Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > Sali Berisha duhet larguar nga pushteti dhe drejtimi i PD
Gjithsej 10 faqe: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

Citim:
Po citoj ato që tha IQVLORA


Si duket i perket atij soji njerzish qe nuk njohin as ligj e as sheriat.Ne qofte se je nga ata qe ke zene token e te tjerve pa leje je cecen e derr ceceni.Ty duhet te vije turp e mos te dalesh e te na shesesh moral ketu,sepse nuk ke sy e surrat.Kush ta ka lene ate toke yt at apo gjyshi?Per nje pellembe toke ju atje ne maje te malit keni vrare,vrisni e do te vrisni vellain.Keto i degjojme per dite.Kronikat e zeza jane te mbushura me lajme te tilla,te cilat vijne po nga keta njerez.Sikur te vijme ne e t'ju zeme ate nje pellemb toke atje ne mal,si do te silleshit ju.Ta them uneo kishit rrembyer armet dhe ne Shqiperi do te kish plasur lufta civile.Duhet ta kthesh thiken edhe nga vetja e pastaj derdellise e beje moral.Ti je i ceket e djale pa gjykim.Une nuk jam per ate qe njerzit te mos levizin e jetojne atje ku te deshirojne,por gjithmone brenda rregullave e normave qe rregullojne jeten e nje shoqerie.Prona eshte e shenjte dhe ti e disa bathorexhinj nuk keni te drejte ta zaptoni ate.Ju jeni pushtues.Jeni grabitqare dhe per kete veprim nuk jeni te mirpritur ne shoqeri. E pra per mos t'u zgjatur njeriu i pare qe duhet varur ne litar nga pronaret e ligjshem eshte vetem Sali Gerdeci.Per ju ai i ka sjell deme kolosale vendit.Prona duke mos shkuar tek i zoti por tek disa grabitqare ka sjelle nje anomali te madhe ne vendin tone.Keto gjera nuk i llogarit ti.Ti di te zaptosh token e dikujt tjeter te besh nje kasolle pa pike urbanizimi dhe kur vjen i zoti i tokes ti dhe soji yt i drejtotoni kallashin.
Ne '97 cecenet erdhen ne Vlore per te nenshtruar popullin e laberise.Besoj e ke pare se c'ndodhi.Erdhet per lesh e iket te qethur.Edhe me 1924 te njeten gje beri Zogolli dhe geget i lane kockat ne jug te Shqiperise e nuk gjenin vrime miu ku te futeshin.Erdhen cecenet edhe ne vitin 1942 ne Laberi,por e di cu bene?I lidhen si derra ne lisat e nje pylli dhe ju dogjen mustaqet e ne fund ju dhane ndonje gjysme leku,sepse donin te c'nderonin grate e Laberise.Keta horra gjithe jeten kane qene mercenar e ngatrrestar.Gjeten Tiranen dhe ju lumte se atje jeton nje popull frikacak.Pse nuk e bene ate gje edhe ne Vlore?E dinin se aty ka zot hauri e miza pret hekur.Une nuk kerkoj as ndarje e as percarje,por kerkoj bashkim e paqe midis nesh,por ty dhe disa te tjere si puna jote nuk mund te durohen te vijne e ne menyre te dhuneshme te te rrembejne pronen.Pse nuk e gjykon ne kete sens ti,por e gjykon si te do interesi jot?
Shikoni popullin e Shkodres dhe rrethinave! Ata nuk kane vepruar si ju dhe bravo ju qofte.
Te turresh ne ate forme mbi pronat e dikujt tjeter, vetem hordhit e Xhinxhiz Khanit vepronin ne ate menyre.Keshtu veprojne vetem ata qe nuk ju bene pershtypje , e nuk e njohin turpin.

Kur nuk kemi mesuar nga historia çfare mund te presesh ne te ardhmen. Me vjen keq teksa lexoj keto mendime miku im. Krahasimet e tua jane pavlera ashtu sikurse edhe trimerite e laberise qe promovon ne keto rrefimet e tua.
Megjithse nuk do te pergjigjem me te njejten menyre shkrimit tend do te theksoja se jo te gjithe te ardhurit ne Tirane jane çeçene, kusare, mercenare e gjithe ato epitete qe ke shkruar ti duke perzie dhe historine.
Po te tregoj nje fakt historik qe po ta dije do ti kurseje ca fjale. Besoj se e di pergjigjen qe i dhane Ali pashes "çeçenet" kur i ftoi per tu hakmarre pe padrejtesite qe kishin pesuar. E pra ne mund te kemi shume problem por nuk jemi vrases apo te pashpirte si Ali Pashai.

Modifikuar nga Piktor datė 26/09/2008 ora 19:29

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Shtator 2008 19:22
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Gjergj Kastrioti
Veritas Odium Parit

Regjistruar: 21/10/2004
Vendbanimi: God is busy, me too...
Mesazhe: 2957

Shiko tani, te flasim pa dorashka!
Qe ne pergjithesi jane rob te trashe verioret kjo s'do ndonje filozofi te madhe!
Kane jetuar gjithe kohen neper male dhe s'kane marre ere nga jeta!
Merreni me mend qe as Enver Hoxha nuk mundi te c'rrenjoste dot Kanunin me gjithe ate dore te hekurt qe kishte ai!

Por qe perseris, mua personalisht nuk me pelqen te flas e te gjykoj per dicka qe nuk e kam pare dhe qe nuk e njoh vete!

Ajo qe kam pare eshte se pjesa me e madhe e verioreve kane shuuuuuume probleme! Ama kam njohur te tjere veriore per te cilet kam shume respekt!



Nuk dua te zgjatem shume por le te themi qe askush nuk duhet te kete ndrojtje e frike nga paragjykimi perderisa c'do individ gjykohet e respektohet per ate c'ka ai vete eshte!

Ata qe kane jetuar jashte e dine mire se c'do te thote te kesh damken "albanese" (ne Itali kjo, po kudo pak a shume...) dhe gjithmone kur italianet me njihnin me nje superhabi me pyesnin "Pse ti je shqiptar?!" ... keshtu qe ... veritas odium parit por e verteta dhe realiteti nuk mund te kufizohet vetem nga prejardhja!






Peace!





Ah, edhe nje gje, problemi i prejardhjes se Sales psh eshte i fundit fare!
Ai me te vertete ka lindur ne Tropoje po eshte rritur ne Kryeqytet!

__________________
It is in truth not for glory, nor riches, nor honours that we are fighting, but for freedom - for that alone, which no honest man gives up but with life itself.(Declaration of Arbroath)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Shtator 2008 20:51
Gjergj Kastrioti nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Gjergj Kastrioti Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Gjergj Kastrioti (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Gjergj Kastrioti't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Gjergj Kastrioti Shto Gjergj Kastrioti nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Gjergj Kastrioti nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

Gjergj nuk jam avokat i askujt dhe nuk eshte se mbroj ose fsheh ndonje gje. Mendoj se jemi ngaterruar me konceptet qe me vjen mire qe pak a shume i ke dhene pergjigje ne fund te shkrimit tend.
Ajo ka ndodhur tashme dhe nuk mund te kthehet me mbrapsht as me kallasha as me diktatura.
Me vjen keq per pronaret e ligjshem te tokave por nuk ua qaj hallin kurrsesi sepse nqs kane nje dokument a tapi do te marrin diku te drejten.
Te krahasoh malin me fushen apo pyllin me bregdetin nuk ka kuptim .
Pastaj hajdutet qe kapen ne itali nuk jane vetem prej veriu, po keshtu me rradhe.
Spo zgjatem se me me duket se e teprova.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Shtator 2008 21:11
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AndreaPirelli
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/03/2008
Vendbanimi:
Mesazhe: 5672

Citim:
Po citoj ato që tha Gjergj Kastrioti

Ata qe kane jetuar jashte e dine mire se c'do te thote te kesh damken "albanese" (ne Itali kjo, po kudo pak a shume...) dhe gjithmone kur italianet me njihnin me nje superhabi me pyesnin "Pse ti je shqiptar?!" ... keshtu qe ... veritas odium parit por e verteta dhe realiteti nuk mund te kufizohet vetem nga prejardhja!



Ahh sa gjate i re dhe ti ........................

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Shtator 2008 01:59
AndreaPirelli nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AndreaPirelli Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AndreaPirelli (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AndreaPirelli Shto AndreaPirelli nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AndreaPirelli nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
IQVLORA
me pushime

Regjistruar: 17/09/2003
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 2750

Citim:
Po citoj ato që tha Piktor
Kur nuk kemi mesuar nga historia çfare mund te presesh ne te ardhmen. Me vjen keq teksa lexoj keto mendime miku im. Krahasimet e tua jane pavlera ashtu sikurse edhe trimerite e laberise qe promovon ne keto rrefimet e tua.
Megjithse nuk do te pergjigjem me te njejten menyre shkrimit tend do te theksoja se jo te gjithe te ardhurit ne Tirane jane çeçene, kusare, mercenare e gjithe ato epitete qe ke shkruar ti duke perzie dhe historine.
Po te tregoj nje fakt historik qe po ta dije do ti kurseje ca fjale. Besoj se e di pergjigjen qe i dhane Ali pashes "çeçenet" kur i ftoi per tu hakmarre pe padrejtesite qe kishin pesuar. E pra ne mund te kemi shume problem por nuk jemi vrases apo te pashpirte si Ali Pashai.




I keqi, miku im ben si te gjej.Nje veprim i till behet vetem nga njerez te papergjegjshem e mendjehunj.Une ne ato qe them bazohem ne fakte e te dhena konkrete.Periudha e Ali Pashes eshte e larget dhe ka shume gojdhana,ndersa per keto qe permenda une me siper jane te jetuara nga brezi i trete dhe nga brezat e tanishem.Per mua kane vlere kur me dalin perpara vazhdues te denj te atyre cecenve te pare dallkauk e mercenar.Ti e di qe une nuk ftregoj genjeshtra.Nqse do mund te te jap edhe fakte te shumta.Me ata te 1924 jane perplasur edhe te paret e mij dhe i kane bere zap.
Falangat e Zogollit me 1924 e me pas me 1943 ishin vrases e perdhunues miku im i dashur,por rane ne hundlesh dhe nuk i sollen kokat ne shtepite e tyre,por kockat.Po t'i shifje ata te shkurtit 1997 nuk do t'ju besoje syve,megjithse une nuk kam thene asnje fjale gjer tani per ato qe perjetova vet dhe populli i qytetit tim.Une nuk isha nga ata qe thane se midis atyre mendjehunjve qe erdhen qe u paguan me nga 400-500 dollare koka , nuk flisnin shqip.Kjo parrulle u perhap nga komunistet atehere.Populli i qytetit tim i beri ata qe te iknin te shpartalluar,tamam si ushtaret e H Qamilit me 1915.Ata qe komunistet i xhveshen lakuriq dhe donin ti vrisnin,nenat labe i moren i strehuan,ju dhane rrobat e djemve te tyre,ju shpetuan koken dhe i percollen gjer tek ura e Mifolit.Dhe ata na i dijne per nder qe ju shpetuam jeten.
Historianet komunist e shkruan historine sic ju deshi bytha.Une ato qe thashe me lart i di se gjyshrit e mij i kane perjetuar vet.
Edhe une e di qe nuk jane te gjithe cecen te ardhurit,por kjo eshte nje 5%, te te beje qefin,ndersa restua jane te till.E veja e pishtarit te demokracise A Hajdari jo me shume se para 10 diteve deklaroi ne nje interviste se une kurre nuk kam qene dakord qe korteu me trupin e Azemit te shkonte drejt kryeministrise,por nuk me pyeti njeri.Azemi tha ajo duhej varrosur me nderime e dinjitet jo ashtu si shkuan punet.Besoj se me kupton.Ate dite qe u sulmuan institucionet e shtetit une gezoja dhe thosha mbase e gjejne Fatosin dhe t'ja lerojne temen,por une gjykoj se kam gabuar.Vetem ne republikat e babnaneve mdodh ashtu e jo ne mes te Europes.
Ne jemi midis vellezerish dhe te metat qe ka gjithsejcili duhet t'ja veme ne dukje njeri tjetrit dhe bile te reflektojme ne te ardhmen.Besoj askush nuk do qe te perseritet viti i mbrapme 1997Ti e di qe populli i Shkodres nuk do ta pranonte ta bente ate qe bene ata djem verilindor ne shkurt te 1997.Mos u identifiko me nje njeri pa vlera si ai qe me bente moral mua ne postimin e tij.
Shkodra eshte ai qytet qe ka rrit burra.Ata nuk mbajne dy flamura miku im.
E pra njeriu qe i ka fajet per c'ka e keqe ka ndodhur eshte vetem nje njeri S Berisha.Ai pra duhet te largohet ne menyre qe PD te marre fryme lirisht.Ai mund te largohet vetem nqse vota popullore e rrezon nga kali,se per ndryshe edhe 80 vjec ai nuk largohet.Pra nje fitore e te majtes kete here do ta nxirrte ate ne pension.Kemi nevoj per qetesi e per normalitet,per ecje para.Nqse PS do ti kish ndodhur nje Gerdec do ta kishit pare se cdo te bente doktori,ndersa Edvini nuk veproi si ai.Ai veproi tamam me maturi.E mbajme mend te gjithe se si eshte sjell ai ne parlament per 8 vjet rresht.Vetem konflike e sherre.Ai keshtu do te sillet perseri po ish ne opozite.Me te ka vetem konflikte.Une nuk i kam me qef sherret dhe politiken konfliktuale.Nga ajo sjellje ne jemi akoma ne nje tranzicion gati dy dekadesh.
Te uroj gjithe te mirat!

__________________
Kur nuk keni mesuar asgje nga askush dhe kur askush nuk ka mesuar asgje nga ne,atehere thjeshte kemi humbur rastin ne jete.

Modifikuar nga IQVLORA datė 27/09/2008 ora 21:29

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Shtator 2008 21:21
IQVLORA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė IQVLORA Kėrko mesazhe tė tjera nga: IQVLORA Shto IQVLORA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto IQVLORA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10706

Per te hedhur poshte nje teori mjafton nje fakt i vetem zakonisht. Ne rastin e "verioreve" qe vijne nga pyje dhe male mund te thuhet dicka shume e thjeshte. Kur Shkodra ishte djep i kultures se gjithe Shqiperise qytetet e tjera ishin dy shkalle me poshte.

Kjo nuk e ben Shkodren qytet te zhvilluar sot, por bie teoria e ardhjes se verioreve nga shpellat. Aresyen e perplases demografike nuk e ka prejardhja, por perqendrimi i fuqise politike-ekonomike ne nje qytet te vetem qe quhet Tirane. Aktualisht shteti yne eshte mbledhur turpshem vetem ne kryeqytet dhe kjo tregon se jemi kthyer ne epoken e qytet-shteteve. Pikerisht kjo ben qe edhe shoqeria apo ekonomia te mos zhvillohen ne variacionin e nje shteti, por ne klanin e nje qyteti.

Fundja, kur shqiptari nuk do njeriu ne vet, pse duhet te doje bota kete mase njerezish qe ben krime ne emer te varferise? Ju keshilloj te shikoni filmin "Taken" (2008) qe spjegon trafikun e femrave nga nje grup tropojanesh ne Paris.

__________________
Ne vendin tim, ne vendin tend, e shpojne lakren, i hedhin mend...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Shtator 2008 01:24
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
back4ever
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 05/08/2007
Vendbanimi: ne parajse
Mesazhe: 138

Citim:
Po citoj ato që tha Fajtori
Fundja, kur shqiptari nuk do njeriu ne vet, pse duhet te doje bota kete mase njerezish qe ben krime ne emer te varferise? Ju keshilloj te shikoni filmin "Taken" (2008) qe spjegon trafikun e femrave nga nje grup tropojanesh ne Paris.


Shqiptari kur se ka dash shqiptarin kjo dihet dhe nga historia,shqiptari do te shkoj ne BE kur akoma ka femij te ngujuar  dhe sshkojn dote ne shkoll nga hakmarja,llogarit ku jemi me boten,viti2008 po mbaron dhe akoma marrin hak tek famija qe eshte krijesa me e pafajshme,

Mir e ke po me thuaj ku ta gjejm ate film ne qe jetojm shume larg,kur e kerkoj ne LimeWire me dalin ca pislliqe clips,

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Shtator 2008 02:17
back4ever nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė back4ever Kėrko mesazhe tė tjera nga: back4ever Shto back4ever nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto back4ever nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AndreaPirelli
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/03/2008
Vendbanimi:
Mesazhe: 5672

Akoma me Lime wire???????????

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Shtator 2008 03:14
AndreaPirelli nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AndreaPirelli Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AndreaPirelli (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AndreaPirelli Shto AndreaPirelli nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AndreaPirelli nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lezhjani-82 ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   lezhjani-82
I Pavdekshem

Regjistruar: 02/01/2005
Vendbanimi: Eternity...
Mesazhe: 4813

Degjoni, mos u merakosni kaq shume....... mendoj qe IQVlora se ka pas per te gjithe ate qe ka thene! Ka marre disa raste ndoshta te ppergjithshme dhe ka bere krahasime!

Mendoj se nuk ka me nevoje te vazhdojme nje muhabet te tille per veriun e jugun se s'do mund t'ja nxjerrim fundin pastaj!

Persh.

__________________
Jeta eshte nje semundje vdekjeprurese seksualisht e transmetueshme.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Shtator 2008 04:40
lezhjani-82 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lezhjani-82 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lezhjani-82 (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė lezhjani-82't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: lezhjani-82 Shto lezhjani-82 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lezhjani-82 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

Citim:
Po citoj ato që tha IQVLORA



I keqi, miku im ben si te gjej.Nje veprim i till behet vetem nga njerez te papergjegjshem e mendjehunj.Une ne ato qe them bazohem ne fakte e te dhena konkrete.Periudha e Ali Pashes eshte e larget dhe ka shume gojdhana,ndersa per keto qe permenda une me siper jane te jetuara nga brezi i trete dhe nga brezat e tanishem.Per mua kane vlere kur me dalin perpara vazhdues te denj te atyre cecenve te pare dallkauk e mercenar.Ti e di qe une nuk ftregoj genjeshtra.Nqse do mund te te jap edhe fakte te shumta.Me ata te 1924 jane perplasur edhe te paret e mij dhe i kane bere zap.
Falangat e Zogollit me 1924 e me pas me 1943 ishin vrases e perdhunues miku im i dashur,por rane ne hundlesh dhe nuk i sollen kokat ne shtepite e tyre,por kockat.Po t'i shifje ata te shkurtit 1997 nuk do t'ju besoje syve,megjithse une nuk kam thene asnje fjale gjer tani per ato qe perjetova vet dhe populli i qytetit tim.Une nuk isha nga ata qe thane se midis atyre mendjehunjve qe erdhen qe u paguan me nga 400-500 dollare koka , nuk flisnin shqip.Kjo parrulle u perhap nga komunistet atehere.Populli i qytetit tim i beri ata qe te iknin te shpartalluar,tamam si ushtaret e H Qamilit me 1915.Ata qe komunistet i xhveshen lakuriq dhe donin ti vrisnin,nenat labe i moren i strehuan,ju dhane rrobat e djemve te tyre,ju shpetuan koken dhe i percollen gjer tek ura e Mifolit.Dhe ata na i dijne per nder qe ju shpetuam jeten.
Historianet komunist e shkruan historine sic ju deshi bytha.Une ato qe thashe me lart i di se gjyshrit e mij i kane perjetuar vet.
Edhe une e di qe nuk jane te gjithe cecen te ardhurit,por kjo eshte nje 5%, te te beje qefin,ndersa restua jane te till.E veja e pishtarit te demokracise A Hajdari jo me shume se para 10 diteve deklaroi ne nje interviste se une kurre nuk kam qene dakord qe korteu me trupin e Azemit te shkonte drejt kryeministrise,por nuk me pyeti njeri.Azemi tha ajo duhej varrosur me nderime e dinjitet jo ashtu si shkuan punet.Besoj se me kupton.Ate dite qe u sulmuan institucionet e shtetit une gezoja dhe thosha mbase e gjejne Fatosin dhe t'ja lerojne temen,por une gjykoj se kam gabuar.Vetem ne republikat e babnaneve mdodh ashtu e jo ne mes te Europes.
Ne jemi midis vellezerish dhe te metat qe ka gjithsejcili duhet t'ja veme ne dukje njeri tjetrit dhe bile te reflektojme ne te ardhmen.Besoj askush nuk do qe te perseritet viti i mbrapme 1997Ti e di qe populli i Shkodres nuk do ta pranonte ta bente ate qe bene ata djem verilindor ne shkurt te 1997.Mos u identifiko me nje njeri pa vlera si ai qe me bente moral mua ne postimin e tij.
Shkodra eshte ai qytet qe ka rrit burra.Ata nuk mbajne dy flamura miku im.
E pra njeriu qe i ka fajet per c'ka e keqe ka ndodhur eshte vetem nje njeri S Berisha.Ai pra duhet te largohet ne menyre qe PD te marre fryme lirisht.Ai mund te largohet vetem nqse vota popullore e rrezon nga kali,se per ndryshe edhe 80 vjec ai nuk largohet.Pra nje fitore e te majtes kete here do ta nxirrte ate ne pension.Kemi nevoj per qetesi e per normalitet,per ecje para.Nqse PS do ti kish ndodhur nje Gerdec do ta kishit pare se cdo te bente doktori,ndersa Edvini nuk veproi si ai.Ai veproi tamam me maturi.E mbajme mend te gjithe se si eshte sjell ai ne parlament per 8 vjet rresht.Vetem konflike e sherre.Ai keshtu do te sillet perseri po ish ne opozite.Me te ka vetem konflikte.Une nuk i kam me qef sherret dhe politiken konfliktuale.Nga ajo sjellje ne jemi akoma ne nje tranzicion gati dy dekadesh.
Te uroj gjithe te mirat!

Mirmengjesi.
Miku im vlonjat eshte e vertete qe ne historikisht pra shqiptaret kemi qene gjithmone te ndare dhe te perçare, nuk ka si te jete ndryshe se po te ishte ndryshe nuk do ishim ky imazh qe jemi e kemi sot, me nje fjale m&k.
Nuk je ti i pari qe pas nje dashurie eterno pas kreut te pd -se nje mengjes kur zgjohet ndihet tjeter njeri dhe ka aq shume per te thene qe keto qe ke shkruar jane hiç. Po te kujtoj Selamin, Meksin,...Ngjelen dhe se fundi Meron.
Ne politike ti me mire se une e di se nuk ka dashuri te perjetshme as besnikeri ndershmeri atj por kujdes perkushtueshmeri , dinakeri dhe influence.
Ne 1994 kam bere per here te pare ne jeten time nje greve urie dhe dihet si perfundoi, por kjo nuk beri te urrej as berishen as pd etj thjesht u largova sepse e kuptova qe nuk besha per politike dhe se isha shume larg te qenit politikan apo berjes karriere politike. Isha i ri shume i ri ne te gjitha aspektet. Ika emigrova ne greqi me pas ne itali ku rri dhe sot.

Me vjen serish keq , biles shume keq qe i quan çeçene 95% te verioreve perjashto shkodren.
Shkodra siç tha fajtori ka qene djep i kultures sone . Por dhe ajo ka pasur problemet e veta me te ardhurit . Mirpo mik i dashur nuk eshte koha e filmit "ne pyjet me debore ka jete" sepse tani kemi ekonomi te perqendruar ne Tirane , Durres apo edhe Vlore, biles do thoja qe edhe Lezha sot ka nje ekonomi me te larte se Shkodra. Nuk e di sa e njeh realitetin e malsoreve si jetojne, ku jetojne me çfare rrojne, (nuk i justifikoj gjithsesi veprimet e shemtuara) por atje vellai me vellane jane vrare dhe mikun gjithmone e kane mirpritur dhe rrespektuar shume (qe per mendimin tim eshte plotesisht e gabuar). Kjo vazhdon edhe sot vriten vellai me vellane, komshiu me komshine por ty , mua apo nje tjeter qe vjen si mik atyre aneve nuk e vret askush ashtu siç nuk ka ndodhur kurre.

Ali pasha nuk i perket mitologjise por nje realitet i ashper vrastar dhe gjakatar i nje shekulli e gjysem me pare. Ashtu ikurse realiteti qe perjetuam ne nje shekull me pare.
Saliu mund te jete çeçen apo çerçiz por mos ta perziejme popullin me keto terma. Kundra Sales mund te shkruash nat e dit nga mengjesi ne mbremje 24me 24 dhe 7 ditet e javes ashtu sikurse bejne shume çeçene te tjere qe e urrejne me shume se ti e te tjere.
Ah po se mu kujtua, çeçenet e pare qe pushtuan kryeqytetin ishin ish komuniste, ishsekretare partie ,ishbrigadiere e ishdrejtore.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Shtator 2008 09:04
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 08:08 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 10 faqe: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > Sali Berisha duhet larguar nga pushteti dhe drejtimi i PD

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.