Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > Po pse mor Sali na flet anglisht?
Gjithsej 6 faqe: « 1 2 3 [4] 5 6 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
BIONDIA
Ne zemren tende.

Regjistruar: 02/03/2006
Vendbanimi:
Mesazhe: 10184

Citim:
Po citoj ato që tha cedrus


Po Saliu flet 5 gjuhe moj bjondine.
Shqip, tropojance, anglisht, frengjisht italisht. Njeriu nuk mund te mesoje te gjitha gjuhet e botes. Se mos presidentet e tjere dine me shume.
Sala eshte i kompletuar ne dije. Prof DR ne mjeksi. Ju cfare grada kini qe flisni. Nqs flisni per njohurite e Sales duhet me i hjek kapelen. Eshte me i miri kardiolog qe ka Shqiperia, pa diskutim kjo.
U po.
Ai flet shjelqyer dhe rusisht se harrova, po kjo nuk quhet.



 

Cedrus mua sme interson sa gjuhe flet  Saliu  une di sa gjuhe flas vete elbasanllije,shqipe ,genoveze, italisht, ,anglisht ,frengjisht .. ah harrove dhe pak harixhishte se e kam mesur nga kampet rom .....keto ishin gradat per keto po flisje apo per ndonje grade tjeter se se mora vesh ????....nuk e krahasova me asnje president  tjeter nese e lexove mire shkrimin tim ... as nuk e di ne eshte i kompletuar apo jo ne cdo aspekt se se kam provuar ....sa per kardiolog mund te jete i mire sic thone ... ...une thashe se e flet anglishten sic flas une italishten me theks cte keqe ka ketu

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Dhjetor 2008 19:40
BIONDIA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė BIONDIA Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me BIONDIA (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: BIONDIA Shto BIONDIA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto BIONDIA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

Cedrus, kam ven re se edhe ti di shume gjuhe te huaja, ate te muzines, plus asaj letrare dhe shkruan mire mesa kam vene re edhe gegnisht.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Dhjetor 2008 19:42
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Citim:
Po citoj ato që tha Piktor
Cedrus, kam ven re se edhe ti di shume gjuhe te huaja, ate te muzines, plus asaj letrare dhe shkruan mire mesa kam vene re edhe gegnisht.


Edhe une si Sala a derebardhe. E kena te parin e venit duhet me e rrespektu.

Ou, mesazh privat ishte ky tek qo teme?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Dhjetor 2008 22:12
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Citim:
Po citoj ato që tha BIONDIA


 

Cedrus mua sme interson sa gjuhe flet  Saliu  une di sa gjuhe flas vete elbasanllije,shqipe ,genoveze, italisht, ,anglisht ,frengjisht .. ah harrove dhe pak harixhishte se e kam mesur nga kampet rom .....keto ishin gradat per keto po flisje apo per ndonje grade tjeter se se mora vesh ????....nuk e krahasova me asnje president  tjeter nese e lexove mire shkrimin tim ... as nuk e di ne eshte i kompletuar apo jo ne cdo aspekt se se kam provuar ....sa per kardiolog mund te jete i mire sic thone ... ...une thashe se e flet anglishten sic flas une italishten me theks cte keqe ka ketu


Asigjo!.
Bana gabim une qe te kam cituar?
JO
Atehere?

Ja kshu!
Vetem se te kam qujt bjondine. Po kjo nuk eshte e shame, edhe une bjondine jam.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Dhjetor 2008 22:14
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
BIONDIA
Ne zemren tende.

Regjistruar: 02/03/2006
Vendbanimi:
Mesazhe: 10184

Citim:
Po citoj ato që tha cedrus

Asigjo!.
Bana gabim une qe te kam cituar?
JO
Atehere?

Ja kshu!
Vetem se te kam qujt bjondine. Po kjo nuk eshte e shame, edhe une bjondine jam.




...cedrus monologut tend po i pergjigjem se sbere asnje gabim mund te me quash bjondine te lejoj .... 

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Dhjetor 2008 13:56
BIONDIA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė BIONDIA Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me BIONDIA (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: BIONDIA Shto BIONDIA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto BIONDIA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AndreaPirelli
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/03/2008
Vendbanimi:
Mesazhe: 5672

Citim:
Po citoj ato që tha cedrus
edhe une bjondine jam.




:dukemendu :dukemendu :dukemendu

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Dhjetor 2008 14:14
AndreaPirelli nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AndreaPirelli Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AndreaPirelli (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AndreaPirelli Shto AndreaPirelli nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AndreaPirelli nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ilir08
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 17/11/2008
Vendbanimi: tirane
Mesazhe: 34

Citim:
Po citoj ato që tha Koli_tr

cedrus mir e ke
pse nuk flsaim greqeisht
apo jo cedrus ?
sa qef qeka ke ky forum
nuk ke iden me tvogel o cesdrus per ato qe thu
ose e ke mir idene dhe ashtu ta thote gjaku



o kolo. po ku je mer firaun se ke hum fare. na thave syt mer shejton. ej, kol djali. mos u lodh kot me ket cedrusin se un vej bast si ska burr ose gru none ta gjej se cfar gjinie osht ky.
neshti o kol djali sala e flet i cok me theks tropoje anglishten por oshtnjeri me shkoll ai mer cun, ne kina pas nji doktorrresh shum te mir te lagjja jon dhe thoshin se kjo kishte qen studentja e sales. nji dit e pyta una kte doktorreshen se e njef tezja ime ene i thash se cdo me thon sublime. ene kjo nuk mu pergjigj fare.
kolo hajt gzu vitin e ri. po te uroj megjithse ne myslymont nuk e kina per adet me e festu po cer ti bosh kalamojve mo

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Dhjetor 2008 17:44
ilir08 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ilir08 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ilir08 (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė ilir08't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: ilir08 Shto ilir08 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ilir08 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Citim:
Po citoj ato që tha turll



:dukemendu :dukemendu :dukemendu



E mer ti mjaft tuj menu se nuk ja gjen dot funin.


Sa s'ja ka gjet amori qe ka eksperience

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Dhjetor 2008 19:19
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AndreaPirelli
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/03/2008
Vendbanimi:
Mesazhe: 5672

Citim:
Po citoj ato që tha cedrus

Sa s'ja ka gjet amori qe ka eksperience



Amori vetem pese vjet ka qe e kerkon ......

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 31 Dhjetor 2008 04:31
AndreaPirelli nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AndreaPirelli Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AndreaPirelli (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AndreaPirelli Shto AndreaPirelli nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AndreaPirelli nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ColdFire
Veteran ne forum

Regjistruar: 15/11/2008
Vendbanimi: New York
Mesazhe: 911

Citim:
Po citoj ato që tha turll


Amori vetem pese vjet ka qe e kerkon ......



.

Saliu dhe gjuhet e tij te huaja.
Nuk ka asgje te keqe te frekuentosh gjuhet e huaja dhe ndonje talent tjeter qe mund te kete cdokush sa here ti jepet mundesia. Vetem praktika te ben perfekt. Problemi qendron se Saliu nuk mundet apo nuk di te dalloje se kur i duhet te praktikoje anglishten. Ketu qendron dhe problemi i disa bashkeatdhetareve tane qe kur kthehen ne shqiperi flasin gjuhen angleze, greke, italiane (te cilen e degjova shume ne vlore) pa qene nevoja aspak. Ne biseda sa per gallate flasim dhe ndonje fjale te huaj, por per ti dhene lezet historise sepse sic dihet kur perkthen dicka nga gjuha orgjinale i humbet kuptimi, prandaj ka ndryshim te madh. Me e rendesishmja eshte se problemi me i madh i Saliut nuk qendron fare tek preferimi i tij i anglishtes "te cale", biles sikur ky te ishte i vetmi problem une atij personalisht do ti hiqja kapelen. Por..fatkeqesisht nuk eshte. Fakti qe na prezanton ne si shtet dhe popull eshte ...ah....
Fakti qe flet shqipojance, s'ka asgje te keqe...le ti marrim gjerat me prioritet.

__________________
Frankly my darling , I don't give a damn!

Modifikuar nga ColdFire datė 31/12/2008 ora 21:41

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 31 Dhjetor 2008 21:33
ColdFire nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ColdFire Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ColdFire (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ColdFire Shto ColdFire nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ColdFire nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 20:47 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 6 faqe: « 1 2 3 [4] 5 6 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > Po pse mor Sali na flet anglisht?

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.