Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Besimi Fetar > Pėrse kryepeshkopi i vetėshpallur grek Janullatos nuk largohet nga Shqipėria !!?? Vlerėsimi i Temės: 6 votime, mesatarja 3.33.
Gjithsej 72 faqe: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
amoxil
I perjashtuar nga forumi

Regjistruar: 13/06/2004
Vendbanimi: •
Mesazhe: 3949

Kot po pret Kontinenti se ai ka hy nëpër ato labirinthet që ndërtoi vetë dhe sdi më nga të dali.

__________________
Nė faktin se jemi askushi dhe nuk kemi me tė vėrtetė kurrgja. Sa mė pak kemi, aq ma tepėr mundemi me dhan. Duket diēka e pabesushme, por kjo ashtė llogjika e dashunis.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Tetor 2005 03:05
amoxil nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amoxil Vizito faqen personale tė amoxil't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: amoxil Shto amoxil nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amoxil nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kalorsi_i_kuq
Luftetari i te vertetes.

Regjistruar: 26/06/2005
Vendbanimi: katunet e USAs
Mesazhe: 318

kte t'keqe kemi ne shqiptaret, do rrijme te shajme e te akuzojme njeri-tjetrin.

Ec o burra, ku se perzuri shteti yn do e perzeni ju me mesazhet.

__________________
Erdha mbrapsht nga protesta

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Tetor 2005 03:52
kalorsi_i_kuq nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kalorsi_i_kuq Kėrko mesazhe tė tjera nga: kalorsi_i_kuq Shto kalorsi_i_kuq nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kalorsi_i_kuq nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Stenli
I perjashtuar nga forumi

Regjistruar: 06/10/2005
Vendbanimi: Atje ku ka drejtesi dhe zbatim ligjesh, qofshin shteterore, qofshin fetare.
Mesazhe: 17

Citim:
Po citoj ato që tha amoxil
•Nga kush u fronëzua janullatos në Shqipëri????
•Kush e fronëzon kryepeshkopin grek në greqi????
•Ku i gjen fondet ja nylli tas për të ndërtuar ato veprat????


--------------------------------------------------------------

Tre py
etje për besimtaro-ja->nylli, stenli.......
Nëse nuk u përgjigjesh pyetjeve atëherë nuk je i denjë për një debat me ty.....

Konte dhe katia, kot i shkruani kaq shumë stenlit, se ai e ka kapacitetin të cekët, horizontin të vogël dhe ka shumë mundësi që të humbasë duke lexuar (dhe kjo besoj se ka ndodhur duke parë mesazhin e tij të fundit).



Pergjigje ndaj Amoxilit.

Me ne fund vendose qe pyetjet t'i besh te permbledhura, me renditje.
Kjo eshte nje tjeter arritje e jotja dhe e vleresoj.
Te njejten gje do t'i keshilloja edhe Kontinentit, por duke patur parasysh seriozitetin e tij, qetesine dhe maturine ne shkrimin e fundit, po e marr si te mireqene.
Se ne mesazhet tuaja te para nuk po arrija te beja dot ndarjen midis te qeshurave, sharjeve, seriozitetit dhe elementeve te tjere qe mund te permbaje nje shkrim. Prandaj, ju falenderoj qe arritet ne nje konkluzion letrar dhe, per te miren e Shqiperise dhe Shqiptareve, renditet pyetje, fituat seriozitet dhe ndate "shapin nga sheqeri".

Tre pyetjet jane te mira. Sidomos e para dhe treta, se e dyta nuk ka te beje me Shqiperine dhe s'ka rendesi fare se cfare behet me Kr/peshkopin e Greqise. Une per kete ceshtje, qe nuk e di pse te intereson ty, nuk kam asnje te dhene. Prandaj e quaj te udhes te mos e vendosim ne diskutim dhe ti mos e permendesh me, se nuk ka lidhje me Shiqiperine.

Je dakort?

Per Pyetjen e Pare po te kerkoj gjithashtu te me japesh ca kohe.
Apo e ke me ngut? Koha qe po te kerkoj mund te varioje ndoshta edhe 3 jave, por une jam i sigurt se ti je djale i durueshem dhe demokrat, si rrjedhim duhet te jesh mesuar me qetesine e amerikaneve per te degjuar njerezit dhe ato qe ata thone, se ti ne USA banon. E ke thene vete "Ktu ne Amerike". Apo e kam gabim?

Pyetja e Trete.

Ia vlen te flsesh per kete ceshtje se ne fund te fundit "paraja eshte ceshtja themelore e dites" dhe pa para nuk ben asgje, njerezit, jo se nuk te respektojne, por do te jene me te larguar. Keshtu, me para ne dore, ose te komanduara nga jashte, duke kerkuar llogari deri ne qindarke, veprojne shume njerez.

Por, le t'i leme njerezit dhe te flasim per njeriun ne fjale, Kryepeshkopin tim te dashur, Anastas.

Ti Amoxil dukesh me i madh se mua ne moshe. Nuk e di shkollimin tend, por faktin qe edhe per te hedhur themele duhen para, patjeter qe duhet ta dish. Dhe e di.
Kerkese imediate e 1991-2 ishte se ku do te gjendeshin parate per te ndertuar gjithe ato qe Anastasi kishte ne mendjen e tij. Mendimi kerkon zbatim konkret dhe ne rastin tone, Kryepeshkopi Anastas e realizoi.

Kisha Orthodhokse Autoqefale e Shqiperise aderon ne Keshillin Boteror te Kishave. Eshte ky Keshill, me qender ne Zvicer ne mos gabohem, ne te cilin jane shume Kisha Protestante, Orthodhokse dhe Katolike. Ka nje buxhet financiar shume te madh. Amoxil mos me pyet se ku i gjen K B K keto fonde se nuk e di, nuk punoj atje.
Pra, ky Keshill eshte i pari qe jep vlera monetare per Kishen Orthodhokse te Shqiperise. Madje, sekretari i tij, Konrad Raiser, e ka vizituar Shqiperine disa here. Hera e fundit me duket ka qene me 2001. Ai e pa, u mahnit me ndertimet qe ishin bere ne Shqiperi dhe tha qe ato para qe ata kane dhene dhe vazhdojne te japin per Kishen Orthodhokse Autoqefale te Shqiperise jane menaxhuar me se miri.

E para kjo.

Te dytat.

Kryepeshkopi Anastas, si nje njeri erudit, me formim poliedrik, me shume zgjuarsi dhe dituri te madhe, ka fituar respektin e shume njerezve, shume organizatave dhe Kishave te tjera. Keshtu, per habine tende dhe te gjithe te tjereve qe nuk e dine, ai paraqet gjendjen e Kishes ne Shqiperi, prezanton situaten e shume njerezve ne Shqiperi dhe kerkon ndihme, pra LYP. Ne rregull? Eshte ky nje fakt qe Kryepeshkopi rend sa andej kendej per te kerkuar para per Kishen e Shqiperise. Dhe Kisha nuk jane muret, por njerezit. E kupton se cfare dua te them?

E di ti Amoxi se kampi i fundit per kosovaret qe u mbyll ne Shqiperi ishte kampi i hapur nga Anastasi ne Ndroq te Tiranes?
Ai, ne nje interviste te tij, qe e lexova ne Google-n tende, tha qe u mblodhen kaq shume para, pasi Anastasi beri thirrjen per kete gje. Shifren e ke ne Google, atje ku ti me the te lexoja se c'kendveshtrim kane njerezit per te. Keshtu, o Amoxil, vijne fondet. Pastaj jane edhe shume organizata te tjera qe ndihmojne Shqiperine. "Miqte e Shqiperise" quhet nje prej tyre, me qender ne Londer dhe qe viziton shpesh Shqiperine dhe Kryepeshkopin e vyer qe po mbaron jeten e tij ne Shqiperi, per te miren e saj, Anastasi.
Pra, nuk jane vetem greket qe ndihmojne KOASH-in, por edhe shume te tjere, nga gjithe bota Orthodhokse dhe Joorthodhokse.

Pastaj, ne nje mase tjeter qendrojne edhe dhuratat e vete besimtareve, nje kontribut i vlefshem per Kishen, se ata jane te varfer dhe nuk japin nga kursimet, por ate qe kane. Dhe kjo vlen me shume. Me kupton se cfare dua te them? Me kupton?

Po ti, cfare do te japesh per Kishen?

__________________
Shqiptar? Rri drejt dhe fol drejt, drejt dhe ... vetem drejt.

Modifikuar nga erzeni_be datė 19/10/2005 ora 19:10

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Tetor 2005 16:20
Stenli nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Stenli Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Stenli (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Stenli Shto Stenli nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Stenli nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
katia
Under Investigation

Regjistruar: 07/10/2005
Vendbanimi: Atje ku ka njerez dhe kafshe
Mesazhe: 89

Citim:
Po citoj ato që tha Stenli


Pergjigje ndaj Amoxilit.

Me ne fund vendose qe pyetjet t'i besh te permbledhura, me renditje.
Kjo eshte nje tjeter arritje e jotja dhe e vleresoj.
Te njejten gje do t'i keshilloja edhe Kontinentit, por duke patur parasysh seriozitetin e tij, qetesine dhe maturine ne shkrimin e fundit, po e marr si te mireqene.
Se ne mesazhet tuaja te para nuk po arrija te beja dot ndarjen midis te qeshurave, sharjeve, seriozitetit dhe elementeve te tjere qe mund te permbaje nje shkrim. Prandaj, ju falenderoj qe arritet ne nje konkluzion letrar dhe, per te miren e Shqiperise dhe Shqiptareve, renditet pyetje, fituat seriozitet dhe ndate "shapin nga sheqeri".

Tre pyetjet jane te mira. Sidomos e para dhe treta, se e dyta nuk ka te beje me Shqiperine dhe s'ka rendesi fare se cfare behet me Kr/peshkopin e Greqise. Une per kete ceshtje, qe nuk e di pse te intereson ty, nuk kam asnje te dhene. Prandaj e quaj te udhes te mos e vendosim ne diskutim dhe ti mos e permendesh me, se nuk ka lidhje me Shiqiperine.

Je dakort?

Per Pyetjen e Pare po te kerkoj gjithashtu te me japesh ca kohe.
Apo e ke me ngut? Koha qe po te kerkoj mund te varioje ndoshta edhe 3 jave, por une jam i sigurt se ti je djale i durueshem dhe demokrat, si rrjedhim duhet te jesh mesuar me qetesine e amerikaneve per te degjuar njerezit dhe ato qe ata thone, se ti ne USA banon. E ke thene vete "Ktu ne Amerike". Apo e kam gabim?

Pyetja e Trete.

Ia vlen te flsesh per kete ceshtje se ne fund te fundit "paraja eshte ceshtja themelore e dites" dhe pa para nuk ben asgje, njerezit, jo se nuk te respektojne, por do te jene me te larguar. Keshtu, me para ne dore, ose te komanduara nga jashte, duke kerkuar llogari deri ne qindarke, veprojne shume njerez.

Por, le t'i leme njerezit dhe te flasim per njeriun ne fjale, Kryepeshkopin tim te dashur, Anastas.

Ti Amoxil dukesh me i madh se mua ne moshe. Nuk e di shkollimin tend, por faktin qe edhe per te hedhur themele duhen para, patjeter qe duhet ta dish. Dhe e di.
Kerkese imediate e 1991-2 ishte se ku do te gjendeshin parate per te ndertuar gjithe ato qe Anastasi kishte ne mendjen e tij. Mendimi kerkon zbatim konkret dhe ne rastin tone, Kryepeshkopi Anastas e realizoi.

Kisha Orthodhokse Autoqefale e Shqiperise aderon ne Keshillin Boteror te Kishave. Eshte ky Keshill, me qender ne Zvicer ne mos gabohem, ne te cilin jane shume Kisha Protestante, Orthodhokse dhe Katolike. Ka nje buxhet financiar shume te madh. Amoxil mos me pyet se ku i gjen K B K keto fonde se nuk e di, nuk punoj atje.
Pra, ky Keshill eshte i pari qe jep vlera monetare per Kishen Orthodhokse te Shqiperise. Madje, sekretari i tij, Konrad Raiser, e ka vizituar Shqiperine disa here. Hera e fundit me duket ka qene me 2001. Ai e pa, u mahnit me ndertimet qe ishin bere ne Shqiperi dhe tha qe ato para qe ata kane dhene dhe vazhdojne te japin per Kishen Orthodhokse Autoqefale te Shqiperise jane menaxhuar me se miri.

E para kjo.

Te dytat.

Kryepeshkopi Anastas, si nje njeri erudit, me formim poliedrik, me shume zgjuarsi dhe dituri te madhe, ka fituar respektin e shume njerezve, shume organizatave dhe Kishave te tjera. Keshtu, per habine tende dhe te gjithe te tjereve qe nuk e dine, ai paraqet gjendjen e Kishes ne Shqiperi, prezanton situaten e shume njerezve ne Shqiperi dhe kerkon ndihme, pra LYP. Ne rregull? Eshte ky nje fakt qe Kryepeshkopi rend sa andej kendej per te kerkuar para per Kishen e Shqiperise. Dhe Kisha nuk jane muret, por njerezit. E kupton se cfare dua te them?

E di ti Amoxi se kampi i fundit per kosovaret qe u mbyll ne Shqiperi ishte kampi i hapur nga Anastasi ne Ndroq te Tiranes?
Ai, ne nje interviste te tij, qe e lexova ne Google-n tende, tha qe u mblodhen kaq shume para, pasi Anastasi beri thirrjen per kete gje. Shifren e ke ne Google, atje ku ti me the te lexoja se c'kendveshtrim kane njerezit per te. Keshtu, o Amoxil, vijne fondet. Pastaj jane edhe shume organizata te tjera qe ndihmojne Shqiperine. "Miqte e Shqiperise" quhet nje prej tyre, me qender ne Londer dhe qe viziton shpesh Shqiperine dhe Kryepeshkopin e vyer qe po mbaron jeten e tij ne Shqiperi, per te miren e saj, Anastasi.
Pra, nuk jane vetem greket qe ndihmojne KOASH-in, por edhe shume te tjere, nga gjithe bota Orthodhokse dhe Joorthodhokse.

Pastaj, ne nje mase tjeter qendrojne edhe dhuratat e vete besimtareve, nje kontribut i vlefshem per Kishen, se ata jane te varfer dhe nuk japin nga kursimet, por ate qe kane. Dhe kjo vlen me shume. Me kupton se cfare dua te them? Me kupton?

Po ti, cfare do te japesh per Kishen?



Qe je karafil nga trute nuk kisha dyshuar ndonjehere por te vazhdish te shpalosesh fjalite e tua pardoksale prej debili nuk e mendoja...mbase shpresoja se te pakten ky forum do te bente me te afte dhe me pak te lashte nga mendja.

Kur thua erudit, poliedik dhe i zgjuar; nuk eshte nevija te shkruash se ka dituri te madhe. eshte njeloj si te thash Stenli eshte grekofil, helenofil, dhe antishqiptar (kjo e fundit eshte shtese).
lum ti o kendez athine se tere kete dituri mrej eruditi Cacushu yt i zghuar e perdorka per te lypur.
Duket se na do shume sepse arti i te lypurit kerkon dhe shkolle dhe dije te medha. por.....duhet te jene edhe vleresuesit e cacit dhe diturise se tij. I bie qe ti je kritiku dhe profesori i profesor cacit sepse je ne gjendje te veeresosh aftesitee tij poliedrike.

Une kam vec dy pyetje!

Eshe nje sfide qe te bej!!
A ke burreri te pergjigjesh
(nejse edhe nese jo do tregosh se je "i ditur dhe nxenes eruditi"

1- Kush eshte specialiteti baze i eruditit tend dhe sa i shrben ortodoksise, dhe procesit te lypjes per Shqiperine.

2- Nese mundesh na argumento pse na qenka erudit dhe poliedrik Anastasi (ai eshte njeri i zotit apo profesor ne ndonje kateder universiteti ku jepen lende speciale)

3- Po munde mu pergjigj edhe per cmimet ne kliniken te medreseja se dhe ku shkojne fitimet ( mos valle investimet e Anastasit po u bekan me parate e vete shqipetareve...kujto tarifat vodafone dhe AMC qe jane me te lartat ne bote.)

__________________
Oh, baba i katėr puhive, fryji velat e mija pėrmes deteve tė viteve

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Tetor 2005 20:22
katia nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė katia Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me katia (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: katia Shto katia nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto katia nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
erzeni_be
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/07/2004
Vendbanimi:
Mesazhe: 1306

Katia

Nuk e dija qe gezoja kaq shume rrespekt ne forum , zakonisht moderatoret jane te urryer.


Seriozisht tani,

Katia, siç e kam thene edhe me pare , une e kuptoj shume mire rrevolten e disa personave ketu ne lidhje me disa prononcime te Stenlit apo siç mund te thonte dikush, me qellimet e tij.

Por gjithesesi kjo nuk autorizon vulgaritetin apo analizat biografike ndaj kundeshtarit.
Nuk kemi pse te ofendojme, mallkojme apo ironizojme tjetrin vetem sepse ai mendon dhe shpreh diçka ndryshe nga ajo qe mendojme ne.
Duhet qe fakteve t'u pergjigjemi fakte ose t'i provojme me fakte si pseudofakte ose thjeshte te japim opinionin tone por pa perdorur ofendime.

Sa per ate qe thoni ju, se kemi te bejme me nje propagande shoviniste antishqiptare edhe une jam i mendimit qe s'duhet lejuar.
Por te jete valle e tille?!
Une nuk e marr pergjegjsine e te gjykuarit, Stafi do te kete fjalen e fundit.

Mendimi im personal (dhe kjo per te mos dale nga tema ) ne lidhje me Janullatosin eshte se qenia e tij ne krye te Kishes Ortodokse Shqiptare , eshte e papranueshme por duhet te jene Ortodokset dhe prifterinjt shqiptar qe duhet ta ngrejne zerin per kete pune.
Siç edhe po e bejne...



Te tere ju ketu ne forum duhet te keni edhe diçka tjeter parasysh ne lidhje me mbarevajtjen e debateve.
Qe moderatori, ne kete rast une dhe Sabina, mund te jete edhe me i rrepte duke fshire te gjithe postimin ne te cilen gjendet edhe me e vogla fjale fyese, biles e kemi me kollaj dhe lehtesojme serverin... por s'eshte ky qellimi yne!
Prandaj, ju lutem permbahuni nga analizat personale.


Gjithe te mirat.
erzeni

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Tetor 2005 20:36
erzeni_be nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė erzeni_be Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me erzeni_be (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: erzeni_be Shto erzeni_be nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto erzeni_be nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kontinenti
Blujtes

Regjistruar: 14/09/2004
Vendbanimi: mbi kete planet
Mesazhe: 4934

Stenli vlen per te deshiruar shume kjo pergjigjen megjithese e ke per Amoxilin.Ato qe edhe Katia po te thote vertet qe jane pika te forta.
Me cuditi shume nje fjale aty Stenli.
me jep tre jave kohe
Po pse tre jave Stenli? Mos valle duhet edhe mendimi i kolegjumit.
Per nje pergjigje ne kompjuter dhe ti kerkon tre jave kohe?
Vertet shume pershtypese.
Kush qenke ti Stenli?
Per pyetjen e dyte qe ka bere Amoxili, ajo vertet qe nuk eshte per Shqiperine ,por eshte per kishen ortodokse,ka lidhje edhe me bisedat e me parshme ne lidhje me Autoqefaline, me rregullat etj.etj.

Pra edhe une them a shkelet Autoqefalia ne Greqi ashtu sic eshte shkelur ne Shqiperi?
Cfar ke thene tek Amoxili? Janullatosi lyp?
Dhe me kete lypje ai ndihmon Shqiperine e nderton klinika ku qenkan cmimet shume te larta? Ke per Katian disa pergjigje.
Ato klinikat,po te ishte Nene Tereza nuk do merrte asnje cent,nuk do te kishte cmim fare,porse Katia deshmon nje radioskopi qenka 7000 leke, baraz me rrogen e nje muaji.
Kjo ka vetem emrin pergjigje Stenli. Ose mund te nderhysh duke thene ; Keshtu e di une.
Sikur i lame fjalet jashte temes, kush eshte i madh dhe kush eshte i vogel nuk i duhet asnje lloj teme .

Modifikuar nga kontinenti datė 20/10/2005 ora 11:27

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Tetor 2005 20:46
kontinenti nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kontinenti Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kontinenti (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kontinenti Shto kontinenti nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kontinenti nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
katia
Under Investigation

Regjistruar: 07/10/2005
Vendbanimi: Atje ku ka njerez dhe kafshe
Mesazhe: 89

Re: Katia

Citim:
Po citoj ato që tha erzeni_be
Nuk e dija qe gezoja kaq shume rrespekt ne forum , zakonisht moderatoret jane te urryer.


Seriozisht tani,

Katia, siç e kam thene edhe me pare , une e kuptoj shume mire rrevolten e disa personave ketu ne lidhje me disa prononcime te Stenlit apo siç mund te thonte dikush, me qellimet e tij.

Por gjithesesi kjo nuk autorizon vulgaritetin apo analizat biografike ndaj kundeshtarit.
Nuk kemi pse te ofendojme, mallkojme apo ironizojme tjetrin vetem sepse ai mendon dhe shpreh diçka ndryshe nga ajo qe mendojme ne.
Duhet qe fakteve t'u pergjigjemi fakte ose t'i provojme me fakte si pseudofakte ose thjeshte te japim opinionin tone por pa perdorur ofendime.

Sa per ate qe thoni ju, se kemi te bejme me nje propagande shoviniste antishqiptare edhe une jam i mendimit qe s'duhet lejuar.
Por te jete valle e tille?!
Une nuk e marr pergjegjsine e te gjykuarit, Stafi do te kete fjalen e fundit.

Mendimi im personal (dhe kjo per te mos dale nga tema ) ne lidhje me Janullatosin eshte se qenia e tij ne krye te Kishes Ortodokse Shqiptare , eshte e papranueshme por duhet te jene Ortodokset dhe prifterinjt shqiptar qe duhet ta ngrejne zerin per kete pune.
Siç edhe po e bejne...



Te tere ju ketu ne forum duhet te keni edhe diçka tjeter parasysh ne lidhje me mbarevajtjen e debateve.
Qe moderatori, ne kete rast une dhe Sabina, mund te jete edhe me i rrepte duke fshire te gjithe postimin ne te cilen gjendet edhe me e vogla fjale fyese, biles e kemi me kollaj dhe lehtesojme serverin... por s'eshte ky qellimi yne!
Prandaj, ju lutem permbahuni nga analizat personale.


Gjithe te mirat.
erzeni



Jam plotesisht dakord me ty. Vtem do te lutesha te mos i merrje shume ne konsiderate keto qe quhen fyerje. Personale nuk mund te jete besoj; por vec reflekse te permbajtejes se shkrimeve tetje. Une te lutem behu dhe pak tolerant dhe lere te shohim ku do i veje filli kesaleje puen.
Le te jete ky neforum "delja e zeze" e fyerjeve" (provizorisht).
Nuk e di por une pergjitheseisht nuk perdor fjalor te teille. madje nuk me rastis thuajse kurre....me kete tipin me duket se nuk them as 5 % tr atyre qe dua te them.

Gjithsesi e kupoj poziten tende.
Urime dhe pune te mbare.

Ps: po mund beja dhe ti Stenli keto pyetje (do me beje nje favor)

__________________
Oh, baba i katėr puhive, fryji velat e mija pėrmes deteve tė viteve

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Tetor 2005 20:51
katia nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė katia Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me katia (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: katia Shto katia nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto katia nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
katia
Under Investigation

Regjistruar: 07/10/2005
Vendbanimi: Atje ku ka njerez dhe kafshe
Mesazhe: 89

Re: Re: Katia

Citim:
Po citoj ato që tha katia


Jam plotesisht dakord me ty. Vtem do te lutesha te mos i merrje shume ne konsiderate keto qe quhen fyerje. Personale nuk mund te jete besoj; por vec reflekse te permbajtejes se shkrimeve tetje. Une te lutem behu dhe pak tolerant dhe lere te shohim ku do i veje filli kesaleje puen.
Le te jete ky neforum "delja e zeze" e fyerjeve" (provizorisht).
Nuk e di por une pergjitheseisht nuk perdor fjalor te teille. madje nuk me rastis thuajse kurre....me kete tipin me duket se nuk them as 5 % tr atyre qe dua te them.

Gjithsesi e kupoj poziten tende.
Urime dhe pune te mbare.

Ps: po mund beja dhe ti Stenli keto pyetje (do me beje nje favor)


1- Kush eshte specialiteti baze i eruditit tend dhe sa i shrben ortodoksise, dhe procesit te lypjes per Shqiperine.

2- Nese mundesh na argumento pse na qenka erudit dhe poliedrik Anastasi (ai eshte njeri i zotit apo profesor ne ndonje kateder universiteti ku jepen lende speciale)

3- Po munde mu pergjigj edhe per cmimet ne kliniken te medreseja se dhe ku shkojne fitimet ( mos valle investimet e Anastasit po u bekan me parate e vete shqipetareve...kujto tarifat vodafone dhe AMC qe jane me te lartat ne bote.)

__________________
Oh, baba i katėr puhive, fryji velat e mija pėrmes deteve tė viteve

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Tetor 2005 20:54
katia nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė katia Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me katia (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: katia Shto katia nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto katia nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kontinenti
Blujtes

Regjistruar: 14/09/2004
Vendbanimi: mbi kete planet
Mesazhe: 4934

E di Katia se ku ishte pika me e dyshimte .
Kur tha; dua tre jave kohe.
Tmerresisht e cuditshme kjo gje.
Un ta jap nje pergjigje ne cast,te mire ose te keqe.Perse duhen tre jave kohe pra? Me ke duhet te keshillohet.Kush qenka kjo byro qe duhet te vendose per pergjigjet.Kush qenka ky grup qe duhet te aprovoje pergjigjet.
Kerkesa qe Stenli i ka bere Amoxilit..per tre jave kohe, verteton se Stenli nuk shkruan ato qe i thote zemra por shkruan ato qe i thone disa te tjere njerez
Po qe se eshte vete ai Katia, si ta marrim vesht se ku do jete ne keto tre jave, ne ndonje udhetim etj.etj me mision pra....
Dhe ne qoftese vertet ne keto tre jave vertetohet ajo qe thashe, atehere qenka vete Caci i asfalise greke.

Ps- Stenli ketu mos nderhyj as mos jep pergjigje, as mos e lexo fare po deshe, sepse eshte nje bisede ndermjet meje dhe Katias...tek e fundit neve aq na e pret...pra mos nderhyj fare ti ketu.
Pra nuk ka lidhje me ty Stenli ok.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Tetor 2005 21:17
kontinenti nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kontinenti Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kontinenti (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kontinenti Shto kontinenti nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kontinenti nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
amoxil
I perjashtuar nga forumi

Regjistruar: 13/06/2004
Vendbanimi: •
Mesazhe: 3949

Re: Katia

Citim:
Po citoj ato që tha erzeni_be

Mendimi im personal (dhe kjo per te mos dale nga tema ) ne lidhje me Janullatosin eshte se qenia e tij ne krye te Kishes Ortodokse Shqiptare , eshte e papranueshme por duhet te jene Ortodokset dhe prifterinjt shqiptar qe duhet ta ngrejne zerin per kete pune.
Siç edhe po e bejne...

Gjithe te mirat.
erzeni




Erzeni, jam dakort me ty.
Pra le të ngrejnë zërin ortodoksët Shqiptarë......(për këtë arsye e kam hapur temën).
Sa për priftërinjt Shqiptar as mos e mprif mëndjen të ngrejnë zërin ato se jan një qark me janullaton o flori....
Si mendon ti se nuk i ka zgjedhur janullatos ato priftërinj që ka vënë në krye aty????
Kur vdiq ai prifti i korçës më duket se e quanin jani trebicka, i cili qe një grek i vërtetë, janullatos e mori përsipër zonën e korçës edhe akoma e ksaj dite ska peshkop korça, por kemi janullaton, më kuptove????

Sa për stenlin spo i jap asnji pytje se përgjigjeve ju bën dredhi.....

Përshëndes Kontinentin edhe Katian në veçanti për shkrimet e tyre dhe për ndjenjën patriotike që kan......

Rrespekte amoxil!

__________________
Nė faktin se jemi askushi dhe nuk kemi me tė vėrtetė kurrgja. Sa mė pak kemi, aq ma tepėr mundemi me dhan. Duket diēka e pabesushme, por kjo ashtė llogjika e dashunis.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Tetor 2005 22:33
amoxil nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amoxil Vizito faqen personale tė amoxil't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: amoxil Shto amoxil nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amoxil nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 21:34 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 72 faqe: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Besimi Fetar > Pėrse kryepeshkopi i vetėshpallur grek Janullatos nuk largohet nga Shqipėria !!??

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.