Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Shoku i ndaluar
Gjithsej 19 faqe: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
kurt
.........

Regjistruar: 29/12/2007
Vendbanimi: ......
Mesazhe: 5021

ktu dalin komplekset tona si shqiptar.
kam patur nje shok te ngusht, kur ishte beqar rrinte tek shpia ime cdo dite e nate, jetoja edhe me dashnoren amerikane, dhe kurr nuk e kam patur problem, se e shikoja si vella.
(eshte edhe nga jugu, per juve qe krenoheni si me te zhvilluar ne krahsim me verioret gjoja)
ky tani iku e mori nje grua ne shqiperi, dhe nuk e kam pare me me sy, sepse akoma jam beqar.
mbesen e tij e kam shikuar si motren time dhe une ia kam bere nje shkusi me nje shokun tim qe jemi rritur bashke, dhe tani kane femije dhe jane cift i lumtur.

kur ky "shoku" mori gruan nga shqiperia, thirri gjithe njerzit martuar qe kurr nuk fliste me to perpara, dhe mua nuk me thirri per dark.
zhgenjimi me i madh qe kam patur ndonjerher ne shoqeri.
zhgenjimi i komplekseve te nje low life insect si ky twisted soul me ka bere te urrej kulturen dredharake primitive qe egziston mes shqiptarve, por jo te gjithve.
kam shoke te tjere shqiptar te martuar qe i dua dhe i rrespektoj shume, gjithashtu ata me rrespektojn shume, gjithmone me thirrin per gjithcka, dhe me behet qejfi, sepse edhe nuk i mabjtur afer sa kyt kulimin e mbushur me komlekse, qe e kam mbajtur edhe me buk goje dhe me banese me vite, ku shoket e tjere edhe benin shaka kur me pyesnin, si e ke djalin, edhe pse ishte 5 vjet me i moshuar se une.
nuk flas me me te, dhe nuk dua tja dij a eshte gjalle a vdekur, total disapointment.
kam vene re ne shoqrine shqiptare, sa me injoranta sa me te pa-edukuar te jen, aq me twisted dhe me shume komlekse dhe me mungese morali jane kto lloj tipash joke.
kam shoke amrikane, qe gruaja e tyre me shprehet ner sy te burrit t'saj: i miss you, dhe me parqafon perball burrit.
dhe burri i saj ndjen kenaqesi
mes njerzve low life, te iken vlera si njeri...
ne mendjen e ktyre primitive twisted fakira, duhet patjeter te jem i martuar te hyj ne rrethin e shoqerise tyre.
what a pathetic sad existences.

te ben te mendosh sa stupid jane femrat, me ke martohen, me ke bejn femije, qe shtojn numrin e insecteve ne ket bote.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Shtator 2010 20:39
kurt nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kurt Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kurt (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kurt Shto kurt nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kurt nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Klodel
.

Regjistruar: 10/01/2003
Vendbanimi: .
Mesazhe: 5233

Kurti me shkrive, kam qeshur shume me mesazhin tend, sidomos me fjalen insekt hahaha. e kam degjuar nga te tjeret se nuk e kam perjetuar vete por ka dhe insekte te tilla lol.

__________________
It takes just as much courage to express your love when it's right, as it does to walk away when it's wrong.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Shtator 2010 20:48
Klodel nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Klodel Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Klodel (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Klodel Shto Klodel nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Klodel nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Deb*
different

Regjistruar: 08/02/2007
Vendbanimi: diku aty, prane......
Mesazhe: 5515

Kurt mos kalo kaq ne ekstreme.

Ka arsyet e veta cdo njeri per zgjedhjen e bere. Ai shoku yt mbase ka pare dicka te ty qe nuk i pelqen pa ben ate zgjidhje. Mbase nuk i pelqen stili i jetes tende, duke qene se je tere kohen ne kerkim te aventures. Ose, ose shoqerohesh me ty vetem sa per te kaluar kohen. Nuk ka qene aq shok me ty sa e ke menduar ti.
Ka dhe te tille, qe fatkeqesisht i zbulon cik me vonese, por ama i zbulon.
Dhe une vet tani mundohem te shoqerohem vetem me te martuara, se nuk i ndjek dot ato beqaret. Te tjera preferenca une, te tjera ato.
Kur je familjar vet, te tille e kerkon shoqerine, megjithate kjo nuk do te thote se ta flakesh nje mik te vjeter vetem se eshte beqar. Kur vajta kete vere ne Shqiperi shkova me burrin te shtepite e nja dy shokeve te tij, qe jane akoma beqar. Por ata jane shok shume te vjeter bashke. Ndersa ketu ne Usa jeta te lidh me lloj-lloj. Nuk mund te futesh nje person aq kollaj ne shtepi. Ja qe te martuarit duken cik si tipa me te permbajtur, te shtruar. Supozohet te pakten.

__________________
Te dua, jo per ate qe je, por per ate qe me ben te ndihem.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Shtator 2010 21:02
Deb* nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Deb* Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Deb* (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Deb* Shto Deb* nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Deb* nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kurt
.........

Regjistruar: 29/12/2007
Vendbanimi: ......
Mesazhe: 5021

o deb, e di cfar problemi kam une.
cause im too fucking charmin and good looking, women cant resist me
kte ma thojn kta tipat me rreagimet e tyre, jo une

sikur te isha krejst i shmetuar, impotent apo sakat, menjeher do beheshin shoke me mua
harrojn se mepare vras veten se te ngacmoj gruan e cdokujt, jo me te nje shoku.
gjithashtu jane kto lloj tipa refugjatesh shqiptar qe punojn gjithe vitin per te shkuar ne shqiperi dhe te hapen bythesh, se ktu ne amerike tipat si kta kapin femrat me ugly dhe mbeturinat e botes, se kush femer tjeter nuk ua afrohet ne perendim.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Shtator 2010 21:13
kurt nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kurt Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kurt (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kurt Shto kurt nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kurt nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
al74 ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   al74
hamall

Regjistruar: 29/04/2009
Vendbanimi: meran- It
Mesazhe: 6675

ceshtje mosbesimi eliz.
por nese ky eshte thelbi nuk do quhej shoqeri.
une ju trembem ma shume te martumve sesa beqareve

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Shtator 2010 21:23
al74 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė al74 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me al74 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: al74 Shto al74 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto al74 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10706

Me ka rastis me nje "shok" qe u fejua me njeren. Dolem nja dy here dhe i them: merre ndonje dite te fejuaren pime ndonje birre bashke. Mire tha ky. Kur po ndaheshim me thote "atehere do ju marrim ne telefon te vendosim per orarin". Pse "marrim" i thashe, do me marresh. "Pse nuk do dalesh dhe ti me te fejumen tha?". Jo i them, jam vetem. "Aaa, kshu jo tha, kur te marresh dhe ti te dashuren tende dalim te katert".

Ngela i hutum nga llogjika ketij robit. Nuk e nxirrte te fejumen me shokun dhe pretendonte qe o dalin te gjithe familjarisht o hiç. Te ma kishte thene njeri qe ekzistojne keta njerez do kisha tall teneqen.

Per t'iu pergjigj temes:
Vete se kam problem te dal me shoqerine dhe partnerin. Ndonjehere krijohen situata te veshtira se nuk behen te njejtat muhabete mes shokesh dhe mes partneresh, por kjo varet sa i ndan gjerat me thike, sa i lirshem je me partnerin, sa fleksibel e sensibel eshte partneri, etj. Per shembull ka femra qe bejne si te ndershme. Ti del me shokun dhe ky merr dashnoren me vete. Ti flet normalisht si gjithmone, por dashnorja revoltohet kur degjon ndonje fjale te piset. Akoma me keq kur shoku i shkon prapa dhe te kerkon te flasesh ndryshe per ti bere qejfin partneres. Ne kete rast jam me rehat mos dal me ata te dy. Respekti bie jo vetem per llaçken ne fjale, por edhe per shokun qe i shkon mbas fijes dashnores dhe na ve kod sjellje ne shoqeri.

Megjithate, ka dhe nje ane tjeter. Kur ke shoqeri me lloje e tipe te ndryshme njerezish perzjerja nuk eshte gje e bukur. Fundja kemi nevoje per shoke te ndryshem qe te shikojme boten ndryshe. Nuk eshte njerezore shoqeria kooperative apo tenxhere me presion. Kush ka komplet shoqerine te njohur nga burri a gruaja dhe nuk ka shoqeri personale shpesh ka probleme ne çift. Por kjo eshte ndryshe nga xhelozia e atij shokut lart. Ka te beje me shijen e raportit. Kur e di qe futja e partnerit ne mes ndryshon shoqerine pse ta besh kot. Si puna e atij shokut me dashnoren e turpshme. Perzjeu njerez pa lidhje dhe humbi pike. Ne syte e mi nje shok qe merr urdhra nga dashnorja per fjalet e piseta eshte pak terheqes. E respektoj ne drejtime te tjera dhe dal prape me te, por fakti qe dikur me mbylli gojen per ti bere qejfin te dashures e ben raportin shoqeror me te limituar.

Modifikuar nga Fajtori datė 08/09/2010 ora 02:07

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Shtator 2010 01:56
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Niqua
Veteran ne forum

Regjistruar: 24/09/2003
Vendbanimi: Fajtori chat
Mesazhe: 6938

sme ka ndodhur ndonjeher por them qe eshte mungese karakteri dhe mos besimi ke vetja..

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Shtator 2010 04:23
Niqua nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Niqua Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Niqua (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Niqua Shto Niqua nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Niqua nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kurt
.........

Regjistruar: 29/12/2007
Vendbanimi: ......
Mesazhe: 5021

p'sh Al, ty te kam thene qe e ke zemren ne vend te mire, so i dont worry about you, edhe pse je ateist

fajtor, kjo teme te con te diskutosh shume gjate, sepse eshte topic komleks, meqe thjesht marrdhienet me njerzit jane komlekse, po aq me shume ato intimite
dhe une qe sja kam haberrin ktyre relationships

p,sh per mendimin tim, nuk eshte turp te ndjehesh insecure dhe vonruble, disa femra e kane ate magji, they can overwhelm a man, exasperated his soul, some of them play a mean merciless game, its true kjo sdo te thote qe jane tradhtare apo kurva, plus nuk eshte se ndjehemi kshtu me cdo goce
por sado pathetic na ben nje femer te ndjehemi, gjithmone ka room to show some modesty and class.
por disa merhuma make something bad, worst. (por me bibat qe jane, ata nuk e marrin vesh kurre anyway)

p.sh shoqeria e vjeter me njerz ineligjent, sado ndryshe te jene personalitet, ajo shoqeri dhe rrespekt per njeri-tjetrin do mbijetoje gjithmone.
sepse rational people know how to adapt, evolve, and if they're geniuanly good people and sadopak smart, they should have no trouble finding eloquent solutions to any problem.
p.sh, nese jam ne kompanine e nje shoku qe ndjehet vonruble ne pranine e te fejuares gruas apo dashnores se tij, and i sense that! very catusly i would only say things that make my friend look good, and indirectly leting his women know that i repeskt my firend, he is a good guy, so be more gentle with him you fucking bitch, what have you done to him?!
por megjithate rradhe do i habg out with merried people, with people period, actualy.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Shtator 2010 05:31
kurt nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kurt Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kurt (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kurt Shto kurt nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kurt nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Niqua
Veteran ne forum

Regjistruar: 24/09/2003
Vendbanimi: Fajtori chat
Mesazhe: 6938

i agree kurt

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Shtator 2010 05:45
Niqua nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Niqua Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Niqua (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Niqua Shto Niqua nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Niqua nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Deb*
different

Regjistruar: 08/02/2007
Vendbanimi: diku aty, prane......
Mesazhe: 5515

Citim:
Po citoj ato që tha Fajtori
Me ka rastis me nje "shok" qe u fejua me njeren. Dolem nja dy here dhe i them: merre ndonje dite te fejuaren pime ndonje birre bashke. Mire tha ky. Kur po ndaheshim me thote "atehere do ju marrim ne telefon te vendosim per orarin". Pse "marrim" i thashe, do me marresh. "Pse nuk do dalesh dhe ti me te fejumen tha?". Jo i them, jam vetem. "Aaa, kshu jo tha, kur te marresh dhe ti te dashuren tende dalim te katert".

Ngela i hutum nga llogjika ketij robit. Nuk e nxirrte te fejumen me shokun dhe pretendonte qe o dalin te gjithe familjarisht o hiç. Te ma kishte thene njeri qe ekzistojne keta njerez do kisha tall teneqen.



Nuk ka asgje per tu hutuar o faje. Jane rregulla te shoqerise. Cfare do beje ti vetem ne shoqerine e nje cifti? Do te dukej vetja si i tepert, dhe si i zene ngushte. O do benit muhabet vetem ju dy shoket, o do degjoje muhabetet e tyre. Jam ndodh une ne situata te tilla. Kam ikur une kur kam qene beqare me cifte. Sinqerisht nuk ndihesha mire. Sidomos kur ata grricen midis tyre, apo ngacmojne njeri-tjetrin. Ka dhe te flakte qe puthen ne pranine tende. Do detyrohesh te mbash nje rol asnjanes ne muhabet, qe mos ja prishesh qejfin asnjerit. Se ka qe te thone,'' Po ti pse s'mbajte anen time?
Eshte ndryshe nese bashke me ne te tre te ishte dhe dikush tjeter, femer apo mashkull qofte. Ndihesh me e lirshme, dhe s'je e detyruar te flasesh atehere kur nuk do te flasesh.
Mu kujtua ajo pjesa e humorit me kenge,"
Beni vjen gjithmone me ne
bashke na shohin ne te tre.
....
Ja keshtu mua s'me pelqen te jem ne rolin e Benit.

__________________
Te dua, jo per ate qe je, por per ate qe me ben te ndihem.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Shtator 2010 14:57
Deb* nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Deb* Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Deb* (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Deb* Shto Deb* nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Deb* nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 09:51 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 19 faqe: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Shoku i ndaluar

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.