Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Aktualitete Ndėrkombėtare > Israeli, ky pishtar i se drejtes demokratike.
Gjithsej 19 faqe: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
IQVLORA
me pushime

Regjistruar: 17/09/2003
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 2750

Ci vate roke?Mos me qaj hallin fare mua se per mua everything is OK. Ti mos u beje tellall i te tjerve he djalthi xhese.


Landi1 nuk ka ku te veje me mire!Pune plot e shendet ka me bollek per familjen time.As qe e rruaj fare nga tellallet une.Gjysma e 1000 eshte 500 per mua.
[/QUOTE]

__________________
Kur nuk keni mesuar asgje nga askush dhe kur askush nuk ka mesuar asgje nga ne,atehere thjeshte kemi humbur rastin ne jete.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 03 Janar 2009 18:25
IQVLORA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė IQVLORA Kėrko mesazhe tė tjera nga: IQVLORA Shto IQVLORA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto IQVLORA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ilir08
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 17/11/2008
Vendbanimi: tirane
Mesazhe: 34

sipas agjensive te nryshme te lajmeve ne te gjth boten cifutat kishin hy sot mrena palestines duke gjeg ne tu maskakru civila gjasme se jon tu kerku hamasin. kush i mbro kto njerez te shkret si kon vujt gjith kto vite te pushtum prej kriminelave cifuta. turp ti vij gjith botes si rrin ene bon sehir ene dyzwn kur aqe joj tu vdek rob te pafajshem gra pleq fmi ene te ri.

Allahu i shperbleft ashtu si i bojn punet ISHLLAH

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 03 Janar 2009 22:28
ilir08 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ilir08 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ilir08 (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė ilir08't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: ilir08 Shto ilir08 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ilir08 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Revolucionar
Urdher i Ri Boteror

Regjistruar: 23/12/2008
Vendbanimi: Hedonism
Mesazhe: 43

Citim:
Po citoj ato që tha IQVLORA
Nick-un e ke Revolucionar,por nga bindjet dukesh nje fashist i vogel!Qe te mesosh historine duhet te dish te shkruash mire gjuhen e vendit tend.E duke mos ditur te shkruash,edhe historine e lexon me vertikale.
Me vjen mire qe ty te perkrah edhe dikush qe te paret e tij kane bashkpunuar me nazistet.
Keshtu qe ju perputhen idete.




ej cjane keto vertikale, se kuptoj pse i ke qejf. Revolucionar s'eshte ndonjeri qe do kete te njejtet bindjet e tuaja. S'eshte fashist, komunist, apo islamist. vec thjesht njeri qe ka bindje te ndryshme, eshte progresist edhe kerkon ndryshim komplet nga status quoja.


Ja Izraeli i hyri palestines, sot. Izraeli i dha palestinezve Gaza sovrane, i dha edhe votime demokratike para 2 vjeteve. E ce ben Gazanet? Votune Hamasin edhe i hidhnin raketa izraelit! Ka me njerez pa tru? Njerez qe nuk ndryshojne, po i mbahen urrejtjeve te tyre, nuk meritojne gje tjeter.

__________________
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 04 Janar 2009 01:37
Revolucionar nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Revolucionar Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Revolucionar (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Revolucionar Shto Revolucionar nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Revolucionar nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
roke
me AC MILAN ne zemer

Regjistruar: 19/07/2003
Vendbanimi: USA
Mesazhe: 2397

Citim:
Po citoj ato që tha IQVLORA
Ci vate roke?Mos me qaj hallin fare mua se per mua everything is OK. Ti mos u beje tellall i te tjerve he djalthi xhese.


Landi1 nuk ka ku te veje me mire!Pune plot e shendet ka me bollek per familjen time.As qe e rruaj fare nga tellallet une.Gjysma e 1000 eshte 500 per mua.

[/QUOTE]
tellall i kujt ore,se ti ngelesh enigme.Duhet te kesh probleme ne perceptimin e fjaleve.Pastaj nderro fjalor se ste ka hije,je moshatar,jep shembull te keq per cdo lloj brezi qe viziton faqet e ketij forumi.Tregohe veten me arsyetim,mos u tundo nga te gjitha pergjigjet qe te thone se eshte pluralizem mendimesh,ska me komunizem....

__________________
respekte

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 04 Janar 2009 16:51
roke nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė roke Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me roke (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: roke Shto roke nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto roke nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
IQVLORA
me pushime

Regjistruar: 17/09/2003
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 2750

Te dhashe pergjigjen qe meritoje.Ironite leri per ndonje si vetja.

__________________
Kur nuk keni mesuar asgje nga askush dhe kur askush nuk ka mesuar asgje nga ne,atehere thjeshte kemi humbur rastin ne jete.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Janar 2009 14:25
IQVLORA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė IQVLORA Kėrko mesazhe tė tjera nga: IQVLORA Shto IQVLORA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto IQVLORA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
IQVLORA
me pushime

Regjistruar: 17/09/2003
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 2750

Citim:
Po citoj ato që tha Revolucionar

Ja Izraeli i hyri palestines, sot. Izraeli i dha palestinezve Gaza sovrane, i dha edhe votime demokratike para 2 vjeteve. E ce ben Gazanet? Votune Hamasin edhe i hidhnin raketa izraelit! Ka me njerez pa tru? Njerez qe nuk ndryshojne, po i mbahen urrejtjeve te tyre, nuk meritojne gje tjeter.



Qe ta dish ti mor Revolucionar,ne vitin 1967 cifot me perkrahjen e anglo amerikaneve pushtuan pabesisht nje vend sovran qe quhej shteti i Palestines.Ata cifo ndyresirat pretendojne se para 2000 vjetesh ajo toke paska qene e tyre.Po sikur te veprojne ne te njejten menyre shume vende te botes cdo te behej?Besoj se si nick-u jot gjithandej.Cfare lesh zgjedhje demokratike mor?Cifot duhet te largohen menjehere nga tokat palestineze ne kufite e vitit 1967......
Ai vazhdon: Nuk do te doja qe te konsiderohet kjo antipati si nje fakt antisemitizmiNuk besoj ne predikime te tilla se fajin e ka raca,apo gjaku i njerezve.Keto jane budallalleqe.Hebrejte jane nje popull aktiv dhe i zgjuar dhe ka nxjerre njesi te ndritura.Por ideologjia
Po citoj per ty dhe te tjere disa fragmente nga nje studiues arvanitas(shqiptar i Greqise) i madhi Aristidh Kola.
''Shqiptaret dhe helenjet e lashte u japin rendesi te madhe nocioneve ''nder'',''respekt'',''emer''.Per keto kuptime sakrifikoheshin dhe vriteshin.Keto jane gjera te panjohura per lindoret,ndaj dhe ata i perqeshin.Qe te mos zgjatem shume,shohim nje dallim te humnershemte mentaliteteve,perceptimeve,filozofive dhe ideologjive midis frymes helene dhe asaj judaiko te krishtere.
Per hebrejte nuk ka rendesi menyra se si do te jetosh.Mjafton qe arrin te mbijetosh.Dmth rregulli eshte''mbijetesa'',perpara nderit e pastaj shohim e bejme''.Krishterimi nuk interesohet per jeten tone tokesore,duke qene se ekziston ajo e pasvdekjes........
Meshira per helenet ishte humbje e peshtire e dinjitetit.Proferojne urrejtjen e njeriut ,se sa meshiren e tij.Po njesoj edhe te gjithe shqiptaret e konsderojne meshiren si nje katandisje te peshtire,dmth dorezimin e tij pa kushteperpara nje tjetri.( Sado qe te kerkoni, nuk do te gjeni shqiptar qe te zgjase doren duke lypur.Dhe nese flet shqip kerkoni te gjeni prejardhjen e tij dhe do te mbesni te cuditur per konstatimin.Ky rregull nuk ka asnje perjashtim)
Por kjo gje ,ky mentalitet i hebrejve lind urrejtjen e fshehte te te dobtit ndaj te fortit dhe hakmarrjen e fshehte e servile.Gerryerjen joburrerore,nentokesore te madheshtise,krenarise dhe bukurise,te superioritetit......
Ky dallim ju kushtoi helenve (edhe shqiptaret jane helene) si shkaterrimin e qyteterimit te tyre,ashtu edhe zhdukjen e tyre fizike,ndersa hebrejve, qe ose si sionist ose si te krishtere te Bizantit,germonin nga poshte helenizmin,u siguroi mbijetesen dhe fitoren e tyre ne kete lufte te pashpallur ndaj frymes helene.....
Fete permbajne rregulla,ide dhe perceptime,qe nese do t'i analizojme ne menyre skolastike na tregojne fytyren e vertete te popullit,shoqerise qe i krijoi.
Zoti i hebrejve (qe eshte edhe zoti i te krishtereve dhe myslymaneve) nuk heziziton te beje ndonje marrveshje me Rebeken per t'ia ''hedhur'' Isait dhe te favorizojene Jakobin.Ne vazhdim zoti nuk kufizohet ne kete veprim,por bekon madje hiperbolikisht pushtuesin Jakob.E quan ate Izrael= i fuqishem, i cili behet emerdhenes i izraeliteve.ketu kemi nje bindje te ngulitur te popullit krijues,se ajo qe ja vlen te jete ideal nuk eshte drejtesia dhe sinqeriteti,por DINAKERIA dhe INTRIGA.Mashtrimi i peshtire i bashknjeriut tend. mbizoteruese e ketij populli, qe eshte nje ceshtje shekullore me te cilen ata jane mbrujtur,eshte dicka qe me ngjall neveri.....
Folem per sakrifikimet qe shqiptaret preferonin me teper se sa c'nderimin e zenies rob dhe te skllaverise.Flijime te tilla nuk jane pare dhe nuk kane ekzistuar ndonjehere ne historine e hebrejve.....
A u flijuan ndonjehere vete hebrejte ne Luften e dyte Boterore?Zgjodhen ndonjehere vete nje vdekje te ndershme e vetflijuese qe te shpetojne nga nje jete e c'nderuar? I bene ndonjehere qendrese gjermanve,pushtuesve te vendeve,ne te cilat ata i kishin bere atdhe te dyte apo mos ndoshta ndodhi nje gje krejt e peshtire per t'u thene? (Gjeja e vetme qe ata bene ishte vetem fshehja si minj vrimave.Konstatimi im)
Nga gjithe ato qe i madhi Aristidh Kola thote ka plotesisht te drejte,prandaj ata kane mbi 41 vjet qe vrasin nje popull qe kerkon lirine e vendit te vet.Ata duhet te thyejne qafen andej nga kane ardhur,ne kufijte e vitit 1967.Edhe Hamasi lufton per te mbrojtur trojet e veta,packa se ate e trajtojne si organizate terroriste.Me largimin e cifove nga tokat palestineze cdo gje shkon ne vendin e vet e lufte nuk ka me,por dikujt tjeter i leverdise qe ne Middle East te kete nje vater te nxehte,per te mbajtur te percare boten budallaqe te Lindjes se Mesme.

__________________
Kur nuk keni mesuar asgje nga askush dhe kur askush nuk ka mesuar asgje nga ne,atehere thjeshte kemi humbur rastin ne jete.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Janar 2009 15:46
IQVLORA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė IQVLORA Kėrko mesazhe tė tjera nga: IQVLORA Shto IQVLORA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto IQVLORA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

[QUOTE]Po citoj ato që tha IQVLORA
[B]


Nuk eshte tamam keshtu.

Cifutet jane nje popull qe ka vuajtur per 5000 vjet dhe kane krijuar nje karakter te eger, por nuk jane te gjithe njesoj. Ka cifute shume te perparuar; ata ortodokset jane nje pakice. Nuk dal ne mbrojtje te kesaj qe po bejne ne Palestine, aspak E denoj vrasjen e femijeve me te gjithe fuqine.

Por ka nje gje tjeter, Hamazi eshte nje organizate terroriste, qe mori fuqine ne Gaze dhe nuk njeh paqe. Imagjino Zanin te ngrinte nje parlament ne Vlore.

Sidoqofte ajo lufte duhet te pushoje, por kur se dhe si.

Une mendoj qe rritja e nivelit te mireqenjes ne Gaze dhe palestine do te jete nje kusht i domosdoshem por jo i plote.

Sa per Kolen IQ, aman se na hape barkun. Arvanitasit jane greqizuar totalisht dhe keshtu do ndodhte me cdo komb me ndjenje kombetare shume me te zhvilluar se ne shqiptaret.

Ti kujton suliotet qe hidheshin ne humnere, por mos harro qe ka pasur edhe shume me teper te tjere qe u lidhen me otomanine. Ne fakt ishin shqiptare ata qe sulmuan Sulin, vlla me vlla benin lufte.

Cdo komb ka tradhetare dhe midis palestinezeve po ashtu. Po te degjosh lajmet, Izraeli merr ne telefon nje familje dhe i thote: ke municion en shtepi, largohu se do te qelloj per 30 min. Nga i di Izraeli keto, sigurisht nga vete palestinezet.

Ka plehra kudo.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Janar 2009 16:53
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
IQVLORA
me pushime

Regjistruar: 17/09/2003
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 2750

Citim:
Po citoj ato që tha cedrus

Sa per Kolen IQ, aman se na hape barkun. Arvanitasit jane greqizuar totalisht dhe keshtu do ndodhte me cdo komb me ndjenje kombetare shume me te zhvilluar se ne shqiptaret.
t nga vete palestinezet.
[/B]


Nuk te lejoj te flasesh keshtu per Aristidh Kolen.Duhet ta lexosh ate pastaj te flasesh.Qendrimi jot i dashur cedrus me le te kuptoj se po flet kot.Kur ta lexosh ate burre te mire, ate studjues te holle e te mprehte, i cili ua perplas ne fytyre te verteten mbi shqiptaret pseudo studjuesve greke e te tjere e qe ne vena i ka rrjedhur gjak shqiptari sa ishte gjalle; nuk do te te hapet barku fare.Ai eshte nga ata burra qe ka luftuar per ceshtjen shqiptare,gjersa u helmua nga fashistet nacionalist greke.Kur te lexosh vepren e tij nuk do te flasesh si e jema e Zeqos ne maje te thanes.Te lutem si djale i zgjuar qe je e qe fjala te te zere vend duhet te mos flasesh ne hava.
Meqe ke jetuar ne zonen e Vlores duhet te kesh mesuar dicka,qe ne jemi nje popull krenar e i pamposhtur (kemi edhe ne plehrat komuniste ne gjirin tone) qe vdekjen e bejme si me le, thone malsoret.Ne me mire vdesim e nuk gjunjezohemi se sa te shtrijme doren per me lype meshire.Si ne edhe gjithe shqiptaret.Nje prift i zi me tha njehere se takova ne rruge nje vajze kosovare qe me zgjati doren per te lypur.Degjo i thashe gjithe mllef:''Ne shqiptaret nuk e shtrijme doren me lype edhe sikur ta dijme qe te vdesim.Njerez me ngjyren tende dhe ndonje tjeter edhe pse shteti britanik ju jep pare pa punuar,dalin dhe shtrijne doren rrugve per change.Te garantoj qe ajo vajze ka qene gypsi(arixheshke) nga Rumania ose Sllovakia.I ashtuquajturi bishop apo bishtshkop si i quaj une iku me bisht nder shale''.Kete ta them me ndershmeri burri.Une nuk beje teorira virtuale, te cilat per mua jane pordhe,por tregoje vetem realitete,fakte.
Une jam qytetar vlonjat dhe cifot i kemi pasur ne mes te qytetit dhe une i kam njohur se cfare gays e spiunesh kane qene.Konstatimet e A Koles jane mese te verteta e te padiskutueshme.Ata u fshehen si minj bodrumeve te qyteteve europiane e nuk hodhen asnje pushke kunder gjermanve.Po tani?Po veprojne me keq se gjermanet duke vrare femijet e nje populli te pambrojtur.Ata jane katile kur te kane poshte vetes e te gjejne me te dobet.Politiken amerikane e kam mbeshtetur gjithmone,por ne rastin e mbrojtjes se padrejte te politikes vrastare sioniste kurre.Cifot duhet te largohen sa me pare nga tokat palestineze,sepse jane pushtues e lufta e tyre eshte nje krim karshi nje populli pa perkrahje.
Cifot mundohen gjithmone t'i japin te drejte vetes me paret e qelbta qe vijne era mashtrim e dinakeri.

PS:cedrus djali gjykoji me me realizem krimet sioniste kunder palestinezve!

__________________
Kur nuk keni mesuar asgje nga askush dhe kur askush nuk ka mesuar asgje nga ne,atehere thjeshte kemi humbur rastin ne jete.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Janar 2009 18:01
IQVLORA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė IQVLORA Kėrko mesazhe tė tjera nga: IQVLORA Shto IQVLORA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto IQVLORA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

IQ. Askush nuk mund te jete pro vrasjej se femijeve, por gjithkush ka te drejte te analizoje.

Edhe kriminel te jesh kur shikon nje ushtar qe zihet me nje femije, sigurisht qe do te marresh anen e me te dobtit dhe ne shqiptaret keto "kodet e se drejtes" i kemi shume mire te ngulitura ne mendjen tone.

Puna eshte qe popujt ne pergjithesi jane qenje humane dhe si te tilla, kane trima, te dobet, genjeshtare, hajdute, kriminele, shkencetare, priferinj e hoxhallare eshe shehlere e predikues.

Ka gra e femije, ka fryksa te ndrydhur, ka edhe homo e putana. Hej sa e komplikuar eshte shoqeria njerezore. Faktet kane treguar se sa me fukara nje popull aq me i thyeshem eshte. Mos me thuaj Jo. Fukarallek maskarallek. Une e di historine e Shqiperise mire, edhe te rumanise e Bullgarise. Me qe ra fjala: bullgaret kane luftuar si heronj per kombin e tyre. po kush komb nuk ka heronjte e tij. Gjithsesi, ne rastin e izraelit eshte e domosdoshme qe te gjendet nje zgjidhje e shpejte.

Evropa po bertet sot per paqe. Po ku ishte me pare kjo mut evrope?

Sa per Kolen, une e kam lexuar, mire apo keq, por e kam lexuar me kete mendjen time qe nuk para beson lehte ne heronj.

Kam pare edhe arvanitas qe megjithse prinderit e tyre e kishin ruajtur gjuhen shqipe per qindra vjet, tani kane turp te thone se jane gjak arberi.

Bota eshte me mut se c'duket , me fal per gjuhen. Une besoj se heronjte egzistojne sepse i duhen popullit qe te jene atje. Popujve ghjithmone ju duhen shembuj, simbole.

 

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Janar 2009 20:56
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
IQVLORA
me pushime

Regjistruar: 17/09/2003
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 2750

Citim:
Po citoj ato që tha cedrus
IQ. .

Evropa po bertet sot per paqe. Po ku ishte me pare kjo mut evrope?

Sa per Kolen, une e kam lexuar, mire apo keq, por e kam lexuar me kete mendjen time qe nuk para beson lehte ne heronj.

Kam pare edhe arvanitas qe megjithse prinderit e tyre e kishin ruajtur gjuhen shqipe per qindra vjet, tani kane turp te thone se jane gjak arberi.

Bota eshte me mut se c'duket , me fal per gjuhen. Une besoj se heronjte egzistojne sepse i duhen popullit qe te jene atje. Popujve ghjithmone ju duhen shembuj, simbole.

 



Nqse thua se e ke lexuar A Kolen e nuk ke nxjerre mesime per ato te verteta qe ai analizon si nje mjeshter i vertete i njohjes se botes helene dhe asaj shqiptare e shprehesh ne kete menyre,me le mua te kuptoj se ato qe ke lexuar sa te kane hyre ne njerin vesh te kane dale ne moment nga tjetri.megjithate puna jote i dashur.Per mua nuk e ke lexuar kete shqiptar te madh,te cilin felliqsirat greke e helmuan ,sepse ai i nxjerr lakuriq mashrimet e studiuesve nacionalist greke.Arvanitasit e ruajne gjuhen shqipe edhe sot,sepse une kam folur rastesisht me ta ne vitin 1999 kur isha ne Athine.Propoganda dhe terrori grek i ka detyruar ata te humbasin disa tradita te bukura shqiptare.Ky terror vazhdon sot e kesaj dite me ta.Po te kujtoj shkuarjen e ekipit te TOPCHANEL me R Xhungen ne Cameri dhe presionin psikologjik qe ju be ekipit nga policia e fshehte greke,me qellim te mos takohej lirshem me camet ortodokse ne fshatrat dhe qytetet e Camerise.
Europa eshte nje kurve e ndyre e une e kam thene kete shume kohe me pare.Nga frika se do te akuzohen si antisemitiste,nga imazhi qe i kane krijuar cifot per veten e tyre me paret e tyre te qelbura te fituara me mashtrim,pabesi e dinakeri.Cifot jane teper te shentuar nga shpirti.Atyre asnjehere nuk ju duhet besuar.Ata jane te ligjit e gjithe botes.
Cedrus miku im une nuk beje teorira,mbaje mend kete.Flase nga eksperienca me ta.Ti thua je nga Vlora,gje qe une nuk e besoj,sepse po te ishe vlonjat do t'i njihje cifot.Ata i kemi patur mu ne mes te qytetit.Une shume prej tyre i njoh me emra e me bemjet e tyre.

__________________
Kur nuk keni mesuar asgje nga askush dhe kur askush nuk ka mesuar asgje nga ne,atehere thjeshte kemi humbur rastin ne jete.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Janar 2009 14:07
IQVLORA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė IQVLORA Kėrko mesazhe tė tjera nga: IQVLORA Shto IQVLORA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto IQVLORA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 23:26 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 19 faqe: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Aktualitete Ndėrkombėtare > Israeli, ky pishtar i se drejtes demokratike.

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.