Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Vajzat shqiptare ne mardhenie me djemte Vlerėsimi i Temės: 3 votime, mesatarja 3.67.
Gjithsej 15 faqe: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
kurt
.........

Regjistruar: 29/12/2007
Vendbanimi: ......
Mesazhe: 5021

Citim:
Po citoj ato që tha amor alucius

Cun, je i cike mbrapa dhe ke idealizuar si shume shqipot; ka ikur ajo kohe dhe ne Shqiperi ku qendrojne bashke pa marrur parasysh asgje, kjo vetem per hir te marteses. Ty te jane dukur aq te sukseseshme martesat shqipetare sepse femra ka ulur koken e ka duruar arrogancen/keqtrajtimin fizik dhe mendor/sundimin e mashkullit por gjerat kane ndryshuar.


Ore, une s'te them te jetosh me te huaja pasi ti nuk pranon zhvillimin perendimor ne tru, dhe e verteta eshte qe te huajat s'do jetonin me ty(e ne ca raste as shqipetaret). Ty te duket poshterim nese ai djali me te cilin po luan i pergjigjet te dashures ne cel. Mirepo per mua, s'do kishte asnje kuptim sikur te mos isha ne gjendje te arrija ne cdo kohe partnerin.Je mire ti? Une shpenzoj kohe/energji/ndjenja ne nje njeri dhe ai te mos i pergjigjet celularit ngaqe eshte duke luajtur?
Epo natyrisht qe ai cuni do i pergjigjet celularit se ka me teper mend se aq, fundja s'je duke i ngrohur ti krevatin por ajo qe e telefonon. E as ti s'ke miter me te cilen te nxjerresh ndonje kalama ne drite por e ka ajo.


Aman, mos fol perçart se me zagar qe behen shqipot kur kane te bejne me nje vajze te bukur s'ka ku vete. Dhe kjo thjeshte per faktin qe Shqiperia vazhdon te dominohet nga nje shoqeri ku siperfaqesorja ze vend te rendesishem.


Tani mund te plakesh bashke por varet sesi plakesh bashke. Po u plake bashke me nje tiran te mbrapambetur vallai s'te duhet gje ajo e plakur bashke.

e para , jo  te gjitha femrat shqiptare jane keqtrajtuar, une e thashe ne fund se ka meshkuj shqiptar qe jane ashtu po ti po i fut te gjithe ne nje thes. kjo te ben ty te lenun mbrapa, se po pergjithson shume.

ajo e dyta me argeton shume, qe une gjoja se pranoj zhvillimin perendimor ne tru. kto jane fjalet e nje njeriu wannebe, e nje te prapambeturi. thjesht fakti qe ti synon dhe e pohon qe ke integruar si nje perendimor m'thot gjithcka qe dua te di per nje karakter te vogel tendin.fake.thjesht qe ti e pranon se je inferiore krahas perendimoreve. une e shoh veten si perendimor si qytetar i botes e kam shikuar gjithmone veten ashtu, jam shqiptar, dhe kur takoj evropian ktu, e mbaj koken larte si shqiptar si evropian.

une nuk thashe te mos i pergjigjen telefonit, thjesht zgjaten shume ne telefon duke folur per gjera elementare qe sja vlen te flasesh ne telefon kur nje cift jeton bashke.ata vete e tregojne nevrikosjen pasi e mbyllin telefonin, se u cmenden duke folur kot.

sa per mua, dhe analizat e tua, se kush mund apo s'mund jetoje me mua, tani je treguar nje shqiptare e prapambetur me komplekse qe i fut hundet ma anlioza dhe spekulime koti!!!!nejse:) thanks shrink:)

shume here e kam ulur veten poshte ktu ne ket forum, si i vetmuar apo i depressionuar, fakte. por njerzit e zgjuar  e kuptojne se jam shume i lirshem me vetveten, dhe shume rrealist. nuk do ishte e lehete te shprehesh ne ket menyre sikur ne te vertet askush mos te te doje prane, sikur asnjeri mor te doje miqesin tende etj etj etj. 

mos ma anko hallin se me eshte thyer zemra vetem njehere, por kam thyer shume zemra, prandaj flas shume haptas. tani po iku e loz golf me ata shoket, do bej ket muhabet sot dhe do qeshim pak.

me sinqeritetin me te plot, me sigurine me te plote e them, kushdo shqiptar  qe do takoj ato goca qe une kam jetuar me to apo thjesht ato qe kemi cross paths me,  jam mese i bindur se kur ti thuash se je shqiptare/shqiptar do ndjehesh shume krenar/krenare.edhe per miqesine amerikane ata me dojne shume,edhe grate e tyre me dojne shume. me pastrojne edhe apartmentin dhe ma lajne shpesh qenin.  thjesht si beqar nuk jam i detyruar te sjell te njejten vajze ne bbq-te familjare ku jam i ftuar.
nese do martohem ndonjehere, e di se vetem shqiptaraja do jete nje nene e persosur e femijeve te mi. ky nuk eshte nje mendim i prpambetur por nje abzervim i thelle, shume i thelle. e them kte edhe pa patur experjenca me vajzat shqiptare kto 13 vjet.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Prill 2008 21:08
kurt nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kurt Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kurt (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kurt Shto kurt nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kurt nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kurt
.........

Regjistruar: 29/12/2007
Vendbanimi: ......
Mesazhe: 5021

Citim:
Po citoj ato që tha amor alucius
Ja dhe shembulli perfekt i asaj qe po thoja mesiper. Dhe ti po mundohesh te me mbushesh mendje mua qe do ishe ne gjendje re respektoje nje femer?
Ik e meso si te flasesh ne forme te edukuar, duke respektuar bashkebiseduesit, atehere NDOSHTA mund te mendoj te argumentoj me ty.

ti m'duket se vetem ke qejf ti besh qejfin vetes. nuk te kam ofenduar, ne asnje menyre, tjesht po vej ne dukje ate qe ti pohon, qe je inferior ne pranin e evropianeve. o te kam rrespektuar une o ste ka rrespektuar njeri ne ket forum apo ne ket bote!!! ti je aq e vogel sa qe nuk i kupton as komplimantet. qe ne fjalet e para te kam rrespektuar, as a pleasent person. kam menduar duke lexuar shume shkrime tuajat se je e zgjuar dhe njeri i madh. po zhgenjehem sot. thjesht se edukuimi, po te marr ty si shembull), eshte si te mesosh nje vjesrsh permendsh.te gjitha, asgje nuk eshte origjinale qe vjen nga ti, thjesht pergjitheson, dhe nje edukate e tille vec se e  te largon me shume nga ajo kush je.eshte mire te jesh e/i edukuar po ti me duket se ke harruar se kush je, duke u mahnitur nga filozofia perendimore dhe duke harruar cdo gje origjonale dhe personale tenden.

une thjesht po them se i kuptoj shume mire te dyja botat, shqiptaren dhe perendimoren, por me  mire se asgje njoh boten time qe okupoj. TI analizo ate boten tende qe as nuk e din se kush je, para se te vish te me analozosh mua, dhe te me thuash i prpambetur apo i paedukuar. sic kam thene jam ghykatsi me i rrepte i vetevetes, une e konsideroj veten shpesh si asgje, por kjo sta jep te drejten ty te me gjykosh si te tille. ne thjesht muhabet po bejme, dhe me vraft zoti nese dua te ofendoj ty apo ndonje goce shqipatare. merre si kompliment qe jam zgjatur kaq edhe une me ty.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Prill 2008 22:55
kurt nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kurt Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kurt (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kurt Shto kurt nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kurt nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
amor alucius
Ennology

Regjistruar: 11/04/2003
Vendbanimi: city of the sin
Mesazhe: 7605

Citim:
Po citoj ato që tha kurti
ti m'duket se vetem ke qejf ti besh qejfin vetes. nuk te kam ofenduar, ne asnje menyre, tjesht po vej ne dukje ate qe ti pohon, qe je inferior ne pranin e evropianeve. o te kam rrespektuar une o ste ka rrespektuar njeri ne ket forum apo ne ket bote!!! ti je aq e vogel sa qe nuk i kupton as komplimantet. qe ne fjalet e para te kam rrespektuar, as a pleasent person. kam menduar duke lexuar shume shkrime tuajat se je e zgjuar dhe njeri i madh. po zhgenjehem sot. thjesht se edukuimi, po te marr ty si shembull), eshte si te mesosh nje vjesrsh permendsh.te gjitha, asgje nuk eshte origjinale qe vjen nga ti, thjesht pergjitheson, dhe nje edukate e tille vec se e  te largon me shume nga ajo kush je.eshte mire te jesh e/i edukuar po ti me duket se ke harruar se kush je, duke u mahnitur nga filozofia perendimore dhe duke harruar cdo gje origjonale dhe personale tenden.

une thjesht po them se i kuptoj shume mire te dyja botat, shqiptaren dhe perendimoren, por me  mire se asgje njoh boten time qe okupoj. TI analizo ate boten tende qe as nuk e din se kush je, para se te vish te me analozosh mua, dhe te me thuash i prpambetur apo i paedukuar. sic kam thene jam ghykatsi me i rrepte i vetevetes, une e konsideroj veten shpesh si asgje, por kjo sta jep te drejten ty te me gjykosh si te tille. ne thjesht muhabet po bejme, dhe me vraft zoti nese dua te ofendoj ty apo ndonje goce shqipatare. merre si kompliment qe jam zgjatur kaq edhe une me ty.



Shiko, ajo qe them une dhe jam totalisht e bindur eshte qe shqipetaret nuk duhet ta konsiderojne veten si me te mire, me te ndershem, me respektues apo me...di une se cfare se te huajt pasi nuk jemi me te mire.

Nuk kemi pse t'i japim vetes siper. Ne Shqiperi femra vazhdon te shtypet e te dhunohet. C'presim ne nga shoqeria shqipetare?

__________________
I love him in the summer when it sizzles, I love him in the winter when it drizzles...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Prill 2008 23:04
amor alucius nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amor alucius Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me amor alucius (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: amor alucius Shto amor alucius nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amor alucius nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
briseide
Shtrige

Regjistruar: 12/02/2007
Vendbanimi: Rrefime memece
Mesazhe: 4388

Besoj se jo te gjitha femrat kane forcen per te perballuar nje mashkull shqiptar

__________________
I had seven faces,Thought I knew which one to wear...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Prill 2008 23:10
briseide nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė briseide Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me briseide (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: briseide Shto briseide nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto briseide nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
amor alucius
Ennology

Regjistruar: 11/04/2003
Vendbanimi: city of the sin
Mesazhe: 7605

Citim:
Po citoj ato që tha briseide
Besoj se jo te gjitha femrat kane forcen per te perballuar nje mashkull shqiptar

Force te tipit...?

__________________
I love him in the summer when it sizzles, I love him in the winter when it drizzles...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Prill 2008 23:11
amor alucius nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amor alucius Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me amor alucius (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: amor alucius Shto amor alucius nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amor alucius nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
briseide
Shtrige

Regjistruar: 12/02/2007
Vendbanimi: Rrefime memece
Mesazhe: 4388

Citim:
Po citoj ato që tha amor alucius

Force te tipit...?



Amor
Si e pershkruan mashkullin shqiptar?Maskilist,te papjekur,irrispektoz,neglizhent etj etj - Pergjithesimi yt ben te mendosh qe s'ke njohur shume meshkuj shqiptare,dhe ata qe ke patur fatin te njohesh kane qene te indoktrinuar nga Perendimi.
Forca e nje femre(shqiptare) qendron tek perballimi i nje tipi qe s'eshte shume perendimor,duke zbuluar nje karakter "te forte" (me trakte te veshtire :o ) ne varesi te ambjentit ne te cilin i jane formuar kockat.

__________________
I had seven faces,Thought I knew which one to wear...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Prill 2008 23:23
briseide nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė briseide Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me briseide (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: briseide Shto briseide nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto briseide nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
amor alucius
Ennology

Regjistruar: 11/04/2003
Vendbanimi: city of the sin
Mesazhe: 7605

Pse nje femer u deshka te jete"e forte" ne lidhje me nje mashkull?

__________________
I love him in the summer when it sizzles, I love him in the winter when it drizzles...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Prill 2008 23:28
amor alucius nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amor alucius Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me amor alucius (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: amor alucius Shto amor alucius nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amor alucius nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
briseide
Shtrige

Regjistruar: 12/02/2007
Vendbanimi: Rrefime memece
Mesazhe: 4388

Bella questa.Duke u pergj doja te te beja te njejten pyetje: pse duhet kjo force? :p
Une nuk jam gabim

Well jane vete faktet qe flasin,vete jeta flet.Amor sa kohe kalon ne Shqiperi?Ekonsideroj te forte femren shqiptare,ti jo?Duhet nerva celik ndonjehere
Jam kurioze,si do jetoje ti me nje mashkull shqiptar? - Duke lene pas historine tende te mirenjohur,do e perballoje dot?

__________________
I had seven faces,Thought I knew which one to wear...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Prill 2008 23:35
briseide nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė briseide Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me briseide (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: briseide Shto briseide nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto briseide nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ekstravagantja
Fotomodele

Regjistruar: 11/04/2007
Vendbanimi: Gjithandej
Mesazhe: 168

Citim:
Po citoj ato që tha amor alucius
Pse nje femer u deshka te jete"e forte" ne lidhje me nje mashkull?


Amori qenka femer e papare me te vertete. Moj vajze, sa here ne 10 vjet shkon ne shqiperi ti???
Sa kontakt ke me djemte shqiptare ne keto 5 vitet e fundit.

Ti as qe i njeh fare djemte, se si jane. Nuk jane me ato djem qe ke lene kur ke ikur adoloshente, ose ato qe te ka shpjeguar babai jot i pasur, qe te paska mbajtur si princeshe edhe kur ska pasur me henger buke.

Shko tregoja ndonje tjetri keto gjera, jo ketu ne forum, se ti se ke idene se c'fare eshte mashkulli shqiptar, e jo me te diskutosh.

Modifikuar nga Lela_Dr datė 15/04/2008 ora 11:29

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Prill 2008 23:42
Ekstravagantja nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Ekstravagantja Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Ekstravagantja (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Ekstravagantja't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Ekstravagantja Shto Ekstravagantja nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Ekstravagantja nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
amor alucius
Ennology

Regjistruar: 11/04/2003
Vendbanimi: city of the sin
Mesazhe: 7605

Citim:
Po citoj ato që tha briseide
Bella questa.Duke u pergj doja te te beja te njejten pyetje: pse duhet kjo force? :p
Une nuk jam gabim

Well jane vete faktet qe flasin,vete jeta flet.Amor sa kohe kalon ne Shqiperi?Ekonsideroj te forte femren shqiptare,ti jo?Duhet nerva celik ndonjehere
Jam kurioze,si do jetoje ti me nje mashkull shqiptar? - Duke lene pas historine tende te mirenjohur,do e perballoje dot?


Nuk konsideroj femren shqipetare si te forte por shume meshkujt te dobet qe e kane kthyer femren ne nje qenie te vrazhde, gati ne nje gjysem-burre qe duhet te perdore forcen aty ku s'duhet. Natyrisht ketu s'po pergjithesoj, Shqiperia jam e sigurte qe mban shume meshkuj flori brenda.

Plus dhe femrave iu eshte trashur aq lekura sa nje mashkull po s'i beri te ndihen inferiore, po pranoi te ndihmoje ne shtepi, po i ndihmoi ne rritjen e kalamajve, po s'u rraf si harrakat rrugeve me sa njeri qe i sheh pronen(dmth dashnoren) nuk e konsiderojne si burre. Pra, duhet te riperkufizoni mashkullin.

Ne Shqiperi per here te pare para nje viti e gjysem afersisht.

Ti po me pyet mua nese do jetoja me nje mashkull qe jeton ne Shqiperi?Shiko, une jam e mendimit qe cdo tenxhere ka nje kapak qe i bie dhe qe e meriton. Une si e rritur dhe e arsimuar ne perendim do e kisha te veshtire te dilja jashte biotipit tim por jo te pamundur.

Nje gje s'kuptoj ketu: tere kete komocion. Te ecesh me mendimin ne jete qe je me i miri dhe kur s'je, eshte budallek me brire. Ju mund te thoni qe neve si shqipetare na pershtatet me teper lloji yne por ne asnje menyre qe jemi me te miret. E mira eshte relative.

__________________
I love him in the summer when it sizzles, I love him in the winter when it drizzles...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Prill 2008 23:48
amor alucius nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amor alucius Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me amor alucius (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: amor alucius Shto amor alucius nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amor alucius nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 17:03 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 15 faqe: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Vajzat shqiptare ne mardhenie me djemte

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.