Forumi Horizont Forumi Horizont > Shkenca > Fizikė dhe Astronomi > Nje Planet i Dhjete???
Gjithsej 3 faqe: « 1 [2] 3 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
eng_girl
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 02/12/2004
Vendbanimi: absolutely, relatively here
Mesazhe: 381

Pe e marr si kompliment kete Unstoppable.
Doje te thoje ndonje gje tjeter me ate diagramen Hekur-Karbon? -Nese eshte fjala per kuptimin e drejteperdrejte, atehere me vjen keq, por tani per tani nuk te jam dot pergjigje...sepse nuk merrem me hekura...\
hajt gjithe te mirat...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Dhjetor 2004 14:14
eng_girl nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė eng_girl Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me eng_girl (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: eng_girl Shto eng_girl nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto eng_girl nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
dieFaustNeu
I perjashtuar nga forumi

Regjistruar: 26/11/2004
Vendbanimi: atje
Mesazhe: 786

Citim:
Po citoj ato që tha eng_girl
Pe e marr si kompliment kete Unstoppable.
Doje te thoje ndonje gje tjeter me ate diagramen Hekur-Karbon? -Nese eshte fjala per kuptimin e drejteperdrejte, atehere me vjen keq, por tani per tani nuk te jam dot pergjigje...sepse nuk merrem me hekura...\
hajt gjithe te mirat...



bashkohem me mendimin e engit

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Dhjetor 2004 15:23
dieFaustNeu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė dieFaustNeu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me dieFaustNeu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: dieFaustNeu Shto dieFaustNeu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto dieFaustNeu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Unstoppable
My way...

Regjistruar: 13/09/2004
Vendbanimi: Florida
Mesazhe: 429

Citim:
Po citoj ato që tha dieFaustNeu


car ke dash me than me ket ti mer stop??

pse te duket e pakt kjo ty e??

nejse per mu asht kompliment i madh qe sjam te t'tjert, ma mir inxhinier..

hajd tung


Me kete kam dashur te them ate qe ti s'ke tru ta kuptosh...
...lexo pak citim qe do ti bej eng-girl se ndoshta edhe e kupton..lol

__________________
Boys don't cry..!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Dhjetor 2004 23:35
Unstoppable nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Unstoppable Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Unstoppable (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Unstoppable Shto Unstoppable nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Unstoppable nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Unstoppable
My way...

Regjistruar: 13/09/2004
Vendbanimi: Florida
Mesazhe: 429

Citim:
Po citoj ato që tha eng_girl
Pe e marr si kompliment kete Unstoppable.
Doje te thoje ndonje gje tjeter me ate diagramen Hekur-Karbon? -Nese eshte fjala per kuptimin e drejteperdrejte, atehere me vjen keq, por tani per tani nuk te jam dot pergjigje...sepse nuk merrem me hekura...\
hajt gjithe te mirat...


Po e merr si kompliment ? Mos me thuaj qe ke te njejten mase konceptimi si ky Die...qe po sforcohet shume te duket cool para teje...lol
Kompliment sigurisht qe eshte pasi e zberthyer me fjale me te varfera do te thote qe " Ne njeren ane jane Inxhinieret , ne anen tjeter jane "te tjeret" ku hyjne doktoret , mesuesat , policet , historianet , gjuhetaret...etj etj profesione te pa fund "
Pra nje ING eshte aq i pregaditur sa ky profesion ne ate thenien time qe permenda ma lart , barazohet me te gjitha profesionet e te tjerve te marra se bashku !
Po te perseris edhe nje here " ne jete ka dy profesione....inxhinier , dhe "te tjere"...besoj se e ke te qarte tashi !
Me ate diagramen Hekur-Karbon desha te thoja ate qe thashe...plain & simple !
Kur isha student i ING ne korpusin e Tiranes , te gjitha ING ( Mekanike , elektronike , elektrike , ndertimi , minierave ) kishin te njejtin program deri ne fund te vitit te dyte ne te cilen perfshihej edhe nje lende me emrin "Teknologjia Materiale" e cila kishte si baze studimin e diagrames Hekur Karbon dhe lidhjeve qe vjen per tyre..!
Me hekura e shoh qe nuk merresh pasi eshte teper profesionale per ty..
Gjithe te mirat !

__________________
Boys don't cry..!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Dhjetor 2004 23:45
Unstoppable nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Unstoppable Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Unstoppable (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Unstoppable Shto Unstoppable nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Unstoppable nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
eng_girl
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 02/12/2004
Vendbanimi: absolutely, relatively here
Mesazhe: 381

Gjithashtu...

Nuk ishte e nevojshme te beje tere ate shpjegim, sepse e kam shume te qarte kuptimin e saj. Besoj se eshte nje kompliment i mire per inxhinieret, dhe prandaj te falenderova (ne nje fare menyre), megjithese unazen nuk e kam marr akoma.
Well, une nuk kam studjuar ndonjehere "Teknologji Materiale" dhe nuk besoj se do te me duhet ta bej, por...
Nese rendesia e te qenit inxhinier qendron ne njohjen e lidhjes hekur-karbon, atehere po ta le ty nderin e shpjegimit te saj.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Dhjetor 2004 00:29
eng_girl nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė eng_girl Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me eng_girl (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: eng_girl Shto eng_girl nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto eng_girl nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Unstoppable
My way...

Regjistruar: 13/09/2004
Vendbanimi: Florida
Mesazhe: 429

Citim:
Po citoj ato që tha eng_girl
Gjithashtu...

Nuk ishte e nevojshme te beje tere ate shpjegim, sepse e kam shume te qarte kuptimin e saj. Besoj se eshte nje kompliment i mire per inxhinieret, dhe prandaj te falenderova (ne nje fare menyre), megjithese unazen nuk e kam marr akoma.
Well, une nuk kam studjuar ndonjehere "Teknologji Materiale" dhe nuk besoj se do te me duhet ta bej, por...
Nese rendesia e te qenit inxhinier qendron ne njohjen e lidhjes hekur-karbon, atehere po ta le ty nderin e shpjegimit te saj.


Lidhja Hekur-Karbon ishte thjesht nje detaj i vogel i fushes ku kam studiuar dhe s'ka nevoje ta perdoresh si sarkazem patetike per te mbuluar inferioritetin tend..lol
By the way , unazen shihet qe nuk e ke marre akoma..lol

__________________
Boys don't cry..!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Dhjetor 2004 01:53
Unstoppable nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Unstoppable Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Unstoppable (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Unstoppable Shto Unstoppable nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Unstoppable nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
dieFaustNeu
I perjashtuar nga forumi

Regjistruar: 26/11/2004
Vendbanimi: atje
Mesazhe: 786

Citim:
Po citoj ato që tha Unstoppable

Lidhja Hekur-Karbon ishte thjesht nje detaj i vogel i fushes ku kam studiuar dhe s'ka nevoje ta perdoresh si sarkazem patetike per te mbuluar inferioritetin tend..lol
By the way , unazen shihet qe nuk e ke marre akoma..lol



o shoku unaza patetike, shkurt stop,

qeke ironik i modh ti e plak...

a tmort dreqi se trkom ene inxhenier tullash ty ...

tani ec aty te lutem....

PS o engi a e njef ket stopistin ti ??

Modifikuar nga dieFaustNeu datė 24/12/2004 ora 10:22

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Dhjetor 2004 09:17
dieFaustNeu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė dieFaustNeu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me dieFaustNeu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: dieFaustNeu Shto dieFaustNeu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto dieFaustNeu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
eng_girl
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 02/12/2004
Vendbanimi: absolutely, relatively here
Mesazhe: 381

Jo Faust,
dhe nuk eshte e nevojshme.

(Kjo nuk eshte ajo qe une bej zakonisht, por me duhet ta them per vetembrojtje.)
By the way, Unstoppable, me mire pa unaza dhe te kesh nje clue rreth limiteve dhe derivateve, sesa me "unaze" dhe pa to.

Modifikuar nga eng_girl datė 24/12/2004 ora 16:00

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Dhjetor 2004 15:30
eng_girl nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė eng_girl Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me eng_girl (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: eng_girl Shto eng_girl nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto eng_girl nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Unstoppable
My way...

Regjistruar: 13/09/2004
Vendbanimi: Florida
Mesazhe: 429

Ca po bahet ktu , meditime ndaj pakenaqesise se te shprehurit ?lol
eng-girl , ca ke mi zemra qe kercen si pupagjel ?lol ( ose kokoshke i keni thane ju maloket )
Limitet dhe derivatet i kam bere ne 2 vitet e para te ING dhe sic ta thashe me lart , kane qene nje formim i pergjithshem , te cilave meqe nuk e kisha ndermend te dilja mesues matematike ne shkollat e mesme , nuk i kam kushtuar rendesi !
Ato 3 vitet qe vijne mbas tyre jane ato qe te formojne profesionalisht ne rrugen inxhinierike..!
Ti tashi po rremon neper forum per te gjetur argument mbrojtes ndaj paaftesise tende per replike ?
Ncncnc , probably you should consider an intensive anger menagment class...lol

Ti FastFood (lol) , ti shko meso te shkruash nji here masandej hajde te me besh si po'rdhac i zgjuar !lol

__________________
Boys don't cry..!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Dhjetor 2004 19:50
Unstoppable nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Unstoppable Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Unstoppable (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Unstoppable Shto Unstoppable nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Unstoppable nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
eng_girl
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 02/12/2004
Vendbanimi: absolutely, relatively here
Mesazhe: 381

Shiko zemra, ky nuk eshte vendi i duhur per ti bere te ditur te tjereve fjalorin tend. Fakti qe njeh kaq shume fjale me ben te miratoj idene time per "ju maloket". Une per vete jam shume krenare per origjinen time dhe nuk lejoj askend te me ofendoje ne nje menyre te tille, dhe per me teper ty.

Mesa kam degjuar, nje inxhinier vjen i dyti ne rradhe per matematike, pas nje matematicieni te mire, dhe menyra qe zgjodhe ti per te justifikuar mungesen e njohurive eshte vertete shume e dobet.

Une jam nje nga personat me te qete dhe te durueshem qe do te njohesh ndonjehere dhe ndoshta je ti ai qe duhet te konsiderosh nje anger management class...dhe me vjen vertete keq qe kjo teme precipitoi ne te tilla mesazhe - gjithcka thashe ishte "po e marr si kompliment"

PS. Kjo ishte paaftesia ime per replike??? - sapo pata nje deja vu tani.

Gjithe te mirat dhe Gezuar Krishtlindejt!!!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Dhjetor 2004 21:29
eng_girl nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė eng_girl Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me eng_girl (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: eng_girl Shto eng_girl nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto eng_girl nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 18:34 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 3 faqe: « 1 [2] 3 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Shkenca > Fizikė dhe Astronomi > Nje Planet i Dhjete???

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML nuk lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.