Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > Qeveria greke stervite kanibale
Gjithsej 15 faqe: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Shenjtori
Still Angel

Regjistruar: 14/09/2003
Vendbanimi: FREE
Mesazhe: 765

Citim:
Po citoj ato që tha myzeqari
Qetsohu mo shenjo qetsohu , mo mer perpjete se na rruajn leshte nga ai drejtim , keta pisa nuk ishin te zote te mbronin Qipron dhe jo me te sulmojne haptaz !

[QUOTE]Po citoj ato që tha arturm
[B]Ky eshte nje mesazh i njellojte me kenget qe kendojne greket. U lutem administratoreve ta fshijne



Per cfare te qetesohem myzo? Nuk e ke idene se sa keq jam ndjere kur kam pare ate video. Aq keq jam ndjere vetem para disa vitesh kur pash po ne TV nje malesor nga kosova i cili qante(dhe te gjithe e dime qe nje malesor i vertet nuk qan kollaj) pasi i kishin masakruar familjen kanibalet serb.

Myzo, jam munduar ta ul gjithmone ndjenjen nacionaliste brenda vetes pasi e di qe nuk eshte aspak pozitive per te ardhmen e shqiperise. Jam munduar gjithmone ti komentoj me tone te buta sa here grekerit digjnin flamurin shqipetar. Sa here ato fyenin apo perdhosnin dinjitetin apo origjinen e cdo shqiptari qe punon apo jo ne greqi. Sa here hidhin bomba molotov ne ambasaden shqiptare ne greqi. Sa here benin gjygje te padrejta per emigrantet shqiptare e sa here keqtrajtoheshin ne burgjet greke, madje dhe kur therren shqipetare ne sy te prinderve apo per nje ndeshje futbolli. Gjithmone jam munduar ti permbaj ndjenjat e miaj nacionaliste e te vej intelektin tim ne perdorim por kete here eshte shume.
Nuk mudn te toleroj me, e nuk mund ta pertyp kete situate me nje thjesht "me fal" qe pas 3 ditesh se shfaqes se videos nuk ka patur asnje reagim nga autoritetetet greke gje qe tregon se e pranojne ne heshtje.

JO kete here JO. Kete here nuk mund ti perulem tolerances dhe gjakftohtesise. Kete here grekerit nuk mund te bejne ca te duan me origjinen dhe gjakun tim prej SHQIPTARI i dashur artrum.
Me zorret e tua ti mund ti lejosht te bejne cte duan por une si me te miat ashtu dhe me te tuat apo te cdo SHQIPTARI, 100% SHQIPTARI nuk kam per ti lejuar ti bejne litar. Perkundrazi, do bej litar cdo zorr greku kam mundesi.

P.S: Po te doni, ankohuni edhe per kete mesazh qe te fshihet...

__________________
Budallenjte thone, une mesoj nga gabimet e mia, une preferoj te mesoj nga gabimet e te tjerve.- Bismark

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 04 Mars 2007 23:08
Shenjtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Shenjtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Shenjtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Shenjtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Shenjtori Shto Shenjtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Shenjtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10706

Re: X Fajtorin

Citim:
Po citoj ato që tha arturm
Ideja jote me duket shume e mire. Une nga ana ime duke qene se zoteroj italishten vajta dhe pashe tek sit-i i UE. Mendoj se nje nga adresat ku mund te cohen mail-et eshte:

Observatori Europian per fenomenet e racizmit dhe  ksenofobise:
information@eumc.europa.eu

Krijo nje fax-simile te protestes/sinjalizimit ne shqip dhe secili nga ne ne gjuhen qe zoteron ta dergoje me mail.

Une jam gati, te mos presim nga qeveritaret tane te bejme tonen te pakten.  Kujdes, secili mail duhet te jete nominativ me emer mbiemer adrese te sakte (ndonje eurogrek mund te luaje "perfitoje" nga anonimiteti i maileve).



Ok, une do i bej nje email nga ana ime. Secili te shkruaje vete se mos duket sikur po bejme copy-paste. Kam vetem hall se do hiqet ajo video nga YouTube dhe nuk do ngelin prova. E ve dot noi shqiptar ate se mesa pashe e kishte vene nje grek dhe mund ta heqe.

Myzeqar ku i ke ironirat? Eshte puna te behet noi gje me efektive se shqiptare te hardallosur qe shajne greket ka gjithandej. Puna eshte te ngrihet ne nivel institucional sepse po sillemi vertet si barbare. Dhe ajo qe thua se nuk ben asnje efekt ne Evrope e ke gabim. Madje eshte pikerisht mentaliteti i mungeses se institucioneve, i perdorimit te dhunes per te zgjidhur problemet. Ne Itali u be nje dite proteste ne Vicenza dhe pas dy ditesh senati e mbeshteti duke hedhur poshte politiken e kryeministrit. Nuk jane te gjithe sic i imagjinon ti ne Evrope, ka njerez qe vertet mund te preken, ose se paku te ndryshojne mendimin ndaj grekeve. E keshtu gur gur behet mur.

Ti bej tenden, se boll u hakerryem grekeve sikur do i rrjepim. Nuk kemi as breke ne bythe per tu perballur ne nje lufte te vertete dhe te vetmen mundesi politike qe kemi ti e skarton si pa rendesi.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 04 Mars 2007 23:50
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kontinenti
Blujtes

Regjistruar: 14/09/2004
Vendbanimi: mbi kete planet
Mesazhe: 4934

Citim:
Po citoj ato që tha agata
Kete vidion e pashe sot edhe tek lajmet ne Alsat apo TVSH.
E imagjinova urrejtjen e mijerave shqiptareve atje.

Ka te drejte Shejtori qe thote hapi tjeter do jete sulmi ndaj Shqiperise...


Sulmi kundra Shqiperise nuk behet kurre sepse Greqia digjet ne ajer nga Turku po qe se i iken truri te beje ndonje sulm prej te dehurish.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Mars 2007 05:41
kontinenti nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kontinenti Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kontinenti (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kontinenti Shto kontinenti nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kontinenti nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Rrebesh
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 21/07/2005
Vendbanimi: In a Cell
Mesazhe: 122

Pa dashur te nderhy apo ti futem thelle debatit qe po zhvillohet me menyren se si duhet te pergjigjemi, une do te bej nje email EUse ne emer tim.

Megjithate nuk mendoj se do te zgjidh gje. Thua ti Fajtor te mos jete evropa e ndergjegjshme se cpo behet ne kishat ortodokse greke, ne kampet ushtarake greke, me emigrantet shqiptar, me te drejten elementare te shqiptareve autoktone qe jetojne ne greqi, me camet e shperngulur me dhune qe jetojne sote ne shqiperi dhe ne turqi????

Ne te njejten kohe Turqise i rine tek koka nje por*** te beje dhe EUja mblidhet menjhere ta diskutoje, dhe me ne e njejta gje.

Une ta thashe dhe me siper. Greqia eshte futur me skafe ne ujrat tona ka gjuajtur me mitraloz peshkarexhes ka plagosur nje nga dy vellezerit qe kishin dale per peshk, dhe evropa nuk ka thene dy llafe per shkelje te drejte perdrejte te ligjeve nderkombetare.

Jam per proteste te dhunshme tek ambasada greke, tek interesat greke ne shqiperi, pervec kishave ortodokse pasi ato prezantojne popullin shqiptar pavarsisht se jane te mara peng nga greke pederast.

Nqs Evropa nuk do te degjoj emailet dhe pakenaqsite tona dhe kerkon te lere te lire greqine te bej cte doje me ne atehere nje demostrate e tille ka per ti bere te degjojne dhe ata dhe medjat internacjonale.

__________________
Beloved corpses, you that once
Were the hope of my Homeland,

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Mars 2007 05:42
Rrebesh nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Rrebesh Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Rrebesh (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Rrebesh Shto Rrebesh nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Rrebesh nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kontinenti
Blujtes

Regjistruar: 14/09/2004
Vendbanimi: mbi kete planet
Mesazhe: 4934

Ja dhe foto te ketyre qelbesirave.

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re greket e qelbur...jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 71 herė.

Ja disa foto te ketyre qelbesirave.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Mars 2007 05:43
kontinenti nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kontinenti Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kontinenti (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kontinenti Shto kontinenti nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kontinenti nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
trojani
Veteran ne forum

Regjistruar: 20/12/2003
Vendbanimi: danimarke
Mesazhe: 900

Mos te harrojme se ushtria greke eshte pjese e NATO-s.

Dy adressa te mira per tu ankuar dhe shprehur pakenaqesine jane dhe keto te dyja:
natodoc@hq.nato.int
http://www.nato.int/services/links.htm

Adressa kontakti te NATO-s. Adresa e dyte eshte nje adrse me shume linke ne gjuhe te ndryshme, te vendeve anetare .
Do ishte mire qe gjithkush te dergonte nje email, ne emer te tij. Te adresa e dyte mund te gjeje nje link kontakti, ne gjuhen perkatese te vendit ku jeton.
Bombardoni me emaile, por jo copi-paste.

__________________
Dite me te mira pasketaj vine
shkoi erresira

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Mars 2007 07:27
trojani nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė trojani Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me trojani (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: trojani Shto trojani nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto trojani nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Shenjtori
Still Angel

Regjistruar: 14/09/2003
Vendbanimi: FREE
Mesazhe: 765

Re: Re: X Fajtorin

Citim:
Po citoj ato që tha Fajtori

Ti bej tenden, se boll u hakerryem grekeve sikur do i rrjepim. Nuk kemi as breke ne bythe per tu perballur ne nje lufte te vertete dhe te vetmen mundesi politike qe kemi ti e skarton si pa rendesi.



Po me Fajtor po, ke te drejte. Secili te bej te veten duke shkruar letra neper BE se kane per te na e vene shume veshin dhe mqs nuk paskemi breke ne bythe, ti shkruajme keto letra te perkulur qe si gjithmone greku te na e fusi kollaj kete here e mos llodhet shume. Si per shembujt qe dhashe une ashtu dhe per ato shembujt qe dha Rrebesh BE as qe nuk e ka rruajtur fare (mqs po flasim me terma na mesi e poshte).

Mua kjo kenge ne kujton kenget e Forcave Speciale Serbe qe drejtoheshin nga Arkan. Ato kendonin kenge me te njejten permbajtje kundrejt Shqiptareve te Kosoves dhe si perfundim ishin po ato forca qe bene masakra te natyres qe pershkruheshin ne kenget e tyre.

Nuk e di ju, por une nuk kam piken e shpreses se kete here BE do nderhyje per kete incident kaq te rende. Per mua kete here nuk duhet te kaloj kaq kollaj dhe jam i bindur qe protestat paqesore do te jene efektive. Duhet te fillohet te protestohet ketu ne shqiperi e duke vazhduar ne greqi. Jam plotesisht dakort me Rrebesh ne kete pike.

__________________
Budallenjte thone, une mesoj nga gabimet e mia, une preferoj te mesoj nga gabimet e te tjerve.- Bismark

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Mars 2007 07:41
Shenjtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Shenjtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Shenjtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Shenjtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Shenjtori Shto Shenjtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Shenjtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Rrebesh
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 21/07/2005
Vendbanimi: In a Cell
Mesazhe: 122

email ministrit te brendshem z. Olldashi.

Fort i nderuar z. minister.

Ky email u drejtohet ju, dhe qeverise se dr. Berisha, lidhur me videon raciste ne internet te ushtrise greke.

Une si shqiptar dhe si pjese e popullit qe u ka zgjedhur ne krye te vendit kerkoj qe ju te beni detyren tuaj dhe te mbroni nderin dhe te vini ne mbrojtjen tone kunder cenimeve shoviniste greke.

Nuk me behet vone fare nqs je demokrat socjalist apo ballist, perderisa je zgjedhur ne sherbim te popullit atehere sherbeji popullit qe te ka vene ne ate pozite.

Mos prisni qe ne populli te ngrihemi e ti marim me gura ambasaden greke dhe cdo interes grek ne shqiperi.
Ju lutem tregoni pak seder, tregoni qe keni gjak shqiptari, dhe mos rrini duar kryq e te prisni rreagimin tone.

Na futen brenda ne kufij, ne rrime urte na qellojne me arme brenda ne ujrat tona ne Sarande prape rrime urte, na futen ne Himare dhe na bejne shantazh, ne behemi shurdh memec, djegin shqiptare te gjalle neper male ne kufi ne se cajme menderen te themi dy llafe apo te ngushellojme bashkatdhetaret tane.

Ju kam dhier me nje mut, per qeverine qe keni ju dhe socjalistet, ne nuk jemi popull budalla, dhe ju mos merni per dobesi urtesine tone, per te qendruar menefrego. Mire qe jemi pa drita dhe uje ketu e 17 vjet, te varfer sa ska ku te shkoje, po te pakten nderin e vendit mbroni. Kaq shume po ju kerkojme valle?

Mos e politizoni kete ceshtje sic keni bere me shume te tjera, kerkoj rreagimin e qeverise tuaj apo te pakten te institucjonit qe ju z.Olldashi drejtoni.
kerkoj qe kete ceshtje ta coni ne dyert e institucjoneve evropjane, dhe ato te Natos, kerkoj rreagimin me te ashper nga ana juaj, nqs ju nuk e beni nje gje te tille si qeveri, atehere ju se bashku me ata qe duan te na shujane si komb jeni nje. Dhe do te mbani pergjegjsi perpara popullit nje dite nqs ju nuk rreagoni sic i takon nje shteti sovran dhe te pamvarur te rreagoj ne situata te tilla.

ps. Kur u bene zgjedhjet zoterote sebashku me Ramen, premtuat mrekullira, ime me grua plake dhe semure nga kembet ka dale te votoj per ju, pavarsisht sugjermit tim qe eshte e kote te votoje, sepse beson e varfera se do te ndryshoni dicka. Te pakten ktheni 1% te ketij besimi mbrapsht popullit.

Kete email dhe cdo pergjigjie te mundur nga ju ( nqs begeniseni te ktheni pergjigje) do ta postoj dhe tek kjo faqe interneti http://www.forumihorizont.com/showt...83&pagenumber=3

__________________
Beloved corpses, you that once
Were the hope of my Homeland,

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Mars 2007 09:03
Rrebesh nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Rrebesh Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Rrebesh (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Rrebesh Shto Rrebesh nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Rrebesh nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
IQVLORA
me pushime

Regjistruar: 17/09/2003
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 2750

Mendoj qe ne shqiptaret qe jetojme ne vendet demokratike te botes duhet ta ngrejme zerin ne menyre qe Europa te shoh se kush eshte fytyra e vertete e shtetit grek.Me reagimet e vakta te politikaneve tane qeveria greke fshine menderen,prandaj eshte koha e duhur per te vepruar.
Cfare u ka ngelur me per te bere karshi nesh?
Mbajne nje ligj lufte qe nga viti 1940 e sot e kesaj dite.Na kane vrare,na kane perdhunuar eshtrat e te vdekurve.Ushtaret e tyre pushtues e vrases kerkojne tu bejne memorial ne Vorio-Epir.Zyrtar te konsullates greke ne gjirokaster fusin hundet ne hetimet e prokurorise duke bere presion.Kini kujdes ketu jemi ne,mos i prekni perdhunuesit e varreve.
Ish zevendes ministri i jashtem grek,deputet i PASOK-ut bene mbledhje me Ballanin e Himares dhe ne tavoline mbane flamurin e vorio -epirit.Ne votimetefundit ne Himare, zyrtare greke te paautorizuar hynin e dilnin nga qendrat e votimit dhe ne KZQV si ju donte qefi.Qeveria greke i bente presion qeverise sone per Himaren.Vjen tani se fundmi edhe kjo video me cila tregon ushtaret greke duke kenduar kenge me permbajtje,raciste e ksenofobe e cila ngjallte urrejtjen midis popujve.Greqia eshte vend anetar i NATO-s organizate e cila tani ka mision ruajtjene paqes dhe stabilitetit jo vetem ne Europe por edhe ne bote.Si mund ti lejohet nje vendi te EU te edukoje ushtrine me antivlera njerezore?Dua t'ju them atyre qe me kane kritikuar dikur per qendrime te gabuara ndaj shtetit grek,ndaj priftit Janullatus etj se kam patur te drejte.Duhet thene ndal ketij revanshi,i cili na ka gllaberuar ekonomine duke na lene vasale te tyre.Per te na demtuar turizmin, anijet greke na kane ndotur disa here ujrat tone territoriale qellimisht.U bene qene per te marre bazen e Pasha Limanit.Nuk e moren dot ate morren bazen ne Bisht-Palle, me kusht qe baza mos te kontrollohej nga shteti shqiptar.Agjentet e saj i jane futur edhe veriut te Shqiperise duke gjetur perkrahes te paguar qe kandidojne per partine e Bollanos,per Omonian pra.Kryesisht ne Mirdite jane perqendruar.Mos kane per qellim qe edhe katoliket e Shqiperise t'i quajne minoritet?Cdo gje bene vaki.Shikoni Himaren.Prite ndonje dite kur ne Mirdite te hapin ndonje konsullate greke.

__________________
Kur nuk keni mesuar asgje nga askush dhe kur askush nuk ka mesuar asgje nga ne,atehere thjeshte kemi humbur rastin ne jete.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Mars 2007 12:06
IQVLORA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė IQVLORA Kėrko mesazhe tė tjera nga: IQVLORA Shto IQVLORA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto IQVLORA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10706

Po Olldashi eshte akoma minister i brendshem? Pse jo Sales si kryeminister qe eshte? Nejse, pyetje ne ajer po bej.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Mars 2007 12:13
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 22:21 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 15 faqe: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > Qeveria greke stervite kanibale

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.