Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Probleme Sociale > Eshte nje urgjence e diteve te "sotme" se si te edukojme FEMIJET tane?
Gjithsej 4 faqe: « 1 2 [3] 4 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14611

Citim:
Po citoj ato që tha Heyday


Ka Einxhell, ka. Ta siguroj une.
Te rrisesh dhe edukosh femijen te detyron qe deri diku ta lesh pas dore jeten tende. Deri ku, je ti qe e vendos ne baze te organizimit qe i ben jetes.
E nuk besoj se te mendohesh dy here me shume te ben te kuptosh me mire se c'do te thote te jesh prind. Ca gjera duhet t'i kalosh mbi supe.



Gjithcka varet nga prioritet qe ke ne jete tesoro dhe kur vjen femija ne jete.... jam me shprehjen qe ne rast se deshiron te besh dicka gjithmone gjendet mundesia per ta bere mjafton deshira

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 31 Mars 2011 21:06
AngelDevil  nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil  (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil  nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil  nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Dulcis in Fundo
.. alola?

Regjistruar: 15/03/2010
Vendbanimi:
Mesazhe: 4846

Citim:
Po citoj ato që tha AngelDevil


Gjithcka varet nga prioritet qe ke ne jete tesoro dhe kur vjen femija ne jete.... jam me shprehjen qe ne rast se deshiron te besh dicka gjithmone gjendet mundesia per ta bere mjafton deshira


Shume dakort me ty.. gioia!

__________________
Ka dy rregulla per te arritur suksesin:
1- Te mos rrefesh kurre gjithcka di.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 31 Mars 2011 21:08
Dulcis in Fundo nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Dulcis in Fundo Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Dulcis in Fundo (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Dulcis in Fundo Shto Dulcis in Fundo nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Dulcis in Fundo nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
BIONDIA
Ne zemren tende.

Regjistruar: 02/03/2006
Vendbanimi:
Mesazhe: 10184

Citim:
Po citoj ato që tha AngelDevil


... te rrisesh edukosh femijen dhe njekohesisht paralel me te mos lesh mbas dore jeten tende por ta jetosh nuk perben asnje problem perkundrazi besoj se keta lloj prinderish ndjehen te realizuar dhe te kompletuar



ndiehem aq e realizuar se nuk di naj here si ta shpreh kam kohe per cdo dhe pse nga pak por me del koha por sigurisht kete femi e shikoj si gjene me te bukur qe kam ne jete se shikoj si nje pengese per mosrealizimin tim e te endrrave te mia e te deshirave qe me erdhen mbas lindjes se ketij femije .

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 31 Mars 2011 21:10
BIONDIA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė BIONDIA Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me BIONDIA (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: BIONDIA Shto BIONDIA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto BIONDIA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
al74 ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   al74
hamall

Regjistruar: 29/04/2009
Vendbanimi: meran- It
Mesazhe: 6675

Citim:
Po citoj ato që tha cecilia


Qe femijet do behen si une po une s'do behem me si femijet




tekstualisht im ate thoshte : ti si une do behesh , une si ty jo.
thene kjo , kur femija kalon mbi nji te treten e kohes ne kopesht a shkolle , mbi nji te treten ne gjume , e aq sa mbetet duke lujt pc. a duke pa tv. nuk na ngelet vec nji puthje n'balle e nji nate e mire. fmija kur ka nevoje di ku te mbeshtetet ...mu m'vje vec me plas se sa here vritet ofshama tingellon : oh nene!!! ...ah po ene une qe me moshe i bi te mos jem kalamo po kte them ....dreqi e honkt

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 31 Mars 2011 21:20
al74 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė al74 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me al74 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: al74 Shto al74 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto al74 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kurt
.........

Regjistruar: 29/12/2007
Vendbanimi: ......
Mesazhe: 5021

turll ka thene dicka shume kohe me pare qe me ka bere pershtypje. me eshte dukur wise, per aq sa mendoj se prind nuk jam dhe sja kam haberrin ktyre punve
kur thoshte per femijet e tij qe spo pret te behen doktora presidenta dhe nuk do i vej thojt ne fyt femijeve te behen dicka te medhenj etj etj

per mendimin tim ky rrota e ka kapur thelbin, sepse ne perendim dhe kudo sot edhe ne shqiperi prinderit brezat e rinj po i turturojn femijet duke i shtyre ne maksimum qe te behen dicka, pra presin shume nga femijet dhe kjo nuk i con kund tjeter pervec zhgenjimit, ne shumicen e rasteve.
te shkojn ne shkolle te jene normal, por jo si ato tiger asian mothers qe ua nxijn jeten femijeve, nejse kshtu mendoj une
turll e ka kapur bukur, ti leje feijet te jene femij, se superman nuk jane

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 31 Mars 2011 21:22
kurt nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kurt Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kurt (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kurt Shto kurt nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kurt nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Dulcis in Fundo
.. alola?

Regjistruar: 15/03/2010
Vendbanimi:
Mesazhe: 4846

Turll gjithmone bukur e kap.. po c'ti besh qe as ai s'e kap veten shume seriozisht.. e kalon ashtu si pa u ndjere e pa rene ne sy

__________________
Ka dy rregulla per te arritur suksesin:
1- Te mos rrefesh kurre gjithcka di.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 31 Mars 2011 21:25
Dulcis in Fundo nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Dulcis in Fundo Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Dulcis in Fundo (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Dulcis in Fundo Shto Dulcis in Fundo nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Dulcis in Fundo nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14611

Citim:
Po citoj ato që tha kurti
ti leje femijet te jene femij, se superman nuk jane


bukur e ka thene

Detyra e prinderit eshte qe te shohe se cfare prirje ka femija dhe ta ndihmoje qofte suport moral financiar tja zhvilloje kete prirje qe femija e ben me mire dhe qe femijen e ben te lumtur sigurisht

por ne qofte se femija eshte toc dhe ambicjet e prindit jane ta bejne shkencetar atehere eshte gomarlliku me i madh.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 31 Mars 2011 21:28
AngelDevil  nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil  (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil  nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil  nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lule
at this moment in time...

Regjistruar: 27/10/2010
Vendbanimi: Dans tes rźves..
Mesazhe: 8269

Duhet te jesh e bindur, qe ke si ta edukosh ate krijes, pastaj mer vendimin qe duhet.dhe kur duhet !
Per te pjell, pjell dhe breshka, edukaten a e jep ne maksimum..???!!! pa bla bla bla bejn t'gjithe.

__________________
"Tmerrohem kur e mendoj boten pa mua!!"--Jean-Paul Sartre

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 31 Mars 2011 21:28
lule nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lule Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lule (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lule Shto lule nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lule nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14611

Citim:
Po citoj ato që tha fleurs de l'orne
Duhet te jesh e bindur, qe ke si ta edukosh ate krijes, pastaj mer vendimin qe duhet.dhe kur duhet !
Per te pjell, pjell dhe breshka, edukaten a e jep ne maksimum..???!!! pa bla bla bla bejn t'gjithe.




c'ti duhet edukata breshkes lule

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 31 Mars 2011 21:30
AngelDevil  nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil  (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil  nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil  nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lule
at this moment in time...

Regjistruar: 27/10/2010
Vendbanimi: Dans tes rźves..
Mesazhe: 8269

Citim:
Po citoj ato që tha AngelDevil



c'ti duhet edukata breshkes lule



E kam fjalen per ata zemer qe i bejn e i len rrugeve, si breshkat.

Pa llogarit ata qe s'kan mundesi t'behen nen ??

Ket dua te them, ose mendo ata qe i lindin e skan mundesi ti gzojne!
ne te dyja rastet behet fjale per nje krijes e jo nje loder, te mbartesh gjakun tend .

__________________
"Tmerrohem kur e mendoj boten pa mua!!"--Jean-Paul Sartre

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 31 Mars 2011 21:33
lule nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lule Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lule (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lule Shto lule nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lule nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 14:44 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 4 faqe: « 1 2 [3] 4 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Probleme Sociale > Eshte nje urgjence e diteve te "sotme" se si te edukojme FEMIJET tane?

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.