Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Vajzat shqiptare ne mardhenie me djemte Vlerėsimi i Temės: 3 votime, mesatarja 3.67.
Gjithsej 15 faqe: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Equis
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 09/03/2003
Vendbanimi: Tirane
Mesazhe: 139

Sabina zemra,nuk i pergjithesova femrat dhe ne nje kallup sigurisht nuk i fus te gjitha por vetem pjesen derrmuese te tyre..Te pakten flas per experiencat e mia dhe shokeve te mi.Ky ishte dhe qellimi i temes qe te flisnim per experiencat tona dhe jo thjesht te analizojme femrat apo meshkujt neper bote.Nuk e di nese me kupton.
Oh vajza.Pse nuk flisni kurre per veten tuaj,ju rrofte misteri qe e ruani me kaq fanatizem.Un do isha teper kurrioz dhe i lumtur te lexoja per experiencen e vertete dhe pa dorashka te ndonje vajze apo djali ne mradhenie me sexin e kundert te tyre.

Ju pershendes dhe ju puth juve vajzave me shume dashuri,pervec analistes qer ma ka prish qefin.

Modifikuar nga amor alucius datė 29/06/2004 ora 16:43

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Qershor 2004 16:27
Equis nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Equis Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Equis (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Equis Shto Equis nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Equis nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Equis
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 09/03/2003
Vendbanimi: Tirane
Mesazhe: 139

Amor

Nuk e di pse kam pershtypjen qe ke hequr dicka apo modifikuar ndonje gje ne kete teme.Nuk e kuptoj arsyen pasi nuk eshte thene asnje gje e pakendshme apo fyese a nuk e di cfare.megjithate ti duhet te kesh patur arsyet e tua qe hoqe ato mesazhe qe nuk i mbaj mend dhe do isha teper kurrioz te me kujtoheshin.
Ku jeni o njerez????
Cfare.?!!!!!!!!!!nuk keni se cfare te thoni ne mardheniet me mikeshat apo miqte tuaj te dashur?Nuk dua ta besoj nje gje te tille.

Une kam patur nje experience te hidhur me dashurine time te pare,qe me la vetem per arsyen sepse nuk i pelqente menyra ime e jeteses.
E dini qe ju vajzave ju admiroj per natyren tuaj dhe ndjenjen e pergjegjesise qe keni ne vetvete,por prap nuk arrij te kuptoj qe kur djali qe ju dashuroni,ju do respekton,le koken per ju,jeni gati ta braktisni sepse nuk ju pelqen menyra e jeteses se tij,megjithse jeta e tij private nuk ju prek absolutisht apo influencon per keq ne rrjedhen e jetes suaj kaq "Te drejte dhe normale"
Nuk arrij ta kuptoj kete arsye te braktisesh dike qe pretendon se e dashuron.

Te lutem Amor apo juve vajzave te me jepni mendimin tuaj per kete ceshtje

--Equis,ca fjale perdori me njerezit e duhur--

Modifikuar nga amor alucius datė 02/07/2004 ora 17:34

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Korrik 2004 15:59
Equis nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Equis Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Equis (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Equis Shto Equis nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Equis nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
amor alucius
Ennology

Regjistruar: 11/04/2003
Vendbanimi: city of the sin
Mesazhe: 7605

Equis,ne kete rast duhen pare gjitha mundesite:
ndoshta cuni le koken per te por dashuria e saje nuk eshte aq e madhe sa e tija dhe keshtu e le.
Por natyrisht ka dhe mundesi te tjera:njeriun qe dashuron s'besoj qe do donte ta shihte kush duke vuajtur ose duke jetuar ne forme te gabuar pasi do shkaktonte dhimbje.Dhe per kete arsye do pranonte qe ti rrinte larg vetem per te mos e pare te katandisur ashtu.
Me mallengjeve kur the"do linte koken per te" pasi ne ditet e sotme jane te pakte njerezit qe do jepnin cdo gje per dike.

P.S mesazhet u modifikuan pasi flisje per gjera qe s'kishin te benin me temen,besoj qe me kupton

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Korrik 2004 17:33
amor alucius nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amor alucius Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me amor alucius (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: amor alucius Shto amor alucius nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amor alucius nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kurt
.........

Regjistruar: 29/12/2007
Vendbanimi: ......
Mesazhe: 5021

 sa i hodha nje sy ksaj teme per here te pare. shume interresante, sidomos per mua. meqe nuk kam patur kurr contakte me vajza shqiptare, pervec dashurise se pare kur isha 17, pastaj ika dhe kurr nuk me eshte dhene shanci te njoh goca shqiptare.

faktikisht  vajzat shqipatre me duken vjazat me misterioze ne te gjithe boten perendimore. fakti qe kalova gjithe vitet e rinise larg shqiperise. kam rene ne dashuri, dhe kam patur te dashura franceze amerikane, dhe spanjolle. and bla bla bla....

nuk e di pse jam pak i ndrojtur/nervoz kur takoj nje goce shqiptare. per here te pare kur takova nje grup gocash ne nje feste flamuri, nje shoke me prezantoj dhe dolem te gjithe per te pire nje kafe. mbasi u kthyem ky shoku im me tha, wow!!!per here te pare qe te pashe qe nuk ishe vetvetja. dhe une nuk e mohova e di i thashe. nuk e di pse ndoll kjo?!? 

ndoshta kam mbetur 17 vjecar ne syrin e nje vajze shqiptare!?!   i pasigurt, i tyrpshem si nje 17 vjecar, thjesht m'duket se nuk kam evoluar ne pranin e tyre, ose ata ne pranin time.

me kto vajzat e perendimit kam patur sukses, fakti qe kam qene gjithmone free thinker and free spirit, githmone vetvetja, pak naive kur kam rene ne dashuri, e kam deklaruar dashurine me ze te lart e pa rrezerva, kur kam dashur vetem seks no strings atached si i thojne kta, e kam shprehur, edhe ne ket kam qene me sukses. 

ndoshta eshte edhe mosha tani, po nuk e di si do rreagoja nese do takoja nje vajze shqiptare ktu ku jetoj!!!!

eh!!! shohim e bejme!! 

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Prill 2008 10:14
kurt nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kurt Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kurt (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kurt Shto kurt nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kurt nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Pleshtja
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 20/06/2007
Vendbanimi: U.S.A
Mesazhe: 196

Equis, dy fjale per kete temen, megjithse shume jane thene e shkruar por prap se prap eshte e veshtire te flasesh per eksperienca personale ne faqet e nje forumi, edhe pse un kam shkruar gjithmone hapur per eksperiencat e mia...

Shkurtimisht se koha nuk me premton te zgjatem shume dua te te them qe un e kam lene mashkullin tim, qe me donte dhe e doja me shume se jeten time. Historia jone arriti ne ate pike ku duhej patjeter te merrej nje vendim...per te miren e te dyve. Ne mesin tone hyri nje dashuri e trete e cila shkaterroj vetveten nga pa mundesia per tja arritur qellimit (kur them nje dashuri e trete e kam fjalen per nje person te trete) por shkaterrimi i ketij personi ishte shume influencues ne dashurine tone... Nuk mundem te tregoj historine te gjithen sepse akoma plaget jane te hapura e nuk mendoj se do mbyllen kurre por te them nje gje i dashur Equis, kam braktisur te dashurin tim per te miren e tij me shume se per timen, vendimi per tu lene nuk ka qene i kuptueshem per momentin e ndarjes e shpirtrat tane kan vuajtur shume - kemi jetuar gjysem te vdekur por koha e ka zbardhur veprimin e atehershem, nuk kemi urrejtje per njeri tjetrin vetem dashuri qe do te jetoje ne kujtimet tona si nje thesar i groposur por qe ekziston....

Sa per komentin qe vajzat shqiptare jemi misterioze, eshte e vertete sepse opinioni shqiptar nuk na le te jetojme siq duam e te jemi te lira siq jane vajzat e gjithe botes, per te marr nje vendim duhet te mendojme me pare se si e mendon familja pastaj se si e mendon komshia, laggja, farefisi etj etj....

Dua te them qe ndarja nga nje person i dashur ka shume arsye por nuk e perjashtoj qe ka njerez te ceket qe nuk jane te dashurur por ngaterrojne pasionin, ndjenjat me dashurine e vertete, dhe kur keta persona gjenden para nje veshtiresie meqenese nuk ka dashuri, veprimi i pare eshte t'ja mbathin neanen e kundert....

Te uroj gjithe te mirat e kesaj jete Equis...

__________________
If you plan for nothing - you will surely get there.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Prill 2008 16:10
Pleshtja nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Pleshtja Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Pleshtja (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Pleshtja't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Pleshtja Shto Pleshtja nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Pleshtja nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AndreaPirelli
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/03/2008
Vendbanimi:
Mesazhe: 5672

Brez m**i .......

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Prill 2008 16:45
AndreaPirelli nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AndreaPirelli Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AndreaPirelli (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AndreaPirelli Shto AndreaPirelli nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AndreaPirelli nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
belga
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 01/02/2006
Vendbanimi:
Mesazhe: 279

vajzat shqiptare...

Citim:
Po citoj ato që tha turll
Brez m**i .......


per mendimin tim vajzat shqiptare jane intiligjente dhe te zgjuara;

dine te dashurojne dhe kane zemer bujare ; eshte e lehte te dashurosh

por te perfundosh me te dashurin e pare eshte tash teper e veshtire;

por ju uroj suksese ne dashuri dhe jetoni jeten se te duash dike eshte

vertet nje gje shume e bukur; pershendes gjithe rinine shqiptare duke ju

uruar fat ne dashuri e ne jete; pershendetje e respekte nga belga

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Prill 2008 20:37
belga nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė belga Kėrko mesazhe tė tjera nga: belga Shto belga nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto belga nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ari.
I VETPERJASHTUAR

Regjistruar: 15/11/2006
Vendbanimi: skela e pare ne evrope
Mesazhe: 1763

kur isha ne zvicer para ca ditesh,me folen per vajzat shqipetare,,qe jane te vetmet nga te huajt qe nuk dine te dashurojne,,me benin nje krahasim..

nje zviceriane e ...perpara se te shkoje me nje djale sidomos me te huajt..kerkojne te te njohen mire por me shume nga niveli i inteligjences...

kurse vajzat shqipetaret,,,jane shume materialiste dhe perfundojne me turqit,me italianet,me kurdet,me te zezaket,,,sepse nuk dine te zgjedhin...

kurse ne shqiperi...

vuajne nga crregullime hormonesh,,dhe tani jane normale,pas pak isheh me te martuar me pleq,me taksixhinje...pra dhe ne shqiperi prap kane probleme,,,,

edi qe do i merrni per keq,por dhe meshkujt kane problemet e tyre,por te pakten dine te zgjedhin....dhe te dashurone me shume se te gjithe kudo qe jane ne bote

ne do 2krah qe te te mbrojne??
jane ato te shqipetarit..

ne se do nje shpatull te mbeshtetesh ???
eshte vetem ajo e shqipetarit.

ne se do nje gjoks me nje zemer te madhe???
eshte vetem ajo e shqipetarit

__________________
flamuri yne eshte me i drejti ne bote sepse nuk ka pushtuar asnje...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Prill 2008 21:11
Ari. nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Ari. Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Ari. (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Ari.'t! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Ari. Shto Ari. nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Ari. nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kurt
.........

Regjistruar: 29/12/2007
Vendbanimi: ......
Mesazhe: 5021

Citim:
Po citoj ato që tha ari77labi
kur isha ne zvicer para ca ditesh,me folen per vajzat shqipetare,,qe jane te vetmet nga te huajt qe nuk dine te dashurojne,,me benin nje krahasim..

nje zviceriane e ...perpara se te shkoje me nje djale sidomos me te huajt..kerkojne te te njohen mire por me shume nga niveli i inteligjences...

kurse vajzat shqipetaret,,,jane shume materialiste dhe perfundojne me turqit,me italianet,me kurdet,me te zezaket,,,sepse nuk dine te zgjedhin...

kurse ne shqiperi...

vuajne nga crregullime hormonesh,,dhe tani jane normale,pas pak isheh me te martuar me pleq,me taksixhinje...pra dhe ne shqiperi prap kane probleme,,,,

edi qe do i merrni per keq,por dhe meshkujt kane problemet e tyre,por te pakten dine te zgjedhin....dhe te dashurone me shume se te gjithe kudo qe jane ne bote

ne do 2krah qe te te mbrojne??
jane ato te shqipetarit..

ne se do nje shpatull te mbeshtetesh ???
eshte vetem ajo e shqipetarit.

ne se do nje gjoks me nje zemer te madhe???
eshte vetem ajo e shqipetarit

sidmoms kto vargjet e fundit jane shume me vend.brravo.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Prill 2008 21:36
kurt nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kurt Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kurt (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kurt Shto kurt nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kurt nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
BIONDIA
Ne zemren tende.

Regjistruar: 02/03/2006
Vendbanimi:
Mesazhe: 10184

[QUOTE]Po citoj ato që tha Pleshtja
[B]Equis, dy fjale per kete temen, megjithse shume jane thene e shkruar por prap se prap eshte e veshtire te flasesh per eksperienca personale ne faqet e nje forumi, edhe pse un kam shkruar gjithmone hapur per eksperiencat e mia...

Shkurtimisht se koha nuk me premton te zgjatem shume dua te te them qe un e kam lene mashkullin tim, qe me donte dhe e doja me shume se jeten time. Historia jone arriti ne ate pike ku duhej patjeter te merrej nje vendim...per te miren e te dyve. Ne mesin tone hyri nje dashuri e trete e cila shkaterroj vetveten nga pa mundesia per tja arritur qellimit (kur them nje dashuri e trete e kam fjalen per nje person te trete) por shkaterrimi i ketij personi ishte shume influencues ne dashurine tone... Nuk mundem te tregoj historine te gjithen sepse akoma plaget jane te hapura e nuk mendoj se do mbyllen kurre por te them nje gje i dashur Equis, kam braktisur te dashurin tim per te miren e tij me shume se per timen, vendimi per tu lene nuk ka qene i kuptueshem per momentin e ndarjes e shpirtrat tane kan vuajtur shume - kemi jetuar gjysem te vdekur por koha e ka zbardhur veprimin e atehershem, nuk kemi urrejtje per njeri tjetrin vetem dashuri qe do te jetoje ne kujtimet tona si nje thesar i groposur por qe ekziston....

Sa per komentin qe vajzat shqiptare jemi misterioze, eshte e vertete sepse opinioni shqiptar nuk na le te jetojme siq duam e te jemi te lira siq jane vajzat e gjithe botes, per te marr nje vendim duhet te mendojme me pare se si e mendon familja pastaj se si e mendon komshia, laggja, farefisi etj etj....

Dua te them qe ndarja nga nje person i dashur ka shume arsye por nuk e perjashtoj qe ka njerez te ceket qe nuk jane te dashurur por ngaterrojne pasionin, ndjenjat me dashurine e vertete, dhe kur keta persona gjenden para nje veshtiresie meqenese nuk ka dashuri, veprimi i pare eshte t'ja mbathin neanen e kundert....

Te uroj gjithe te mirat e kesaj jete Equis...


Cdo fjale do ishte e tepert sepse ke treguar nje realitet qe vetem kush e ka provuar e beson .

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Prill 2008 21:52
BIONDIA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė BIONDIA Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me BIONDIA (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: BIONDIA Shto BIONDIA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto BIONDIA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 10:02 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 15 faqe: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Vajzat shqiptare ne mardhenie me djemte

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.