Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > Me ne fund dikush ...
Gjithsej 6 faqe: « 1 2 3 4 [5] 6 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Vlonjati99Tave
Arrakat

Regjistruar: 15/12/2003
Vendbanimi: A Silent Night, A Secret Tear, Wishing You Were Here
Mesazhe: 2169

Ami, prap gabohesh ne disa pika.. ato shkolla te bera ne ate kohe.. ishin te barabara me disa universitete qe mund te besh tani... t'jesh nen komanden e nje njeriu qe per synimet e tija mund te bej cdo gje.. ne nje fare kuptimi je i detyruar te besh sipas tij.. dhe kur erdhi momenti qe ata devijuan nga vija dhe synimi i tije.. e hengren si shume te tjere..
kadri azbiu ska qen i keq personalisht.. e ka bere per arsye te detyres dhe urdherave politik.. p.s me sa di un.. eshte eleminuar se eshte lidhur me perendimin.. po ashtu dhe M.shehu.

__________________
*Born To Touch Your Feelings* I Dont Care If Im Hated On The Net.
Because I Have A Real Life.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Maj 2007 21:12
Vlonjati99Tave nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Vlonjati99Tave Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Vlonjati99Tave (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Vlonjati99Tave't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Vlonjati99Tave Shto Vlonjati99Tave nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Vlonjati99Tave nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
i_pafajshem
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 15/07/2003
Vendbanimi: Spain
Mesazhe: 383

Arturum.

Me duket se nuk ja vlen te shtyhem me tej.
Po ju paguaj une nje jave pushime ne Madrid, ecni te shihni pak vete, se me shkrime nuk doni te besoni.
Nuk dua qe ne nje teme te tille te fillojme analizen e komunizmit dhe te spiuneve dhe tradhetareve si po shoh ketu. Bera nje pyetje per Ami, ai u pergjigj.

Ketu , lere pak kohe te pabanuar dhe te shikoni e te provoni. Me e keqja eshte se nuk do keni as mundesi legale te shkoni ne Strasburg. Fjalet e tjera nuk vlejne per mendimin tim. Ndoshta ne Itali eshte ndryshe, une dhashe nje shembull per ketu. Kur te bindeni, atehere dhe do keni mundesi te hani ndonje akullore pa pare, ndoshta dhe japoneze.

Gjithe te mirat mik.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Maj 2007 21:54
i_pafajshem nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė i_pafajshem Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me i_pafajshem (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: i_pafajshem Shto i_pafajshem nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto i_pafajshem nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
arturm
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/12/2006
Vendbanimi: itali
Mesazhe: 1195

Ok I_pafajshem

Nuk eshte qellimi im polemika me ty. Une thashe shembullin e Italise dhe nuk kam pse te dyshoj ne ate qe thua ti per Madridin. 

Perderisa insiston nuk kam arsye perse mos ta marr per korrekt kete informacion tendin (edhe pse "cuditeria" e ketij shembulli nga Madridi me shtyri qe te "dyshoj" se mos e ke me te degjuar).

P.s. Po kalove ketej nga Italia nje akullore (me pare) ta ofroj me kenaqesi.

Psh edhe ty.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Maj 2007 22:12
arturm nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė arturm Kėrko mesazhe tė tjera nga: arturm Shto arturm nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto arturm nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
IQVLORA
me pushime

Regjistruar: 17/09/2003
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 2750

Nga sa kemi degjuar e na kane treguar ka ndodhur shume here qe ne gjyqe te ndryshme ne boten demokratike ka ndodhur qe ai qe gjykon ka vendosur drejtesine ashtu si i thote zemra dhe ndergjegja e tij e paster.Kur drejtesia pengohej nga nje ligj i cili ishte absurd per t'u zbatuar per rste specifike, peshorja e ndershmerise ka anuar nga ai qe ka te drejte legjitime shume here.Rasti i Islamit eshte i tille.Pronarit te ligjshem i eshte njohur prona mbas kaq e kaq vitesh dhe ai ka te drejte te jetoj ne pronen e vet.Pse mor zoterinj pronari te jetoj ne kasolle dhe kapadaiu Islami te me kapardiset ne nje shtepi te mire.Gjykatat tona, te cilat nuk jane gjykata por shk*****ata nuk kane dhene asnjehere drejtesi por vetem korrupsionFajtori per mendimin tim eshte shteti qe ka bere ligje te mangeta,kue gjejne fole e fshihen keta faqezes.Mundesite jane qe ligjit t'i behen ndryshime e saktesime duke i specifikuar kategorite te cilat perfitojne nga ligji dhe kush jo.Le ta provoje Islami te jetoje ne nje shtepi te thjeshte si jetojne shumica e shqiptareve.Ka shume menyra per ta zgjidhur problemin.Ky person eshte rrogetar i siguruar,prandaj le te bleje nje shtepi me kredi dhe te shkoje te jetoje ne te.S'ka pse rri ne kasolle i zoti i shtepise.Islami dhe i jati u tallen per 50 vjet me pronarin,por nuk duhen lejuar te tallen me.Mjaft.I pafajshem, ne vere do te shkoje ne ishullin e Majorkes dhe do te pyes disa miq te mij spanjolle ne lidhje me ata qe thoni ju.Atje ka shume shtepi gjermanesh kryesisht te pabanuara dhe anglezesh po ashtu dhe nuk ua ka zene njeri forcerisht edhe pse nuk jane te banuara.Te zotet e tyre jane ne Gjermani e BM dhe mund te vijne vetem nje here ne vit.

Ne ishull qarkullojne plot gabele nga Rumania ,South Amerika dhe North Afrika te cilet jane pa banesa....

I them keto sepse ishe vitin e kaluar tre muaj atje.Po te jete keshtu une do te shqyej ndonje shtepi atje dhe do futem brenda,te pakten nja dy muaj ne vit,sepse cmimet e hoteleve dihen se si jane.

__________________
Kur nuk keni mesuar asgje nga askush dhe kur askush nuk ka mesuar asgje nga ne,atehere thjeshte kemi humbur rastin ne jete.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Maj 2007 12:22
IQVLORA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė IQVLORA Kėrko mesazhe tė tjera nga: IQVLORA Shto IQVLORA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto IQVLORA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ami-
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 18/12/2002
Vendbanimi: Venezia
Mesazhe: 569

Zoterinj te nderuar.
E perseris per te kushedisesahere qe ajo shtepi nuk eshte se ishte braktisur nga pronari por kerkohej me ngulm nga pronari pas kthimit si prone dhe pronari ndalohej nga roja e deres se shokut Islami jo vetem per te shkelur por nuk lejohej as per ta pare shtepine.

Abuzimi i shokut Islam ne kete rast eshte i kristalte madje shkonte edhe me tej sa ta kishte te sigurte qe nuk levizte nga ajo shtepi dhe keto gjera i bente kur ishte ne opozite imagjinoni pak pas vitit 1997 kur ata dukeshin te paprekshem dhe ishin aq euforike sa nuk i ndalte kush.

Harroni nje tjeter detaj te kesaj historie qe eshte nje prej mijerave ne realitetin shqiptar. Shtepine ne fjale e kishte uzurpuar edhe nje funksionar tjeter i PS z. Shkelqim Cani. Per te cilin me sa shihni nuk kam thene asnje fjale te keqe edhe pse ai doli nga shtepia 5 vjet pas njohjes se prones tone. Por te pakten z. Cani kishte miresine dhe edukaten te bisedonte me pronaret dhe tu kerkonte nje afat kohor derisa te sistemohej diku tjeter. Ky afat nuk eshte percaktuar sot me neser por ka zgjatur me vite. Megjithate, ndaj tij askush nga ne pronaret nuk ka gje per te thene pasi moralisht ai njeri u tregua korrekt.

Ndersa uzurpatori Islami jo vetem qe nuk denjonte te bisedonte me ata te cileve u kishte vjedhur pronen por kishte edhe arrogancen karakteristike e njeriut te veshtur me pushtet apsolut.

E bera kete krahasim per te treguar se dy personazhe, te dy socialite (pra kunder bindjes time politike), te dy uzurpatore te prones sone te ligjshme, jane kaq ndryshe nga qendrimet e tyre dhe nga etika.

Pikerisht per te theksuar se nuk ka verberi politike nga ana ime por ka pragmatizem, qe ne ceshtjet e prones eshte thelbesore.

Sa per ceshtjen e shkollimit apo perkatesise se klases se aristokracise ne Shqiperi, une po flas per figura dhe krahasime te nivelit te pare. Pra krahasoj nje minister me nje minister tjeter, krahasoj me kontributin qe ka dhene nje i shkolluar e intelektual dhe kontributin qe ka dhene nje i shkolluar tjeter kohe me pare.

Inteligjenca eshte personale dhe e pavleresueshme mbi baza te qendrueshme. Ajo cka ne mund te krahasojme eshte kontributi qe keta njerez me njohuri dhe pergatitje kane dhene ne zhvillimin e vendit.

Nese inteligjenca e Kadri hazbiut apo e Mehmet Shehut ka sjelle si perfundim vrasjen e mijera personave, burgosjen e disa mijerave te tjere dhe torutimin e internimin e kaq mijerave te shumfishuar, ka sjelle si perfundim shkaterrime ekonomike deri ne ditat e detyruara dhe konfiskimin e cdo pasurie, ka sjelle si perfundim fshirjen e te gjitha vlerave te kombit shqiptar. Atehere zoterinj te nderuar une nuk e marr parasysh inteligjencen e tyre sepse ne fund te fundit nuk i ka sherbyer askujt vecse forcimit te diktatures dhe dhunimit te te drejtave te njeriut.

Persona te krahasueshem dhe te fisem nga ana tjeter ne rrang te njejte mund te permend Ahmet Zogun, Mehdi Frasherin, Mit'hat Frasherin, Faik Konicen, Myfit Libohoven, Vellezrit Ivanaj, e mijera te tjere qe kete shtet e ngriten nga hici dhe qe per nga kontributi qendrojne aq larg personazheve qe permendem me lart sa nuk ka asnje shenje krahasimi ndermjet tyre.

Mos te banalizojme diskutimin duke e futur nen thonjezat "u lind e u rrit ne nje familje patriotike me tradita ne kete apo ate", qe ishte formule ne lavdet e diktatures.

__________________
Mendjet e mėdha diskutojnė ide, mesataret ngjarje, te voglat njerėz...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Maj 2007 19:29
Ami- nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Ami- Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Ami- (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Ami-'t! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Ami- Shto Ami- nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Ami- nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
arturm
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/12/2006
Vendbanimi: itali
Mesazhe: 1195

Citim:
Po citoj ato që tha Ami-

Persona te krahasueshem dhe te fisem nga ana tjeter ne rrang te njejte mund te permend Ahmet Zogun, Mehdi Frasherin, Mit'hat Frasherin, Faik Konicen, Myfit Libohoven, Vellezrit Ivanaj, e mijera te tjere qe kete shtet e ngriten nga hici dhe qe per nga kontributi qendrojne aq larg personazheve qe permendem me lart sa nuk ka asnje shenje krahasimi ndermjet tyre.




Shtetin nga hici e ngriti nje vlonjat qe quhej Ismail Qemali o Ami.

P.s. Keta te tjeret? Lere me mire intelligjencen dhe fismerine e tyre sepse eshte nje kapitull me vete.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Maj 2007 20:15
arturm nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė arturm Kėrko mesazhe tė tjera nga: arturm Shto arturm nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto arturm nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
HERO
vampir

Regjistruar: 06/08/2005
Vendbanimi: topana
Mesazhe: 412

po nderhy perseri sepse shoh qe mungesa e replikes qenka nga ana juaj bindje qe keni te drejte.

Artum.

Islami nuk theu asnje ligj.Prona ishte prone e shtetit dhe ate shtepi ja dha shteti,perse duhet te dale nga shtepia???????cili ligj ne shqiperi i jep te drejte pronarit te nxjerre nga shtepia nje familje qe eshte strehuar nga shteti?dhe me cfare te drejte ligjore shkon ti tek nje person per ta nxjerre nga shtepia qe eshte prona jote por qe ka qene e sekuestruar nga shteti dhe e dhene per banese nje familjeje????ku e gjen kete mbeshtetje ne shqiperi? te lutem ma shpjego,cfare ligji dhe neni te jepka te drejte?edhe fol ne menyre racionale ,leri kapricot.
nqs eshte e drejte apo jo eshte pune tjeter,flasim ,por tani per tani nuk ka mundesi ligjore ne shqiperi,sepse nuk eshte zgjidhur problemi i pronave.

me cfar llogjike e quan ti islamin dhunues prone?? ku mbeshtetesh qe ta di edhe une ,por ma shpjego tamam.


iqvlora dhe AMI.


Ata njerezit e fisem ne shqiperi vlejne nje mut,ky popull nuk e ka pas kurre zakon te kete ndarje te tilla klasash,shqipetaret te gjithe kane qene njesoj te nenshtruar para ligjeve te shoqerise te tyre,mos na beni sikur te ishit lord apo kont europian.ligji i lek dukagjinit ka qene njesoj per mbret e per fukara, e po ashtu te gjitha traditat dhe zakonet e shqipetareve.sepse te tille jemi si race.

NJEREZIT ME ME VLERE QE KA NXJERRE KY POPULL KANE QENE NGA FAMILJE TE VARFERA DHE KANE VDEKUR NE VARFERI,PRANDAJ MOS NA FILLONI TE GJYKONI NJEREZIT NE BAZE TE NJE PASURIE TE TRASHEGUAR PER TE CILEN NUK KANE NDONJE MERITE PERSONALE ,PERNDRYSHE DO BEHEMI TE GJITHE ARMIQ KETU NE FORUM.KAQ KISHA.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 16 Maj 2007 01:03
HERO nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė HERO Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me HERO (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: HERO Shto HERO nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto HERO nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ami-
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 18/12/2002
Vendbanimi: Venezia
Mesazhe: 569

shoku Hero!

Mjafton gjuha qe ju perdorni per te t'ju kategorizuar ne llumin e shoqerise shqiptare te cilin per fat te keq duhet ta paguajme te gjithe. Ju nuk jeni koherent ne diskutimin tuaj. Vete pozicionimi juaj perkrah informalitetit tregon se keni mbetur ne enderrat e mbrapshta qe e kane cuar Shqiperine ne gjendjen e sotshme. Te pohosh sot se Shqiperia nuk ka qene e ndare ne klasa dhe se nuk eshte e ndare ne tilla eshte kryekeput nje budallek me oke. Madje jo vetem shoqeria shqiptare por ne cdo vend te botes shoqeria eshte e ndare ne klasa dhe ne grupe interesi qe mund te permbaje disa klasa ne vetvete.

Ju nuk kupotoni akoma padrejtesine qe u eshte bere pronareve dhe prones ne pergjithesi ne Shqiperi per 60 vjet rrjesht dhe qe vazhdon e behet. Eshte e thjeshte te arsyetosh nga pozitat e juaja endacake (pa prone) dhe te gjeni zgjidhjen me te mire ne kurriz te nje tjetri. Po nuk kuptuam te respektojme pronen do te jemi ne humneren diktatoriale qe me pallavra te tilla e mbajten kete popull nen zgjedhe dhe e degjeneruan deri ne keto pika ku konsiderohemi si sinonime te poshtersise, kriminalitetit dhe te funderrinave nga e gjithe bota.

Duhet ta njohesh thelle historine e ketij populli per te folur me kompetenca per njerezit e varfer qe e kane ndricuar kete popull. Me thoni nje prej tyre: Mos valle Mbreteresha Teuta? Pirro i Epirit? Aleksandri i madh? Ali Pashe Tepelena? Bushatllinjte? Vellezerit Frasheri? Pashko Vasa? Ismail Qemali? Faik Konica? Ahmet Zogu? Myfit Libohova? Marash Ivanaj? Tajar Zavalani? Ali Kelcyra?

Ketu nuk dua te fyej njerezit e varfer, une jam nje prej tyre, duke qene se ne shoqerine shqiptare ka kaq shume te varfer padyshim qe nje pjese vitale e shoqerise si ajo, eshte tendencioze per tu rritur dhe zhvilluar. Zhvillimin ua nderpresin pikerisht burrokratet dhe perfituesit, ata qe jane mesuar te perdorin gjithmone menyra te pandershme per tu pasuruar dhe per te shfrytezuar besimin dhe injorancen e te tjereve. Kete une nuk e quaj zotesi por POSHTERSI.

i nderuar Arturm!
me duket teper e ceket te perkufizohet formimi i shtetit shqiptar prej Ismail Qemalit. Ai ishte nje proces qe kishte nisur shume vite me pare te pakten qysh prej Rilindjes dhe Lidhjes Shqiptare te Prizrenit i shtrire ne te gjitha bashkesite shqiptare ne emigrim dhe u kurorezua nen drejtimin e Ismail
Qemalit. Do te ishte njesoj sikur une te thoja qe Demokracine e solli Sali Berisha. Nese desheron mund te diskutojme gjate rreth kesaj me argumente dhe burime nga me te ndryshmet.

__________________
Mendjet e mėdha diskutojnė ide, mesataret ngjarje, te voglat njerėz...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 16 Maj 2007 22:22
Ami- nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Ami- Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Ami- (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Ami-'t! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Ami- Shto Ami- nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Ami- nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
HERO
vampir

Regjistruar: 06/08/2005
Vendbanimi: topana
Mesazhe: 412

[QUOTE]Po citoj ato që tha Ami-
[B]shoku Hero!

Mjafton gjuha qe ju perdorni per te t'ju kategorizuar ne llumin e shoqerise shqiptare te cilin per fat te keq duhet ta paguajme te gjithe.

---- nga ai llum qe po e paguajme te gjith je ti zoteri,po te mos kishte llum si ty une nuk do kisha vene ne dispozicion kete fjalor.,por egzistoni ju,pa ju ve emer une.





Ju nuk jeni koherent ne diskutimin tuaj. Vete pozicionimi juaj perkrah informalitetit tregon se keni mbetur ne enderrat e mbrapshta qe e kane cuar Shqiperine ne gjendjen e sotshme. Te pohosh sot se Shqiperia nuk ka qene e ndare ne klasa dhe se nuk eshte e ndare ne tilla eshte kryekeput nje budallek me oke. Madje jo vetem shoqeria shqiptare por ne cdo vend te botes shoqeria eshte e ndare ne klasa dhe ne grupe interesi qe mund te permbaje disa klasa ne vetvete.


Ne enderrat dhe koherat e mbrapshe vazhdon te notosh ti or mik e jo une,kur ti fillon ( bashke me iqvloren) e te na tregosh se kush eshte nga familje e fisme na u dashka respektuar e kush ka qene i varfer me pare na u dashka tallur pavaresisht meritave,une ta them perseri ata te fismit vlejne nje mut pa merita personale.E ne cfare klasash ka qene e ndare shqiperia,e ne cfare klasash eshte e ndare sot???cilat kane qene keto klasa e kush jane keto klasa sot????????







Ju nuk kupotoni akoma padrejtesine qe u eshte bere pronareve dhe prones ne pergjithesi ne Shqiperi per 60 vjet rrjesht dhe qe vazhdon e behet. Eshte e thjeshte te arsyetosh nga pozitat e juaja endacake (pa prone) dhe te gjeni zgjidhjen me te mire ne kurriz te nje tjetri. Po nuk kuptuam te respektojme pronen do te jemi ne humneren diktatoriale qe me pallavra te tilla e mbajten kete popull nen zgjedhe dhe e degjeneruan deri ne keto pika ku konsiderohemi si sinonime te poshtersise, kriminalitetit dhe te funderrinave nga e gjithe bota.




E para une e kuptoj me mire se ty padrejtesine qe u eshte bere pronareve.Edhe ate qe vazhdon te behet,i trrashe nuk jam e as i verber.Ku e mesove qe une jam ne pozita endacake pa prone??cfar te duket vetja ty morr palle,mor cte te them, turp te te vije,ti as nuk e ke idene cfare eshte prona morr i pacipe.Prona private duhet respektuar, por respekti i prones private duhet te jete i bazuar ne ligj.






Duhet ta njohesh thelle historine e ketij populli per te folur me kompetenca per njerezit e varfer qe e kane ndricuar kete popull. Me thoni nje prej tyre: Mos valle Mbreteresha Teuta? Pirro i Epirit? Aleksandri i madh? Ali Pashe Tepelena? Bushatllinjte? Vellezerit Frasheri? Pashko Vasa? Ismail Qemali? Faik Konica? Ahmet Zogu? Myfit Libohova? Marash Ivanaj? Tajar Zavalani? Ali Kelcyra?



Teuten,pirron,aleksandrin nuk i marre per shembull fare,nuk ke aq informacion sa te flasesh mbi ta.Zogu.libohova,ivanaj,zavalani,kelcyra,mund te jene njerez te ndicuar per ty,por per mua nuk kan ndricuar ndonje qoshe te ketij populli,vetem mund te kene erresuar.Ata njerez te varfer e te ndritur jane Nene Tereza, Ismail Kadare,Luigh Gurakuqi,Fan Noli.Te pakte dy Ilire qe kane qene perandore te romes dihet qe jane ngritur ne ate rang nga fshatare te thjeshte.Shumica e heronjve te LANC-it ishin fshatare te thjeshte.




Nqs te ka ardhur keq se nuk quaj Islamin dhunues prone mos te te vij keq fare.Nuk me ke paraqitur ndonje fakt per kete,nuk ke dhene ndonje prove fajesie,kerkova te dij se cligj ka thyer ai qe te quhet dhunues prone,dhe nuk me the.Fajin e ka shteti,ate shtet muti kemi,akoma nuk i ka bere ligjet e prones gati,nuk ka faj njeri tjeter.Islami apo shoket e Islamit nqs nuk duan te dalin nga shtepia nuk i nxjerr dot,pa patur dokumentacionin e duhur te bazuar ne ligj.une kete kam shpjeguar,nuk kishte arsye pse te me hidheshe ne qafe, prandaj ta dish mire AMI, mua po mu hodhe ne qafe, ne qafe ke per te marre veten.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Maj 2007 01:49
HERO nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė HERO Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me HERO (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: HERO Shto HERO nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto HERO nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Amici di Nessuno
Kompetent

Regjistruar: 12/01/2004
Vendbanimi: Afganistan
Mesazhe: 1613

Para do kohesh tek NBC kishte nje emision per te pasurit, te kamurit, dhe te varfrit.
Nje nga te kamurit, nder te tjera ne intervisten e tij tha: Ne rrethet tona nuk behet fjale per leke, ato nuk diskutohen. Dallimi behet nga klasi. Ajo qe ben diferencen midis nesh dhe te pasurve eshte klasi. Jay Leno eshte i pasur (merr nja 40 mln ne vit me duket), po ai nuk hyn tek rrethi yne, per ne ai nuk ka klas. Eshte thjesht nje person qe i ka ecur dhe ka bere leke. etj etj etj.
Mu kujtua kjo kur po lexoja shkrimin e Amit ........... .

__________________
LA MIA JUVENTUS E' MORTA IL 14 MAGGIO 2006
MA IL MIO SANGUE SARA' SEMPRE BIANCONERO

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Maj 2007 03:24
Amici di Nessuno nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Amici di Nessuno Vizito faqen personale tė Amici di Nessuno't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Amici di Nessuno Shto Amici di Nessuno nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Amici di Nessuno nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 13:34 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 6 faqe: « 1 2 3 4 [5] 6 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > Me ne fund dikush ...

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.