Forumi Horizont Forumi Horizont > Bota Shqiptare > Shqiperia, traditat kulturore > Cili eshte vendi me i bukur ne Shqiperi? Vlerėsimi i Temės: 9 votime, mesatarja 3.33.
Gjithsej 39 faqe: « E parė ... « 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
ColdFire
Veteran ne forum

Regjistruar: 15/11/2008
Vendbanimi: New York
Mesazhe: 911

Re: ...

Citim:
Po citoj ato që tha pejoni_ch


Donika faleminderit shume dhe ty urime festat! I pritsh dhe shume shume te tjera!
Po nga jeni ju Donika?
Te pershendes



Une pejon jam nga Vlora. Kam shume shoqe nga kosova ne pergjithesi nga Prishtina dhe kam degjuar qe jane shume qytete te bukura. I kam ne list per ti vizituar prandaj bej gati sofren. Mos u dekurajo nga mesazhet fetare, e ke thene mire feja e shqiptarit eshte shqiptaria.
Do te them nje histori te bukur. Kjo shoqja ime nga Prishtina ka nje vajze te bukur si yll dhe ja ka vene emrin Vlora. Kur vjen ndonjehere per vizite e marr vogelushen ne krahe dhe i them: "Moj Vlora e di ti pse je kaq e bukur?" ajo me shikon me cudi dhe me thote :"Jo". I them une : "se e ke emrin Vlora prandaj. Se Vlora=bukuri . " Se qe thua ti s'me rrihet mua pa folur njecike per Vloren.
Shakate ti leme menjane, me pelqen qe jeni shume patriote dhe e shprehni dhe me emrat qe pagezoni femijte tuaj. Kaq se ma kane vene emrin si nacionaliste dhe kush i degjon do fillojne keta
Pershendetje

__________________
Frankly my darling , I don't give a damn!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 01 Janar 2009 20:19
ColdFire nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ColdFire Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ColdFire (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ColdFire Shto ColdFire nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ColdFire nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
akrepi2008
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 02/06/2008
Vendbanimi: .
Mesazhe: 335

Re: Re: ...

Citim:
Po citoj ato që tha Donika Arianiti

Se qe thua ti s'me rrihet mua pa folur njecike per Vloren.



Nuk ta marrim per mburrje jo

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 01 Janar 2009 20:27
akrepi2008 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė akrepi2008 Kėrko mesazhe tė tjera nga: akrepi2008 Shto akrepi2008 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto akrepi2008 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ColdFire
Veteran ne forum

Regjistruar: 15/11/2008
Vendbanimi: New York
Mesazhe: 911

Re: Re: Re: ...

Citim:
Po citoj ato që tha akrepi2008


Nuk ta marrim per mburrje jo



. ups me kapi dreqi me kapi

__________________
Frankly my darling , I don't give a damn!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 01 Janar 2009 20:28
ColdFire nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ColdFire Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ColdFire (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ColdFire Shto ColdFire nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ColdFire nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

Plasen puthjet edhe ketej. hajdeeee.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 01 Janar 2009 20:32
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ColdFire
Veteran ne forum

Regjistruar: 15/11/2008
Vendbanimi: New York
Mesazhe: 911

Citim:
Po citoj ato që tha Piktor
Plasen puthjet edhe ketej. hajdeeee.


Akrepon e kam mik te vjeter e meriton.
Nuk me duket se e permenda Vloren ketu. Meqe e mora tabelen e mburrjes pse mos ta permend? :p
VLORA VLORA VLORA


p.s. piktoro kam respekt

__________________
Frankly my darling , I don't give a damn!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 01 Janar 2009 20:37
ColdFire nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ColdFire Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ColdFire (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ColdFire Shto ColdFire nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ColdFire nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

Flm per rrespektin Dona.
Une jam si perher i mendimit qe Vlora eshte e bukur por per mua Saranda eshte perle, mbaj mend se kam pasur nje diskutim me mikun tim dhe tendin Iqvlora.:p

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 01 Janar 2009 20:41
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ColdFire
Veteran ne forum

Regjistruar: 15/11/2008
Vendbanimi: New York
Mesazhe: 911

Citim:
Po citoj ato që tha Piktor
Flm per rrespektin Dona.
Une jam si perher i mendimit qe Vlora eshte e bukur por per mua Saranda eshte perle, mbaj mend se kam pasur nje diskutim me mikun tim dhe tendin Iqvlora.:p



Rofsh piktoro per sinqeritetin. E kam lexuar diskutimin tend, te them te drejten shumicen e diskutimeve te tua e lexoj sepse me pelqejne. Ketu ne kete dhe te huaj thone :" beauty in the eyes of the beholder". Per syte e ty Saranda eshte perle, per mua eshte vlora, per keto do prishemi ne? Hajde hame ndonje te embel Pastaj, saranda as nje ore e gjysem nuk eshte larg nga vlora, tani qe kane shtruar rruget. Nuk ndryshojne shume jo. Mua Saranda me pelqen se e shikoj si nje version me te vogel te vlores. Me e qete, e pa shperdoruar keq akoma, nje parajse e vogel. Keshtu ti piktoro...ta jap dhe ty nje te puthur? Ja po ta jap se me duket aty filloi i gjithe diskutimi i "zjarrte"

ja keshtu me gjithe qejf biles

__________________
Frankly my darling , I don't give a damn!

Modifikuar nga ColdFire datė 01/01/2009 ora 21:03

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 01 Janar 2009 20:48
ColdFire nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ColdFire Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ColdFire (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ColdFire Shto ColdFire nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ColdFire nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
pejoni_ch
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 30/12/2008
Vendbanimi: zvicer
Mesazhe: 61

Re: Re: ...

Citim:
Po citoj ato që tha Donika Arianiti


Une pejon jam nga Vlora. Kam shume shoqe nga kosova ne pergjithesi nga Prishtina dhe kam degjuar qe jane shume qytete te bukura. I kam ne list per ti vizituar prandaj bej gati sofren. Mos u dekurajo nga mesazhet fetare, e ke thene mire feja e shqiptarit eshte shqiptaria.
Do te them nje histori te bukur. Kjo shoqja ime nga Prishtina ka nje vajze te bukur si yll dhe ja ka vene emrin Vlora. Kur vjen ndonjehere per vizite e marr vogelushen ne krahe dhe i them: "Moj Vlora e di ti pse je kaq e bukur?" ajo me shikon me cudi dhe me thote :"Jo". I them une : "se e ke emrin Vlora prandaj. Se Vlora=bukuri . " Se qe thua ti s'me rrihet mua pa folur njecike per Vloren.
Shakate ti leme menjane, me pelqen qe jeni shume patriote dhe e shprehni dhe me emrat qe pagezoni femijte tuaj. Kaq se ma kane vene emrin si nacionaliste dhe kush i degjon do fillojne keta
Pershendetje




Vlonjate kjo histori vertet qenka e embel
Eeeeh Vlora pra i zbukuron te gjitha!
Qebesa sun e pres veren per ta vizituar vloren heroike! Do me than ti ske qen ne kosove...Hehe po me te then te verteten ne kosove qytetet nuk jan speziale sikur pershembul qytetet te shqiperis qe kan bregdetin dhe bjeshkat te bukura! Por shpresoj se te pelqejn qytetet ne kosove! Sidomos prishtina si kryeqyteti kosoves pra dhe rrafshi dukagjinit. Po ti je e mire se ardhur dhe ne kosove mundesh me ndi veten si ne shtepin tone....Pra mire se vini ne kosoven e pa(varaur)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Janar 2009 10:48
pejoni_ch nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė pejoni_ch Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me pejoni_ch (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: pejoni_ch Shto pejoni_ch nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto pejoni_ch nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
mio Mondo
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 23/11/2008
Vendbanimi: Zvicer
Mesazhe: 42

POGRADECI

Pogradeci.
Buze liqenite. E kujte nuke i kujtohen vargjet e poetit te madh. Ah po, une po flas per vende te bukura natyrore e romantike e jo per ate qe quhet konsumizem. Ajri i paster dhe i fresket qe zbret nga malet, debora e bardhe ne dimer zbardh malet dhe pasqyrohen si kristal ne liqen.

__________________
Te flasesh eshte nje gje mire, te degjosh eshte me mire.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 03 Janar 2009 13:15
mio Mondo nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė mio Mondo Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me mio Mondo (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė mio Mondo't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: mio Mondo Shto mio Mondo nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto mio Mondo nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Antik
.

Regjistruar: 02/08/2003
Vendbanimi: grecce
Mesazhe: 71

PER RUBY...........

O RUBI TE PASKA BERE LAVAZHO TRURI SALIU TY. ATIE SKA AKOMA DRITA E TI ME THUA PER MAKINAT ............E CI DUAN ATO MAKINAT E ZEZA {PARAT E ZEZA} UN DO TE KTHEHESHA QE KETE MINUT SE I KAME MUNDESIT DHE DESHIREN.PO KU TE SHKOSH ATJE TE VRET MAFIA E SALIUT PO TE PA ANDAGONIST.{DHE NGA ANA TJETER BEJNE SIKUR DUAN TE AFROJNE NJERZIT E HUAJ,SIKUR DUAN TE HYJNE NE EVROP,} SHQIPERIA ESHTE SHUME E PASUR DHE E BUKUR POR SALA ME FATOSIN E ME KELYSHET E TYRE VAMPIRA PERFSHIR ILIR METEN E EDI RAMEN ESHUM TE TJERE E KAN KTHYER SHQIPERIN NE PAKISTAN SEPSE KESHTU U INTERESON. U INTERESON TE VJEDHIN E TE JENE MBRERTER TE PA KURORZUAR. VAZHDON ME POSHTE.....................

__________________
drymades

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Janar 2009 13:56
Antik nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Antik Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Antik (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Antik Shto Antik nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Antik nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 21:17 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 39 faqe: « E parė ... « 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Bota Shqiptare > Shqiperia, traditat kulturore > Cili eshte vendi me i bukur ne Shqiperi?

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.