na ndikoje!....p.sh.edhe une kam deguar ne mendim te tille,por nuk me ndikon aspak,jemi qe te gjithe te njejte dhe kemi te njejtat mundesi!



Pershendetje Matrian!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Shtator 2008 19:19
matrian nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė matrian Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me matrian (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: matrian Shto matrian nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto matrian nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
bona19
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 05/09/2008
Vendbanimi: ketu ku jam
Mesazhe: 49

shqiperia me kosoven une them duhemi po sshprehemi hahahah si nje moter dhe vella ps gjithe zihen po te nje gjaku jane kshu ehste dhe mes kosoves dhe shqiperise ndoshta urrehemi cike apo zihemi po ne fund nje komb jemi
une per vete i du

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Shtator 2008 20:11
bona19 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė bona19 Kėrko mesazhe tė tjera nga: bona19 Shto bona19 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto bona19 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
sajmolabi
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 01/04/2007
Vendbanimi: IT
Mesazhe: 111

Puna me e bukur qe kane bere armiqte e kombit tone eshte te fusin perçarje brenda familjes sone,dhe disi po ia arrijne.Mos harroni se ne qe diskutojme ketu kemi nje fare niveli dhe nuk ulemi ne nivelin e plebejve qe thone gjera per Kosovaret qe i kane degjuar po pa i njohur fare ata nga afer.Vetem nje gje do tu thoja atyre,sidomos disa bashkqytetareve te mi,tani kur une isha ne Shqiperi shumica e turisteve ishin Kosovare dhe ata e kane bredhur boten,...pse vijne ata tek ne kur mund te shkojne ne vende te tjera e te shpenzojne me pak e te kene me shume sherbime???Thjesht se duan qe me aq sa munden te ndihmojne turizmin e brishte Shqiptar.Edhe pse dikujt i duket nje gjest i vogel per mua kjo eshte atdhedashuri.

__________________
E MEGJITHATE RROTULLOHET

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Shtator 2008 22:38
sajmolabi nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė sajmolabi Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me sajmolabi (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė sajmolabi't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: sajmolabi Shto sajmolabi nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto sajmolabi nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 14:49 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 3 faqe: « 1 2 [3]   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Shqiptare / Kosovare > Duhemi Apo Urrehemi?!

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.