Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > Ku jemi?
Gjithsej 2 faqe: « 1 [2]   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Citim:
Po citoj ato që tha dylan
ku je ti shelgu

si ku jemi tu perparu cdo dite ,ne aurop hym ma hhyy me dal kur tu doje qefi ,tu shetit krejt vendet e botes ,shqiptare ku te shkel kemb njeriu gjen e themi ku jemi , e gjithe me mir do behet ska nga iken



Problemi eshte qe kjo eshte jo edhe aq e mire them une. Arixhijt nuk kane nje vend ku te ngulen e te rrine. Thone qe edhe varre nuk kane,(kam nigju).

Pra mundesia per te bredhur neper bote, te jepet, por kjo nuk do te thote qe te mos mblidhesh ne shtepine tende.

E soc thote dylan, kjo eshte e vertete. Shqiptaret nunk i mbajtka vendi i tyre. Nuk i mban sepse kushtet qe kane atje jane me te keqia se neper vendet e tjera te botes.

Nje dite te ftohte Losti po ecte rruges. Dimer, nje zonje e veshur me gezof, me nje djale te vogel pas dore. Femija po qante duke kerkuar dicka.

Kjo zonja duke i bertitur:

Rri urte se me kete te ftohte, me ka zene edhe nje shurre qe une e di.

 

Losti ishte jo me shume se nje hap pas. Ja plasi te qeshurit e u kthye ne nje dyqan afer, sigurisht per te mos e vene zonjen ne siklet.

Me vone po mendonte: O rrote, ti u ktheve ne dyqan qe te mos vije veten ne siklet. Ajo qe perdori ate menyre te foluri me femijen, ne mes te rruges, nuk duket qe ta kete per dicka  te panatyrshme.

Losti kavalier si perhere demek

 

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Gusht 2011 15:20
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

Citim:
Po citoj ato që tha lost_soul
Do kete qene nen influence..
Thua?!!!
Besoj se edhe i nxehti ka efektin e vet.
Medemek.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Gusht 2011 17:07
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Citim:
Po citoj ato që tha Piktor
Thua?!!!
Besoj se edhe i nxehti ka efektin e vet.
Medemek.



Qe thua ti Piktor...

Kam nje mejtim. kam degjuar se kane shpikur nje aparat. ia ngjitin celularit. Dhe ndjen medemek eren e miletit. Ben efekt apo hiq?

Mod degjo lostin se ai mendjen vetem tek shqenca e ka. Hyre ne rrugen e zotit.

Jo per gje po ti ka dhene te tera. Gojen per te ngrene, duarty per pune. dhe ca gjera te tjera qe duhen punuar. ja kshu

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Gusht 2011 17:32
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

Citim:
Po citoj ato që tha shelgu


Qe thua ti Piktor...

Kam nje mejtim. kam degjuar se kane shpikur nje aparat. ia ngjitin celularit. Dhe ndjen medemek eren e miletit. Ben efekt apo hiq?

Mod degjo lostin se ai mendjen vetem tek shqenca e ka. Hyre ne rrugen e zotit.

Jo per gje po ti ka dhene te tera. Gojen per te ngrene, duarty per pune. dhe ca gjera te tjera qe duhen punuar. ja kshu

Amen.

Mundohem te jem ne paqe me veten, medemek. Kjo pasi ne menyre natyrale i ndaj punet e zotit me punet e dores. Shume e thjeshte eshte. Zoti me duhet per ne boten tjeter , besoj, se do me leje per nje kohe te gjate ne purgator mes dilemave se isha njeri i mire apo i keq, shpresoj qe kjo te zgjase pafundesisht, pavarsisht se, varet nga ju te tjeret, sa me shpejt te mbaroje pune, me ju, pa dallim te mire apo te keqinj, aq me shpejt do vije rradha ime.
Qe thua ti kjo thirrja jote per katarsis me shton shume shpresat.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Gusht 2011 18:00
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Citim:
Po citoj ato që tha Piktor
Amen.

Mundohem te jem ne paqe me veten, medemek. Kjo pasi ne menyre natyrale i ndaj punet e zotit me punet e dores. Shume e thjeshte eshte. Zoti me duhet per ne boten tjeter , besoj, se do me leje per nje kohe te gjate ne purgator mes dilemave se isha njeri i mire apo i keq, shpresoj qe kjo te zgjase pafundesisht, pavarsisht se, varet nga ju te tjeret, sa me shpejt te mbaroje pune, me ju, pa dallim te mire apo te keqinj, aq me shpejt do vije rradha ime.
Qe thua ti kjo thirrja jote per katarsis me shton shume shpresat.



Ajnou.

Puna eshte se andej nga bota tjeter, me sa me kane thene ka vetem gjera te mira.

Ferri eshte ky qe po kalojme. Thua qe te kete edhe me keq se kaq?

Purgatori? Eshte nje zgjidhje shume e bukur. Me intrigon, se me duket sikur sa te kane marre ne pune dhe te mbajne ne prove.. Po te rrish urte, si une medemek, shkoj perpjete. Ndryshe, ti e di. Duhet menduar kjo puna e Purgatorit, teme e bukur

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Gusht 2011 19:18
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

Citim:
Po citoj ato që tha shelgu


Ajnou.

Puna eshte se andej nga bota tjeter, me sa me kane thene ka vetem gjera te mira.

Ferri eshte ky qe po kalojme. Thua qe te kete edhe me keq se kaq?

Purgatori? Eshte nje zgjidhje shume e bukur. Me intrigon, se me duket sikur sa te kane marre ne pune dhe te mbajne ne prove.. Po te rrish urte, si une medemek, shkoj perpjete. Ndryshe, ti e di. Duhet menduar kjo puna e Purgatorit, teme e bukur

Aty me rii mos luj.
Kjo demokracia qenka gje e madhe te besoj. une isha mesuar, ose me mire me kishin mesuar qe ti thoja peshkut peshk, tani po me thone se jo vetem ngjalat por edhe karkalecat e detit dhe oktapodet jane peshq, se midhjet po se po. Njesoj sikurse te thuash se te gjitha kafshet e tokes jane dele , e kush me mire se ti e di se njerzit jane dele para syve te zotit. megjithate per hir te se vertetes une isha mesuar qe ne vogli tu thoja berre.
U pa puna sa me shume qe katharisena aq me shume tregon se jemi bere pis apo zhul, quaje si te duash.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Gusht 2011 19:31
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
raid
Veteran ne forum

Regjistruar: 01/02/2012
Vendbanimi:
Mesazhe: 1139

Me pelqeu ky artikulli.

http://top-channel.tv/artikull.php?id=237757

__________________
mir..

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 03 Korrik 2012 16:17
raid nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė raid Kėrko mesazhe tė tjera nga: raid Shto raid nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto raid nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
dylan
Veteran ne forum

Regjistruar: 17/05/2009
Vendbanimi: vlore
Mesazhe: 5487

une ne ............... ti sdi

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 03 Korrik 2012 21:28
dylan nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė dylan Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me dylan (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: dylan Shto dylan nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto dylan nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
raid
Veteran ne forum

Regjistruar: 01/02/2012
Vendbanimi:
Mesazhe: 1139

Mendova qe politikanet shqiptare ia kishin gjetur fundin vulgaritetit, banalitetit, shemtiresise se komunikimit dhe fytyrave te tyre te egersuara.
Sot lexova qe dikush akuzonte dike per "pedofili politike". Paska edhe me poshte.

Kisha disa propozime 18+ qe mund t'i hynin ne pune politikaneve, por s'me lejon serveri t'i vendos.

__________________
mir..

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Tetor 2012 16:18
raid nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė raid Kėrko mesazhe tė tjera nga: raid Shto raid nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto raid nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 23:15 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 2 faqe: « 1 [2]   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > Ku jemi?

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.