Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Tema Shoqerore > A ua dini vlerėn meshkujve shqiptarė?
Gjithsej 18 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
amoxil
I perjashtuar nga forumi

Regjistruar: 13/06/2004
Vendbanimi: •
Mesazhe: 3949

A ua dini vlerėn meshkujve shqiptarė?

Po hap edhe një temë për anëtaret e seksit femër në forum. Pa u zgjatur shumë, pyetjet për gocat janë:

Cila është përshtypja e krijuar për meshkujt shqiptarë?
A kanë ata të krahasuar me meshkujt jo-shqiptarë?
Ju kë preferoni, dhe pse?

Përpara se të përgjigjeni kini parasysh se me "mashkull shqiptar" kam parasysh, babain, vëllain, të dashurin, të fejuarin, burrin, shokun, kolegun etj etj. Pra mos u kufizoni në përgjigjen tuaj.

Shprehni mendimin femeror më poshtë.

__________________
Nė faktin se jemi askushi dhe nuk kemi me tė vėrtetė kurrgja. Sa mė pak kemi, aq ma tepėr mundemi me dhan. Duket diēka e pabesushme, por kjo ashtė llogjika e dashunis.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Shtator 2005 02:11
amoxil nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amoxil Vizito faqen personale tė amoxil't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: amoxil Shto amoxil nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amoxil nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Sykaltra_Shqiptare
Veteran ne forum

Regjistruar: 20/03/2005
Vendbanimi: -
Mesazhe: 3334

Post

Personalisht, besoj ne vlerat mashkullore!

Adhuroj Babain tim, qe me mund dhe sakrifice me ka sjelle ne kete bote te lire!
E kam idhull dhe shembull ideal per jeten!
Sikur te behesha sa gjysma e tij!
Sikur t`i ngjaja ne vepra dhe ne mendime!
Sikur te isha gjithe jeten pasqyra e tij,-do ecja krenare ne jeten time
dhe pa asnje lloj frike per Jeten!

E dua e vleresoj dhe e respektoj!Do mundohem ta nderoj gjithe jeten,
-sepse ky eshte qellimi i Tij!

__________________
-

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Shtator 2005 16:49
Sykaltra_Shqiptare nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Sykaltra_Shqiptare Kėrko mesazhe tė tjera nga: Sykaltra_Shqiptare Shto Sykaltra_Shqiptare nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Sykaltra_Shqiptare nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
agata
idealiste

Regjistruar: 20/02/2004
Vendbanimi: Utopial
Mesazhe: 2981

Pershendetje

Secili nga meshkujt, kudo qofte ne bote ka merita dhe te metat e tij...
Per sa i perket Meshkujve Shqiptare, mendimi im eshte se jam pak te eger, krenar, kokefort.., megjithate vendet e ballkanit karakterizohen per meshkuj te tille..

Pyetja ne kete teme eshte bera ne nje menyre paksa te çuditshme.. me kete pyetje, nenkuptohet se meshkujt tone kane ndonje vlere qe nuk e kane meshkujt e tjere ne bote... jam kurjoze ta di cila eshte kjo!!

__________________
Gjysma e asaj qe shkruaj ndoshta eshte e pa kuptimte per ju, por un e shkruaj qe gjysma tjeter te mund te arrije tek ju. FIRDUSI

Modifikuar nga agata datė 18/09/2005 ora 18:10

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Shtator 2005 11:41
agata nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė agata Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me agata (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė agata't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: agata Shto agata nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto agata nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
DORALBANI
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 17/09/2005
Vendbanimi: Londer
Mesazhe: 90

Meshkujt Nr 1

Citim:
Po citoj ato që tha sabina
Pershendetje

Secili nga meshkujt, kudo qofte ne bote ka merita dhe te metat e tij...
Per sa i perket Meshkujve Shqiptare, mendimi im eshte se jam pak te eger, krenar, kokefort.., megjithate vendet e ballkanit karakterizohen per meshkuj te tille..

Pyetja ne kete teme eshte bera ne nje menyre paksa te çuditshme.. me kete pyetje, nenkuptohet se meshkujt tone kane ndonje vlere qe nuk e kane meshkujt e tjere ne bote... jam kurjoze ta di cila eshte kjo!!




Kisha nje citim te vogel dhe te thjesht. Meshkujt Shqiptar kane vleren qe se kane meshkujt e huaj. Vlerat e rregulleses se egos ne te njeten menyre me ty si Femer Shqiptare. Ne shumicen e rasteve kane aptur edukim te njete dhe mundesisht do te kishin me shume shanse qe te jepnin nje kohe me te mire sesa te tjter apo te huajit. Per arsyen e thjesht qe kane lauar me shume experienca te aferta me experiencat e tua, vendi situatat etj.
Mashkulli I huaj nuk I ka keto.
Une jetoj ne Angli dhe nuk shoh shpesh femra te Bardha Angleze duke shkuar me Shqiptar. Ne Shumicen e rasteve i shikoj duke shkuar me Anglez te bardh si vetveten. Ne disa raste te tjara me (por me te rralla) TE Zinj apo edeh Kinezer. Une nuk di te ket kinezer me me shum vleara. Por di qe kinezerit dalin neper filmat qe psh Femra Angleze shef ne televizor, ndersa shqiptaret dalin neper programet (per luften, emigrimin ilegal) ne televizor, dhe kjo nuk ndihmon as ne integrimin tone edhe as ne kalimin e kohes se lire ne nje menyre te pelqyeshme pasi njerezit e pelqyeshem do te mungojne.
Cfare na ka mbetur ne nje kohe te tille eshte apo jane RRENJAT TONA SHQIPTARE!
DHE DUHET TI JAPIM ME TEPER JETE!

__________________
Zgjohu nga gjymi dallendyshe apo SHQIPONJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Modifikuar nga agata datė 18/09/2005 ora 18:11

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Shtator 2005 12:30
DORALBANI nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė DORALBANI Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me DORALBANI (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: DORALBANI Shto DORALBANI nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto DORALBANI nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ida19ath
akooooma studente

Regjistruar: 13/11/2005
Vendbanimi: Greece
Mesazhe: 374

cfare vlere t'u dime??
qe jane kokeforte? qe ecin me mendimet e kohes se baba Qemos?
cdo njeri ka vlerat dhe te metat e tij, por ne shqiptaret jemi mbrapa. prape se prape do zgjidhja shqiptaret.
per babin: sido qe te jete, eshte babai im dhe do e dua shume (e kam dobesi)
per vellane: s'kam
per te dashurin:...............

__________________
Te gjitha perballohen per nje cast,me pranon ti mua keshtu sic jam,ti me ben mua te ndjehem gjalle,qendro prane meje, PERGJITHMONE

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Janar 2006 08:31
ida19ath nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ida19ath Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ida19ath (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ida19ath Shto ida19ath nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ida19ath nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Vdekja_22
I zhgenjyer Xfundimisht

Regjistruar: 20/12/2005
Vendbanimi: Big City Life
Mesazhe: 219

Meshkujt Shqiptare

Doja qe ju femrave t'iu thoja vetem dicka per meshkujt shqiptare ne pergjithesi:
Ver8 qe ndoshta shumices i mungon kultura, arsimimi i duhur, e ku e di une cfare, parate ndoshta por ama ne jemi meshkujt me qejflinj ne bote. Mendjen e kemi vetem tek qejfi. Jemi te zgjuar, te shkathet, te pashem goxha, seksit nuk i bejme naze e nuk kontrollohemi tek doktori 2 dite ne jave. Jemi tamam meshkujt dhe behemi burra e jo bura :-)

__________________
Lavdia eshte juaja...
Hakmarrja eshte imja....

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Janar 2006 08:50
Vdekja_22 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Vdekja_22 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Vdekja_22 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Vdekja_22 Shto Vdekja_22 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Vdekja_22 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Kuriozi
Addicted to love

Regjistruar: 20/10/2005
Vendbanimi: In the Middle of a Heartbeat
Mesazhe: 276

Citim:
Po citoj ato që tha Sykaltra_Shqiptare
Personalisht, besoj ne vlerat mashkullore!

Adhuroj Babain tim, qe me mund dhe sakrifice me ka sjelle ne kete bote te lire!
E kam idhull dhe shembull ideal per jeten!
Sikur te behesha sa gjysma e tij!
Sikur t`i ngjaja ne vepra dhe ne mendime!
Sikur te isha gjithe jeten pasqyra e tij,-do ecja krenare ne jeten time
dhe pa asnje lloj frike per Jeten!

E dua e vleresoj dhe e respektoj!Do mundohem ta nderoj gjithe jeten,
-sepse ky eshte qellimi i Tij!



Eshte mire ta duash babaiein madje shume por do te sugjeroja te kishe kujdes. kjo forme idhujtarie dhe modeli eshte e rezikshme per te ardhmen teende me partnerin ne te cilin ka gjasa te kerkosh modelin ateror...dhe nuk besoj se do ta gjesh kurre.

Gjthsesi keto jan subjektive sepse varjojne dhe kane lidhje edhe me shume gjera te tjera.

__________________
Ata flasin pėr ditė qė presin tė vijnė, kur gjithēka do jetė zbulesė.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Janar 2006 19:03
Kuriozi nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Kuriozi Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Kuriozi (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Kuriozi Shto Kuriozi nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Kuriozi nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
caio
jurist

Regjistruar: 27/02/2005
Vendbanimi: Firenze
Mesazhe: 81

Citim:
Po citoj ato që tha agata
Pershendetje


Pyetja ne kete teme eshte bera ne nje menyre paksa te çuditshme.. me kete pyetje, nenkuptohet se meshkujt tone kane ndonje vlere qe nuk e kane meshkujt e tjere ne bote... jam kurjoze ta di cila eshte kjo!!



Nuk besoj se i referohej nje vlere/cilesie te veçante. Per mua eshte thjesht menyra e te shprehurit e tille: ua dini vleren=a i vleresoni.

__________________
fjalet e shumta, fukarallek!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Janar 2006 22:39
caio nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė caio Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me caio (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: caio Shto caio nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto caio nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
baby angel
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 05/04/2004
Vendbanimi: ne boten shpirterore shqipetare
Mesazhe: 63

Citim:
Po citoj ato që tha ida19ath
cfare vlere t'u dime??
qe jane kokeforte? qe ecin me mendimet e kohes se baba Qemos?
cdo njeri ka vlerat dhe te metat e tij, por ne shqiptaret jemi mbrapa. prape se prape do zgjidhja shqiptaret.
per babin: sido qe te jete, eshte babai im dhe do e dua shume (e kam dobesi)
per vellane: s'kam
per te dashurin:...............





hahahha ke plotesisht te drejte . Por edhe djemte shqiptar qe jan shume te perparur te duken si te huaj. Edhe une si ty me kohen e Qemos apo jo shqipo do zgjedhja.

__________________
ALBANIA, beautiful nature, powerful spirit.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Prill 2006 21:01
baby angel nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė baby angel Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me baby angel (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: baby angel Shto baby angel nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto baby angel nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
cupka
madmoiselle!

Regjistruar: 19/06/2003
Vendbanimi: New York!
Mesazhe: 1505

vleren va dime aq sa na e dine ata neve.
pse, si o puna?

__________________
So, so you think you can tell,
Heaven from Hell?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Gusht 2006 16:07
cupka nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė cupka Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me cupka (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: cupka Shto cupka nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto cupka nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 19:52 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 18 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Tema Shoqerore > A ua dini vlerėn meshkujve shqiptarė?

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.