Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Tė ndryshme > Jeta eshte fat apo zgjedhje
Gjithsej 3 faqe: [1] 2 3 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
kotka
.....

Regjistruar: 21/06/2007
Vendbanimi: .....
Mesazhe: 3612

Jeta eshte fat apo zgjedhje

Shume here njerezit shprehin mendimin se "filani kishte ose ishte me fat"

Mendoni se jeta eshte e lidhur ne fat apo ne zgjedhjet qe bejme ne ne jete?

Mendoni qe jeta eshte nje rruge e papritur, qe na del perpara apo eshte nje rrugice qe ne zgjedhim per te kaluar ne pyllin e panjohur??

Une jam me mendimin se jeta ka shume te papritura, por varet shume nga ne, se cilin kalim duhet te zgjedhim, qe te perballojme keto te papritura, te cilat na dalin ne rrugen e jetes.

Per mua me fat eshte ai njeri, qe diti te zgjedhe kalimet dhe rrugicat me te mira te cilat i dolen perpara, per te perballuar pengesat, veshtiresite dhe te papriturat.

Pra une vete jam me parimin se rrugica qe zgjedhim sjell fatin tone ne jete.

__________________
Nuk mjafton te mendojme se duhet vepruar ndryshe...duhet te fillojme te mendojme ndryshe... dhe vetem atehere fillojme te veprojme ndryshe.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Gusht 2009 16:51
kotka nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kotka Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kotka (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė kotka't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: kotka Shto kotka nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kotka nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
agata
idealiste

Regjistruar: 20/02/2004
Vendbanimi: Utopial
Mesazhe: 2981

Jeta eshte fat apo zgjedhje

Kotka, mendoj se eshte te dyja bashke.

Eshte fat, zgjedhje, pune...

__________________
Gjysma e asaj qe shkruaj ndoshta eshte e pa kuptimte per ju, por un e shkruaj qe gjysma tjeter te mund te arrije tek ju. FIRDUSI

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Gusht 2009 00:51
agata nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė agata Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me agata (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė agata't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: agata Shto agata nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto agata nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Re: Jeta eshte fat apo zgjedhje

Citim:
Po citoj ato që tha agata
Kotka, mendoj se eshte te dyja bashke.

Eshte fat, zgjedhje, pune...Agata besoka tek fati.

Qe te lindesh ne nje familje te pasur angleze dhe te trashegosh pasurite e medha te tyre, nnuk eshte fat, por rastesi.Fati eshte nje force superiore qe parapercakton ngjarje te caktuara, ose ngjarje qe paracaktohen nga nje force levizese.

Fati nuk eshte Zoti, por nje figure e vaget, e paqarte, qe ne komunitete te ndryshme merr forma te ndryshme.

Une nuk besoj tek fati, por ma ka qejfi qe te jem me fat.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Gusht 2009 03:03
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
cecilia
Adoleshente

Regjistruar: 14/04/2006
Vendbanimi: Nė bankat e shkollės.
Mesazhe: 8180

Aman ca analize ke o cedrus?!i madh je per zotin...
Une mendoj qe nqs do kisha lindur ne ndonje familje angleze borgjeze,do e quaja veten me fat, po kam lindur ne nje familje te varfer edhe ne shqiperi aha ca lesh fati pastaj...Fatin e gjemova kemba- kembes dhe se kapa dot...
Une mendoj qe jeten e ke ne dore ta zgjedhesh,zoti te dha, dy duar per te punuar, mendjen per te menduar, kembet per te ecur etj me radhe, ti se sa i zoti je te ecesh perpara ajo varet vetem nga TY...Per mua eshte zgjedhje...FATI eshte histori me vete.

__________________
Sto lavorando duro per preparare il mio prossimo errore.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Gusht 2009 16:05
cecilia nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė cecilia Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me cecilia (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: cecilia Shto cecilia nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto cecilia nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
agata
idealiste

Regjistruar: 20/02/2004
Vendbanimi: Utopial
Mesazhe: 2981

Re: Re: Jeta eshte fat apo zgjedhje

Citim:
Po citoj ato që tha cedrus


Agata besoka tek fati.

Qe te lindesh ne nje familje te pasur angleze dhe te trashegosh pasurite e medha te tyre, nnuk eshte fat, por rastesi.Quaje si te duash, e rendesishme eshte qe po flasim per te njejten gje.

Citim:
Po citoj ato që tha cedrus

Une nuk besoj tek fati, por ma ka qejfi qe te jem me fat.Nje femije, 3 vjeçar, i cili zhvillon nje leucemie, mendon se zgjodhi te jete semure, apo rastesia...?!
Njerzit nganjehere kane deshire te debatojne, e flasim per te thene "asgje"...!

__________________
Gjysma e asaj qe shkruaj ndoshta eshte e pa kuptimte per ju, por un e shkruaj qe gjysma tjeter te mund te arrije tek ju. FIRDUSI

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Gusht 2009 18:42
agata nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė agata Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me agata (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė agata't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: agata Shto agata nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto agata nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Deb* ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   Deb*
different

Regjistruar: 08/02/2007
Vendbanimi: diku aty, prane......
Mesazhe: 5515

Jeta eshte 50/50.
Ka gjera qe i bejme ne varesi te kushteve qe kemi, qe ne situata te tjera as nuk do e imagjinonim. Keshtu me ka ndodh dhe mua ne disa raste.

__________________
Te dua, jo per ate qe je, por per ate qe me ben te ndihem.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Gusht 2009 19:17
Deb* nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Deb* Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Deb* (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Deb* Shto Deb* nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Deb* nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Re: Re: Re: Jeta eshte fat apo zgjedhje

Citim:
Po citoj ato që tha agataNje femije, 3 vjeçar, i cili zhvillon nje leucemie,

1 mendon se zgjodhi te jete semure, 

 2 apo rastesia...?!
.!Sigurisht qe eshte rastesi e dashur, megjithse kjo nuk eshte obsioni i dyte dhe i fundit nga dy mundesive te mesiperme.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Gusht 2009 19:38
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Klodel
.

Regjistruar: 10/01/2003
Vendbanimi: .
Mesazhe: 5233

Fati te krijon mundesite e te shtron shume rruge perpara, zgjedhja eshte ajo qe percakton rrugen e jetes. Per mendimin tim te kesh fat do te thote te dish te besh zgjedhjen me te mire ne momentin me te duhur.

__________________
It takes just as much courage to express your love when it's right, as it does to walk away when it's wrong.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Gusht 2009 13:05
Klodel nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Klodel Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Klodel (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Klodel Shto Klodel nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Klodel nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
briseide
Shtrige

Regjistruar: 12/02/2007
Vendbanimi: Rrefime memece
Mesazhe: 4388

Re: Re: Jeta eshte fat apo zgjedhje

Citim:
Po citoj ato që tha cedrus

Qe te lindesh ne nje familje te pasur angleze dhe te trashegosh pasurite e medha te tyre, nnuk eshte fat, por rastesi.Fati eshte nje force superiore qe parapercakton ngjarje te caktuara, ose ngjarje qe paracaktohen nga nje force levizese.

Fati nuk eshte Zoti, por nje figure e vaget, e paqarte, qe ne komunitete te ndryshme merr forma te ndryshme.

Une nuk besoj tek fati, por ma ka qejfi qe te jem me fat.Rastesia nderhyn tek fati.
Fat ne terminologjine e berbashket perben ate qe quajme "avere sedere",pra te dalesh i fituar ne ate zgjedhje qe ke bere dhe kur kjo zgjedhje nuk eshte vetem frut i mundit tend.

Destiny pastaj eshte tjeter gje.

__________________
I had seven faces,Thought I knew which one to wear...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Gusht 2009 13:17
briseide nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė briseide Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me briseide (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: briseide Shto briseide nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto briseide nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AndreaPirelli
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/03/2008
Vendbanimi:
Mesazhe: 5672

Fat eshte te te jape natyra nje "pako" si e Rocco Seifredit ...........
Zgjedhje eshte qe ne qofte se nuk ke ate fat ............ te mesosh te perdoresh ate qe ke me te njejtin rezultat ..............

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Gusht 2009 13:23
AndreaPirelli nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AndreaPirelli Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AndreaPirelli (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AndreaPirelli Shto AndreaPirelli nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AndreaPirelli nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 22:17 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 3 faqe: [1] 2 3 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Tė ndryshme > Jeta eshte fat apo zgjedhje

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.