Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Adami & Eva, Molla e ndaluar.
Gjithsej 27 faqe: « E parė ... « 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
F_xhunior
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 14/02/2012
Vendbanimi: Skandinavia
Mesazhe: 523

Citim:
Po citoj ato që tha raid

Bejme nje pakt? Kur dy vete duan te diskutojne dicka sic ishte rasti im me lorien, mos u fut me citate nga kurani. Te jesh i sigurte qe vetem bezdis. Po pate ndonje gje per te thene brenda kontekstit te diskutimit, je i mirepritur. Kjo eshte nje etike minimale njerezore. Natyrisht ti je i lire te sillesh si shtaze e te mos respektosh asgje.

Per t'u larguar nga forumi, te jesh i bindur qe do te largohesh vete, se ti s'ke asgje cfare ofron, pervecse nje propagande te shemtuar. Ti dhe shume te tjere me brekushe si puna jote. Jo vetem nga forumi, por edhe koha do e largoje semundjen qe sillni ju.

Do me? Njeriu mban mbi supe peshen e bindjeve ose te injorances se tij, prandaj prit qe me fjalet qe thua dikush te diskutoje, dikush te lavderoje e dikush te tallet. Une me ato dokrrat e tua do te tallem gjithmone, dhe natyrisht do te pres ty si muti pas kepuces.



Ti je nje injorant i tejdukshem, madje gjithashtu edhe vuake psikikisht. Ver gishtin ne koke dhe pyet "valle, 6 miliard njerez mund te jene gabim pse besojne ne Nje Krijues, apo une dhe nje pakice ne kete bote besukemi shtrember?

Ju jeni asgje pos nje pakice. Une respektoj te gjithe njerezit dhe ate cfare ata besojne, por kur ata (ateistet) thone se une besoj gabim ne nje fare menyre te hidhur, atyre u kundevihem me shprehjeje po ashtu te hidhura per ta dhe u them "juve jeni o shtaze o injorante! Zgjidhni njeren!"

__________________
Dashurohem ndersa tjetra lendohet dhe vuan.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Mars 2012 00:37
F_xhunior nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė F_xhunior Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me F_xhunior (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: F_xhunior Shto F_xhunior nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto F_xhunior nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ana1
Veteran ne forum

Regjistruar: 15/02/2003
Vendbanimi: usa
Mesazhe: 823

Edhe une jam ateiste. biles dhe qeni im eshte ateist.
As nuk jam pagezuar per veten, as qenin s`e kam pagezuar.

P.S. Ne ferr do shkoj se i ha mollet me gjithe bisht!!!Ne ferr ka vetem seks, droge, dhe rock and roll! ha ha ha, ku ka me mire se kaq?!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Mars 2012 01:01
Ana1 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Ana1 Kėrko mesazhe tė tjera nga: Ana1 Shto Ana1 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Ana1 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lorie
you fascinate me...

Regjistruar: 23/07/2003
Vendbanimi: in you
Mesazhe: 3137

Citim:
Po citoj ato që tha F_xhunior


Ti je nje injorant i tejdukshem, madje gjithashtu edhe vuake psikikisht. Ver gishtin ne koke dhe pyet "valle, 6 miliard njerez mund te jene gabim pse besojne ne Nje Krijues, apo une dhe nje pakice ne kete bote besukemi shtrember?

Ju jeni asgje pos nje pakice. Une respektoj te gjithe njerezit dhe ate cfare ata besojne, por kur ata (ateistet) thone se une besoj gabim ne nje fare menyre te hidhur, atyre u kundevihem me shprehjeje po ashtu te hidhura per ta dhe u them "juve jeni o shtaze o injorante! Zgjidhni njeren!"




Faik, e kupton qe paraqitja e ideve qe jep nuk ngjall aspak kureshtjen e tjetrit te te lexoje?

Nqs do qe psh. te me besh mua te intersohem per Islamin , duhet te shkruash me i qete dhe me i qarte dhe me argumenta qe te kene kuptim.


Bohhh u be tema pershesh

__________________
Philippians 4:8-Finally, brothers, whatever is true, whatever is noble, whatever is right, whatever is pure, whatever is lovely, whatever is admirable--if anything is excellent or praiseworthy--think about such things.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Mars 2012 04:50
lorie nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lorie Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lorie (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė lorie't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: lorie Shto lorie nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lorie nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10706

Ana1, ti je te ajo foto? A po vjen te bejme nje vjelje qe ti tregojme te tjereve si ulet inati. Jo per gje por kam pershtypjen se mes dinamikave te shumta besuese, mosbesuese, sharese, etj, qendron mungese e theksuar mollesh.

Sa per temen, duhet pranuar qe ketu ofendimi do ekzistoje gjithmone. Ceshtja eshte mos ekzagjerohet. Ofendimi do ekzistoje pasi menyra e mendimit te nje besimtari apo ateisti ofendon ekzistencen e tjetrit. Kjo ndodh cdo dite ne jeten e perditshme, por njerezit bashkejetojne per te krijuar tolerance. Fjala vjen, disa myslimane besojne se femrat duhet te veshin perce. Automatikisht femrat e tjera qe nuk veshin perce jane te perbuzura, jane ato qe zgjojne epshet e mashkullit, etj. Keto te tjerat jane zakonisht motrat tona dhe ne duhet te ndihemi te ofenduar per menyren sesi mendon myslimani, por bashkejetojme dhe mundohemi t'ia leme te vertetat kohes. Eshte pak e veshtire qe gjithe te vertetat te gjenden ne nje liber dhe cdo femije a i rritur te pretendoje se di te vertetat. Njerezit nga natyra jane te limituar. Nese pranohet kjo duhet te bjere dhe prepotenca e dijes dhe sigurise se Zoti ekziston ose nuk ekziston. Mund te zgjedhesh te besosh, por besimi nuk eshte dije. Dhe dija kerkon te verteta, jo besim.

__________________
Ne vendin tim, ne vendin tend, e shpojne lakren, i hedhin mend...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Mars 2012 04:51
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lorie
you fascinate me...

Regjistruar: 23/07/2003
Vendbanimi: in you
Mesazhe: 3137

Citim:
Po citoj ato që tha Fajtori

Sa per temen, duhet pranuar qe ketu ofendimi do ekzistoje gjithmone.



kjo pjesa ketu eshte 'sad'.

__________________
Philippians 4:8-Finally, brothers, whatever is true, whatever is noble, whatever is right, whatever is pure, whatever is lovely, whatever is admirable--if anything is excellent or praiseworthy--think about such things.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Mars 2012 05:20
lorie nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lorie Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lorie (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė lorie't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: lorie Shto lorie nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lorie nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Petter
kazmolog

Regjistruar: 20/07/2009
Vendbanimi: New York
Mesazhe: 2058

hajt mo se so dhe aq sad, se sjena ne kishe ketu lol

__________________
A question that sometimes drives me hazy: am I or are the others crazy?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Mars 2012 05:24
Petter nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Petter Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Petter (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Petter Shto Petter nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Petter nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lorie
you fascinate me...

Regjistruar: 23/07/2003
Vendbanimi: in you
Mesazhe: 3137

haha po pse duhet te jesh ne kishe me patjeter te thuash dicka qe nuk shkon?

__________________
Philippians 4:8-Finally, brothers, whatever is true, whatever is noble, whatever is right, whatever is pure, whatever is lovely, whatever is admirable--if anything is excellent or praiseworthy--think about such things.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Mars 2012 05:27
lorie nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lorie Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lorie (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė lorie't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: lorie Shto lorie nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lorie nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
raid
Veteran ne forum

Regjistruar: 01/02/2012
Vendbanimi:
Mesazhe: 1139

Citim:
Po citoj ato që tha Ana1
Edhe une jam ateiste. biles dhe qeni im eshte ateist.


Ndersa gomari im beson shume te allahu..

__________________
mir..

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Mars 2012 05:30
raid nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė raid Kėrko mesazhe tė tjera nga: raid Shto raid nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto raid nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Petter
kazmolog

Regjistruar: 20/07/2009
Vendbanimi: New York
Mesazhe: 2058

Perkundrazi, ne kishe apo ne xhami do ishte sad nq se do perdoreshin ofendime.. mendoj une u know... ne keto vendet e tjera, perfshire ketu dhe keto sitet virtuale seshte dhe aq sad, ne fund te fundit njerzit kan probleme lol

__________________
A question that sometimes drives me hazy: am I or are the others crazy?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Mars 2012 05:31
Petter nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Petter Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Petter (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Petter Shto Petter nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Petter nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lorie
you fascinate me...

Regjistruar: 23/07/2003
Vendbanimi: in you
Mesazhe: 3137

Ashtu?

Mendokemi shume ndryshe ne te dy atehere. Se une kur futem ketu me duket si shkolle e dyte, rrihen idera, mendime, pikepamje dhe eshte nje test qe te mbash gjakftohtesine, e marr per 'challenge' te mire qe te shkruaj drejt. E me duket sikur do tradhetoja veten nqs do kisha dy standarte, te mire ne kishe, te keqen ne forum kur te gjithe jane anonim dhe mund te thuash dhe besh c'te duash.

__________________
Philippians 4:8-Finally, brothers, whatever is true, whatever is noble, whatever is right, whatever is pure, whatever is lovely, whatever is admirable--if anything is excellent or praiseworthy--think about such things.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Mars 2012 05:38
lorie nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lorie Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lorie (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė lorie't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: lorie Shto lorie nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lorie nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 18:26 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 27 faqe: « E parė ... « 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Adami & Eva, Molla e ndaluar.

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.