Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > me ndihmoni, ndjehem e humbur
Gjithsej 9 faqe: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Sykaltra
Gazetare cnn

Regjistruar: 26/11/2004
Vendbanimi: USA
Mesazhe: 416

Re: Per te perparuarit intelektuale

Nuk dini se cfar flisni !
Po ti Sykaltra pse je tape kur shkruan ne forum?
Sykaltra,kur lexova postimin tend bleva tre shami nga qe lotet nuk me pushonin. Sa hartim i bukur qe ishte, kushtuar 7 marsit.


????????????

nejse fol ca te duash, ...........

__________________
Urime per kete staf te mrekullueshem!
Jam vertet krenare qe flas serish shqipen e bukur!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Janar 2005 23:18
Sykaltra nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Sykaltra Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Sykaltra (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Sykaltra Shto Sykaltra nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Sykaltra nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kontinenti
Blujtes

Regjistruar: 14/09/2004
Vendbanimi: mbi kete planet
Mesazhe: 4934

Zonja Geranium

Zonja Geranium, nuk me pelqen te jap keshilla pasi nuk ndjej te kem kete force,gjithashtu,nuk me pelqen te vendos veten ne pozicionin e sentimentalit momental.
Ajo vajza me emrin "colpo di fulmine" me pelqeu shume.
Ndoshta ajo ka gabime ne te shkruar apo nuk shkruan bukur,por,ajo mendon bukur.
Ketu ne USA plot shqiptare te moshes suaj jane larguar sepse nuk perballonin stresin apo monotonine e ketushme.
Zonja Geranium, mos ja falni jeten Luksemburgut ne qoftese e shikoni veten keq .
Femijet e tu kane nje nene e cila vlen sa triliarda Luksemburge.
Nuk ka vlere Luksemburgu para nenes se tyre.
Ne qoftese stresi juaj eshte jete shkurter,jam gati te terheq cdo fjale qe thashe ne adresen tuaj.
Me rrespekt
Kontinenti

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Janar 2005 23:22
kontinenti nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kontinenti Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kontinenti (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kontinenti Shto kontinenti nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kontinenti nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
GENTI_the_KING
MBRET I PERJETSHEM

Regjistruar: 08/09/2004
Vendbanimi: Ne Keshtjellen Time Te Pamposhtur
Mesazhe: 2683

mos i pergjithsoni te gjith emigrantet Shqiptar

po ju them nje te vertet : njoh dy biznesmen italian ketu ne Shqiperi dhe kam marrdhenie pune me ta . e dini qe ata e urrejn njeri tjretrin ne kulm ?
e kam pyt njonin dhe ka bo sikur sme ka degju .
pastaj edhe ne TIRON ka te ardhur nga rrethet , dhe vdfesin me shit mend patrioteve te tyre dhe bojn si tironsa .CDO njeri ka karekterin e vet prandaj mos ui gjykoni te gjithe njelloj , mos i fusni te gjith ne nje thes

__________________
Ti SHQIPERI , me jep nder , me jep emrin SHQIPETAR.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Janar 2005 23:24
GENTI_the_KING nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė GENTI_the_KING Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me GENTI_the_KING (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: GENTI_the_KING Shto GENTI_the_KING nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto GENTI_the_KING nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kontinenti
Blujtes

Regjistruar: 14/09/2004
Vendbanimi: mbi kete planet
Mesazhe: 4934

Kundra pergjithesimit

Une pikerisht se jam kundra pergjithesimit kam shkruar ashtu.
Pikerisht se nuk me pelqyen disa qe pergjithesojne kam shkruar ashtu.
PYETJE .
Perse u fshi postimi im i fundit?
U fshi pikerisht se po mbroja apo thoshja te verten mbi shqiptaret?
U fshi sepse nuk isha dakort qe disa qe thone : larg shqiptareve?
U fshi sepse thuhen fjale te pa baza kundra shqiptareve.
Ju qe e fshite e dini shume mire se cfar kishte aty.
U fshi se, ne postimin e saj Sykaltra pohonte me te madhe fjalet : Larg nga shqiptaret?
Kini kujdes zoterinj se,nuk e keni kuptuar mire ate qe shkrova,ose thjeshte nuk ju ka pelqyer.
Poshte ata qe pergojojne shqiptaret me te pa drejte.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Janar 2005 16:56
kontinenti nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kontinenti Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kontinenti (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kontinenti Shto kontinenti nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kontinenti nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Klodel
.

Regjistruar: 10/01/2003
Vendbanimi: .
Mesazhe: 5233

kontinenti pa uli cik nervat. me c'te drejte i flet ashtu sy kaltres ti kur mesazhi i saj kishte vetem dashuri.

pastaj kush po ben pergjithesime pse gjithe ky forumi 99 % nuk permban emigrante e studenta jashte? cfare na mbledh neve ketu?

pyll pa derra nuk ka.

PS: mesazhet qe shkruajtem ketu ishin fjale zemre dhe jo hipokrizi. edhe ti kujdes me menyren si flet.

__________________
It takes just as much courage to express your love when it's right, as it does to walk away when it's wrong.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Janar 2005 17:03
Klodel nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Klodel Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Klodel (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Klodel Shto Klodel nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Klodel nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kontinenti
Blujtes

Regjistruar: 14/09/2004
Vendbanimi: mbi kete planet
Mesazhe: 4934

Analiste

Ti nuk i ke pare ato postime qe u fshine.
Edhe un vete jam nje emigrant.
Keshtuqe ke folur jo para,por,mbrapa kohe e dashur analiste.

--- pa uli i cike nervat ---
Mmmmm ky eshte nje ton urdheror.
Analiste nuk po analizon mire.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Janar 2005 17:06
kontinenti nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kontinenti Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kontinenti (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kontinenti Shto kontinenti nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kontinenti nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Klodel
.

Regjistruar: 10/01/2003
Vendbanimi: .
Mesazhe: 5233

i lexova te gjitha mesazhet e tua. e kisha fjalen per ate te parin ne kete teme.

__________________
It takes just as much courage to express your love when it's right, as it does to walk away when it's wrong.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Janar 2005 17:09
Klodel nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Klodel Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Klodel (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Klodel Shto Klodel nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Klodel nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kontinenti
Blujtes

Regjistruar: 14/09/2004
Vendbanimi: mbi kete planet
Mesazhe: 4934

Analiste

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re flamuri.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 88 herė.

Ku , konkretisht e keni fjalen?
Ne cilen fraze?
-----------
Si mund te them un qe mesazhi i Sykaltres,paska dashuri kur,aty nje vajze qe eshte ende nxenese shkolle kerkon te mesoje nje mesuese me pervoje, duke i thene : larg nga shqipetaret !
Analiste, pa pyeteni nje here zonjen Geranium, a u ka mesuar ajo nxenesve te vet qe te rrine larg shqiptareve, pra te rrine larg vetvetes?
Sykaltra e paska patur babane mesues,pra si e paska mesuar vajzen e tij ky mesues? Valle , me urrejtjen kundra shqiptareve !?
Nuk eshte fare e veshtire te zbulosh se cfar ka dikush ne koke,nepermjet atyre qe thote.
Zonja Geranium nuk ka nevoje t'i thuash: larg nga shqiptaret.Ky naivitet eshte i denueshem.
Une kisha cituar postimin e fundit te Sykaltres qe cuditerisht ma fshine moderatoret. Perse u fshine? Ndoshta se ishte nje turp !
Vec kesaj une marr edhe nje shenim te cilin fare lehte mund ta lexoni.
Aty thuhej me germa te medha : Larg nga emigrantet shqiptare sepse pasojat i dini te gjithe.
Emigrantet shqiptare jemi po ne dhe, ne nuk kemi dale nga nentoka e Shqiperise.Ne nje kohe qe ne e kemi mendjen atje dhe ata tek ne.
Une nuk di asnje pasoje, e dashur Analiste.
Le te mi thote Sykaltra, le te me mesoje edhe mua Sykaltra ashtu sic mesoi zonjen Geranium.
Pikerisht se po denoj kete lloj psikologjie,ju,Analiste jeni hedhur kundra meje.
Bija e dy njerzve me profesione shume fisnike,ben te tilla pohime ne nje forum shqiptar. Si t'ia veme emrin?????
Pra kush ka pergjithesuar Analiste ne kete rast????????
Ky forum eshte 100% shqiptar dhe nuk eshte serbo-grek !

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Janar 2005 23:32
kontinenti nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kontinenti Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kontinenti (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kontinenti Shto kontinenti nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kontinenti nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Sykaltra
Gazetare cnn

Regjistruar: 26/11/2004
Vendbanimi: USA
Mesazhe: 416

KONTINENTI,

Me lejoni te ju them dy fjale perfundimtare,
meqe ju nuk paskeni arsye fare!

ajo thenia "lerg Shqipetareve", kishte kuptim tjeter,
jo sic e shprehni ju zotni!

Nuk jam serbe, as greke,
por Shqiptare brez mas brezi!

E nderuara"Geranium", kishe shprehur qe "shikonte shqiptare ne supermarket",
vetem nje hello i thonin, ose mirdita!

Tani ne usa,-ta shpjegoj une ligjin e shqiptarit
qe do te jetoje i ndershem,
ne hesap te vet,
larg thashe themeve,
larg telasheve,
duke ruajtur FAMILJEN!


"Jeto sa me larg Zezakeve dhe Shqiptarve!"

Kjo nuk do te thote te mohosh shqiptarin o zotni!
Kjo do te thote te ruash figuren e shqiptarit!
Ketu shqiptari me shqiptar vriten diten per diell ne kishe!
Ketu shqiptari me shqiptar, diten edasmes e vret dhenderrin!
Ketu shqiptari me shqiptar, tani pijn kafe, mas i ore merret vesh se jan vra!

Ja pra, na ka dal boja kudo neper bote,
saqe kur i thu dikujt se jam shqiptar:ik me vrap!

Tani, shpresoj s eju kam sqaruar!-nuk ka te beje fare edukata ime faMILJARE KETU,
POR edukata eshoqerise shqipetare neper bote!
Pasi nuk ka me shqipetare te vertete!
Ne europe se di gjendjen fort mire,
por ne Rome, tek tezja ime,-as qe duan ta shofin njeri tjetrin me sy,
nga zilia qe kane blere nje shtepi,
ose q ekane nje pune me te larte se te tjeret!

E keqja qendron, se ne nuk merremi vesh,
as ti me mua,
as ti me boten,nuk ke deshire te pajtohesh me realitetin e hidhur!

Tani , me kaq besoj s ete kam sqaruar!
Nese e respektuara Mesuese, ka ndonje gje kundra meje,
apo teje,
LE TE FLASE AJO!
Naten e mire dhe mire u lexofshim konte!

__________________
Urime per kete staf te mrekullueshem!
Jam vertet krenare qe flas serish shqipen e bukur!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Janar 2005 00:10
Sykaltra nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Sykaltra Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Sykaltra (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Sykaltra Shto Sykaltra nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Sykaltra nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kontinenti
Blujtes

Regjistruar: 14/09/2004
Vendbanimi: mbi kete planet
Mesazhe: 4934

Sykaltra

Te pakten kete postim kij kurajon dhe mos e fshij.
Perpiqesh te jeshe e mire ,por,qe ne fillim e nis me fjalet : Me qe ju nuk paskeni arsye.
Kete arsye po e shikoj te ju e dashur Sykaltra,e paskeni shume te thelle.
Une te gjitheve u them qe jam shqiptar dhe askush nuk iken me vrap.
Qenke edhe ne Usa ti Sykaltra dhe te ikin njerzit me vrap ty.
Hahaha sa me bere per te qeshur .
Sykaltra nuk po e analizoj kete qe ke shkruar sepse perseri je futur me thelle ne gabim.
Mire me ty,por,cfar t'i bej Analistes qe me ka dale kundra per postime te ketij lloji qe ben ti moj Sykaltra.

"Jeto sa me larg zezakeve dhe shqiptareve".


Sa mire qe e ruan figuren e shqiptarit ti.
Sykaltra tani me vjen shume turp per ty.

Modifikuar nga kontinenti datė 28/01/2005 ora 01:21

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Janar 2005 00:28
kontinenti nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kontinenti Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kontinenti (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kontinenti Shto kontinenti nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kontinenti nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 17:42 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 9 faqe: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > me ndihmoni, ndjehem e humbur

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.