Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > Tre burrshtetas te medhenj per kombin shqiptar
  Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
IQVLORA
me pushime

Regjistruar: 17/09/2003
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 2750

Tre burrshtetas te medhenj per kombin shqiptar

1-Presidenti Willson ishte i pari burrshtetas nga USA qe ju tha ndal kurvave Europiane dhe ruse te cilet kishin ndermend te na hiqnin nga harta e Europes pergjithmone.
2-Bill Clinton i tha kryeministrit shqiptar djaloshit Majko:''Cfare kerkoni ju shqiptaret nga USA?''
Pergjigja e djaloshit Majko ishte e mencur.Ai i tha :''Kerkojme kthimin e mbi 1 milion shqiptarve te Kosoves ne shtepite e tyre.''.
Po i tha ai kosovaret do te kthehen prane vatrave te tyre stergjyshore dhe e beri realitet.
3-George W Bush presidenti aktual ne detyre gjate vizites ne Tirane me 10 Qershor 2007 deklaroi boterisht se Kosova do te jete shtet duan apo nuk duan ruset.Patjeter edhe disa kurva evropiane si Greqia,Rumania ,Sllovakia,Qipro apo Spanja qe ka frike nga Levizja Baske.

Keta tre burrshtetas amerikane duhet te hyjne ne historine e shqiptarve si shpetimtare te kombit tombit.Atyre ju duhet ngritur nje permendore ne Prishtine e nje ne Tirane.Pavaresisht kritikave qe i jane bere e i behen G W Bushit shqiptaret duhet ta shkruajne me shkronja te arta ne malin e Sharrit dhe ne Korab emrin e tij.

__________________
Kur nuk keni mesuar asgje nga askush dhe kur askush nuk ka mesuar asgje nga ne,atehere thjeshte kemi humbur rastin ne jete.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Nëntor 2008 16:04
IQVLORA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė IQVLORA Kėrko mesazhe tė tjera nga: IQVLORA Shto IQVLORA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto IQVLORA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
BIONDIA
Ne zemren tende.

Regjistruar: 02/03/2006
Vendbanimi:
Mesazhe: 10184

Se di pse ky Bushi a (si ijati as i biri )mua sme ka mbushur syrin asnjeher ne do veprim te tyre eshte ai te vret naten e te qan diten dhe nuk mendoj se eshte vetem merita e tij shpallja e kosoves shtet me vete kane merite dhe shtetet e tjera.

Dy te paret them me te vertet kane bere dicka kurse Bush  e ka pare me shume interesat e veta kundrejt shqiperise ne kosoves atij i interesonte ti tregonte rusise se kush eshte me i forte usa apo rusia.......gjithmon mendimi im per aq sa marr une vesh nga politika

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Nëntor 2008 18:54
BIONDIA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė BIONDIA Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me BIONDIA (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: BIONDIA Shto BIONDIA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto BIONDIA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
IQVLORA
me pushime

Regjistruar: 17/09/2003
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 2750

Nuk e di se sa vjeckeni qene ne fillim te viteve '90,sepse po te ishe ne nje moshe gjykimi atehere pak me ndryshe do te mendoje.
Ceorge Bush plaku i ka deklaruar presidentit te pare te Shqiperise demokratike,se nqse Serbia merr ndonje aventure karshi Kosoves ne do te nderhujme ushtarakisht.Te gjithe presidentet amerikan te dekades se fundit te shekullit te XX kane mbajtur kontakte me te ndjerin I Rugova duke e pritur ate ne Shtepine e Bardhe.Ai gjithashtu qe ne te bejne dicka,duhet qe vete kosovaret ta hedhin hapin e pare.Erdhen vitet '97.98,99 dhe kosovaret e hodhen hapin e pare vete.Mbas ketij hapi ishin amerikanet dhe anglezet ,te cilet mezi i binden prostitutat europiane te mos benin sehir pastrimin etnik e genocidin serb kunder shqiptarve te Kosoves tamam si ne rastin e Bosnjes.Keshtu erdhen bombardimet e NATO-s mbi objektivat e makines ushtarake e politike serbe.Kish nga ato prostituta europiane qe i vune ne dispozicion Milloshevicit te dhena te sakta per objektet qe do te bombardoheshin,bile edhe oren e sakte se kur.Ju nuk i dini keto gjera,por shtypi anglo-amerikan ka dhene detaje per keto pislleqe te bushtrave europiane.Ishin keto prostituta qe e lane Milloshevicin qe sakatoi gjithe Ballkanin.Ju kujtoj luften e pergjakeshme ne Bosnje e Kroaci ku mbi 200 mij njerez humben jeten.Vetem brenda nje dite barbaret serb vrane rreth 8000 mije burra boshnjak ne qytetin e Srebrenices,per arsye se dutch gays i mbushen pantallonat nga frika ose i lane qellimisht fashistet serb te benin ate masaker te tmerrshme ne zemer te kurves Europe.U desh nderhurja amerikane dhe bombardimet e NATO-s,diplomatcia amerikane gjithashtu qe t'i jepte fund nje lufte qe per mendimin tim nuk ka zgjidhur asgje realisht.Fajtoret jane kryesisht europianet.
Pra edhe ku G W Bushi qe ju e gjykoni keq,coi ne vend ate fjale qe kish dhene G Bush plaku,nje pilot i WW 2 dhe nje politikan i sprovuar i kohve moderne.Ai i dha pavaresine Kosoves,te cilen europian bitchs e cunguan keqasi dhe e zvarriten nga tre vjet ne 8 vjet.Sigurisht edhe ndikimi negativ i KGB-istve rus ka bere punen e vet.
Ju te rinjte me qe nuk i keni jetuar vitet e diktatures ne Shqiperi me nje te rene te lapsit i fshini ato vite teper tradjike per ne shqiptaret.Nje komb qe humb memorien i bene keq edhe te ardhmes se tij.Dikush e ka pasur te molepsur familjen e tij me krimet e diktatures dhe keshtu qe i intereson humbja e memories,por jo ne te tjeret dhe ata qe e pesuan keqazi nga keta morra te kuq nuk do te harrojme.Ne ua kemi treguar dhe do t'ua tregojme se kush ishin diktatoret komunist dhe pinjollet e tyre sot sa here te jete e nevojeshme.
Fara e komunistve e cila meshirohet sot tek PS ish PPSH eshte e zene ngushte me zhvillimet qe kane ndodhur,sepse po te vije puna jane gati qe per interesat e tyre,t'ja leshojne perseri Kosoven serbve,sic beri babai i tyre shpirteror me 1944-45,sepse per te pranuar ndarjen e saj se kane asgje fare.Edhe serbia kaq do,nuk kerkon me shume.Kosova eshte Veriu i saj i pasur e per kete qajne shkijet ne Beograd e jo per malet e Dukagjinit.
Mendoj se sido qe ka ndodhur ne shqiptaret kemi perfituar shume nga ndihme dhe perkrahja e USA ne keto dy dekadat e fundit.Sinjifikative ishte vixita e G W Bush ne Shqiperi,te cilen palacot komunist dhe pinjollet e tyre,zagaret e vegjel e etiketuan duke nxjerre pislleqe nga gojet e tyre te ndyra komuniste.Jo i vodhen oren e me the te thashe.Keto jane detaje te vogla por qe nxjerrin ne shesh fytyren e tyre te ndyre.

__________________
Kur nuk keni mesuar asgje nga askush dhe kur askush nuk ka mesuar asgje nga ne,atehere thjeshte kemi humbur rastin ne jete.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Nëntor 2008 10:09
IQVLORA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė IQVLORA Kėrko mesazhe tė tjera nga: IQVLORA Shto IQVLORA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto IQVLORA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
BIONDIA
Ne zemren tende.

Regjistruar: 02/03/2006
Vendbanimi:
Mesazhe: 10184

Citim:
Po citoj ato që tha IQVLORA
Ju te rinjte me qe nuk i keni jetuar vitet e diktatures ne Shqiperi me nje te rene te lapsit i fshini ato vite teper tradjike per ne shqiptaret.Nje komb qe humb memorien i bene keq edhe te ardhmes se tij.Dikush e ka pasur te molepsur familjen e tij me krimet e diktatures dhe keshtu qe i intereson humbja e memories,por jo ne te tjeret dhe ata qe e pesuan keqazi nga keta morra te kuq nuk do te harrojme.Ne ua kemi treguar dhe do t'ua tregojme se kush ishin diktatoret komunist dhe pinjollet e tyre sot sa here te jete e nevojeshme.
.



 

Iqvlora une te falenderoj nga zemra  qe me fut ke rangu i te rinjve sepse mbas35 (vjeshtave se pranverat  na iken) kam nevoje me te vertet ta ndiej veten e re. Nuk mund te fshij asgje me nje te rene lapsi dhe sikur te kem mundesine te pakten do hiqja shume brenga dhe vuajtje dhe te njeresve qe i dua shume po se kam kete dhunti dhe te them me gojen plot  skam ASNJE nga familja  te mpleksur me krimet qe flisni ju por di te them ndoshta une skam vuajtur asgje mbi kurrizin tim  aq shume por familja ime i ka kaluar ne kurriz te saj keto krime .Nese me drejtohesh me JU ne shenje respekti o per shkak qe nuk njihemi eshte eshte nje gje nje tjeter por nese kjo i drejtohet dhe te tjereve te rinjeve sme pelqen sepse une perfaqesoj veten time  dhe eshte nje bisede midis teje dhe meje .Ne shkrimin tim te kam thene qe sme pelqen politika sepse cdo njeri e interpreton si do si ka deshire por kjo sdo te thote qe e drejta eshte ashut sic e shikon ti o une dikush mendon ndryshe .

ju me thoni qe kosova hodhi hapin e pare vete une them qe ishte momenti historik i tille  qe nga renia e murit te berlinit e deri tani ku flasim   jo vetem per kosoven per per gjithe shtetet kane ndoth gjera te rendesishme dhe  me nje shpjetesi te tille qe po ti  mendosh te duken te paarritshme dhe te parealizueshme perpara atyre viteve .Ndarja e Rusise,krijimi i europes dhe hyrja e shume shteteve ne kete europe beri qe dhe per kosoven te hapej nje mundesi qe te kishte pavarsine e saj .Por mendoj s ekishte ardh momenti i duhur ishin kushtet Une shikoj cdo gje qe ben cdo President i cdo shteti i  per shqiperine nje gje fantastike por nuk eshte vetem merite e Bushave cdo gje e mire qe eshte bere ne shqiperi.(dhe pse shifet pak ).

Iqvlora ju me bisedat qe beni dhe jo vetem ne kete teme por ne te gjitha gati me sillni ne mendje babin tim nje urretje shume te madhe per europen dhe gati nje adhurim gati servilizem te papare per Ameriken ndoshta vuatjet e komunismit ju kane bere qe te shihni ne ameriken dicka hyjnore qe une se shof o sdua ta shof ndoshta ke te drejte ne vitet 90 une mendoja  gjera te tjera dhe politika ishte ndoshta medimi i nje minuti i gjithe asaj 24 oreve.te pershendes dhe te uroj nje dite te bukur

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Nëntor 2008 10:50
BIONDIA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė BIONDIA Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me BIONDIA (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: BIONDIA Shto BIONDIA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto BIONDIA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
IQVLORA
me pushime

Regjistruar: 17/09/2003
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 2750

Eshte e veshtire qe nje vajze 16 vjecare te kuptonte ato ingranazhe te tmerreshme te diktatures qe kemi kaluar une babai jot e gjithe brezi ishqiptarve te thjesht te paperzier ne punet e ndyra te komunisteve.Biondine kur kam thene ju kam parasysh ate brez te rinjsh dhe te rejash te cilet nuk e kane jetuar shtypjen dhe diktaturen komuniste.Ajo fillonte nga anetari i zones ne lagje,tek kryetari i kshillit,gjarperinjte e Frontit Demokralesh ,disa ish ofecer ushtrie ne pension,te cilet kane patur nje zell e urrejtje te teperuar kunder njerezve te thjesht.I madhi i lagjes nje dallkauk me emrin sekretar i byrose se partise i lagjes ishte me qenbirqenshi me dallaveraxhiu,me interesaxhiu,me imorali e me krimineli.Keto ishin rangjet e ulta te kriminelve te diktatures,per te mos shkuar me larte deri tek diktatori qe nxirrte direktivat e shtypjes.
Zonje ju duhet te dini se individet jane ata qe drejtojne shtete dhe ata bejne historine,packa se thuhet se historine e bejne turmat.Une nuk bazohem ne teorite dhe filozofite boshe,por ne ate realitet qe kam jetuar vet.
Une edhe juve ju jam drejtuar me respekt me peremrin ju,por edhe te rinjve ne pergjithesi.Disa kane qene nga 4-5-6 vjec dhe nuk kane ditur asgje rreth vuajtjeve te popullit tone si ne Shqiperi e aq me keq edhe ne Kosove dhe sot dalin e na japin leksione me oratorine e mesuar nga librat e Europes.Ata nuk kane te drejte te gjykojne kesisoji dhe as ta fshijne te kaluaren.Sa te jemi gjalle ne keta spurdhjake e birbo pinjolle komunistesh sa te jemi ne gjalle nuk do ta kene te lehte t'i mbulojne ato qe kane bere gjyshrit e baballaret e tyre kriminele.Disa prej tyre gjallojne edhe ketu ne forum e na shesin mente se nuk jane ata pergjegjes.Vertete ata nuk jane pergjegjes,por nga opinionet qe ata japin neper media e neper forume ngjajne shume me ato te parardhesve te tyre diktatore.
Eshte e vertete thenia juaj se ne Europe u krijuan kushte te reja mbas renies se Murit te Berlinit,por Europa vet shume pak ka ndryshuar nga ajo rruspia e vjeter qe kemi njohur ne.Mos harro vajze se gjer me 1995 rruspia plake ngrohte duart me flaket qe kish ndezur krimineli Milloshevic e nuk po e levizte prapanicen e saj te ndyre.Para dy jave ish fashistet italiane bene nje ligj qe ju ndalon femijve te te huajve te shkojne ne klasa me femijet italiane.E kr ndodh kjo ne mijvjecarin e trete.Edhe per Kosoven u desh vendimi i presidentit te USA qe ta vinte perpara kete kope derrash per te ndalur genocidin e spastrimin etnik te Kosoves.Milloshevici e dinte se kjo kope derrash do te bente sehirxhiun,prandaj veproi me shpejtesi.Por vendimi i T Blair dhe B Clinton ishte deciziv.Te bombardojme makinerine ushtarake serbe gjer sa ta largojme pergjithmone nga toka kosovare.Po rezoluten 1244 kush e beri pa koke e kembe?Vetem kurvat europiane.USa ishte qe Kosoves t'i jepej menjehere pavaresia,por keto shtriga ndikuan negativisht.Rusia do te thoni ju.Jo Rusine nuk e pordhi Amerika kur NATO vendosi te sulmonte serbet.Gjer tani Kosova do te ishte shtet i rregullt.Do te kish nja 5-6 vite si e till.A e ke pare qe Greqia,Qipro,Sllovakia,Rumania dhe Spanja nuk po e njohin akoma shtetin e kosovar?A e di qe keto shteti akoma nuk kane bere ratifikimin e MSA se Shqiperise me EU?Po ashtu edhe ratifikimin e marrveshjes se pranimit te vendit tone ne NATO nuk po behet nga keto vende(Qipro nuk eshte meber of OTAN).Keshtu qe une dhe i nderuari babai juaj kemi shume te drejte te mendojme keq per Europen.Prandaj une ndihem i shqetesuar nga stafi i B Obames,sepse klani serb po grumbullon rreth tij lobin serb.Une i druhem edhe ndonje rrengu qe mund te beje cifuti proserb shef i kabinetit te Presidentit Amerikan.Cifot njihen per poshterisite e tyre te cilat i bejne nen rrogoz.Obama edhe nqse ka ndermend psh t'i jap fund sherreve ne Ballkan ose ne Lindjen e Mesme,mendja perverse cifutoide do t'ja beje atij punen corap.Te shohim cfare do te na qullos ky president i zi amerikan.Shenjat nuk jane te mira simbas opinionit tim.Ime po e mbyll me kaq.
Une ju uroj nje mbremje te bukur ju dhe familjes suaj!

__________________
Kur nuk keni mesuar asgje nga askush dhe kur askush nuk ka mesuar asgje nga ne,atehere thjeshte kemi humbur rastin ne jete.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Nëntor 2008 18:43
IQVLORA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė IQVLORA Kėrko mesazhe tė tjera nga: IQVLORA Shto IQVLORA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto IQVLORA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
BIONDIA
Ne zemren tende.

Regjistruar: 02/03/2006
Vendbanimi:
Mesazhe: 10184

I nderuar iqvlora te filloj nje bisede  te tille me ty e di si do perfundoje do "zihem" sic zihem me tim ate por ate di si ta zbus rri nje dite pa shkuar dhe te nesermen e marr ne tel ne i them "hajde se te kam bere nje tave kosi per dreke " ne ai vjen mbasi han me thote" ai muhabeti qe lame pergjysem e mami im qe i ban  me shenje qe mos vashdoje  ma ....une komunistet e gjithe botes i urrej dhe keto italiane ma shuem se duan komunizem me celulare me makina ku e dine keto se cfare eshte komunizni si ai qe kemi kaluar me halle e vuajtje e me pune vullnetare dhe gjithe faren e tyre te kem ta zhduk  se na lan 500 vjet mbapa e kemi ardh ne kete vend te mallkuar ku na trajtojne si qen " problemi eshte se me ty kete mundesi se kam do zihemi e nuk besoj qe me nje kafe virtuale do pajtohemi .

 

p.s une ato qe ti thua te jap te drejte dhe e kam thene dhe me pare se Europa eshte 50 vjet mbrapa Amerikes ne te drejtat e njerit ketu jo president qe nuk bahesh por eshte veshtire te jetosh sepse je gjithmon i nenvleresuar inteligjenca jote deshire per te arritur aty ku keta vete nuk kane arritur i cmedn sepse per ato sado vite te kalojne imazhi jot eshte i emigranti qe vdes per buken e gojes.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Nëntor 2008 19:18
BIONDIA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė BIONDIA Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me BIONDIA (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: BIONDIA Shto BIONDIA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto BIONDIA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

Pershendetje Iqvlora.
Ne shqiptarve ne pergjithesi na kane shqetsuar gjithmone hallet e botes dhe edhe pse e kishim henger sa .... siç thuhet ne popull nga evropi dhe klysht e tjere perseri nuk dime te jemi mirnjohes as atyre qe me fjalen e tyre dhe me veprat e tyre na dhane njohjen si shtet si komb dhe tani se fundi pavarsine e Kosoves.
Bush meriton edhe me shume se te tjeret edhe per firmen qe leshoi ne fund te tetorit per hyrjen e shqiperise ne Nato duke pasur parasysh axhenden e ngjeshur te presidentit te ri amerikan qe ndoshta mun d ta harronmte diku ne syrtaret e tij te axhendes qe nuk dihet se kur do ti vinte rradha.
Sa per Bush dua t'i kujtoj dhe Biondes qe po te ishte ashtu siç thote ajo apo mendojne shume te tjere ketu ne forum e kane gabim sepse fare mire mund ta bente nje sy qorr ashtu sikurse beri me maqedonine.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Nëntor 2008 19:51
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
IQVLORA
me pushime

Regjistruar: 17/09/2003
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 2750

PO CITOJ ATO QE THA BIONDINA:

[ se na lan 500 vjet mbapa e kemi ardh ne kete vend te mallkuar ku na trajtojne si qen " problemi eshte se me ty kete mundesi se kam do zihemi e nuk besoj qe me nje kafe virtuale do pajtohemi .

 

p.s une ato qe ti thua te jap te drejte dhe e kam thene dhe me pare se Europa eshte 50 vjet mbrapa Amerikes ne te drejtat e njerit ketu jo president qe nuk bahesh por eshte veshtire te jetosh sepse je gjithmon i nenvleresuar inteligjenca jote deshire per te arritur aty ku keta vete nuk kane arritur i cmedn sepse per ato sado vite te kalojne imazhi jot eshte i emigranti qe vdes per buken e gojes. [/B][/QUOTE]
.....................................................................................................................

Ben vaki edhe te zihemi! Bjondine,por kur debati eshte brenda etikes nuk besoj se do te ndodhe qe te zihemi. Jam shume i prape me ata qe mbrojne dicka te pa drejte,por moshen tende e pak me te rinjte i kuptoj qe nuk jane dakord me ne.Keto debate i beje edhe me djalin tim te madh.Nuk e diskutoj qe inteligjencen e tij ta krahasoj me timen,por mos harroni eksperiencen tone dhe te gjyshqerve tuaj,te cilet kane bere vertete jete qeninenregjiminebaballarveemamavteIsarajt,Rucve,Ru
smajleve,Neshove,Klosve etj.Ne globalizimin e sotem do te vije dita qe edhe europianet t'i nenshtrohen rregullave te njejta demokratike si ato ne USA.Brezi im e i babit tend nuk do ta arrijne ,por ju femijet tane po.Umberto Bossi e ndonje pleh tjeter i tipit fashistoid nuk do te kene vend ne shoqerine e ardheshme.
Ju femijet tane jeni shume me te zot se keta Europiane pleq e te ngurt.Flas per ketu ne UK ,se shqiptaret po shkollohen dhe nuk bejne pune dokudo.Shume djem e vajza punojne ne administrata kompanish te medha,neper banka;po krijohen bisneset e para shqiptare qe filluan me Car Wash.Shqiptaret kane dyqane fast Food-i,restorante,jane hapur kompani te vogla e te mesme etj.Prandaj nuk duhet te jesh pesimiste.Femijet e tu shkolloi dhe ndihmoi sa jane te vegjel,sepse ata do te ecin vete,packa se fashist si qorri U Bossi duan t'i ndajne ne klasa te vecanta.Me kete Europe qene kam shume inate.Me ju dua te ''zihem'' duke qene te ulur e me ndonje gote raki para ,une dhe babi jot dhe ju me ndonje gote martini ose birre.Kam per te te thene shume.
Eksperienca na bene te jemi dyshues per administraten e Bardhakut te Amerikes,se po qe per keto prostitutat Europiane ne shqiptarve jane gati te na coptojne perseri.Por ta dijne si Bardhaku dhe shtrigat europiane se ne Ballkan do te riaktivizohet efekti domino e nuk i dihet fundi,ndofta do te krijohet Shqiperia etnike sic ka qene dikur,pavaresisht gjakut qe do te derdhet.Ne kontekstin fisnor une mendoj vetem per familjen time,femijet e gruan,ndersa ne ate kombetar jam i shqetesuar per shqiptaret ne Ballkan e kudo qe ndodhen.Nuk me behet shume vone se cfare ndodh ne USA .Amerika eshte nje vend i madh e i fuqishem qe patjeter do ta zgjidh kete krize te shkaktuar nga vete ajo me qellime te caktuara.
God bless you & your family!

__________________
Kur nuk keni mesuar asgje nga askush dhe kur askush nuk ka mesuar asgje nga ne,atehere thjeshte kemi humbur rastin ne jete.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Nëntor 2008 11:35
IQVLORA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė IQVLORA Kėrko mesazhe tė tjera nga: IQVLORA Shto IQVLORA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto IQVLORA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 18:06 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
  Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > Tre burrshtetas te medhenj per kombin shqiptar

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.