Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > Me ne fund dikush ...
Gjithsej 6 faqe: « 1 2 3 4 5 [6]   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
arturm
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/12/2006
Vendbanimi: itali
Mesazhe: 1195

Hero

Citim:
Po citoj ato që tha HERO

Artum.

Islami nuk theu asnje ligj.Prona ishte prone e shtetit dhe ate shtepi ja dha shteti,perse duhet te dale nga shtepia???????cili ligj ne shqiperi i jep te drejte pronarit te nxjerre nga shtepia nje familje qe eshte strehuar nga shteti?dhe me cfare te drejte ligjore shkon ti tek nje person per ta nxjerre nga shtepia qe eshte prona jote por qe ka qene e sekuestruar nga shteti dhe e dhene per banese nje familjeje????ku e gjen kete mbeshtetje ne shqiperi? te lutem ma shpjego,cfare ligji dhe neni te jepka te drejte?edhe fol ne menyre racionale ,leri kapricot.
nqs eshte e drejte apo jo eshte pune tjeter,flasim ,por tani per tani nuk ka mundesi ligjore ne shqiperi,sepse nuk eshte zgjidhur problemi i pronave.

me cfar llogjike e quan ti islamin dhunues prone?? ku mbeshtetesh qe ta di edhe une ,por ma shpjego tamam.





Po ngaterron njerezit e thjeshte qe merrnin shtepi nga ana e shtetit per te futur koken (si shtet social qe ishte ai diktatorial) dhe qe me te drejte Sala ua  privatizoi, me nje person si Islami qe ate shtepi nuk e kish "per te futur koken" si te tjeret POR PER SHKAK DETYRE.

Me mire per ligjin specifik qe eshte shkelur mund te te prgjigjet Ami, nqs arrin te fusi ketu vendimin e gjykates se Strasburgut.

VENDIMI I GJYKATES SE STRASBURGUT ESHTE FAKTI KRYESOR KU MBESHTET DREJTESIA E TEZES SIME DHE TE AMIT (NE KUNDERSHTIM ME TENDEN).

E marr per te nenkuptuar qe duhet ta dish qe gjykata e Strasburgut nuk gjykon ceshtje sipas ligjeve te veta, europiane, apo ku di une, GJYKON, NE BAZE TE LIGJEVE NACIONALE (te atij shteti nga ku vjen akuzuesi) SA DHE SI I KA ZBATUAR KY SHTET LIGJET E VETA.

Kjo do te thote qe ne baze te ligjeve te shtetit Shqiptar pronaret kane pesuar nje padrejtesi, dhe si pasoje Shteti Shqiptar (lexo te gjithe ne) duhet ti demshperbleje edhe me 123.000 euro gjobe ata pronare. Nqs nuk te mbushet mendja edhe me kete qe e ke gabim, e mbyllim ketu muhabetin se u zgjat shume. 

Nqs, pastaj, do ti quash edhe ata te Strasburgut si Don Sollak, kjo eshte ceshtje tjeter.

P.s. Sipas kesaj llogjikes sende, po te banonin akoma sot Nexhmija me femijet tek vila e vjeter e Enverit, pronari i saj (nuk me kujtohet tani emri i tij) nuk do kish cfare tu bente? Do isha kurioz ta shikoja Bllokun e Udheheqesave te banuar akoma nga Byroja Politike.

Psh

Modifikuar nga arturm datė 17/05/2007 ora 12:39

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Maj 2007 12:32
arturm nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė arturm Kėrko mesazhe tė tjera nga: arturm Shto arturm nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto arturm nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
HERO
vampir

Regjistruar: 06/08/2005
Vendbanimi: topana
Mesazhe: 412

Artum.muhabeti eshte se ti nuk je i pozicionuar fare ne kete ceshtje.Une e kam shpjeguar 100 here qe eshte faji i shtetit shqipetar,une ne asnje moment nuk kam fajesuar pronaret.Gjykata e strasburgut nuk gjykoi ceshtjen e Islamit prandaj mos ja fut kot.As une nuk zgjatem me ne kete teme .e mbylla me kaq.me ke zhgenjyer shume Artum,mendoja se ishe djale me dy lek tru te pakten.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Maj 2007 12:42
HERO nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė HERO Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me HERO (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: HERO Shto HERO nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto HERO nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
arturm
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/12/2006
Vendbanimi: itali
Mesazhe: 1195

Citim:
Po citoj ato që tha Ami-

Duhet ta njohesh thelle historine e ketij populli per te folur me kompetenca per njerezit e varfer qe e kane ndricuar kete popull. Me thoni nje prej tyre: Mos valle Mbreteresha Teuta? Pirro i Epirit? Aleksandri i madh? Ali Pashe Tepelena? Bushatllinjte? Vellezerit Frasheri? Pashko Vasa? Ismail Qemali? Faik Konica? Ahmet Zogu? Myfit Libohova? Marash Ivanaj? Tajar Zavalani? Ali Kelcyra?



Ali Pashe Tepelena. Ka qene nje hajdut ordiner.

(kjo per saktesim)

Citim:

i nderuar Arturm!
me duket teper e ceket te perkufizohet formimi i shtetit shqiptar prej Ismail Qemalit. Ai ishte nje proces qe kishte nisur shume vite me pare te pakten qysh prej Rilindjes dhe Lidhjes Shqiptare te Prizrenit i shtrire ne te gjitha bashkesite shqiptare ne emigrim dhe u kurorezua nen drejtimin e Ismail
Qemalit. Do te ishte njesoj sikur une te thoja qe Demokracine e solli Sali Berisha. Nese desheron mund te diskutojme gjate rreth kesaj me argumente dhe burime nga me te ndryshmet.


Jam plotesisht dakort me ty, por ishe ti qe  (per ngritjen e shtetit nga hici) permende emra qe zene vendet e fundit (per me teper qe eshte akoma per tu vertetuar kontributi i tyre) ne  rend kohor per ate proces.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Maj 2007 12:45
arturm nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė arturm Kėrko mesazhe tė tjera nga: arturm Shto arturm nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto arturm nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
HERO
vampir

Regjistruar: 06/08/2005
Vendbanimi: topana
Mesazhe: 412

juve

po hajt mbushi mendjen amit thuaj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! kukuuuuuu medet.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Maj 2007 12:46
HERO nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė HERO Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me HERO (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: HERO Shto HERO nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto HERO nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
arturm
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/12/2006
Vendbanimi: itali
Mesazhe: 1195

Citim:
Po citoj ato që tha HERO
As une nuk zgjatem me ne kete teme .e mbylla me kaq.me ke zhgenjyer shume Artum,mendoja se ishe djale me dy lek tru te pakten.


Na fal per zhgenjimin o Hero. Jo te gjithe mund ta kemi koken plot me leke.

Une thashe qe ta mbyllnim kete dialog sepse me sa duket nuk kemi te njejten pike veshtrimi. Kjo, nuk do te thote qe une jam i zgjuar dhe ti budalla (apo e kunderta). Do te thote qe secili qendron ne pozicionin e tij sepse mendon, me ate te veten, se ka te drejte.

Me sa duket edhe per budallallekun nuk e mendojme ne te njejten menyre, durim.

Psh.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Maj 2007 19:42
arturm nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė arturm Kėrko mesazhe tė tjera nga: arturm Shto arturm nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto arturm nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 10:59 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 6 faqe: « 1 2 3 4 5 [6]   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > Me ne fund dikush ...

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.