Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > *Mistere*
Gjithsej 10 faqe: « 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
lule
at this moment in time...

Regjistruar: 27/10/2010
Vendbanimi: Dans tes rźves..
Mesazhe: 8269

Sikur te isha.

...pike shiu e vogel fare,
do ruaja te dilje nje dite pa çader.
Vrap do të ulesha ty permbi faqe
e do rreshqisja ngadale poshtë qafes.
Do gjeja rrugen ne mes dy kodrash,
në Luginen e Fluturave do endesha une.
Dikur, nga frika mos avulloja,
do strukesha në një vend te fshehte shume...


Miku im , do doja qe ky te ishte misteri i fundit i sjelle ne menyre te indirekte..mendoj se duart e tua, meritojn ti hedhin vet kto germa ne kete forum..a me fal kenaqesin te jesh prezent?

Edhe nese thua jo, prap te perqafoj .

__________________
"Tmerrohem kur e mendoj boten pa mua!!"--Jean-Paul Sartre

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Korrik 2011 12:03
lule nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lule Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lule (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lule Shto lule nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lule nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Re: Sikur te isha.

Citim:
Po citoj ato që tha lule
...pike shiu e vogel fare,
do ruaja te dilje nje dite pa çader.
Vrap do të ulesha ty permbi faqe
e do rreshqisja ngadale poshtë qafes.
Do gjeja rrugen ne mes dy kodrash,
në Luginen e Fluturave do endesha une.
Dikur, nga frika mos avulloja,
do strukesha në një vend te fshehte shume...


Miku im , do doja qe ky te ishte misteri i fundit i sjelle ne menyre te indirekte..mendoj se duart e tua, meritojn ti hedhin vet kto germa ne kete forum..a me fal kenaqesin te jesh prezent?

Edhe nese thua jo, prap te perqafoj .



Prozaike  kjo poezi. Ne kuptimin qe ideja eshte shume e konsumuar dhe fjalet jane jo te zgjedhura. Ne fakt te duket sikur jane marre nga ca libra te verdhe te vjeter, si Ura e psheretimave psh.

Sorry lulke po deshira per te penetruar neper vende te fshehta mund te poetizohet gjithmone, vec duhet te jete te pakten jo plagjature idesh

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Korrik 2011 15:42
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lule
at this moment in time...

Regjistruar: 27/10/2010
Vendbanimi: Dans tes rźves..
Mesazhe: 8269

shelgu mesa di un, keto jan vargje se ardhura nga nje njeri, qe shpresoj te behet antar i ktij forumi se shpejti..megjithses shpresat i kam te pakta..se e di sa i zen eshte.

Kur te jet ktu, nese...diskutojeni me mire e qarte kete ankese -sygjerim.

__________________
"Tmerrohem kur e mendoj boten pa mua!!"--Jean-Paul Sartre

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Korrik 2011 16:29
lule nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lule Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lule (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lule Shto lule nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lule nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Citim:
Po citoj ato që tha lule
shelgu mesa di un, keto jan vargje se ardhura nga nje njeri, qe shpresoj te behet antar i ktij forumi se shpejti..megjithses shpresat i kam te pakta..se e di sa i zen eshte.

Kur te jet ktu, nese...diskutojeni me mire e qarte kete ankese -sygjerim.




Mire. Ashtu do bejme.

Ti mos u merzit nga kritikat se permiresohesh nese i degjon me dashamiresi dhe pa thyerje zemre.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Korrik 2011 16:31
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lule
at this moment in time...

Regjistruar: 27/10/2010
Vendbanimi: Dans tes rźves..
Mesazhe: 8269

Pa diskutim shelgu.


Nje fjale e urte thote *Kur vjen liria jote, humbet e imja* apo diçka e tille. Se di nese kjo eshte ajo qe dua, po di qe un do ndjehem e kompletuar me ne fund ..Mbase..mbase..
Un besoj se kjo gje, ndikon pozitivisht apo anasjelltas...nderkoh qe un nuk e di, ne ça udhekryqi, do gjendem.
Momenti po afron, ndoshta ca dit, ndoshta disa ore e gjithçka do jet ndryshe..shum me ndryshe se tani..T'ja lej kohes !
Un asnjeher si kam pelqyer gjerat spontane po dhe nuk parashkoj asgje.. Mendoj, vendos , meritoj ate qe saher kam fal e kerkuar ..e kshu do ndodhi gjithmon.

__________________
"Tmerrohem kur e mendoj boten pa mua!!"--Jean-Paul Sartre

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Korrik 2011 20:45
lule nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lule Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lule (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lule Shto lule nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lule nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
tyrryly
shtepijak

Regjistruar: 21/06/2011
Vendbanimi: bologna
Mesazhe: 129

o lule te ndigjosh nga goja e nej femre shqiptare qe thojn un slidhem em shqiptar sepse vjedhin zihen jan agresiv cfar pretendo nga nje italian apo italiane,ndrojn lloj lloj rrace en ket bote dhe vje fundi martohen me shqiptar sepse e din qe shqiptari per familjen ben gjithcka .Ti u merzite kur tha ai kshu per shqiptaret po un qe kam ndigjuar per femrat shqiptare shum gjera nje rracizem kundrejt ai suoi paesani ??Do rraf gjith femrat shqiptare ?? Ju mundohini tna boni krenar se na respekto 1 europ ose 1 bot e ter.Zduhet te nigjojm qe femrat shqiptare krahasohen em rumenet

__________________
La donna sognia l'angelo ma e sempre attrata dal diavolo

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Korrik 2011 11:31
tyrryly nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė tyrryly Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me tyrryly (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė tyrryly't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: tyrryly Shto tyrryly nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto tyrryly nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lule
at this moment in time...

Regjistruar: 27/10/2010
Vendbanimi: Dans tes rźves..
Mesazhe: 8269

Tyrryly e njoh shum mire mentaliletin e Shqiptarve ne itali, se e kam bo rrugen anej, s'bie bar mo ..plus kam kalu nje pjes te feminis , ndaj te jap nje fare te drejte , njoh gjithashtu mentalitetin ktu sikurse dhe ate te Shqiptarve ne Shqiperi..nuk çalon gomari tek fjala e nje Italiani, mu me erdhi inat, per vet faktin qe nje fjal e direkt Albanese njelloj si ktu e kaq vite qe kam qen prezent atje..nuk them qe s'bejm gabime jo,, me thase , po edhe kan ndryshuar..Nejse.

Sido qe te jet puna, un e pranoj qe jam dhe nje fanatike e keqe ne mbrojtje te origjines time, ne Extrem do shtoja , mbase nga kjo dhe mu erren syt .
gjera qe ndodhin , ka rendsi qe jan pa zarare.

__________________
"Tmerrohem kur e mendoj boten pa mua!!"--Jean-Paul Sartre

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Korrik 2011 13:44
lule nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lule Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lule (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lule Shto lule nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lule nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
tyrryly
shtepijak

Regjistruar: 21/06/2011
Vendbanimi: bologna
Mesazhe: 129

atehere po them dhe ket nje dite ne imola ndigjoj nje goc nga durrsi qe thot un nuk lidhem me shqiptare sepse ato tradhtojn dua nje cun serioz sepse iu dukte vetja serioze te nesermen e shoh ne nje lokal me nje marokin duke e dit shum mir goca e dashur qe marokini ishte zhigolo dhe shkonte per lek me femrat matura ku e ka serioziten ky lloj mashkulli ?? o me fal lule harrova me tho qe marokini ka bmw :@ un nrml e cova a quel paese si dice pero lej nn si e fatta ne rosa ne nera quindi ?? o sono scemo io o esiste qst merda in giro

__________________
La donna sognia l'angelo ma e sempre attrata dal diavolo

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Korrik 2011 16:12
tyrryly nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė tyrryly Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me tyrryly (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė tyrryly't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: tyrryly Shto tyrryly nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto tyrryly nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lule
at this moment in time...

Regjistruar: 27/10/2010
Vendbanimi: Dans tes rźves..
Mesazhe: 8269

tyryly, nese nuk do ekzisontin keto lloj mendjesh verdalle, nese nuk do ishin kto vemje, qe ndotin mjedisin s'do kishte sens as jeta, se ç'do gje do shkonte vaj...e s'do kishte me mendime ..paska qen dhe durrsake, na paska qelb origjinen nejse..


Heshtje totale.. ora sikur ka ndalur, akrepi nuk leviz me..e un s'kam me nerva, çuditerisht ndjehem e lodhur.
Me mungon ajri i qytetit tim, shtepia ime, shtrati im, me duket se s'do e çoj ne fund ate qellim qe me solli ktu, te behet ça te behet..do kthehem ne shtepi. ç'do gje esht e shkruar !

Ti ku je keto momente qe un kam nevoj.. mos valle ky ishte premtimi i dhen??? e gjith kjo , per nje fjale ogurzez .. humbe si ne shkretetire??? bref.
Ateher qe sot duhet ti mar vendimet vetem , si kam ber saher..se dhe pritja s'eshte ne natyren time..duhet te vazhdoj te jem Vetvetja si gjithmon .. e jo t'me marin per dore..mbase tani ndjej qe u rrita..dhe kjo qe po kaloj eshte nje prove qe duhet ta perballoj e vetme.

__________________
"Tmerrohem kur e mendoj boten pa mua!!"--Jean-Paul Sartre

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 04 Gusht 2011 09:12
lule nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lule Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lule (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lule Shto lule nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lule nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
tyrryly
shtepijak

Regjistruar: 21/06/2011
Vendbanimi: bologna
Mesazhe: 129

ku je o ftyre ???

__________________
La donna sognia l'angelo ma e sempre attrata dal diavolo

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Gusht 2011 17:48
tyrryly nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė tyrryly Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me tyrryly (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė tyrryly't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: tyrryly Shto tyrryly nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto tyrryly nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 05:21 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 10 faqe: « 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > *Mistere*

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.