Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Tema Shoqerore > Mendimi juaj
Pse eshte sjelle keshtu ?
Sme ka dashur ndonjehere
Eshte ndjere inferior
   Ky sondazh nuk mbyllet asnjëherë [Modifiko Sondazhin (vetėm moderatorėt)]
Gjithsej 4 faqe: [1] 2 3 4 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
mistrecja
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 04/01/2004
Vendbanimi: tiranė
Mesazhe: 77

Mendimi juaj

Pershendetje miqte e mi .

Kam nevoje per nje mendim tuajin . Historia ime e dashurise prej 4 vjetesh mbaroi para 2 muajsh, dhe arsyeja ishte shume qesharake. Nje dite te bukur me bie telefoni dhe degjoj zerin e personit qe une mendoja se me donte duke me thene : midis nesh mbaroi cdo gje ...i kerkoj arsye dhe me thote : kot , ska asnje arsye . U perpoqa shume te flisja me te dhe te kerkoja shkakun e vertete qe e beri ate te ndermarre kete vendim por e kote ....! E vuajta shume sepse nuk e prisja dhe aq me teper ne ate lloj menyre.
Pasi kaluan dite dhe jave ..nuk mundesha me te perballoja nje situate te tille , ne fillim mendova se mos kishte nevoje per reflektim dhe se gjithcka do kalonte sikurse cdo here tjeter qe kemi patur zenka ...por kesaj here te qendruarit pa folur u zgjat shume .( ju ve ne dijeni se personi rri jashte shqiperise ) . I kerkoja shpjegime shpesh sepse vete si person akoma nuk e kuptoja se cfare ai kishte ose cfare mund te kishte ndodhur me te . E pyes nese ne jeten e tij ishte dikush tjeter por pergjigja nga ana e tij ishte negative. Skam asnje vecse nuk dua me te vazhdoj me ty. Nuk arrija te besoja qe nje njeri qe me kishte dashur per kaq vite me radhe te ngrihej nje dite te bukur ne mengjes dhe te me thonte : skemi me pune bashke : me dukej absurde ..., mendoja qe dashurija egzistonte midis nesh dhe ishte shume e forte per aq kohe sa i rezistoi viteve dhe jo te zhdukej si me buton .
Nuk po gjeja asnje pergjigje dhe shpesh ia beja pyetjen vetes : Pse pse pse ???? Por serish pa nje pergjigje . Per te qene e qete me veten time dhe per te shpetuar kete lidhje marr rrugen dhe shkoj e takoj ne Itali bashke me nje shoqen time.
E marr ne telefon dhe i them : Erdha une tek ty per te degjuar dhe njehere cke per te me thene por kesaj here ne sy dhe jo ne telefon .
Takohemi te nesermen pas nje darke me shoqerine tone ( sepse kemi shoqeri te perbashket ) dhe filluam te flisnim . Arsyet qe ai me jepte ishin :
Skam asnje tjeter por une nuk vazhdoj dot me me ty sepse ti je kapricoze , ti ke shkuar me pushime etj etj , asnje arsye te forte sepse donte te ndahej nga une .
Mendonte qe isha kapricoze nderkohe e shumta qe beja une me te thjesht llastohesha ndonjeher ( sikurse cdo femer qe ka qejf te llastohet nga i dashuri i saj ) si dhe me pushime kisha shkuar gjithmone duke biseduar me te dhe duke i planifikuar pushimet e mia gjithmone me ate por ai asnjeher nuk behej pasi ishte ne pune dhe une shkoja te vellai me pushime ose me shoqet e mia .
E vuajta shume sa sdija me cte mendoja dhe ende se kam kuptuar se pse duhej te sillej keshtu me mua ! Nga njera ane me thonte skemi me pune bashke nga ana tjeter me merrte ne telefon . Per ditelindjen time ( kisha pervjetor ) nuk e ftova , por ftova kusheririn e tij qe eshte shoku im i ngushte. Ai me dergon nje telefon me kusheririn e vet per dhurate .
Une keto levizje nuk i kuptoj , nga njera ane me thote skemi me pune bashke dhe nga ana tjeter kujtohet per mua .!
Tani kemi pa kontaktuar as me email as me telefon apo sms qe ne fillim dhjetori .
Ju lutem me jepni mendimet tuaja .

Faleminderit te gjitheve :))))))

__________________
Se ti chiedono chi era la tua ragazza tu digli che era il + bel fiore di primavera , se ti chiedono perche l'hai lasciato tu rispondi che era giunto l'autuno.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Janar 2011 15:40
mistrecja nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė mistrecja Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me mistrecja (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: mistrecja Shto mistrecja nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto mistrecja nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
RIP Gibbs
Victim at Finnegans Wake

Regjistruar: 13/05/2006
Vendbanimi: Bitchfield
Mesazhe: 2637

..them se te ka dashur...por tani ste do me...dhe qeka rob shume i respektushem djali..perderisa te con dhurata akoma mesa kuptova.....fakti qe jeni ndare sdo te thote qe sduhet te flisni apo shkembeni dhurata me njeri tjetrit, une habitem me jus se si i shihni gjerat, lidhjet i shihni si marrdhenie vec interesi...qe mbaroi lidhja ska arsye mo me fol...eshte pak absurde, dhe ndarjet jo domosodshemrisht duhet t ejene me urrejtje..njs ju e e dini....por perderisa e ke pas te dashur per 4 vjet, ja vlen ta kesh mik te ngushte...per gjithe jeten..

__________________
Si nuk u bera njehere moderator...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Janar 2011 17:19
RIP Gibbs nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė RIP Gibbs Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me RIP Gibbs (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: RIP Gibbs Shto RIP Gibbs nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto RIP Gibbs nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
mistrecja
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 04/01/2004
Vendbanimi: tiranė
Mesazhe: 77

Une nuk thashe qe e urrej .....thjesht nuk mund te pranosh dike si shok pasi lidhja jote perfundon dhe aq me teper ne ate menyre pa asnje lloj arsye .
Me dike me te cilin ke ndare shtratin dhe zemren nuk mund te jete kurre shoku jot pasi dihet qe njeri nga te dy vazhdon dhe e do akoma tjetrin dhe do jete shume e veshtire per te mbajtur nje shoqeri !

Mendoj qe nga shoqeria lind dashuria po e kunderta nuk egziston ...!

__________________
Se ti chiedono chi era la tua ragazza tu digli che era il + bel fiore di primavera , se ti chiedono perche l'hai lasciato tu rispondi che era giunto l'autuno.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Janar 2011 11:28
mistrecja nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė mistrecja Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me mistrecja (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: mistrecja Shto mistrecja nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto mistrecja nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Deb*
different

Regjistruar: 08/02/2007
Vendbanimi: diku aty, prane......
Mesazhe: 5515

Largesia ka bere te veten. Kam pershtypjen se ka dike tjeter, apo pelqen dike tjeter. Vetem ne kete rast do shkeputnin meshkujt lidhjen pa arsye te forte. Ke bere gabim qe ke vajt deri ne Itali per tu sqaruar, kur ai as nuk denjoi te jepte nje fare shpjegimi per hir te atyre 4 vjeteve.
A te ka dashur? Mbase. A te do me? Se besoj. Besoj se tani te shikon vetem si shoqe dhe asgje me shume. E ke ti ne dore nese do ta mbash si shok apo jo. Per mendimin tim mbaje si shok, dhe shiko jeten tende. Dashuria nuk imponohet.

__________________
Te dua, jo per ate qe je, por per ate qe me ben te ndihem.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Janar 2011 13:29
Deb* nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Deb* Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Deb* (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Deb* Shto Deb* nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Deb* nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Petter
kazmolog

Regjistruar: 20/07/2009
Vendbanimi: New York
Mesazhe: 2058

Thjesht vazhdo jeten tende dhe mos e mbaj mendjen aty( dmth mundohu ta heqesh mendjen prej tij). te mbash shoqeri me dike qe ke ndar shtratin dhe zemren ska ndonje problem, bile bile besoj se do ndiheshe me mire nq se gjerat do i sqaronit shoqerisht. Une personalisht kam pas nje lidhje te tille 3 vjecare, dhe kam qen une ai qe i dha fund lidhjes dhe paka shume si ish i dashuri jot, jo se kisha ndonje arsye te forte, thjesht ndonje here ndjenjat avullojne. Me ish-in dhe sot flas ne telefon ndonje here..kuptohet thjesht si shoke. Mundohu te meresh me dicka qe te heqesh mendjen prej tij.

__________________
A question that sometimes drives me hazy: am I or are the others crazy?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Janar 2011 13:33
Petter nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Petter Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Petter (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Petter Shto Petter nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Petter nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
mistrecja
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 04/01/2004
Vendbanimi: tiranė
Mesazhe: 77

Faleminderit miqte e mi .

Ne itali shkova per te vendosur qetesine ne zemren time dhe nuk shkova per te por per hir te 4 viteve qe kalova me te ...e ndjeja te nevojshme te beja nje veprim te tille sepse akoma do isha ne ajer dhe do ia beja vetes pyetjen pse ?????? pse duhet te ndodhte keshtu ???

__________________
Se ti chiedono chi era la tua ragazza tu digli che era il + bel fiore di primavera , se ti chiedono perche l'hai lasciato tu rispondi che era giunto l'autuno.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Janar 2011 15:54
mistrecja nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė mistrecja Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me mistrecja (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: mistrecja Shto mistrecja nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto mistrecja nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
RIP Gibbs
Victim at Finnegans Wake

Regjistruar: 13/05/2006
Vendbanimi: Bitchfield
Mesazhe: 2637

...mire ke bere..edh sikur te shkoje per ate ska ndonje gje per te ardhur turp...

__________________
Si nuk u bera njehere moderator...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Janar 2011 15:57
RIP Gibbs nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė RIP Gibbs Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me RIP Gibbs (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: RIP Gibbs Shto RIP Gibbs nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto RIP Gibbs nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
amor alucius
Ennology

Regjistruar: 11/04/2003
Vendbanimi: city of the sin
Mesazhe: 7605

Citim:
Po citoj ato që tha Deb*
Largesia ka bere te veten. Kam pershtypjen se ka dike tjeter, apo pelqen dike tjeter. Vetem ne kete rast do shkeputnin meshkujt lidhjen pa arsye te forte. Ke bere gabim qe ke vajt deri ne Itali per tu sqaruar, kur ai as nuk denjoi te jepte nje fare shpjegimi per hir te atyre 4 vjeteve.
A te ka dashur? Mbase. A te do me? Se besoj. Besoj se tani te shikon vetem si shoqe dhe asgje me shume. E ke ti ne dore nese do ta mbash si shok apo jo. Per mendimin tim mbaje si shok, dhe shiko jeten tende. Dashuria nuk imponohet.


Jam dakord me gruan mesiper (per nje here... ).

Meshkujt jane te thjeshte nga natyra. Ti po t'i kishe qendruar stoike, te mos ia kishe varur fare kur eshte shkeputur ne ate forme, ndoshta dhe mund te te ishte rikthyer. Po fundja ca te duhet nje mashkull qe te trajton ashtu dhe po u kthye?

Une jo vetem qe s'do kisha shkuar ta takoja por dhe do i kisha bllokuar numrin e cel, e-mailin dhe cdo forme tjeter komunikimi. Pale t'i pranoja dhurate per ditelindje...pupupu, kokes ia kisha dhene. Ai po te cenon integritetin tend dhe ty te takon ne raste te tilla t'i tregosh kufinjte e tu, ne kete forme dhe ai te respekton me teper, pavaresisht se ne vete momentin do revoltohet.

__________________
I love him in the summer when it sizzles, I love him in the winter when it drizzles...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Janar 2011 16:16
amor alucius nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amor alucius Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me amor alucius (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: amor alucius Shto amor alucius nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amor alucius nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
RIP Gibbs
Victim at Finnegans Wake

Regjistruar: 13/05/2006
Vendbanimi: Bitchfield
Mesazhe: 2637

Thumbs down

Citim:
Po citoj ato që tha amor alucius

Jam dakord me gruan mesiper (per nje here... ).

Meshkujt jane te thjeshte nga natyra. Ti po t'i kishe qendruar stoike, te mos ia kishe varur fare kur eshte shkeputur ne ate forme, ndoshta dhe mund te te ishte rikthyer. Po fundja ca te duhet nje mashkull qe te trajton ashtu dhe po u kthye?

Une jo vetem qe s'do kisha shkuar ta takoja por dhe do i kisha bllokuar numrin e cel, e-mailin dhe cdo forme tjeter komunikimi. Pale t'i pranoja dhurate per ditelindje...pupupu, kokes ia kisha dhene. Ai po te cenon integritetin tend dhe ty te takon ne raste te tilla t'i tregosh kufinjte e tu, ne kete forme dhe ai te respekton me teper, pavaresisht se ne vete momentin do revoltohet.

keto jane mendesi radikale..te ndryshkura...karakteristike shqiptare...qe i bejne gjerat per inat....

__________________
Si nuk u bera njehere moderator...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Janar 2011 16:19
RIP Gibbs nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė RIP Gibbs Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me RIP Gibbs (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: RIP Gibbs Shto RIP Gibbs nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto RIP Gibbs nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
amor alucius
Ennology

Regjistruar: 11/04/2003
Vendbanimi: city of the sin
Mesazhe: 7605

Citim:
Po citoj ato që tha RIP Gibbs
keto jane mendesi radikale..te ndryshkura...karakteristike shqiptare...qe i bejne gjerat per inat....

Tipe-tipe kjo dynja, Gibbs. Une nuk i lutem as zotit ne raste te tilla, pale njeriut qe i kam dhene shpirtin. Ajo qe une kam ne dore eshte ta respektoj dhe dashuroj ne maksimum por kur ai do te largohet i jap nje shqelm pas prapanices. Meshkuj ka plot bota, ashtu siç ka femra plot.

__________________
I love him in the summer when it sizzles, I love him in the winter when it drizzles...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Janar 2011 16:22
amor alucius nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amor alucius Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me amor alucius (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: amor alucius Shto amor alucius nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amor alucius nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 12:35 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 4 faqe: [1] 2 3 4 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Tema Shoqerore > Mendimi juaj

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.