Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Bota e librit > Shkrimtare shqiptare > Nėnės Vlerėsimi i Temės: 2 votime, mesatarja 5.00.
Gjithsej 3 faqe: « 1 [2] 3 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Keni
Vezhgues

Regjistruar: 01/02/2003
Vendbanimi: Philadelphia usa
Mesazhe: 3202

Lorie edhe poezia jote ishte me te vertet shume e bukru dhe prekse. Te perkezoj per talentin qe ke.

__________________
Thuaj ate qe mendon dhe mendo ate qe duhet.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 03 Tetor 2003 23:31
Keni nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Keni Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Keni (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Keni't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Keni Shto Keni nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Keni nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Keni
Vezhgues

Regjistruar: 01/02/2003
Vendbanimi: Philadelphia usa
Mesazhe: 3202

Citim:
Po citoj ato që tha analistja
pse na beni te qajme?????????? lorie e di sa do doja t'i thurrja mamit ca vargje........ por se di fjalet me duken sh te zbehta sh te vakta per te shprehur ate qe vertet kam ne zemer.......... ma fal talentin tend per 10 min......... te gjej fjalet qe do i pershtateshin kujtimit te saj........

ah sa dhimbje ndiej tani.......



Analistja me vjen sinqerisht keq per dhimbjen qe ke, po ti mos u merzit pse nuk thur dot vargje se ne brendesi te zemres tende ti ja ke thurur vargjet si jo me mire.
Ato vargje qe kemi hedhur aty ja ne gjithashtu edhe per nenen tende dhe per te gjith nenat tona te mira.
Te pershendes me ato vargje dhe te uroj lumturi.
Me respekt keni

__________________
Thuaj ate qe mendon dhe mendo ate qe duhet.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 03 Tetor 2003 23:36
Keni nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Keni Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Keni (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Keni't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Keni Shto Keni nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Keni nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lorie
you fascinate me...

Regjistruar: 23/07/2003
Vendbanimi: in you
Mesazhe: 3137

Unhappy

faleminerit analiste dhe ti keni ,
kam qare shume kur e kam shkruajtur, ate poezi,
fjalet nuk e arrijne asnjehere madheshtine e ndjenjave por erendesishme eshte kur dalin nga shpirti dhe nga dashuria.
kam dashur tia dergojsi nje dhurate por nuk kam patur asnjehere guxim se e di qe ne vend qe te permiresoj situaten do ti prish terezine,do ta bej te ngasherehet.......eh dashuria e nenes....

gjithsesi analiste,te pershendes me ato vargje edhe une. gjithe te mirat.

__________________
Philippians 4:8-Finally, brothers, whatever is true, whatever is noble, whatever is right, whatever is pure, whatever is lovely, whatever is admirable--if anything is excellent or praiseworthy--think about such things.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 04 Tetor 2003 00:51
lorie nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lorie Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lorie (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė lorie't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: lorie Shto lorie nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lorie nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Klodel
.

Regjistruar: 10/01/2003
Vendbanimi: .
Mesazhe: 5233

ah keni, lori.. flm per fjalet tuaja te ngrohta.... ndoshta nje dite do arrij te shprehem dhe une ashtu si ma ndien zemra....

ah mamush sa me mungonnn perdite e me shume s'ka fund ky mall i perjetshem....

__________________
It takes just as much courage to express your love when it's right, as it does to walk away when it's wrong.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 04 Tetor 2003 10:44
Klodel nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Klodel Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Klodel (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Klodel Shto Klodel nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Klodel nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
taika
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 20/09/2003
Vendbanimi: belgjik
Mesazhe: 81

Ah moj Analiste paske te njejten dhimbje sa ckam dhe une.Te uroj me gjith zemer qe te kesh sa me shume dite te gezuara ne jeten tende.Nenat tona do te ngelen gjithmon ne zemrat tona.

__________________
If i could have my wishes
If wishes did come troe;
I would wish for happiness;
And a long full life for you

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 04 Tetor 2003 18:44
taika nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė taika Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me taika (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: taika Shto taika nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto taika nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
qershor13
Vagabonding

Regjistruar: 05/02/2003
Vendbanimi: Rio
Mesazhe: 2547

Smile

Perhsendetje te gjitheve per vargjet qe keni shkruar per nenen.Jane me te vertete te mrekullueshme.

__________________
Lo scopo della nostra vita č di servire la Forza che ci ha creati,e dalla cui misericordia o approvazione dipende il nostro stesso respiro,servendo con lealtą le Sue creature.Questo significa amore,che dovrebbe sostituire l'odio che si vede ovunque.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Tetor 2003 17:07
qershor13 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė qershor13 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me qershor13 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: qershor13 Shto qershor13 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto qershor13 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lorie
you fascinate me...

Regjistruar: 23/07/2003
Vendbanimi: in you
Mesazhe: 3137

faleminderit qershori per pershendetjen

__________________
Philippians 4:8-Finally, brothers, whatever is true, whatever is noble, whatever is right, whatever is pure, whatever is lovely, whatever is admirable--if anything is excellent or praiseworthy--think about such things.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Tetor 2003 05:15
lorie nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lorie Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lorie (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė lorie't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: lorie Shto lorie nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lorie nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
_Q_I_M_I
Ne kerim nga Policia.

Regjistruar: 22/09/2003
Vendbanimi: Ne Kerkim nga Policia Metropoliane....so
Mesazhe: 219

Thumbs up

Vertet poezi e mrekullushme

I ulur ne karrike jam dhe po lexoja forumin kur pash autori i temes ishte Keni un u ktheva dhe e e lexova poezin e tij ka 10 minuta qe qaj per ate poezi jam shum i mallengjyer, per nenen time.
Gjithashtu i pershenedes te gjitha nenat shqipetare dhe ju jap nje puthje te gjithave.
(O nena shqipetare ju qe bet mrekulli na thuruat jetenn juve zoti ju thuroft Gjenetin).
Nga Qimi Londer,

__________________

SO AND SO....
Ne kerkim nga policia per vrasje , grabitje dhe ...... ku di une tjeter

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Tetor 2003 14:39
_Q_I_M_I nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė _Q_I_M_I Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me _Q_I_M_I (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: _Q_I_M_I Shto _Q_I_M_I nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto _Q_I_M_I nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
peti
Anetar i ri

Regjistruar: 24/09/2003
Vendbanimi: Gjermani
Mesazhe: 20

Urime per poezine

M e pelqeu shume poezia e Kenit eshte nje nga poezite e mallengjyese qe kam lexuar.

__________________
alles gllat in islamabat?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Nëntor 2003 17:18
peti nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė peti Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me peti (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: peti Shto peti nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto peti nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
arsona
Veteran ne forum

Regjistruar: 15/11/2003
Vendbanimi: usa
Mesazhe: 786

nene moj...

pershendetje keni, me ke prekur jashte mase me ate poezi qe une nuk mund ti gjej dot fjalet me te persosura per ta vlersuar.
pershendetje dhe te gjithe te tjeret qe vargje per nenen keni hedhur tek kjo tem. ndersa po lexoja keto shkrime ne mendje me erdhi gjyshia ime qe e therrisia nena dhe qe se kam me dhe dot nje trendafil mbi varrin e saj nuk ja vura dhe doren time mbi ballin e saj jo dot se shpura.


Perjetesisht jeton me mua

Me kujtohet dita kur une u largova,
lote te ngrohta nga syte une dhe ti leshuam,
per te thene mirupafshim e prap per tu takuar,
Duart e tua, me duart e mia i shtrengova,
krahet i hapa e forte te perqafova.
Nene per here te fundit nuk te thirra,
se e ngasheryer isha e dot me nuk flisja,
Tani do te vij atie tek varri
lule do te sjelle dhe me lotin e syrit tim
ngasherimin do mundohem te nxjerr
po jo moj nene jo,
se loti sma nxjerr mallin,
do te vij atije e do te zbuloj varrin
do ta marr ate doren tende te me ledhatoj ballin
do e hap ate shpirtin tend e ti kerkoj te falur
se une e dij moj nene
se ti ike pa nxjerr mallin per evlatin,
ah ti moj nena ime,
pse ma le kete brenge ne zemren time,
pse sme the eja moj mbeska ime,
se nenen tende sdo e gjesh me vecse ne ato kujtime,
ne momentin qe ti dhe shpirt nje renkim degjova
me vrap telefonin vajta dhe te mora
por c'lajme te hidhur une mora,
jo, jo vesheve nuk doja tju besoja,
se nenen time me kurr sdo ta shikoja,
se zerin e saj jo me sdo e degjoja,
se rrahjet e zemres se saj me sdo i ndieja,
se ate zemer nene prane me sdo e gjeja,
po zemra jote moj nene,
ne zemren time do jetoj,
se zemra jote moj nene,
gjak ne zemren time trashegoj,
se shpirti jot moj nene ate dite te mallkuar,
ze ne veshet e mij ushetoj,
dhe ai ze moj nene bekimin tend me dhuroj,
po une e dij moj nene qe ti jeton me mua,
se me kujtohet atehere kur prane oqeanit vajta,
lule per ty atije i hodha,
ne breg det kandila per ty ndeza,
me ze qava dhe shume gjera ti kujtova,
nje dallge deti me qulli prerin,
mbi mua u vershua,
por jo moj nena ime se kandili qe per ty ndeza,
jo moj nuk mu shua.
Ti per mua je gjalle,
me lotin tim, trupin tend kam per te te ngruhar
e nga ai gjume i perjeteshme kam per te te zgjuar
perjetesisht jeton ne shpirtin tim
ke zene nje themel te forte
qe askush smund ta zevendesoj
e te krijoj nje tjeter ndertim
se themelin e nje zemre nene,
eshte vetem nena qe i jep projektim,
e ky behet akoma me i forte kur pa nenen tende,
ndihesh si jetim.
keto fjale me erdhen mua nga shpirti,
ishte zemra ajo qe bukur i lidhi,
dhe pse vetem jam dhe per ty po shkruaj,
une e di moj nena ime
qe per ty shpesh here une vuaj
dhe pse e kam mamin edhe babin
dhe pse shume e lumtur une jetoj,
per ty ngasherimi i zemres sime,
jo kurr nuk do te shteroj.

__________________
Find the light that makes you
shine and then use those rays to illuminate your way

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Nëntor 2003 08:40
arsona nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė arsona Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me arsona (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: arsona Shto arsona nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto arsona nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 13:35 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 3 faqe: « 1 [2] 3 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Bota e librit > Shkrimtare shqiptare > Nėnės

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML nuk lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.