Forumi Horizont Forumi Horizont > Arti & Kultura > Moda dhe Estetika > Veshja dhe Opinioni
Gjithsej 11 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Liqenimagjepsur
Anetar i ri

Regjistruar: 27/05/2010
Vendbanimi: Itali
Mesazhe: 22

Veshja dhe Opinioni

Si mendoni JU?

Rendesia e VESHJES tek nje person ecen me nje hap me rendesine e OPINONIT qe kane njerezit mbi ne?

Nje person qe nuk kuron aspektin e jashtem disi thote qe nuk me plas tek opinoni?
Dhe nje qe e kuron shume e ben per opinion?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Maj 2010 21:48
Liqenimagjepsur nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Liqenimagjepsur Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Liqenimagjepsur (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Liqenimagjepsur Shto Liqenimagjepsur nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Liqenimagjepsur nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Deb*
different

Regjistruar: 08/02/2007
Vendbanimi: diku aty, prane......
Mesazhe: 5515

Paraqitja e jashtme ndikon shume ne pershtypjen qe krijojme per nje person. Veshja flet shume per mendimin tim. Ka rendesi te vecante jo vetem cfare vesh, por si e pershtat veshjen me situaten apo vendin ku je, neglizhimi, apo mbivleresimi qe tregojme per veshjen.

__________________
Te dua, jo per ate qe je, por per ate qe me ben te ndihem.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Maj 2010 22:57
Deb* nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Deb* Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Deb* (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Deb* Shto Deb* nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Deb* nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14611

Re: Veshja dhe Opinioni

Citim:
Po citoj ato që tha Liqenimagjepsur
Si mendoni JU?




Ja une e mendoj sipas vendit behet kuvendi, qe do te thote veshje e pershtatshme per ambjentin ku do shkosh ... kaq

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Maj 2010 23:41
AngelDevil  nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil  (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil  nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil  nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Liqenimagjepsur
Anetar i ri

Regjistruar: 27/05/2010
Vendbanimi: Itali
Mesazhe: 22

Re: Re: Veshja dhe Opinioni

Citim:
Po citoj ato që tha AngelDevil


Ja une e mendoj sipas vendit behet kuvendi, qe do te thote veshje e pershtatshme per ambjentin ku do shkosh ... kaq



Normal qe nuk mund te shkosh ne dasem me bermuda ose ne gjygj me rrobe banjo.

P.sh ti kur del pse vishesh? hahaha nuk po te them te dalesh lakuriq. Dmth kur ti del je e kondicionuar kur vishesh nga opinioni i te tjereve se si do mendojne ata mbi veshejen tende?

E hapa kete argument se ne mes shoqerie me drejtuan kete pyetje
dhe jam kurioz se si do te shprehen njerez qe nuk jane ne rrethin tim shoqeror.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 31 Maj 2010 00:29
Liqenimagjepsur nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Liqenimagjepsur Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Liqenimagjepsur (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Liqenimagjepsur Shto Liqenimagjepsur nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Liqenimagjepsur nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
BIONDIA
Ne zemren tende.

Regjistruar: 02/03/2006
Vendbanimi:
Mesazhe: 10184

Kjo varet nga ty se nese une shoh dy njeres ,nje njeri te veshur firmato nga koka deri tek kembet me terheq veshja per momentin e shikoj por kjo sdo te thote qe opinioni im per ate njeri eshte pozitiv i kam pare vetem nje ane te tij.Nese kam perpare nje njeri qe nuk lahet i vjen era kellire dhe me ka ca rroba zhyl sic eshte vete sigurisht opinioni sdo jete i njejte me kete te parin sepse ai flet vete ska nevoje per koment .Ka njeres qe jane aq te kujdeshmen ne veshje te rregullt dhe jane te crregullt ne pune ne jeten e perditshme .Une i kushtoj shume pak rendesi veshjesh se nje njeriu preferoj ta njoh me pare .

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 31 Maj 2010 08:43
BIONDIA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė BIONDIA Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me BIONDIA (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: BIONDIA Shto BIONDIA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto BIONDIA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14611

Re: Re: Re: Veshja dhe Opinioni

Citim:
Po citoj ato që tha Liqenimagjepsur

Dmth kur ti del je e kondicionuar kur vishesh nga opinioni i te tjereve se si do mendojne ata mbi veshejen tende?

E hapa kete argument se ne mes shoqerie me drejtuan kete pyetje
dhe jam kurioz se si do te shprehen njerez qe nuk jane ne rrethin tim shoqeror.



Jo nuk influencohem nga opinioni i te tjereve vishem sipas stilit/qejfit tim si dhe per tu ndjere sa me rehat.... sme ben pershtypje fare se ca mendojne te tjeret per veshjen time.

Ti ca pergjigje i ktheve shoqerise ne lidhje me kete argument se me bone kurioze nashti?

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 31 Maj 2010 09:16
AngelDevil  nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil  (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil  nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil  nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
cecilia
Adoleshente

Regjistruar: 14/04/2006
Vendbanimi: Nė bankat e shkollės.
Mesazhe: 8180

Veshja dhe Opinioni

Sikurse çdo gje tjeter edhe veshja ka disa rregulla.

Rr.nr.1 - Asnjehere mos u vish per te tjeret (opinion). Do dukesh si njeri i hutuar.

Rr.nr.2 - Asnjehere njesoj si te tjeret.Do dukesh si shtepia e femijes.(jo çdo gje qe del ne mode n'a shkon)

Rr. nr.3 - Vishu shtrenjte. Tregon i/e rregullt. (jo si cepat e bluzeve,njera me e gjate e tjetra me e shkurter).


Ps: Nuk i shikoj dot njerzit e sajuar. Me pelqen veshja e rafinuar.
Nuk i jap aq rendesi veshjes se sa detajes...

__________________
Sto lavorando duro per preparare il mio prossimo errore.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 31 Maj 2010 20:19
cecilia nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė cecilia Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me cecilia (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: cecilia Shto cecilia nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto cecilia nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14611

Re: Veshja dhe Opinioni

Citim:
Po citoj ato që tha cecilia
Sikurse çdo gje tjeter edhe veshja ka disa rregulla.

Rr.nr.1 - Asnjehere mos u vish per te tjeret (opinion). Do dukesh si njeri i hutuar.

Rr.nr.2 - Asnjehere njesoj si te tjeret.Do dukesh si shtepia e femijes.(jo çdo gje qe del ne mode n'a shkon)

Rr. nr.3 - Vishu shtrenjte. Tregon i/e rregullt. (jo si cepat e bluzeve,njera me e gjate e tjetra me e shkurter).


Ps: Nuk i shikoj dot njerzit e sajuar. Me pelqen veshja e rafinuar.



sa e komplikoni jeten o njerez rregulla rregulla rregulla ....

Vishuni si tjua ndjeje ..... te ndiheni sa me rehat te dukeni bukur tju pelqeje vetja ne pasqyre ..... shtrenjte e lire firme apo jo firme who cares rendesi ka qe ndjehem rehat une e kaq.

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 31 Maj 2010 20:23
AngelDevil  nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil  (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil  nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil  nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
cecilia
Adoleshente

Regjistruar: 14/04/2006
Vendbanimi: Nė bankat e shkollės.
Mesazhe: 8180

Re: Re: Veshja dhe Opinioni

Citim:
Po citoj ato që tha AngelDevil


sa e komplikoni jeten o njerez rregulla rregulla rregulla ....

Vishuni si tjua ndjeje ..... te ndiheni sa me rehat te dukeni bukur tju pelqeje vetja ne pasqyre ..... shtrenjte e lire firme apo jo firme who cares rendesi ka qe ndjehem rehat une e kaq.



Avash ti mi avash

E kam permend tek rregulli nr1

__________________
Sto lavorando duro per preparare il mio prossimo errore.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 31 Maj 2010 20:25
cecilia nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė cecilia Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me cecilia (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: cecilia Shto cecilia nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto cecilia nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14611

Re: Re: Re: Veshja dhe Opinioni

Citim:
Po citoj ato që tha cecilia


Avash ti mi avash

E kam permend tek rregulli nr1



Jam me nerva sot ... mos me thoni qe sju paralajmerova

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 31 Maj 2010 20:27
AngelDevil  nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil  (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil  nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil  nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 22:00 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 11 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Arti & Kultura > Moda dhe Estetika > Veshja dhe Opinioni

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.