Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Njohja me anėtarėt e forumit > Cmendoni per mua (diabolic )
Gjithsej 10 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
diabolic
bastard_inside

Regjistruar: 22/10/2003
Vendbanimi: Sa me larg forumit...
Mesazhe: 3381

Cmendoni per mua (diabolic )

E hap kete teme sepse jam kurioz te lexoj se cmendoni per mua pa dorashka.Ju do te thoni sa i pelqen vetja diabolicut qe hap tema duke vene ne epiqender veteveten por nuk eshte keshtu.Po e hap kete teme sepse sonte pas nje debati me (teta )amor alucius ajo shprehu konsideraten e madhe per mua me keto fjale.

"Mgjth, kam vene re qe ty te mungon krenaria/ vete-respekti ne ceshtje dashurore(dhe kjo eshte dicka qe eshte e qarte, pra falenderome qe nuk bera hipoteza te ulta sic u mundove te besh ti, lepurush) por...mos gjeneralizo. Ka njerez qe respektin ne nje lidhje dashurore e kane ceshtje primare. Ok, teta? Good boy! Qeshi tetes pakez tani... "

A se harrova teta amori vazhdoi duke me thene "Ja pse une jam ne nje lidhje ku respektohem dhe ti jo...Duhet te jete goxha e veshtire te respektosh nje mashkull qe jarget duke u share si grua e keqe fshati por...eshte goxha zbavitese per t'u pare. "

Nje gje doja tju pyesja une per kuriozitet , po mire kaq sikur kam ikur per lesh ju dukem une juve. Jam kurioz te di mendimin tuaj rreth asaj qe ka depertur te ju nga diabolic.Meqense mendimin e amorit e kam marre prej kohesh pres ate tuajin.Ore ju ngjaj gje si i deshpreuari i shekullit une ju , ju duket sikur kam nevoj per psikolog?
Nejse shprehuni lirshem pa doreza...

__________________
Thone se Loti i Shpirtit te vret beben e syrit...Ruaji lotet per te vdekurit!
E nese dhe per TY ajo ka vdekur.., atehere Qaj me ze miku im i shtrenjte!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Korrik 2008 03:41
diabolic nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė diabolic Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me diabolic (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė diabolic't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: diabolic Shto diabolic nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto diabolic nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
akrepi2008
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 02/06/2008
Vendbanimi: .
Mesazhe: 335

Une ve re qe je shume modest ne kete postim diaboliko. me shume s'kam cka them

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Korrik 2008 20:36
akrepi2008 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė akrepi2008 Kėrko mesazhe tė tjera nga: akrepi2008 Shto akrepi2008 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto akrepi2008 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10706

Te dish te shprehesh dashurine eshte aftesi dhe jo dobesi. Kot e ke hapur temen. Nese ka nje sindrome te perhapur me pseudo-raporte te mbushura ajo duhet gjetur tjeterkund.

Sepse jeta mbushet me drama po aq sa me lumturi. Per kete aresye deshmitaret e lumturive pa drama jane te zhgenjyerit e te ardhmes.

__________________
Ne vendin tim, ne vendin tend, e shpojne lakren, i hedhin mend...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Korrik 2008 20:50
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
diabolic
bastard_inside

Regjistruar: 22/10/2003
Vendbanimi: Sa me larg forumit...
Mesazhe: 3381

Faje a e di perse e hapa kete teme?
Sepse per nje cast vetja mu duk i vogel pa kuptim , sepse thash me vete qe te jesh vetevetja do te thote te jesh i dobet per te tjeret.
Nuk e besoja se do isha gjykuar nga te tjeret sepse shkruaja per ndjenjen qe shume here flet per veten dhe shume here pr te tjeret.
Ka shume njerez qe te quajn te dobet nese shkruan poezi dhe nuk te quajn burre ,te thone se nuk ke autostime per veteveten.
Mu duk cmendur ta mendoja kete gje , gje e cila me eshte thene nga dikush qe sme njeh aspak pervec se duke lexuar disa shkrime te mijat.
E di tema nuk ka sens , jam koshient per kete gje por thjesht kuriozteti me shtyu per te pyetur te tjeret qe me kane lexuar ne keto 5 vite forum se cfar ishte pasqyruar nga personazhi diabolic .
Nejse ka mendje qe llogjikojn ne menyra te ndryshme dhe per kete si ve faj askujt.
Gjithe te mirat.

__________________
Thone se Loti i Shpirtit te vret beben e syrit...Ruaji lotet per te vdekurit!
E nese dhe per TY ajo ka vdekur.., atehere Qaj me ze miku im i shtrenjte!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Korrik 2008 20:57
diabolic nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė diabolic Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me diabolic (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė diabolic't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: diabolic Shto diabolic nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto diabolic nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Tulipani
< ArtHolic >

Regjistruar: 11/01/2007
Vendbanimi: Secret Garden
Mesazhe: 4717

Po ti thuaj qe doje ta hapje qe me pare kete teme mos e ver kot ne kryq Amorin (qe dhe pse ti zihesh keq me te une vazhdoj ta konsideroj vajze te mprehte )


Tani ti bie shkurt ... e di si thoshte Hemingway? Jeta ka qene mesuesja ime me e mire per te shkruar libra, prandaj nese ti s'do kishe nje bote te pasur qe te rrethon me gezimet e hidherimet e saj do kishe me kohe mbaruar se shkruari

sa per ate qe mendoj per ty ... je konfirmimi qe une me milanistet s'piqem aq ne qiell e as ne toke :p

__________________
"Sono gli altri le strade, io sono una piazza, non porto in nessun posto, io sono un posto"

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Korrik 2008 21:19
Tulipani nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Tulipani Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Tulipani (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Tulipani Shto Tulipani nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Tulipani nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
diabolic
bastard_inside

Regjistruar: 22/10/2003
Vendbanimi: Sa me larg forumit...
Mesazhe: 3381

Citim:
Po citoj ato që tha Tulipani
Po ti thuaj qe doje ta hapje qe me pare kete teme mos e ver kot ne kryq Amorin (qe dhe pse ti zihesh keq me te une vazhdoj ta konsideroj vajze te mprehte )


Tani ti bie shkurt ... e di si thoshte Hemingway? Jeta ka qene mesuesja ime me e mire per te shkruar libra, prandaj nese ti s'do kishe nje bote te pasur qe te rrethon me gezimet e hidherimet e saj do kishe me kohe mbaruar se shkruari

sa per ate qe mendoj per ty ... je konfirmimi qe une me milanistet s'piqem aq ne qiell e as ne toke :p



Te te them dicka tulpe , mua sme intereson aspak qe dikush shaje amorin apo ku ta di une.Eshte thjesht dicka qe une dua te kuptoj , ndryshe ndryshoj edhe menyre te shkruari ose me sakte ato qe shkruaj nuk i hedh ketu ne forum qe te mos keqinterpretohen.Keshtu te tjeret te krijon nje imazh tjeter te tyrin rreth meje.
Ne kryq se kam vene kurre amorin sepse skam pasur paragjykime dhe ide te gabuara per te , eshte e kunderta me duket.
Gjithsesi kam shume miq ketu ne forum qe me njohin ne jeten reale dhe e dine se kush jam ne te vertet por kurioziteti eshte dicka qe me ngacmon gjithmon.
nejse...

__________________
Thone se Loti i Shpirtit te vret beben e syrit...Ruaji lotet per te vdekurit!
E nese dhe per TY ajo ka vdekur.., atehere Qaj me ze miku im i shtrenjte!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Korrik 2008 21:25
diabolic nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė diabolic Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me diabolic (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė diabolic't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: diabolic Shto diabolic nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto diabolic nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Tulipani
< ArtHolic >

Regjistruar: 11/01/2007
Vendbanimi: Secret Garden
Mesazhe: 4717

se kisha aty qellimin ... po ska problem, une s'di te shkruaj shume mire si diabolic por as ti s'me lexon mire mua

__________________
"Sono gli altri le strade, io sono una piazza, non porto in nessun posto, io sono un posto"

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Korrik 2008 21:56
Tulipani nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Tulipani Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Tulipani (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Tulipani Shto Tulipani nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Tulipani nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
amor alucius
Ennology

Regjistruar: 11/04/2003
Vendbanimi: city of the sin
Mesazhe: 7605

Re: Cmendoni per mua (diabolic )

Biles do shtoja(meqe je aq i etur per analiza ose per vemendje) qe ti nuk flet per dashurine, ti vuan nga nje viktimizim patologjik i cili te con te neperkembesh ate qe ti je 3 here ne jave. Natyrisht qe ne ketu ne forum jemi deshmitare te asaj qe ti je gjate ketyre diteve. Letersi, art, nuk behet ne kete forme.

Dhe per ato qe s'mu drejtuan direkt: dashuria perfekte nuk egziston, raportet perfekte poashtu jo. Egziston nje bosht i shendoshe rreth te cilit ndertohet dicka qe ia vlen. Munde te zgjase nje muaj, nje vit apo 10...rendesi ka qe ato kohe qe ka zgjatur nuk te ka bere te jetosh duke shkelur veten. Sepse ajo qe eshte me e keq se nje i zhgenjyer potencial ne te ardhmen, eshte nje i zhgenjyer efektiv ne te TASHMEN,...e ardhmja duhet akoma te vije, pra mund te ndryshohet!!

Diabolic: hiq dore nga fyerja ne forme te rendomte. Hiq dore nga lakimi i njerezve ne nje mundim te deshperuar per te kerkuar mbrojtje te asaj qe ti nuk ishe ne gjendje te beje.

Dhe per te perfunduar, mua s'me prek asgje qe mund te thuhet ketu pikerisht ngaqe ketu shihet vetem nje facete e imja, ndoshta ajo qe me intereson me pak. Nese ti je aq i bindur ne ndryshimin tend mes asaj qe je ketu dhe ne realitet atehere pse shqetesohesh?!

Perhere e lumtur qe te kam sherbyer si emer(ose si pikenisje)per t'u lakuar ne zbulimin e vetes, diabolic

Pershendetjet e mija!

__________________
I love him in the summer when it sizzles, I love him in the winter when it drizzles...

Modifikuar nga amor alucius datė 20/07/2008 ora 22:12

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Korrik 2008 22:02
amor alucius nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amor alucius Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me amor alucius (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: amor alucius Shto amor alucius nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amor alucius nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
diabolic
bastard_inside

Regjistruar: 22/10/2003
Vendbanimi: Sa me larg forumit...
Mesazhe: 3381

Re: Re: Cmendoni per mua (diabolic )

Citim:
Po citoj ato që tha amor alucius
Biles do shtoja(meqe je aq i etur per analiza ose per vemendje) qe ti nuk flet per dashurine, ti vuan nga nje viktimizim patologjik i cili te con te neperkembesh ate qe ti je 3 here ne jave. Natyrisht qe ne ketu ne forum jemi deshmitare te asaj qe ti je gjate ketyre diteve. Letersi, art, nuk behet ne kete forme.

Dhe per ato qe s'mu drejtuan direkt: dashuria perfekte nuk egziston, raportet perfekte poashtu jo. Egziston nje bosht i shendoshe rreth te cilit ndertohet dicka qe ia vlen. Munde te zgjase nje muaj, nje vit apo 10...rendesi ka qe ato kohe qe ka zgjatur nuk te ka bere te jetosh duke shkelur veten. Sepse ajo qe eshte me e keq se nje i zhgenjyer potencial ne te ardhmen, eshte nje i zhgenjyer efektiv ne te TASHMEN,...e ardhmja duhet akoma te vije, pra mund te ndryshohet!!

Diabolic: hiq dore nga fyerja ne forme te rendomte. Hiq dore nga lakimi i njerezve ne nje mundim te deshperuar per te kerkuar mbrojtje te asaj qe ti nuk ishe ne gjendje te beje. Hiq dore nga permendja e pseudonimit tim!!! Ti per mua s'egziston. S'shoh pse duhet te egzistoj une per ty!



Nje sekond se me duket se fillove te delirosh perseri ti me duket.
O njeri te ka ofenduar njeri ty te kjo teme?
Nese po atehere me thuaj se ku?!
Nga cfar vuaj une?
Po mire dipllomen per psikologe ku e ke marre?
Kam qene gje pacienti yt?
Cfar bej une tre here ne jave?
Po mire kaq informata per jeten time ku i gjen?
Po mire nje pyetje tjeter , po kritike arti kur je bere?
Ti Amor nuk ben dot pa dal ne origjin , perpiqu te jetosh ne ate boten tende qe je e lumtur sepse une ne boten time jam dyfish me i lumtur.
Dhe as ti dhe askush nuk mund te me bindi mua per te kunderten.
Ti per mua smerr fryme , as ke egzistuar kurre , eshte faji im qe perpiqem te kem nje dialog njerezor me ato qe cuditerisht quhen njerez por faktikisht nuk jane.
Hajd gjithe te mirat.

__________________
Thone se Loti i Shpirtit te vret beben e syrit...Ruaji lotet per te vdekurit!
E nese dhe per TY ajo ka vdekur.., atehere Qaj me ze miku im i shtrenjte!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Korrik 2008 22:12
diabolic nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė diabolic Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me diabolic (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė diabolic't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: diabolic Shto diabolic nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto diabolic nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Deb*
different

Regjistruar: 08/02/2007
Vendbanimi: diku aty, prane......
Mesazhe: 5515

Diabolik kaq shume te intereson opinioni i te tjereve?

Ji vetevetja dhe mos e vrit mendjen shume nese dikush nuk bie dakord apo thote nje fjale qe s'na pelqen.Keqkuptime,kundershtime apo kendveshtrime te ndryshme te nje problemi  do kete gjithmone midis nesh ,por kjo nuk do te thote qe duhet te mendojme se te tjeret nuk na pelqejne apo respektojne.Fundja nuk mund te gezojme simpatine e te gjitheve .Eshte e pamundur ,sepse jemi te ndryshem.

Respekte.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Korrik 2008 02:26
Deb* nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Deb* Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Deb* (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Deb* Shto Deb* nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Deb* nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 07:30 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 10 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Njohja me anėtarėt e forumit > Cmendoni per mua (diabolic )

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.