Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Probleme Sociale > Njerezit qe jane shume te ndjeshen, si mendoni a nuk kane nje derrase mangut? Vlerėsimi i Temės: 2 votime, mesatarja 5.00.
Gjithsej 7 faqe: « 1 [2] 3 4 5 6 7 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Demokrate4ever
Veteran ne forum

Regjistruar: 27/06/2005
Vendbanimi: Eastern Seaboard
Mesazhe: 4434

Citim:
Po citoj ato që tha sabina
Me vjen keq per ato qe nuk me kane kuptuar




Sabina e di qe mesazhi ka te beje lidhje me mua. Nuk eshte e vertete qe nuk e kam kuptuar ,por ti njerezit e ndjeshem i ke krasuar "derrase mangut"te cmendur, por meqe qenke dhe ti ne mesin e te ndjeshmeve e pranoj dhe une. Por me faktin qe kane zemer dhe jo ne vend te zemres nje gur.

Respektet e mia..

__________________
I say there're no depressed words just depressed minds.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Tetor 2005 19:50
Demokrate4ever nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Demokrate4ever Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Demokrate4ever (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Demokrate4ever't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Demokrate4ever Shto Demokrate4ever nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Demokrate4ever nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
myzeqari
daddy

Regjistruar: 13/10/2004
Vendbanimi: England
Mesazhe: 2498

Tani e kapa une , edhe pse me vonese
Nejse personalisht jam i ndjeshem , dhe e shikoj si nje pike jo te forte te karakterit tim , por ne fund te fundit cdo cilesi e imja ka lezetin e saj tek mua si Myzo!
Sidoqofte ka raste qe sa do i prekur te jem , ta fsheh nje dicka te tille por kjo nuk ndodh gjithmon !

__________________
Ja fute kot

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Tetor 2005 19:53
myzeqari nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė myzeqari Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me myzeqari (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė myzeqari't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: myzeqari Shto myzeqari nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto myzeqari nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
jimmy84
Veteran ne forum

Regjistruar: 11/12/2003
Vendbanimi:
Mesazhe: 1021

Mendoj qe nuk eshte puna se kane "nje derrase mangut". "Derrasat" kane te bejne me trurin kurse ndjeshmeria ka te beje me dicka shume me te thelle dhe me te paster sic eshte ndjenja. A eshte dhunti? Edhe po edhe jo. Eshte nje gje teper e mire por qe ka disavantazhin e vet. Mund te shfrytezohet lehte nga te tjeret kjo "teprice ndjeshmerie" por edhe mund ta beje personin qe t`a ndjeje me teper vuajtjen. Ashtu sic ka anen e mire qe personi e perjeton shume me teper gezimin dhe lumturine dhe e ka me te lehte per t`i gjetur keto.
Por me e mira do te ishte ashtu sic tha Faja. Te jesh i ndjeshem "vende-vende" Dmth te jesh i ndjeshem vetem ne ato raste dhe me ata persona qe e di qe nuk do te demtojne, kurse ne rastet e tjera duhet te jesh "stoik" dhe i "pandjeshem" biles ne disa raste duhet edhe pak cinizem.
Megjithate eshte e veshtire ta krijosh kete ekuiliber sepse fundja ndjenjat nuk jane brume qe mund t`u japesh cfare forme te duash.
Gjithsesi u uroj fat personave qe kane kete ndjeshmeri "te "tepruar"(sipas disave).

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Tetor 2005 20:00
jimmy84 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė jimmy84 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me jimmy84 (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė jimmy84't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: jimmy84 Shto jimmy84 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto jimmy84 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
amoxil
I perjashtuar nga forumi

Regjistruar: 13/06/2004
Vendbanimi: •
Mesazhe: 3949

Derrase mangut???

*******************


Sabina po neve skemi si te te kuptojme.Megjithate une te them se te kuptoj aq mire ty sa ti vete se imagjinon.

Ti ske derrase mangut por je vajze e ndjeshme dmth me karakter me te bute se dikush tjeter kur sheh gjera qe sheh ti nuk i vjen per te qare.Kjo sdo te thote se eshte derrasa mangut por kjo do te thote se kemi me tipe e karaktere te ndryshme ketu.

Tani qe u shpjegove se ku e kishe hallin dukesh se je pak e merzitur nga ky tip qe ke dhe e quan derrase manget,qe ne gjuhen popullore do te thote hyn tek njerzit qe truri ste merr shume ere nga jeta ku ne rastin tone pra kemi te bejme me SABINEN nje vajze inteligjente dhe e zgjuar por pa eksperience te madhe ne jete.Pra ti ose njerezit e ndjeshem nuk mund te quheni shkurt budallenj sepse ashtu gabimisht je shprehur ti vete por jeni njerez me bote me shpirt te madh ku e doni me shume te miren e te tjereve sesa vetvetes dhe kjo eshte veti e lindur qe lidhet me psikologjine e filozine ne vazhdim me vone me biologjine.

Kolege me fal te te them por je shpreh gabim zemer.

Ky eshte mendimi im,ndoshta edhe ste pelqen por realitetin te kam thene.

__________________
Nė faktin se jemi askushi dhe nuk kemi me tė vėrtetė kurrgja. Sa mė pak kemi, aq ma tepėr mundemi me dhan. Duket diēka e pabesushme, por kjo ashtė llogjika e dashunis.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Tetor 2005 03:57
amoxil nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amoxil Vizito faqen personale tė amoxil't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: amoxil Shto amoxil nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amoxil nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Lozonjare
AKULLTHYESE

Regjistruar: 24/02/2004
Vendbanimi: Tek shpirti im.....
Mesazhe: 375

Derrase mangut???

*******************


Sabine...me fal..por si duket nuk e di mire se c fare eshte te jesh e ndjeshme.



Une po flas per veten time...jam shume e ndjeshme..per gjithcka....cdo ngjarje me prek...cdo qe qe e bje e ndjej...njeriu pa ndjeshmeri nuk eshte njeri...per mendimin time..por eshte nje cope dru..s ka rendesi se si e ke ate ndjenje ne kuptim te mire apo te keq....


Ndjeshmeria luan nje rol shume te rendesishme ne personalitetin dhe karakterin e nje personi.


Me fal por kjo teme eshte total gabim......

Pershendetje nga Lozka.

__________________
Nje zemer e mbushur me dashuri....zgjon nga gjumi miliona zemra te fjetura.........
Nje mendje e mbushur me dituri..cliron nga erresia,miliona mendje te errta....

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Tetor 2005 10:58
Lozonjare nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Lozonjare Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Lozonjare (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Lozonjare Shto Lozonjare nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Lozonjare nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Isra
.............

Regjistruar: 03/12/2004
Vendbanimi: veēse nė dorėn e Zotit!
Mesazhe: 2053

shpesh edhe une ia kam bere si pyetje vetes kete 'punen' e ndjeshmerise...
Me vjen keq per veten per ndjeshmerin e tepruar qe kam, sepse une jam tip qe prekem shpejt, madje, per momentin nuk e jap veten, ose perpiqem te mos e jap, me pas ne vetmi shperthej ne lot ose ka raste ne rrebeshe kritikash apo mallkimesh ndaj vetes pe rndonje gje qe sme ka pelqyer reagimi im.....

ndersa persa i perket asaj" derrases mangut' nuk arrij ta kuptoj, apo ti jap nje pergjigje....
Ndjeshmeria eshte virtyt apo cilesi qe edukohet tek njeriu....direkt apo indirekt.
Po te shohim femijet e vegjel, 3-4 vjec, po tu flasesh ne ton jo normal, apo ti qortosh, ka femije qe shperthejn ne lot sepse preken.......

__________________
Vdes vetem ajo dashuri, per te cilen nuk enderrohet mė (Pedro Salinas)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Tetor 2005 12:20
Isra nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Isra Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Isra (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Isra Shto Isra nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Isra nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Klodel
.

Regjistruar: 10/01/2003
Vendbanimi: .
Mesazhe: 5233

nuk ka dy persona qe te jene te njejte. kjo s'do te thote qe kane derrase mangut. se te ishte ashtu gjithe nejrezimi e ka nga nje ose shume . edhe vete e fus veten tek robt e ndjeshem, por kam krijuar ate mburojen do s'do me dhune . keshtu qe pas tronditjeve, gjerat qe me prekin normalisht qe edhe jane seleksionuar, sepse ca me duken buke e djathe.

arrijne te me prekin gjerat qe i lejoj ta kalojne mburojen, ose njerezit qe jane te perfshire brenda asaj mburoje.

sabinko, ti je si shpirt mos krijo komplekse aty ku s'duhet

__________________
It takes just as much courage to express your love when it's right, as it does to walk away when it's wrong.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Tetor 2005 16:35
Klodel nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Klodel Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Klodel (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Klodel Shto Klodel nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Klodel nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
agata
idealiste

Regjistruar: 20/02/2004
Vendbanimi: Utopial
Mesazhe: 2981

Citim:
Po citoj ato që tha analistja
sabinko, ti je si shpirt mos krijo komplekse aty ku s'duhet


Oh e dashur Ana, si gjithmone e dhimbsur dhe e dashur... FLM

__________________
Gjysma e asaj qe shkruaj ndoshta eshte e pa kuptimte per ju, por un e shkruaj qe gjysma tjeter te mund te arrije tek ju. FIRDUSI

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Tetor 2005 16:52
agata nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė agata Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me agata (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė agata't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: agata Shto agata nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto agata nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
amoxil
I perjashtuar nga forumi

Regjistruar: 13/06/2004
Vendbanimi: •
Mesazhe: 3949

Më duket se dhe analistja qeka shumë e ndjeshme...

__________________
Nė faktin se jemi askushi dhe nuk kemi me tė vėrtetė kurrgja. Sa mė pak kemi, aq ma tepėr mundemi me dhan. Duket diēka e pabesushme, por kjo ashtė llogjika e dashunis.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Tetor 2005 16:55
amoxil nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amoxil Vizito faqen personale tė amoxil't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: amoxil Shto amoxil nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amoxil nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Unstoppable
My way...

Regjistruar: 13/09/2004
Vendbanimi: Florida
Mesazhe: 429

Nuk besoj se kane derrase mangut vecse u pelqen fluturimi !Jetojne ne nji bote iluzionesh te shkeputur nga toka , flasin per yjet dhe galaktikat ma shume se astranomet (lol) dhe kur ulen me kembe ne toke , ndjejne shijen e zhgenjimit , urrejne cdo kend dhe viktimizojne vehten duke krijuar drama artificiale ne te cilet duket se gjejne vehten !
They cry about everything , dhe enderrojne per nji bote 'komuniste' (lol) ku everyone loves everyone...:p

__________________
Boys don't cry..!

Modifikuar nga agata datė 11/10/2005 ora 17:25

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Tetor 2005 17:04
Unstoppable nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Unstoppable Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Unstoppable (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Unstoppable Shto Unstoppable nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Unstoppable nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 18:17 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 7 faqe: « 1 [2] 3 4 5 6 7 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Probleme Sociale > Njerezit qe jane shume te ndjeshen, si mendoni a nuk kane nje derrase mangut?

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.