Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > Kosova dhe Barack Obama
Gjithsej 8 faqe: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
misterioz
rrugaē

Regjistruar: 30/12/2004
Vendbanimi: rrugeve
Mesazhe: 892

Sa eshte ēmimi misrave

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re 153.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 125 herė.

Citim:
Po citoj ato që tha Fajtori
Ndoshta vjen me shume sepse nuk perjashtohen njerezit pa kulture qe flasin ne menyre te rendomte. Dhe per kete gabimin tim e pranoj. Rrofte demokracia e injorances.

Po shyqyr qe e pranove a derëzi se e ke gabim.
Per temen skam gje per te thene se tema u be vari leshët qekur IQ-ja permendi fjalet harabel dhe truthare, po nji pyetje kisha une a ka drita dhe uje ne Durres dhe ekzaktesisht tek pishat e buta , them te kaloj pushimet andej .

Me sakte do ishte rrofte injoranca e demokracise.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Korrik 2008 12:21
misterioz nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė misterioz Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me misterioz (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė misterioz't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: misterioz Shto misterioz nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto misterioz nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
IQVLORA
me pushime

Regjistruar: 17/09/2003
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 2750

Re: Foto babe e bir.

Citim:
Po citoj ato që tha misterioz


Ti japesh paralajmerim nji anetari se i thote dikujt harabel kenian i bije te kesh ca derrasa mangut.Po te lexosh ketu tek politika Bushit dhe ndonji politikani tjeter i jane ven lloj lloj epitetesh nga Dick e trap deri tek i çmendur, hajvan...etj se skam kohe ti permend te gjitha sharjet qe permban gjuha shqipe,edhe ska marre njeri paralajmerim.
Po dava bythziu eshte ore ,duke i thënë harabel IQ-ja i paska bere qejfin atij, se une psh.do ti thoja korb i zi.
O Erzen dhe ndonji tjeter si puna jote, hipokrizia eshte njelloj si paturpesia.Po pse ore ju hap barku juve se i tha harabel atij korbit a si.
Dhe nqs ato qe thote IQVlora jane te verteta atehere ka vend per te diskutuar se ka te bej me nje çeshtje qe prek kombin tone .S'eshte se do e zgjidhim ne kete çeshtje po nji informacion mund ta marrim.Kete gje diskutoni ju dhe jo merreni me "epitetet" harabel dhe kokethat se zezak eshte ai s'mund t'ja nderrojme ne lekuren bythziut ,se mu kujtua John Malkovich tek filmi Con Air kur i drejtohet atij zhapziut qe donte te hiqej si i bardhe: ne ate drejtim(zbardhjen) ke akoma pune per te bere ti.
Keni ndonji gje per temen po qe doni te hiqeni si njerez te civilizuar dhe me shume kulture kete e morem vesh.




Misteriozi faleminderit.Do t'ju kujtoja ketyre qe ju ka dale kultura ne maje te flokve se presidentin Bush disa vite me pare, e kishin nxjerr gazetat ne karikature ose me mire fotografi te montuar sikur po ja bente Osama bin Ladeni nga mbrapa dhe cfare tjeter nuk thuhet e shkruhet per te.Te gjitha keto ne organe publike ku i shohin e i lexojne miliona e miliona.Do ti thothosha keti Erzenit dhe agates te hapin arkivin e politikes dhe te hapin syte e te lexojne se si eshte shprehur nje me nick Y ,per zonjen Klinton.Asgje nuk ju tha atij.Duket jane te pranueshme per midet e tyre.Po FH e dini se sa e lexojne 10 veta,hajde se po ja beje qefin fajtorit te them 100 vet.
Fajtori vetem per ju me vjen keq. Tregohu pak me i kujdeshem e mos u ndiko nga fjalet e ndonje aguridheje apo aguridhi..Ju agata mos mu hiqni sikur je e bija e Martin Luterkingut.Ju dini vetem te merreni me llafe e nuk keni fare ndjenja kombetare.Do te te thosha te lexoje ndonje roman dashurie,ndoshta do e thoshe fjalen me me kompetence.
Ndersa ty Erzeni po te them:Ik mos me caj shume koken ti edhe ato shenjat qe ke vendosur tek postimet e mia. Per ty nuk pyes fare.Je nje inatci i vogel e hakmarres qe perdor mauzin per te klikuar celsat qe te ka dhene ne perdorim fajtori. Kur dikush nuk te pelqen.Duket te ka percelluar pergjigja ime e para disa ditve prandaj e kishe fshire.Duhet ta marresh vesh fajtori dhe ju te tjeret se ky Erzenua vepron si nje i paturpshem.Hidhet ne sulm si nje gjarper dhe mendon se gjeti rastin per tu hakmarre.Turp te te vije!
Te akuzoj publikisht sepse kerkon te hakmerresh!Mburru me topet e tua e jo ato te fajtorit.Persona si ty nuk ja vlejne te jene administrator.E dini se si me shkruante dikur.Ti nuk ke te drejte t'i besh vrejtjenje moderatori.Ai qe mund ta beje nje gje te till jam vetem une ,se une jam admin.Kush kujton se je ti mor garip.Mos e kujton gje veten si brigadier ne koop bujqesore te diktatures?Admin duhet te jete tolerant e te gjykoje me urtesi,sepse fajtori te ka besuar nje detyre,por zotesia jote tregohet se si di ta menaxhosh ate detyre.
Ne kemi rritur dhe selitur djem e vajza patriote te dashur miq,por ka disa nga keta qe jane kthyer ne peshq.Ta dish mire ju zotni fajtori dhe ju forumista qe frekuentoni nenforumin Polika,(se per Erzenin dhe agaten nuk dua t'ja di fare).Mua me dhemb,bile shume kur flitet nje fjale e keqe per kombin tim dhe sidomos nga nje bythfjashko ,i cili cfare thote sot nuk thote neser.Amerika ish ai vend qe na ka dale ne krahe nga coptimet e metejeshme qe ka dashur te na beje kjo rruspi Europe.Amerika ish ai vend qe cliroi Kosoven nga fashistet milloshevician.Amerika ish ajo qe na futi ne NATO,ne menyre qe te behen shkrumb e hi endrrat shoviniste greko serbe.Na del tani nje koke thate e na bene deklarata perkedhelse per serbet.Ai i nxit akoma me shume ata qe te nderhyjne ne punet e brendeshme te ketij shteti foshnje.Erzeni agata mos keni ndonje lidhje me njerzit e Milloshevicit dhe ju vjen keq per ta?Shprehuni drejtperdrejt e jo me dredha.Dihet qe serbet kane pasur dhe kane agjentet e tyre ne vendin tone.Jo me larg se pra tre muajsh e deklaroi vet presidenti i vendit,se nje gazetar shqiptar ish ne sherbim te serbve.Ndoshta jo ju vet direkt,por ndoshta paraardhsit kane pasur lidhje me UDB-n.Une nuk habitem fare per kete.Pse mor zoterinj nuk ju shqetesojne ato qe pjerdh nga goja kandidati per president i USA,por ju shqeteson revolta ime kunder Obames.
Misteriozi pavaresisht perplasjeve qe kemi pasur,ju vertetuat se jeni nje djale patriot dhe nga e verteta nuk ta bene syri terr.Gjithmone do te jesh i vleresuar nga ana ime,pavaresisht bindjeve tona politike.Je nje shqiptar i vertete e jo nje llafazan pa vlera si Erzeni apo agata.
Ne presim qe USA te nxise vendet e saj mike qe ta njohin sa me pare Kosoven,ne menyre qe ajo te behet antare e OKB-s.Me keto deklarata te ketij presidenti harabel ,ju thuhet stop njohjeve te metejeshme, sepse presidentet Klinton dhe Bush kane bere nje gabim qe kane ndihmuar shqiptaret ne Ballkan.
Fajtori thuaju kapterit Erzen dhe tetares agata mos te tremben per ato qe kam shkruar une,sepse e mbaj vet pergjegjesine.Rrofte Kosova! ''Rrofshin'' Ballabanet dhe Esat Pashet e kohve moderne!

PS:Erzeni shikoje mire foton e meposhteme.Obama ka dale me dolloma veshur.Besoj eshte i bukur,prandaj edhe te pelqen kur ai bene deklarata ne disfavor te kombit shqiptar.
Ti or mistrec djale nuk me tregon dot turpin mua.Une nuk kam bere ndonje turp.Turp ke bere ti.Je nje djele i pacipe,Je nje zero me xhufke.Ai qe nuk mbron dot vendin e tij eshte nje tradhetar.Shoko e fshihu ne kotecine pulave se atje e ke vendin o mjeran inatci!
Tani perdore mauzin se gje tjeter nuk di te besh. :p :p :p :p :p

__________________
Kur nuk keni mesuar asgje nga askush dhe kur askush nuk ka mesuar asgje nga ne,atehere thjeshte kemi humbur rastin ne jete.

Modifikuar nga IQVLORA datė 11/07/2008 ora 16:36

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Korrik 2008 16:24
IQVLORA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė IQVLORA Kėrko mesazhe tė tjera nga: IQVLORA Shto IQVLORA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto IQVLORA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
agata
idealiste

Regjistruar: 20/02/2004
Vendbanimi: Utopial
Mesazhe: 2981

Re: Re: Foto babe e bir.

Citim:
Po citoj ato që tha IQVLORA



Erzeni agata mos keni ndonje lidhje me njerzit e Milloshevicit dhe ju vjen keq per ta?Shprehuni drejtperdrejt e jo me dredha.





Mendoj qe ne nje faqe publike do te tregonim pak me teper intiligjence nese nuk do i shprehnim te gjitha mendimet qe do na kalonin ne koke...

Se pari Iqvlora, nuk ju kam kundershtuar idene tuaj sepse kam vetem zotin deshmitare sa kunder Obamas jam dhe sa shume e doja Hilari Klinton, por kam kritikuar menyren tende te te shprehurit... Njerzit nuk shahen se jan te zinje kuq apo verdhe, por se kan idera te gabura dhe luftojne per ideale jo humane... Obamas mund te ishte bythe te bardhe dhe nuk pa do mendja se do i thoje bythbardhi
Se dyti, nuk e kuptoj aspak ku bazoheni per akuza si ajo me lart?!!! a mendoni se me njihni aq mire sa te flisni per patriotizmin tim? mos valle se respektoj ngjyren qe zoti i dha disa njerzve jam "armike e popullit"

Me kujtuat kohen e xhaxhit, kur dikush nuk ishte dakort me kryetarin e lagjes rrezikonte burgun, se kujt ja merte mendja c'mund te shpifte kryetari... Jam me fat qe nuk jemi akoma ne ate kohe...

__________________
Gjysma e asaj qe shkruaj ndoshta eshte e pa kuptimte per ju, por un e shkruaj qe gjysma tjeter te mund te arrije tek ju. FIRDUSI

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Korrik 2008 21:23
agata nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė agata Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me agata (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė agata't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: agata Shto agata nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto agata nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Tulipani
< ArtHolic >

Regjistruar: 11/01/2007
Vendbanimi: Secret Garden
Mesazhe: 4717

Citim:
Po citoj ato që tha agata




Mendoj qe ne nje faqe publike do te tregonim pak me teper intiligjence nese nuk do i shprehnim te gjitha mendimet qe do na kalonin ne koke...




e do te shtoja pa perdorur fjalor vulgar sepse sinqerisht ne keto raste te iken dhe deshira te diskutosh. Sharjet e ofendimet jane vec mangesi argumentimi.
Nuk e di une pretendoj se kam nje gjysh e nje baba perpara por kur e shikoj te flase keshtu sinqerisht nuk me vjen mire.

Dhe sharjet gratis per moderatoret e mesiperm jane per te ardhur keq ... nuk iu ka borxh asnjeri.

Gjithe te mirat

__________________
"Sono gli altri le strade, io sono una piazza, non porto in nessun posto, io sono un posto"

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Korrik 2008 21:53
Tulipani nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Tulipani Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Tulipani (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Tulipani Shto Tulipani nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Tulipani nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
IQVLORA
me pushime

Regjistruar: 17/09/2003
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 2750

Citim:
Po citoj ato që tha Tulipani


e do te shtoja pa perdorur fjalor vulgar sepse sinqerisht ne keto raste te iken dhe deshira te diskutosh. Sharjet e ofendimet jane vec mangesi argumentimi.
Nuk e di une pretendoj se kam nje gjysh e nje baba perpara por kur e shikoj te flase keshtu sinqerisht nuk me vjen mire.

Dhe sharjet gratis per moderatoret e mesiperm jane per te ardhur keq ... nuk iu ka borxh asnjeri.

Gjithe te mirat




Ti moj trendafile do beje mire te kapeshe fillimisht tek argumentat qe une hedh e pastaj te beje kritika.
Une kam dashur te them se vetem nje njeri i till si njeri me ngjyre Obama,di te beje vetem te ''mira'' per ne shqiptaret.Shkrimi juaj eshte komplet jasht teme,ndersa te miat brenda temes.Keshtu shkrimi juaj duhet fshire,ndersa imi duke i hequr ato pjese qe nuk i pelqejne administratorit Erzen.
Po ty moj tulipane kush ti ka borxh ato qe shpreh.Jeni shume e zonja qe te shikoni qimet ne syrin e te tjerve,ndersa traret ne syte e admin e te tjerve nuk te bien ne sy.You are very clever!
Edhe une kam femije,por te them te drejten nuk do te me vinte mire per ta, te tregonin kaq indiference e pandjeshmeri ndaj ceshtjes kombetare. Disa nga ju ju tregohet ujku,ndersa ju thoni ja tek jane gjurmet e tij.Mos u merrni me anesoret,por me problemin qe shtrohet.

A mund te me tregoni nje nga ato sharjet free per moderatoret?Te lutem citoje qe te me bindesh mua dhe ata qe do te te lexojne?
U bete grup kunder nje antari a Tulipan?
Argumenta kunder kombit tend nuk jane deklaratat e kenianit.Shume na qenkeni djegur per te.
''Te uroj'' te gjesh nje burre ne gjyren e Obames dhe kur te lindesh femijet e Adebajorit coja mamit te ti perkedhele!

__________________
Kur nuk keni mesuar asgje nga askush dhe kur askush nuk ka mesuar asgje nga ne,atehere thjeshte kemi humbur rastin ne jete.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Korrik 2008 13:38
IQVLORA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė IQVLORA Kėrko mesazhe tė tjera nga: IQVLORA Shto IQVLORA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto IQVLORA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lezhjani-82 ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   lezhjani-82
I Pavdekshem

Regjistruar: 02/01/2005
Vendbanimi: Eternity...
Mesazhe: 4813

Une mendoj se me mire ta kishit mbylle temen sesa ti ishit sulur moderatora e administratora nje anetari te vetem! Mjafton njeri te terheqe verejtje!

Per mendimin tim , IQVlora nuk eshte rracist, por ne disa qeshtje te tilla njeriu behet rracist me zor kur i preken disa interesa te rendesishme dhe thelbesore per te! Udhe une po te shikoja Interresat e mija (dhe te gjithe Shqiptareve) do thoja se-me mire ta marri Mcain sesa nje Obama qe ka simpati per Serbet ne cfaredo lloj niveli!
Tashi se e trashem njefije gjuhen su be nami! Ne forum Shqiptar jemi dhe s'ja vlen te bejme fjale me njeri tjetrin per nje ndoshta "Anti-kosovar", sic mund te jete ai me ngjyre!
Mbani mend qa behet ktu duke share Greket....? Nuk thote kush jo rracizem jo pse i shate ! Njerezit jane te indinjuar, per arsye te ndryshme dhe ma merr mendja, se ne disa raste eshte e lejueshme duke qene se ketu jemi te gjithe Shqipetar dhe prablemet kane te bejne me ceshtje delikate patriotike a ku di une!
Te gjithe kemi share, perfshi dhe mua! Ti fajtor, te them te drejte, ste kam pare ndonjehere duke share, vetem ca ke hedhe ndoj batute per ne Shqiptaret .....nejse!

Shpresoj ta vazhdoni temen ne vije te drejte !

__________________
Jeta eshte nje semundje vdekjeprurese seksualisht e transmetueshme.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Korrik 2008 14:44
lezhjani-82 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lezhjani-82 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lezhjani-82 (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė lezhjani-82't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: lezhjani-82 Shto lezhjani-82 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lezhjani-82 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10706

Citim:
Po citoj ato që tha lezhjani-82

Per mendimin tim , IQVlora nuk eshte rracist, por ne disa qeshtje te tilla njeriu behet rracist me zor kur i preken disa interesa te rendesishme dhe thelbesore per te!



Jam jashte teme por... Iqvlora mendoj se eshte racist.
Kjo duket ne shume mesazhe te tjera dhe jo vetem ketu. Duhen thene gjerat sic jane jo per gje.

__________________
Ne vendin tim, ne vendin tend, e shpojne lakren, i hedhin mend...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Korrik 2008 14:58
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

Jam dakort per pjesen qe i behet diskutimit kur perdorin epitete te ulta edhe sipas ngjyres, ne fund te fundit i ziu nuk ka kerkuar te lindi i tille:p :p :p .
Ne fakt tema me duket interesante dhe trajton ne thelb nje gje qe me te drejte e ka ngritur IQvlora. Pra me çeshtjen kombetare. Siç duket serbet do investojne miliarda ne amerike per te mbajtur me çdo kusht Kosoven.
Deklaratat e tij jane verte te rrezikeshme per çeshtjen kombetare.

Meqe zonja e nderuar bjonde:p Klinton nuk e pati fatin te jete kandidate per president uroj qe ata qe shkojne te votojne republikanin.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Korrik 2008 19:15
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
IQVLORA
me pushime

Regjistruar: 17/09/2003
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 2750

Citim:
Po citoj ato që tha Fajtori


Jam jashte teme por... Iqvlora mendoj se eshte racist.
Kjo duket ne shume mesazhe te tjera dhe jo vetem ketu. Duhen thene gjerat sic jane jo per gje.



E ke gabim boss-i i fajtor.Une nuk jam racist,por me dhemb shpirti kur nje person me origjine nga nje vend i shtypur i Afrikes bene deklarata te rrezikeshme,te cilat e kthejne rroten e historise mbrapa ne vitin 1999.Une jam njeri i ndjeshem,ndersa ju dhe ndonje tjeter duket se keni humbur ndjeshmerine karshi kombetares ne rrjedhat e globalizimit te shoqerise.Diskuto mor djale per thelbin e problemit e mos u hidh dege me dege ne gjera te parendesishme.Po ta them edhe njeher se me vjen keq per ju,qe mbani qendrime kaq mendjelehta.Mos ke ndermend te me leshosh adminet dhe moderatoret kunder?Nuk me tremb fare.Ndergjegjesohu per pasojat qe mund te sjelle qendrimi i nje personi,qe ka mbas vetes fuqine me te madhe te globit,nqse amerikanet cmenden dhe ju besojne deklaratave te nje pufteje.Merru te lutem me thelbin e shqetsimit tim ne postimet e mia.Te tjerat jane te parendesishme.
Po ju tregoj nje hitori te jetuar.Nje shokut tone i ndodhi nje aksident.Une se bashku me nje shofer te ndermarrjes ku punoja e cuam ne spital ku ju hodh kemba ne allci.Mbasi mbaruam pune e cuam te plagosurin ne shtepine e tij disa km larg Vlores.Babai i shokut tone na tha se sonte do te rrini per darke.Une i thashe faleminderit ,por eshte vone dhe duhet te lthehemi ne Vlore.Atij i ngeli qefi dhe na u drejtua:''Ne nuk jemi evgjiter qe ju te largoheni ne kete menyre.Ne kemi tradita mor djale me tha''.Ketu gabove xha rrahmen i thashe,sepse shoferi qe te solli djalin gjer ketu eshte evgjit.Plaku kerkoi falje per ate qe tha,por kish edhe te drejte mendoj une.Historia ka treguar se ata pra,dijne t'i bejne punet me by..he.
Fajtori edhe nje fakt.Shtepia ime ndodhet ne nje zone ku 95% e tyre jane Adebajor,Henry,Drogba e Tigana.Duhet t'i njohesh pa te shprehesh.Qeverite e ndryshme ne USA,ne UK e France kane frike nga ata prandaj bejne thirrje hipokrite ne favor te tyre.
Shpresoj qe populli amerikan mos ta votoj Obamen,por MKejnin.Ndryshe amerikanet do te bejne nje eksperiment jo te suksesshem.Mosvotimi i tij do te jete edhe ne favorin tone.Perseri do te me quash racist e di,por une do te jap shembuj e fakte te llahtarshme meqenese e futet temen ne rrjedha jo normale.
Ju faleminderit atyre qe me kane kuptuar ku me dhemb mua.Edhe atyre qe bejne sikur nuk me kuptojne do t'ju them nje cheers.

__________________
Kur nuk keni mesuar asgje nga askush dhe kur askush nuk ka mesuar asgje nga ne,atehere thjeshte kemi humbur rastin ne jete.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Korrik 2008 19:47
IQVLORA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė IQVLORA Kėrko mesazhe tė tjera nga: IQVLORA Shto IQVLORA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto IQVLORA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Tulipani
< ArtHolic >

Regjistruar: 11/01/2007
Vendbanimi: Secret Garden
Mesazhe: 4717

Keshtu si i bie jemi te gjithe jashte teme pervec atij qe ka hapur temen nejse ...

nese kerkohet diskutim civil pa share e ofenduar njeri kushdo qofte ky s'me duket se po kerkojme ndonje gje te madhe...

dhe Iqvlora me mua mos e kaloni cakun ju kam thene dhe here te tjera shikoni familjen tuaj me timen merrem vete. Faleminderit


sa per temen njerezit qe bertasin shume ne shumicen e rasteve struken e nuk thone asnje llaf kur vjen puna ne praktike per te mbrojtur idete ... kjo per eksperience personale ...

para se te dalim me konkluzione te sigurta per bamiresit tane republikane apo amerikane ne pergjithesi do benim mire te shikonim poshte rrogozit ... se kush na ka sjelle verdalle gjithe keto vite, kush na mban peng e kush do qe ne ballkan te kete destabilitet. sa bukur ta shikojme boten me ngjyra ? Sa bukur qe Amerika na do? Sa bukur kur te na paraqese faturen ne mos po na e paraqet ... po sikur te flisnim per faktin qe Shqiperia po sakrifikon shume per Kosoven e ndoshta ata qe jane ne krye te saj as qe duan tia dine fare per kete ?

Ndoshta pastaj Fjalet e Obames duhen marre me pinca e duhen analizuar, e mos te degjojme vec permbledhjen e lajmeve ...

__________________
"Sono gli altri le strade, io sono una piazza, non porto in nessun posto, io sono un posto"

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Korrik 2008 21:31
Tulipani nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Tulipani Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Tulipani (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Tulipani Shto Tulipani nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Tulipani nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 06:19 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 8 faqe: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > Kosova dhe Barack Obama

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.