Forumi Horizont Forumi Horizont > Bota Shqiptare > Shqiperia, traditat kulturore > U ngopem me perendimin o cuna & goca - Kur do te kthehemi? Vlerėsimi i Temės: 3 votime, mesatarja 5.00.
Gjithsej 7 faqe: « 1 2 3 [4] 5 6 7 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Amstel
me kerkoi kush????

Regjistruar: 21/09/2004
Vendbanimi: tu bo pall ariu neper bote
Mesazhe: 3736

lani maj ato ti dreqe se nje dite te gjithe do kethehemi dhe mos kujto se do rri gjithmone pa drita shqiperia edhe shkodra jote te gjitha do rregullohen lal por vetem se hecin shume avash.

__________________
Jeta nuk pati qellimin te na bente qenie perfekte.Kushdo qofte apo pretendon te jete perfekt,s'e ka vendin ketu,por ne muze....'''

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Maj 2005 20:25
Amstel nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Amstel Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Amstel (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Amstel Shto Amstel nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Amstel nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Niqua
Veteran ne forum

Regjistruar: 24/09/2003
Vendbanimi: Fajtori chat
Mesazhe: 6938

Citim:
Po citoj ato që tha NIK_SERIOZI
lani maj ato ti dreqe se nje dite te gjithe do kethehemi dhe mos kujto se do rri gjithmone pa drita shqiperia edhe shkodra jote te gjitha do rregullohen lal por vetem se hecin shume avash.




ehuuuuuuuuuuuu deri sa te rregullohet shqiperi une kam vdek

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Maj 2005 22:40
Niqua nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Niqua Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Niqua (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Niqua Shto Niqua nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Niqua nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Amstel
me kerkoi kush????

Regjistruar: 21/09/2004
Vendbanimi: tu bo pall ariu neper bote
Mesazhe: 3736

Po citoj ato që tha dreqja shkodrane


ehuuuuuuuuuuuu deri sa te rregullohet shqiperi une kam vdek
-----------------------------------------------------

po ska gjo mi se bohen kalamojte e tu me e pa te bukur shqiperine edhe po se pe ti..

__________________
Jeta nuk pati qellimin te na bente qenie perfekte.Kushdo qofte apo pretendon te jete perfekt,s'e ka vendin ketu,por ne muze....'''

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 03 Maj 2005 17:02
Amstel nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Amstel Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Amstel (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Amstel Shto Amstel nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Amstel nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Niqua
Veteran ne forum

Regjistruar: 24/09/2003
Vendbanimi: Fajtori chat
Mesazhe: 6938

Kalamat e mije do lindin ne amerike ca mendon ti se do te shkojne ne shqiperi,,, nejse sma merr mendja por cdo gja mundet me ndolle..

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 03 Maj 2005 20:22
Niqua nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Niqua Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Niqua (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Niqua Shto Niqua nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Niqua nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Sykaltra_Shqiptare
Veteran ne forum

Regjistruar: 20/03/2005
Vendbanimi: -
Mesazhe: 3334

Ca kerkojn fmit tan N` Shqipni?!Varret e gjysherve a?!

Citim:
Po citoj ato që tha dreqja shkodrane
Kalamat e mije do lindin ne amerike ca mendon ti se do te shkojne ne shqiperi,,, nejse sma merr mendja por cdo gja mundet me ndolle..


Dreqe ke fol mjaft bukur!Hallall per zotin!Je origjinale si gjithmone dhe sinqerisht ta kam lakmi sinqeritetin tan!
Mu s`me shkon menja me ik as si vizitore n`Shqipni jo ma me jetu,
apo deri neser me cu kalamjt me jetu atje?!
Me ke me jetu?!Me kriminelat?Me hajdutat?Apo me varrezat e gjysherve tane?!Apo me komunsitat e qelbun si jan ne pushtet?!
LAMTUMIRE I HER E PERGJITHMONE I KENA THAN SHQIPNIS DITEN SI I KENA KTHY SHPINEN MU NIS PER MERGIM!
ASNI NUK KTHHET, VEC KUSH DAN ME RREJT!
PASHIM YJE!-MOS E MERRNI SERIOZISHT CA THASHE UNE, VEPRONI E FLISNI SIMAS HUMORIT TUJ!

__________________
-

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 03 Maj 2005 21:33
Sykaltra_Shqiptare nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Sykaltra_Shqiptare Kėrko mesazhe tė tjera nga: Sykaltra_Shqiptare Shto Sykaltra_Shqiptare nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Sykaltra_Shqiptare nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
SHKODRANI I QESHUR
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 18/03/2005
Vendbanimi: Italy
Mesazhe: 634

Me bene pershtypje shkrimet tuaja qe hija e kushteve momentale ka ndryllur ndjenjen dhe krenarine e te qenurit shqiptar!
Bota eshte e madhe dhe mundesite qe te afron per te ndertuar jeten jane te pafundme.
Por mos harroni nje gje!
vetem ne nje vend ne bote Ju,femijet tuaj, niperit, mbesat tuaja nuk do quhen te huaj!!..

Dhe ky vend eshte Shqiperia!

__________________
"Nuk e di se si,por gjithmon e kam ditur se c,do hap te jetes time,e kam bere per te arritur tek ti"

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 03 Maj 2005 22:47
SHKODRANI I QESHUR nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SHKODRANI I QESHUR Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SHKODRANI I QESHUR (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: SHKODRANI I QESHUR Shto SHKODRANI I QESHUR nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SHKODRANI I QESHUR nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Niqua
Veteran ne forum

Regjistruar: 24/09/2003
Vendbanimi: Fajtori chat
Mesazhe: 6938

Re: Ca kerkojn fmit tan N` Shqipni?!Varret e gjysherve a?!

Citim:
Po citoj ato që tha Sykaltra_Gangos


Dreqe ke fol mjaft bukur!Hallall per zotin!Je origjinale si gjithmone dhe sinqerisht ta kam lakmi sinqeritetin tan!
Mu s`me shkon menja me ik as si vizitore n`Shqipni jo ma me jetu,
apo deri neser me cu kalamjt me jetu atje?!
Me ke me jetu?!Me kriminelat?Me hajdutat?Apo me varrezat e gjysherve tane?!Apo me komunsitat e qelbun si jan ne pushtet?!
LAMTUMIRE I HER E PERGJITHMONE I KENA THAN SHQIPNIS DITEN SI I KENA KTHY SHPINEN MU NIS PER MERGIM!
ASNI NUK KTHHET, VEC KUSH DAN ME RREJT!
PASHIM YJE!-MOS E MERRNI SERIOZISHT CA THASHE UNE, VEPRONI E FLISNI SIMAS HUMORIT TUJ!




Sykalter po e tregoj nje pjes te jetes time ktu ne forum meqe ra muhabeti,, edhe ajo qe the ti me lart eshte ma se e vertet..
Une kam kalu ne vitin 87 nga shqiperia edhe kam nje plumb ne kofshe qe me qelluan komunistat, klyshat e Enverit ne moshen 7 vjecare, gati sa nuk metme familjarisht ne kufi prandaj asht shum e veshtire te kthehem ne shqiperi sepse e lash jeten duke ikur nga ai shtet..... Ato qe kan dal me lotari ose ilegala e kane me te leht te kthehen ne shqiperi prandaj flasin kshu...... une perveti vdes per Americen sepse ky shtet me dha cdo gje qe kerkosha nga jeta ima,,, ernderrat e mija mi plotesoj AMERICA,,, Mos me keqkuptoni ju lutem e du Shqiperin prandaj po e mbroj gjuhen, traditat komunikimin me shqiptar edhe pse jemi larg,, por nje gje, tani per tani nuk ja kthej shpinden Americes. per mua ktu eshte jeta ime edhe pik.... Ato qe jetojne ne Amerike munden mem kuptu me mire QOFT BEKU AMERICA... kam shetit shum shteti ska si ky shtet.... Ndonjeher mendoj kush jam une nje emigrante e thjesht nga shqiperi qe skam pas buk me hanger e te me jepen gjith mundesit nga nje shtet shum e shum larg nga vjen ti
''thjesht nje mendim i imi''

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 04 Maj 2005 07:29
Niqua nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Niqua Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Niqua (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Niqua Shto Niqua nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Niqua nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ami-
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 18/12/2002
Vendbanimi: Venezia
Mesazhe: 569

He he he...
nuk eshte aq e thjeshte Dreqe nuk i bihet mohit kaq kollaj vendit tan. Megjithate ti e di vete. Ne rastin tend nuk eshte Shqiperia qe te duhet ty por je ti qe i duhesh Shqiperise. Tere ate drite qe ti i ke dhene Tiranes ne kohen kur i mungonin dritat 12 ore ne dite nuk ta harron kollaj Tirana. Lene cfare do te kishe bere ne Shkoder ku dritat mungojne 20 ore ne dite.

Tani ne lidhje me temen, gabimi i pergjithshem eshte se ne kenaqemi me Shqiperine ashtu sic eshte me 99 te keqijat qe mbyten vetem nga malli per te afermit dhe per miqte. Neve na pelqen Shqiperia keshtu sic eshte dhe nuk bejme asgje per ta ndryshuar. Justifikojme cdo gje me tranzicionet e me fajet e politikaneve pa bere apsolutisht asgje per te ecur perpara.

Shyqyr qe kemi femrat e bukura te pakten dhe qe na ngrohin shpirtin e trupin e na ndricojne rruget e erreta me shkelqimin e syve te tyre apo me xixat qe vene ne truk.
Ciao Dreqe nga nje miku yt i vjeter

__________________
Mendjet e mėdha diskutojnė ide, mesataret ngjarje, te voglat njerėz...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 04 Maj 2005 18:22
Ami- nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Ami- Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Ami- (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Ami-'t! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Ami- Shto Ami- nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Ami- nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Niqua
Veteran ne forum

Regjistruar: 24/09/2003
Vendbanimi: Fajtori chat
Mesazhe: 6938

AMI o fetyre ku je ti mor se na ke harru krejt,, ta hangsha synin o zotttt i miss you,, Ami kam nje lajm te keq per ty CUTTY_SARK vdiq para 1 muajit,, nejse flasim me gjat ne privat se sdu te dal nga tema...


Amoo ca ti bej une shqiperis fjala ime ne shqiperi asht pa vlere une me zi komunikohem me njerz te thjesht e jo me njerz qeveriet...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 04 Maj 2005 18:49
Niqua nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Niqua Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Niqua (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Niqua Shto Niqua nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Niqua nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ami-
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 18/12/2002
Vendbanimi: Venezia
Mesazhe: 569

Dreqe mos u tall
Me falni per Daljen nga tema!
Cutty? je ne vete dreqe ca ka bere vaki?

__________________
Mendjet e mėdha diskutojnė ide, mesataret ngjarje, te voglat njerėz...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 04 Maj 2005 18:54
Ami- nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Ami- Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Ami- (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Ami-'t! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Ami- Shto Ami- nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Ami- nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 17:33 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 7 faqe: « 1 2 3 [4] 5 6 7 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Bota Shqiptare > Shqiperia, traditat kulturore > U ngopem me perendimin o cuna & goca - Kur do te kthehemi?

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.