Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Fjalori i keq te femrat.
Gjithsej 9 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
lule
at this moment in time...

Regjistruar: 27/10/2010
Vendbanimi: Dans tes rźves..
Mesazhe: 8269

Fjalori i keq te femrat.

Mua me ndodh shpesh me degju vajza qe shajn me shume se meshkujt nganjeher...tingllimi i fjalve ne gojen e nje femre pra sdi se si mduket..thjesht per arsyen se nje femer eshte e brisht, e bukur kur shan e humb at imazhin femror.


Si e mendoni ose si e vleresoni ju nje femer qe perdor nje fjalor te pist???

__________________
"Tmerrohem kur e mendoj boten pa mua!!"--Jean-Paul Sartre

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 04 Nëntor 2010 21:49
lule nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lule Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lule (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lule Shto lule nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lule nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kurt
.........

Regjistruar: 29/12/2007
Vendbanimi: ......
Mesazhe: 5021

eshte gje e bukur kur femra ka nje fjalor te paster.
por e njejta femer ne disa raste rradhe rradhe, kur ajo perdor ndonje fjale te nyte, me duket dicka shume turn on.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 04 Nëntor 2010 22:59
kurt nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kurt Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kurt (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kurt Shto kurt nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kurt nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
BIONDIA
Ne zemren tende.

Regjistruar: 02/03/2006
Vendbanimi:
Mesazhe: 10184

po tani kur je ne timon dhe te shpetojne disa fjale te pista sidomos kur shikon disa pleq me "ape" qysh ne oren 8 qe ecin me 10 ne ore ti je me vonese per te cuar kalamonin ne shkolle ,ke nje dore ne timon nje duke ly byzet ,pastaj le buzkuqin e kap celularin coc te del noj fjale kshu si pa dashje... fillon shqip ...e perzien pak me italisht ...e ne fund i fut nje ne dialekt e te duket vetja pak me mire e vashdon e ecen ...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 04 Nëntor 2010 23:25
BIONDIA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė BIONDIA Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me BIONDIA (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: BIONDIA Shto BIONDIA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto BIONDIA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Deb*
different

Regjistruar: 08/02/2007
Vendbanimi: diku aty, prane......
Mesazhe: 5515

aha Bionde. Kur je vetem thuaj cfare te duash.
S'para perdor fjalor te ulet, por ndonje sharje dhe e kam thene tek-tuk. Si Budallacke, idiote, debile, e trashe. Ne fakt fjalen ''e trashe'' e perdor vetem me me te afermit, si me perkedheli,'' P.sh'' E me e trashe nga humbe qe s'je bere e gjalle?'' Nuk ma marrin per keq, por qeshin.
Kaq. Fjale te pista nuk perdor. Jam cupe me edukate.
Cfare mendoj per femrat qe perdorin fjalor te ulet vend e pavend?
Varet.

Mungese edukate ne te folur. Mungese takti, kujtojne se duke share e mposhtin kundershtarin, ne fakt vetem sa i ulin pike vetes ne syte e te tjereve.
Pastaj ka dhe femra qe flasin piste vetem me shoqerine me te afert. Pra varet dhe ku e perdorin, si e perdorin. Kam patur shoqe qe flisnin pak piste dhe se kam patur problem edhe pse vet s'flisja asnjehere.

__________________
Te dua, jo per ate qe je, por per ate qe me ben te ndihem.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Nëntor 2010 14:01
Deb* nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Deb* Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Deb* (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Deb* Shto Deb* nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Deb* nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
briseide
Shtrige

Regjistruar: 12/02/2007
Vendbanimi: Rrefime memece
Mesazhe: 4388

Vetem ne italisht e kur bie rasti ne anglisht.Kaq!I kam buke e djath!
Ne shqip as i them e as i duroj dot,sidomos kur i thone femrat,s'ka gje me te besdisshme!!!

__________________
I had seven faces,Thought I knew which one to wear...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Nëntor 2010 01:19
briseide nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė briseide Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me briseide (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: briseide Shto briseide nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto briseide nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
amor alucius
Ennology

Regjistruar: 11/04/2003
Vendbanimi: city of the sin
Mesazhe: 7605

Une jam kamioniste ne kete drejtim, me bezdis ne ekstrem ajo llustra prej "femre te mbare" qe nje kategori femrash duan t'i ngjeshin vetes nepermjet fjalorit. Fjalori eshte thjeshte nje mori tingujsh te akorduar sipas ca pakteve gjuhesore; veprimet jane ato qe flasin(dhe jo, fjalori eshte tinguj, jo veprime!).

__________________
I love him in the summer when it sizzles, I love him in the winter when it drizzles...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Nëntor 2010 12:44
amor alucius nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amor alucius Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me amor alucius (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: amor alucius Shto amor alucius nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amor alucius nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
dylan
Veteran ne forum

Regjistruar: 17/05/2009
Vendbanimi: vlore
Mesazhe: 5487

ok me nane nje her e kam poase kshu si shprehje krejt jeten me sha po gjithmone me njerez qe kam pase shume muhabet si ne te kundert sdiskutohet ajo q ejo

mun dte shtoj ktu qe kohet e fundit kam fillu te dal pak jashte si ta themi orbitrave hahha spo e gejj dot fjalen qe do thot kam fillu me perdor fjale ne vecanti me nje tip ku jane me te paperdorshmet se ne fact ma ben me borxh e skam nga shkoj mos tja them perndryshe jo
pervec ksaj te shres me nane qe se mohoj e kam ne perdorim gjithmone

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Nëntor 2010 12:51
dylan nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė dylan Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me dylan (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: dylan Shto dylan nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto dylan nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Deb*
different

Regjistruar: 08/02/2007
Vendbanimi: diku aty, prane......
Mesazhe: 5515

Fjalori i piste eshte nje big turn off per mua te meshkujt.


Dylan ka menyra te tjera me efikase per tu shfryre, hakmarrur sesa sharjet.

__________________
Te dua, jo per ate qe je, por per ate qe me ben te ndihem.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Nëntor 2010 14:34
Deb* nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Deb* Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Deb* (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Deb* Shto Deb* nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Deb* nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Dulcis in Fundo
.. alola?

Regjistruar: 15/03/2010
Vendbanimi:
Mesazhe: 4846

Nuk kam pasur nevoje ndonjehere per 'fjalor te piste' per te shprehur mendimet e ndjenjat, e besomeni, kam nevrik te keq shume. Thjesht bej shume mire dhe pa te, pa gjykuar askend natyrisht. Shqipja eshte kaq e pasur dhe e bukur, gjynah t'ia nxish faqen me pahir.

__________________
Ka dy rregulla per te arritur suksesin:
1- Te mos rrefesh kurre gjithcka di.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Nëntor 2010 17:16
Dulcis in Fundo nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Dulcis in Fundo Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Dulcis in Fundo (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Dulcis in Fundo Shto Dulcis in Fundo nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Dulcis in Fundo nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
dylan
Veteran ne forum

Regjistruar: 17/05/2009
Vendbanimi: vlore
Mesazhe: 5487

Citim:
Po citoj ato që tha Deb*
Fjalori i piste eshte nje big turn off per mua te meshkujt.


Dylan ka menyra te tjera me efikase per tu shfryre, hakmarrur sesa sharjet.



a moj deb as sharjet dhe sbejne prove bej me vepra s ate duash po su shpreha dhe me fjale inati nuk iken kurre

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Nëntor 2010 20:49
dylan nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė dylan Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me dylan (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: dylan Shto dylan nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto dylan nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 00:10 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 9 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Fjalori i keq te femrat.

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.