Forumi Horizont Forumi Horizont > Shkenca > Informatikė & Programim > Probleme me marresin e digitalb-it
Gjithsej 2 faqe: [1] 2 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
arturm
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/12/2006
Vendbanimi: itali
Mesazhe: 1195

Probleme me marresin e digitalb-it

Djema!

Te me falni (ju dhe moderatoret) qe ndoshta jam pak jashte teme, por nuk dija ku ta hapja kete teme.

Aparati im marres satelitor (ai qe shet digitalb-i, JO HD) ka nje problem ne ndezje.

Qe te shprehem me mire, aparati punon shume mire, ka problem vetem qe, po e fika, duhet ta heq dhe ta ve prape ne prize qe te ndizet, perndryshe nuk ndizet nga telekomanda.

A ka dijeni ndokush cfare problemi mund te jete se me lodhi/merziti dreqi. Ka te beje me ndonje funksion te menuse qe e kam impostuar keq apo ndonje gje tjeter?

Flm nqs do me jepni ndonje pergjigje.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 16 Mars 2009 23:19
arturm nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė arturm Kėrko mesazhe tė tjera nga: arturm Shto arturm nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto arturm nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Lord_Of_The_Strings ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   Lord_Of_The_Strings
Veterinary Psychiatrist

Regjistruar: 27/08/2004
Vendbanimi: Asgard
Mesazhe: 1568

Ty te eshte coroditur programi i marresit. Futi nje reset ose nje upgrade firmware. Nuk di c'te them me teper, une e kam bojkotuar me kohe TV ne pergjithesi e jo me platformen e mesiperme.

__________________
I'm a Creationist, I believe man created God.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Mars 2009 12:56
Lord_Of_The_Strings nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Lord_Of_The_Strings Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Lord_Of_The_Strings (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Lord_Of_The_Strings't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Lord_Of_The_Strings Shto Lord_Of_The_Strings nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Lord_Of_The_Strings nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
arturm
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/12/2006
Vendbanimi: itali
Mesazhe: 1195

Flm Lord

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Mars 2009 20:25
arturm nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė arturm Kėrko mesazhe tė tjera nga: arturm Shto arturm nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto arturm nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
IQVLORA
me pushime

Regjistruar: 17/09/2003
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 2750

pershendetje arti!
Duket ke filluar ta lerosh aren me tre qe me duket!Po pse or miku im blen things jashte standarti ne Albani? Akoma nuk e ke kuptuar se atje shkojne vetem plehrat e Europes dhe botes?Njoh disa shqiptare ketu ne Angli,te cilve ju jane prishur marrsit qe kane blere ne Shqiperi.Ata i kane hedhur poshte te gjithe e kane blere aparate marres per se mbari ketu.Mos prite tregeti te ndershme nga tregetaret tane ,sepse pjesa me e madhe e tyre jane plehra vete.Po te jap nje shembull nga vetja ime.Une bleva marrsin HD ne Vlore dhe me nje muaj me beri naze te tilla.Nqse do kete probleme do ta hedh ne bin e vitin tjeter do te sjelle nje te ri prej ketej.Te gjitha paisjet elektroshtepiake i ka blere ketu dhe i kam nisur me kamion per Vlore.Nje dite donim te blinim nje luge druri ne nje dyqan.Kur pyetem per cmimin,shitsja na u pergjegj 1500 leke = £ 1(1 paund) dhe une doja te paguaja.Jo me tha ime shoqe,do t'i sjellim nga Londra,sepse me £ 1 marr nje komplet 6 cope e me cilesi me te mire.Pyeta per nje TV 32" HD per te luajtur djali me PS3.Kushtonte me shume se TV 50" qe kisha sjelle une nga Londra.Cilesisht ishte me i dobet me contrast 500:1,kurse 50" e ka contrastin 30000:1.Edhe enet e guzhines jane made in England.Vetem thikat i kemi blere atje,sepse nuk mund t'i transportojme.
Duke te uruar gjithe te mirat,te them qe zhduke ate plehren qe ke blere ne Tirane.

PSo kur bie shi a ta prish figuren TV?

__________________
Kur nuk keni mesuar asgje nga askush dhe kur askush nuk ka mesuar asgje nga ne,atehere thjeshte kemi humbur rastin ne jete.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Mars 2009 14:52
IQVLORA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė IQVLORA Kėrko mesazhe tė tjera nga: IQVLORA Shto IQVLORA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto IQVLORA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
arturm
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/12/2006
Vendbanimi: itali
Mesazhe: 1195

IQ

Jam 100% dakort me ty. Edhe une te gjitha shpenzimet "me nje fare vlere" i bej nga Italia, edhe pse mundesite per trasportim nga Italia jane me te medha se nga Londra.

Pervec atyre qe thua ti, ka edhe nje aspekt tjeter. Dmth jo vetem cmimi qe eshte me i larte ne Shqiperi, por edhe kualitet me te ulet. Psh, nqs une do blej nje SAMSUNG ne Shqiperi, sic e the dhe ti, me kushton me shume se ne Itali, por me problematikja eshte se per SAMSUNGUN "shqiptar" nuk jam as i sigurte cfare samsungu eshte (prejardhja). Ndersa ate qe blej ne Itali e di qe ma mbulon asistenza e Samsungut te vertete. Ky ishte nje shembull.

Megjithate digitalbin e bleva ne Shqiperi sepse ne pergjithesi, keta kanalet satelitore (psh edhe SKY ketu ne Itali) "japin garanci sinjali" vetem me aparates marres te tyre, perndryshe te pergjigjen qe "mund ta kete problemin aparati marres i markes tjeter".

Psh miku im.

P.s. Po, kur bie shi ma prish sinjalin.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Mars 2009 00:14
arturm nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė arturm Kėrko mesazhe tė tjera nga: arturm Shto arturm nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto arturm nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Lela_Dr
** dream **

Regjistruar: 25/06/2004
Vendbanimi: Duke ėndėrruar
Mesazhe: 9455

Gjithmone duke shajt c'do gje qe vjen nga Shqiperia.
Te them te drejten, une kam provuar te gjithe satelitet e Digitalbit, dhe te gjithe kane funksionuar per se mbari....

Por c'fare te besh, qe shqiptarit si rrin duart rehat, dhe do ti shtypi te gjithe butonat dhe te gjithe opsionet qe ofron aparati.

Vetem IqVlores i qellokan gjithe mallet e skaduara, te prishura, dhe te pa vlera.
Nese s'keni besim tek malli qe bleni, se kuptoj pse e blini. Mahhhh me cudisin disa njerez per zotin.

ja fusni si kodra mas bregut nga njehere....por s'kemi c'te bejme, pervec se te tejkalojme mesazhet me shpejtesi sa me te madhe te lexuarit

__________________
L'ottimismo č il profumo della vita!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Mars 2009 01:30
Lela_Dr nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Lela_Dr Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Lela_Dr (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Lela_Dr Shto Lela_Dr nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Lela_Dr nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
arturm
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/12/2006
Vendbanimi: itali
Mesazhe: 1195

Lela

Citim:
Po citoj ato që tha Lela_Dr
Gjithmone duke shajt c'do gje qe vjen nga Shqiperia.
Te them te drejten, une kam provuar te gjithe satelitet e Digitalbit, dhe te gjithe kane funksionuar per se mbari....

Por c'fare te besh, qe shqiptarit si rrin duart rehat, dhe do ti shtypi te gjithe butonat dhe te gjithe opsionet qe ofron aparati.

Vetem IqVlores i qellokan gjithe mallet e skaduara, te prishura, dhe te pa vlera.
Nese s'keni besim tek malli qe bleni, se kuptoj pse e blini. Mahhhh me cudisin disa njerez per zotin.

ja fusni si kodra mas bregut nga njehere....por s'kemi c'te bejme, pervec se te tejkalojme mesazhet me shpejtesi sa me te madhe te lexuarit



Ndoshta nuk na ke kuptuar mire (ose nuk jemi shpjeguar mire ne).

1) Ne nuk shame mallrat shqiptare, ata aparate jane blere (jo ne Shqiperi) nga Digitalbi, nuk eshte se i prodhon vete ai. Eshte normale qe keto shoqeri nuk eshte se shkojne dhe marrin paisjet me te mira qe ka tregu (dhe kjo eshte me se e arsyeshme). Edhe ketu ne Itali, psh, po te marresh rastin e "router-ve" qe ofrojne Telecom, Infostrada, Tele2 etj, per lidhjen ne internet, jane te gjithe shume te rendomte dhe te pakeshillueshem. Me mire te blesh vete nje tjeter.

2) Per sa i perket mallrave te tjere, problemi eshte se ka shume prodhime fallco, jashte serie, dhe qe vijne ne Shqiperi si te markes. Kjo per shume arsye, nje nder me te rendesishmet ajo qe ne Shqiperi nuk ka akoma "filiale" te markave te njohura prandaj kjo i hap rruge fallcueshmerise (treg i pambrojtur). A ke provuar ndonjehere te lash rrobat e bardha me Dash te blere ne Itali dhe me Dash te blere ne Shqiperi? E pra, duket diferenca.

Me qe je femer, a ke provuar te blesh ndonjehere parfum te markes ne ndonje dyqan shqiptar?

3)  Per ne qe kemi mundesi, PER TE NJEJTEN SHIFER, a na lejohet ta blejme te njejtin mall me mire jashte se brenda shqiperise? Apo duhet te quhemi tradhetare per kete?

4) Asnje nga ne nuk shan prodhimet vertet serioze shqiptare, duke u nisur nga bulmetrat, perimet, frutat, e per te arritur deri tek uji mineral.

5) Te na fali Lordi se dolem jashte teme, por ti po na hiqesh me patriote sa duhet.

Psh

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Mars 2009 13:36
arturm nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė arturm Kėrko mesazhe tė tjera nga: arturm Shto arturm nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto arturm nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Lord_Of_The_Strings ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   Lord_Of_The_Strings
Veterinary Psychiatrist

Regjistruar: 27/08/2004
Vendbanimi: Asgard
Mesazhe: 1568

Falje publike per te teeereeee, s'beheeeet llaaaafff

__________________
I'm a Creationist, I believe man created God.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Mars 2009 16:36
Lord_Of_The_Strings nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Lord_Of_The_Strings Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Lord_Of_The_Strings (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Lord_Of_The_Strings't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Lord_Of_The_Strings Shto Lord_Of_The_Strings nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Lord_Of_The_Strings nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
bruni22
W la mussa

Regjistruar: 30/04/2008
Vendbanimi: mu ke guri, qe bon xixa
Mesazhe: 1800

Citim:
Po citoj ato që tha Lela_Dr

Por c'fare te besh, qe shqiptarit si rrin duart rehat, dhe do ti shtypi te gjithe butonat dhe te gjithe opsionet qe ofron aparati.




__________________
"tie ciu' in pe de mussa che in carru de bo"

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Mars 2009 22:13
bruni22 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė bruni22 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me bruni22 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: bruni22 Shto bruni22 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto bruni22 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Lela_Dr
** dream **

Regjistruar: 25/06/2004
Vendbanimi: Duke ėndėrruar
Mesazhe: 9455

O artur nuk ka rendesi se sa patriote jam une. U pergjigja vetem per faktin qe per nje problem te vogel qe ju jep nje aparat, filloni e ulerisni kunder produkteve qe (JU VETE ) shkoni e blini.

Perderisa nuk keni besim ne mallrat qe shiten andej atehere mos i blini fare. Blej nje satelit Nokia (qe mund te jete me i miri) bleji dhe Conax dhe shif sa te duash Tv shqip.

__________________
L'ottimismo č il profumo della vita!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Mars 2009 00:02
Lela_Dr nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Lela_Dr Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Lela_Dr (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Lela_Dr Shto Lela_Dr nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Lela_Dr nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 23:50 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 2 faqe: [1] 2 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Shkenca > Informatikė & Programim > Probleme me marresin e digitalb-it

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.