Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > Sali Berisha duhet larguar nga pushteti dhe drejtimi i PD
Gjithsej 10 faqe: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
ēfare thua
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 06/05/2008
Vendbanimi: Ne shqiperi (ēeēen)
Mesazhe: 48

Naqeta juj.
Vallai ka gallat kjo tema. Po pse ore me thirrje te tipit komunist dojn me e largu . Ate duhet ta largoje populli nga pushteti kur te votoje dhe te mendoje mire se kujt do ja japi voten.
Masandej e ka ne dore partia e vet ta nxjerri ne pension e tu hapi udhe rinise qe jane e ardhmja e shqiperise.
P o p se l.

__________________
Para Laēi...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Korrik 2008 18:35
ēfare thua nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ēfare thua Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ēfare thua (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ēfare thua Shto ēfare thua nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ēfare thua nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10706

Citim:
Po citoj ato që tha çfare thua
Naqeta juj.
Vallai ka gallat kjo tema. Po pse ore me thirrje te tipit komunist dojn me e largu . Ate duhet ta largoje populli nga pushteti kur te votoje dhe te mendoje mire se kujt do ja japi voten.
Masandej e ka ne dore partia e vet ta nxjerri ne pension e tu hapi udhe rinise qe jane e ardhmja e shqiperise.
P o p se l.



Dmth dy rruge paska. Ose me vota, ose nga anetaret e partise...

Hmmm... E di qe nuk qenka ide e keqe te merret ajo tesera e PD-se. Mund te vleje me shume se nje vote e zgjedhjeve normale.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Korrik 2008 21:26
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
agata
idealiste

Regjistruar: 20/02/2004
Vendbanimi: Utopial
Mesazhe: 2981

Citim:
Po citoj ato që tha NS-6
kandidaturat e djeshme rane per shkak se Berisha kerkon te vendose njerez qe vet ne gjykate ne menyre qe kur te gjykohen ministrat Mediu dhe Basha (ceshtjet e mashtrimeve kalojne direkt ne gjykaten e larte), te behet sic e kerkon Sala dhe me shume mundesi keto do dalin te pafajshem ose qe me te vertete "nuk dinin asgje".
ky skenar nuk kerkon shume per tu kuptuar...pak a shume skenari eshte i njejte me ate te Sollakut (jo se ai nuk e meritonte te hiqej,por menyra se si u be nuk ishte en rregull)!

gjithsesi,kjo eshte politika jone...te vret naten e te qa diten!

sa per Edvinin,shanci edhe mund ti jepet ne 2009 (sepse ka kapur nje pjese te problemeve te popullsise qe deri me sot nuk i ka dhene askush rendesi...sepse ska qene nevoja...por qe tani qe njerezit disi po ndergjegjsohen,duhet me gjet metoda me mor voten patjeter) por nuk ma do mendja se do bente ndonje ndryshim te madh duke qene se ha e pi perdite me te njejtit persona te cilet sha! ajo qe ka bere per Tiranen me te vertete qe eshte gje e madhe (me kujtohet era e qofteve ne qender te Tiranes gjate viteve 97-98) duke hequr kioska e duke bere lulishte,duke rregulluar rruge e duke restauruar shkolla! keto gjera qe ka bere,nuk ja mohon askush!
beh,mund te kursente ate lyerjen e pallateve ene shenjat per katunaret "knej dilet ka Tirona" po hajd mo....gjona qe ndodhin




ahahah

Me sa mbaj mend ne nje emisjon te drejtuar nga Mustafa Nanos "deja vu" ishte ftuar Andi Bushati ku thoshte, Berisha ka qene nje student dhe me pas nje mjek shume i mire por koha tregoj se u be nje politikan shume i dobet, kurse Edi ka qene nje studnet mesatar dhe piktor jo shume i mire por ndoshta koha do te tregoj se mund te na behet ndonje politikan i mire Kush e di!!! koha do e tregoj..

__________________
Gjysma e asaj qe shkruaj ndoshta eshte e pa kuptimte per ju, por un e shkruaj qe gjysma tjeter te mund te arrije tek ju. FIRDUSI

Modifikuar nga agata datė 27/07/2008 ora 12:23

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Korrik 2008 12:04
agata nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė agata Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me agata (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė agata't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: agata Shto agata nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto agata nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
roke
me AC MILAN ne zemer

Regjistruar: 19/07/2003
Vendbanimi: USA
Mesazhe: 2397

Kujdes: ky mesazh pėrmban ofendime ose mungesė respekti. Postuesi ėshtė i lutur tė pėrmbahet.

...se ka fajin Saliu se vete e sollem ne pushtet.ne 2005 si vodhi votat.fajin e kemi ne si popull,e ka politika e shtrember,marreveshjet djallezore ne kurrizin tone.kemi vite e vite ne emigrim e sna ben zemra te kthehemi ne Shqiperi per te jetuar.E vertete se na (me) merr malli,po ste bejne kembet more vellezer e motra.Me kete politike komplet opozite me interesat tona,me kete vend ku ne fund te 2008 nuk eshte stabilizuar ende uji e dritat,me kete korrupsion te pafund ku edhe vendet afrikane do e kishin zili,c'te kthehesh.Vertete punojme dite e nate dhe na mer malli.Mbase dhe nuk shijojme edhe jeten sa aty ne Shqiperi duke ndejtur kafeneve gjithe diten,por ama kur kthehesh nga puna i lodhur ose ne ditet pushim ke si te organizohesh e defrehesh,sa vetem te vjen keq per njerezit e shoqerine qe ke mi mbrapa(shqiperine),se vallai kurre sja vlen me u kthyer mbrapsh.
Po problemi nuk eshte vetem saliu.jane dhe salirat e Salileshet e tjere qe jane klonuar nga ai.Duke permendur kryetaren tone te "nderuar"te parlamentit.ja cfare emri ti vesh asaj.KURVE e ka pak.keta jane bere si puna e atij llafit:
BIR SELMANI NENES KE TE QAJE ME PARE
NJEREN E KAM CUPE,
TJETRIN E KAM DJALE.


PEACE!

__________________
respekte

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Korrik 2008 15:30
roke nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė roke Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me roke (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: roke Shto roke nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto roke nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lezhjani-82 ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   lezhjani-82
I Pavdekshem

Regjistruar: 02/01/2005
Vendbanimi: Eternity...
Mesazhe: 4813

Ca politike po ben Berisha?

Ka forcuar marredhenjen me PR te cilen e ka pasur aleate dhe ka humbur PDK me 7 deputet e saj.

Gjithashtu edhe PBDNJ (pjese e kualicionit) i eshte vene kundra berishes per menyrat e tij arrogante.

Me duket se ketu fillon teposhtja!

__________________
Jeta eshte nje semundje vdekjeprurese seksualisht e transmetueshme.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Korrik 2008 17:46
lezhjani-82 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lezhjani-82 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lezhjani-82 (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė lezhjani-82't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: lezhjani-82 Shto lezhjani-82 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lezhjani-82 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Gjergj Kastrioti
Veritas Odium Parit

Regjistruar: 21/10/2004
Vendbanimi: God is busy, me too...
Mesazhe: 2957

Citim:
Po citoj ato që tha lezhjani-82


Me duket se ketu fillon teposhtja!



He me te lumte goja jo!
Berisha, ose ndryshe "kanceri i shoqerise shqiptare" eshte bere super-boze!
Sikurse eshte bere super-boze edhe Fatos Nano, por te pakten ai eshte i ndergjgjshem qe eshte bere boze dhe u largua!
Ky eshte ekzemplar, po e con Shqiperine drejt gremines qe me keq s'ka ku te shkoje dhe prape i bie daulles se tij! pffffffffffffffff

__________________
It is in truth not for glory, nor riches, nor honours that we are fighting, but for freedom - for that alone, which no honest man gives up but with life itself.(Declaration of Arbroath)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Korrik 2008 18:06
Gjergj Kastrioti nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Gjergj Kastrioti Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Gjergj Kastrioti (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Gjergj Kastrioti't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Gjergj Kastrioti Shto Gjergj Kastrioti nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Gjergj Kastrioti nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
IQVLORA
me pushime

Regjistruar: 17/09/2003
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 2750

Citim:
Po citoj ato që tha Ami-
I.Q.Vlora!

Mungesa ime ne forum paska bere qe te te lyejne me boje te kuqe ata qe i kane kovat e bojes pa hesap. Mos u bej me ata qe nuk e duan ndryshimin sepse Shqiperia nuk eshte me ne vitet 90.

pershendetje






Miku im,
Nuk kane lindur akoma ata qe mund te me lyejne mua me bojen qe edvini ka lyer pallatet ne qender te Tiranes.Reflektimi im ne kete menyre ka ardhur per arsye se une dhe shume miq e shoke te mij kemi ngelur te zhgenjyer nga premtimet e doktorit te cilat kane rezultuar te genjeshterta.Une per vete jam teper i zhgenjyer,por mendoj se edhe ju jeni i zhgenjyer prej tij miku im.Nje nga arsyet qe me bene te distancohem nga ai eshte problemi i pronave.Ato jo vetem nuk ju kthyen te zoterve,por edhe kompesimi i i ish pronareve nuk do te behet kurre.Sa te kemi jete une edhe ti besoj se jo.Po ata ish pronar qe gjithe jeten e ka luan ne burgje,nuk krijuan dot familje e tani jane pleq? Nje pjese e tyre bile kane ndrruar jete pa mundur qe drejtesia te vihet ne vend.Me zbritjen nga mali te cecenve te cilet i solli po S B eshte krijuar nje lemesh i madh e i pazgjidhshem.Kjo eshte si puna e nje te marri , i cili hedh nje gur ne lume,ku 100 te mencem hidhen ne uje per ta gjetur e nuk e gjejne dot me.Jam i bindur se ai e leshoi qellimisht thirrjen per t'i derguar ato hordhi ne pronat e pronarve te ligjshem.Me kete rast ai ka krijuar nje baterdi urbane dhe ka ndotur qytetet tona.Deri dje isha i lekundur per pastertine e figures se tij,por tani jam i bindur dhe kam fakte se familja e tij ka blere e grabitur shume toka te bregdetit shqiptar.Behet pyetja;ku i gjeti keto shuma te konsiderueshme financiare familja e tij? Dy nga pistat jane shitja e naftes kontrabande gjate luftes ne Bosnje dhe trafiku i armeve,pasuri nga djersa e popullit tone.Gerdeci ja hoqi edhe ate pak cipe ndershmerie qe i kish ngelur doktorrit.
Une duhet te pohoj se qeverisja e tij i ka vene disi fre korrupsionit qe kishin instaluar ata te bojes se kuqe,por perseri ai vazhdon te jete shqetesues.Ato qe derdellis opozita mua nuk me shqetesojne fare,sepse eshte detyre e tyre,por une jam bindur vete per ato qe ai ka bere e po bene si syte e tij.Ka edhe shume aspekte te tjera qe une nuk po i permend,por per nje dicka jam mese i bindur ai duhet te largohet perfundimisht nga politika,sepse pervec atyre pak te mirave qe ka bere ka sjelle shume ndotje.Kjo do t'i bente mire edhe shendoshjes se PD.Ne largimin e tij jam pak dyshues ,sepse opozita e cila duhet te fitoj kesaj here eshte shume e percare deri tani,por edhe per ate se populli jone kenaqet e genjehet me pak.Tani qe isha me pushime miq e shoke te mij te majte me thane se disa gjera ai po i bene mire.Drita me thane kemi patur gjate gjithe kohes,ujin po ashtu e kemi patur dy here ne dite rregullisht etj.(flas per Vloren)Po pse or ju thashe me kaq pak gje genjeheni ju?Ato na kane munguar dhe tani i kemi me thane.
Ai vend e ai popull eshte nisur per diku ,por askush nga ata qe jetojne atje nuk e di se ku do perfundojne.
Te ardhurat per shumicen jane minimale,cmimet jane njesoj si ne shtetet e perendimit,ne ndonje rast edhe me te larta.Cilesia dhe sherbimi lene shume per te deshiruar,per mos te thene qe jane te dobta.

__________________
Kur nuk keni mesuar asgje nga askush dhe kur askush nuk ka mesuar asgje nga ne,atehere thjeshte kemi humbur rastin ne jete.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Gusht 2008 16:45
IQVLORA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė IQVLORA Kėrko mesazhe tė tjera nga: IQVLORA Shto IQVLORA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto IQVLORA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Enya
Shpirt # 1

Regjistruar: 12/02/2006
Vendbanimi: Orange, CT
Mesazhe: 4096

Citim:
Po citoj ato që tha IQVLORA





.Me zbritjen nga mali te cecenve te cilet i solli po S B eshte krijuar nje lemesh i madh e i pazgjidhshem.



 

Po mire i nderuar IQVlora, Ti, une e te tjeret shqiptare qe jemi

nenshtetas te vendeve te huaja, cfare emri meritojme nga Bota ne,

kur NE i quajme vellezerit dhe motrat tona shqiptare CECENE???!!

Qe me ty fillon padrejtesia, me ty lindur edukuar e rritur, martuar apo ku ta di une, atje ne ate "Shqiperine e CECENEVE", sic e quan ti...Migrimi ndodh ne cdo vend te botes, po ashtu dhe ne Shqiperin tone. Pa me thuaj ti Zoteri, sa vende ke nderruar deri tani ne Britanin e Madhe?! Se spo flas per migrimin ketej nga usa, qe ska shtet qe nuk nderrohet per vendbanim; pasi njeriu kerkon te miren gjithmone!!!!

 

 

 

 

 

Me erdhi keq tek te lexova...Kalofshi mire.

__________________
Time is money. ( by Benjamin Franklin)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Gusht 2008 17:20
Enya nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Enya Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Enya (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Enya Shto Enya nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Enya nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
akrepi2008
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 02/06/2008
Vendbanimi: .
Mesazhe: 335

Citim:
Po citoj ato që tha Gjergj Kastrioti


He me te lumte goja jo!
Berisha, ose ndryshe "kanceri i shoqerise shqiptare" eshte bere super-boze!
Sikurse eshte bere super-boze edhe Fatos Nano, por te pakten ai eshte i ndergjgjshem qe eshte bere boze dhe u largua!
Ky eshte ekzemplar, po e con Shqiperine drejt gremines qe me keq s'ka ku te shkoje dhe prape i bie daulles se tij! pffffffffffffffff



Ore mire me Berishen po e Nanon cke? Apo do te te heqin nga moderator?

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Gusht 2008 18:56
akrepi2008 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė akrepi2008 Kėrko mesazhe tė tjera nga: akrepi2008 Shto akrepi2008 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto akrepi2008 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
IQVLORA
me pushime

Regjistruar: 17/09/2003
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 2750

Citim:
Po citoj ato që tha Enya


 

Po mire i nderuar IQVlora, Ti, une e te tjeret shqiptare qe jemi

nenshtetas te vendeve te huaja, cfare emri meritojme nga Bota ne,

kur NE i quajme vellezerit dhe motrat tona shqiptare CECENE???!!

Qe me ty fillon padrejtesia, me ty lindur edukuar e rritur, martuar apo ku ta di une, atje ne ate "Shqiperine e CECENEVE", sic e quan ti...Migrimi ndodh ne cdo vend te botes, po ashtu dhe ne Shqiperin tone. Pa me thuaj ti Zoteri, sa vende ke nderruar deri tani ne Britanin e Madhe?! Se spo flas per migrimin ketej nga usa, qe ska shtet qe nuk nderrohet per vendbanim; pasi njeriu kerkon te miren gjithmone!!!!

 

 

 

 

 

Me erdhi keq tek te lexova...Kalofshi mire.



E nderuar Miss/Mrs

Duket se te ka djegur ajo fjale, e.(Nuk i kam thirrur une per here te pare cecene.Per kete te siguroj)Ndoshta edhe prindrit e tu kane zene troje nga tokat qe kane pasur zot e nuk kane qene te Saliut.Emigrimi simbas rregullave e ligjeve pa prekur pronen private te dikujt eshte me se i pranueshem miss/mrs.Une nuk dua te ofendoj askend,por menyra se si vepruan ata te kujton falangat e Xhinxhis Kanit Mongol.Thirrja e Berishes ato kohe ishte irracionale dhe rezultoj me pasoja per krejt vendin.Edhe une dua te ndertoj nje han ne Luginen e Valbones se ka perspektive per turizim.Si une ka me dhjetra tiranas e jugore qe duan ta bejne nje gje te till.Si thoni ju miss/mrs te shkojme e te zeme ndonje cope te toke te ketyre barbarve qe mesyn tokat e te tjereve sikur ua kish lene gjyshi apo stergjyshi?
Ata qe tiransit i therresin me emrin cecene do te rrembenin armet dhe do tna kishin vrare.Ata vrasin vellain per nje gardh qe eshte ndertuar ne token e grabitur e jo me dike qe bene te njejtin veprim qe ata bene me tokat e te tjereve.Kronikat e zeza te mediave shqiptare jane te mbushura me ndodhi te tilla.Po nuk i di mund te te numeroj me dhjetra raste te fresketa.Me veprimet e tyre prej te marri ata i kane sjelle nje problem shume te madh vendit,sepse investitoret e huaj e kane te veshtire e gati te pamundur te investojne ne ato vende ku pronen private nuk e zoteron pronari i vertete.Edhe USA dhe EU e kane vene me shpatulla per muri qeverine shqiptare per zgjidhjen e problemit te prones.Duke qene ne USA ,jeni shume larg e nuk keni degjuar per keto ngecje,ose nuk i kuptoni dot si duket.Nje nga ngecjet e medha e kryesore te ekonomise sone eshte patjeter edhe problemi i prones.
Ketu ku jetoj nuk kam ardhur forcerisht e fshehurazi miss/mrs,por me lejen e autoriteteve te ketij vendi.Gjer tani nuk kam shkelur asnje ligj e rregull te ketij vendi.Edhe levizje nuk kam bere sa per dijeni.Banoj ne te njejtin vend prej 10 vitesh.










Nuk me befason cektesia e mendimeve tuaja,por nuk te ve faj.......
Have a nice evening!

__________________
Kur nuk keni mesuar asgje nga askush dhe kur askush nuk ka mesuar asgje nga ne,atehere thjeshte kemi humbur rastin ne jete.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Gusht 2008 16:18
IQVLORA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė IQVLORA Kėrko mesazhe tė tjera nga: IQVLORA Shto IQVLORA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto IQVLORA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 07:09 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 10 faqe: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > Sali Berisha duhet larguar nga pushteti dhe drejtimi i PD

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.