Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Tė ndryshme > Ciftet e Forumit Horizont
Gjithsej 12 faqe: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Deb* ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   Deb*
different

Regjistruar: 08/02/2007
Vendbanimi: diku aty, prane......
Mesazhe: 5515

Te gjithe hyjme per te kaluar kohen ketu. Nuk hyn njeri per te bere sherr. Perplasjet ne mendime, mentalitet, sjellin debate qe e kalojne masen fale anonimitetit.


E kam treguar me afersi moshen dhe faktin qe jam e martuar vetem per t'ju shmangur keqkuptimeve qe mund te krijohen sidomos nga meshkujt. Eshte mire ta dime me perafersi moshen e personit me te cilen/-cilin po diskutojme. Do shmangeshin shume keqkuptime te panevojshme. Po ashtu dhe faktin ne eshte i/e martuar apo jo.

Te dyja anet kane anet pozitive dhe negative, por gjithsesi eshte mire te jesh vetvetja. Personalisht nuk mund te shtirrem dot si beqare dhe nuk gjej arsye pse ta bej, vetem nese dua te flirtoj lirshem, pa me gjykuar njeri. Se tregon nese je i/e martuar apo jo nuk te ben te humbasesh anonimitetin. Nese per dike cdo lloj diskutimi qe ben nje i/e martuar eshte flirtim, eshte problemi i tij/-i saj jo imi.
Personalisht, ne forum hyj kur jam ne qejf, dhe jo kur jam e merzitur. Kur jam e merzitur s'dua te flas me asnje. Mire eshte te mos dalim kaq shpejt ne konkluzione te pabaza. I bie te mendojme dhe ne te martuarit, qe beqaret qe hyjne ketu, hyjne se nuk kane shoqeri tjeter pervec virtualit. Qe eshte akoma me e trishtueshme se dihet qe beqaret duhet ta kene jete me aktive se te martuarit.

Per vete nuk kam pretenduar te bej shoqeri virtuale jo se nuk i besoj, por nuk kam kohe ti kushtohem nje shoqerie te tille. Mosha ben te sajen. Nuk kam ate energji qe kam patur per te krijuar lidhje te reja shoqerore. Biles i marr gjerat shume avash dhe ne realitet. Nuk jam tip qe futem shpejt ne shoqeri te re. Mezi po gjej kohe te behem me shoqerine qe kam ne jeten e perditshme.
Kaq per sa me perket mua.

__________________
Te dua, jo per ate qe je, por per ate qe me ben te ndihem.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Shkurt 2013 14:23
Deb* nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Deb* Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Deb* (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Deb* Shto Deb* nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Deb* nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

Citim:
Po citoj ato që tha Katilesha
Une nuk kam ankesa nga virtualiteti. Eria me ka dale e njejta prerje me virtualitetin, asnje presje me shume a me pak. Ashtu sikur edhe une asaj.
Jemi nje cift i konsoliduar

Sa bukur o Kat sa i permende emrin Erias fap e nxorri koken.

Permende sa me shpesh se na mori malli edhe per ty.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Shkurt 2013 14:52
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
cecilia
Adoleshente

Regjistruar: 14/04/2006
Vendbanimi: Nė bankat e shkollės.
Mesazhe: 8180

Debora, gjithmone e kam vlersuar sinqeritetin tend edhe pse ne heshtje.

Me thene te drejten se shoh te nevojshme me tregu moshen, statusin, apo ca haj ne shtepi dhe sa paguhem, ne nje vend publik ku asnjerit si intereson dhe s'duhet ti interesoj, jeta jote private.

Sa per flirtim e di sma kalon asnje, kush eshte i zgjut mos te bie ne kurth

__________________
Sto lavorando duro per preparare il mio prossimo errore.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Shkurt 2013 14:54
cecilia nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė cecilia Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me cecilia (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: cecilia Shto cecilia nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto cecilia nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
BIONDIA
Ne zemren tende.

Regjistruar: 02/03/2006
Vendbanimi:
Mesazhe: 10184

Debora ti ke treguar moshen dhe qe je e martuar vetem per keqkuptimet me meshkujt dhe te tjeret jo se ke pasur deshira te besh dmth je detyruar te jesh e sinqerte? Mendon se po mos e tregoje kete gje do ishte krijuar ndonje keqkupim?
Une i kam treguar se kam dashur po se kam bere nga keqkuptimii dikujt sepse sme plas shume kam pasur deshire ta bej dhe pike asnjeher skam nisur nje miqesi pa e treguar kete gje s'me eshte dukur e drejte.
Kati dhe Eria mund te na tregoni suksesin e miqesie tuaj ka ndonje recete per ne qe na doli e pjerdhur dhe e fendur

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Shkurt 2013 16:22
BIONDIA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė BIONDIA Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me BIONDIA (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: BIONDIA Shto BIONDIA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto BIONDIA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lorie
you fascinate me...

Regjistruar: 23/07/2003
Vendbanimi: in you
Mesazhe: 3134

Hmm, sa mendime te ndryshme ketu, te larmishme ashtu sic a ka vete dhe emrin forumi : horizont.

Me pelqeu ideja e angeldevil te behej nje studim psikologjie mbi stereotipet mendoj do dalin rezultate interesante.

__________________
Philippians 4:8-Finally, brothers, whatever is true, whatever is noble, whatever is right, whatever is pure, whatever is lovely, whatever is admirable--if anything is excellent or praiseworthy--think about such things.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Shkurt 2013 17:33
lorie nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lorie Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lorie (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė lorie't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: lorie Shto lorie nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lorie nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10706

Citim:
Po citoj ato që tha BIONDIA


Se ka me mua jo se une nuk filtorj me te martuar preferoj beqaret .Une shok shkrimi kam vetem shelgun shok kendimi kam Glakusin e shok ..... kam vetem Fajen .
Dite te bukur njeres .Pikat me ngelin gjithmone mu.

__________________
Ne vendin tim, ne vendin tend, e shpojne lakren, i hedhin mend...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Shkurt 2013 17:41
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
BIONDIA
Ne zemren tende.

Regjistruar: 02/03/2006
Vendbanimi:
Mesazhe: 10184

Citim:
Po citoj ato që tha Fajtori


Pikat me ngelin gjithmone mu.ti ke aftesine te lexosh pertej pikave prandaj i vuna dhe e di qe ti nuk keqkuptohesh per cdo gje qe them ne kete forum si merr seriozisht me nje fjale e di qe s'do ma kerkosh 'sje tipi im LO. si eshte ajo shprehja "po eshte shaka mo beni " e di ti cuni qe me mungon ajo hyrja dhe berja e gallates ne kete forum naj here ...me jep nostalgji per nje kohe qe iku e sdo kthehet me .

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Shkurt 2013 17:47
BIONDIA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė BIONDIA Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me BIONDIA (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: BIONDIA Shto BIONDIA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto BIONDIA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10706

Futu ne boje pra... gallaten.

__________________
Ne vendin tim, ne vendin tend, e shpojne lakren, i hedhin mend...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Shkurt 2013 17:51
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lorie
you fascinate me...

Regjistruar: 23/07/2003
Vendbanimi: in you
Mesazhe: 3134

Citim:
Po citoj ato që tha BIONDIA
Kete te thashe Lori qe te thuash qe njerezit jane vetvetja ne internet i bie qe realiteti te mos eksistoje fare dhe te mendosh qe ti s'qeke vetvetja 22 ore te tjera te dites dhe qeke vetvetja 2 apo 3 ore.Kurt ku do dilje ti se te lexova me kenaqesi Tani nje pyetje per Macken po se pate problem keni femije nga dashuria juaj ka lindur nje jete e re?E kuptoj mendimin tend qe je vetvetja kudo, por ndoshta nuk ke kuptuar cfare kam dashur te shpreh.

Personalisht, e konsideroj te shkruarit (sidomos reflektimeve qe bej) si nje distress tolerance coping skill, se po ia fut termave klinike tani.

Thjesht muhabeti: shkruaj per tu shplodhur nga 'zhurmat' e jetes, dhe si rrjedhoje shkrimet jane te perqendruara tek gjerat qe jane te rendesishme per mua, tek thelbi qe ne jeten e perditshme edhe humbet prej 'zhurme zhurme shume shume zhurme.

Mua me vjen keq qe nuk shpenzoj shume kohe ne te lexuarin e temave te tjera qe jane shume interesante ketu, me duket se mbyllem ne nje teme, dhe kam pershtypjen qe i lej te tjereve pershtypjen se nuk jam e interesuar, por ky eshte prioriteti im.
Po nuk reflektova ketu, do shkruaj ne blogun tim, nqs jo ne blog, do shkruaj ne leter vetem nje laps e nje leter te kem asgje tjeter.

__________________
Philippians 4:8-Finally, brothers, whatever is true, whatever is noble, whatever is right, whatever is pure, whatever is lovely, whatever is admirable--if anything is excellent or praiseworthy--think about such things.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Shkurt 2013 17:53
lorie nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lorie Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lorie (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė lorie't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: lorie Shto lorie nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lorie nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
BIONDIA
Ne zemren tende.

Regjistruar: 02/03/2006
Vendbanimi:
Mesazhe: 10184

Citim:
Po citoj ato që tha lorieE kuptoj mendimin tend qe je vetvetja kudo, por ndoshta nuk ke kuptuar cfare kam dashur te shpreh.

.Jo Lori e shikon qe s'me ke kuptuar ti mua jo une ty .Dikush tha qe njerezit ne internet jane pa a shume vetvetja une thashe dhe them jo sepse nese jemi vetvetja vetem ne internet i bie qe pjesen tjeter te kohes te jemi fallco.C'rendesi ka vetvetja ne nje forum kur nuk jemi ndonjeher as ne realitet te tille, te tjera mendojne e te tjera bejme nga deshira o te detyruar. Vetvetja jam me prinderit motrat vellezerit mi me femine tim (nganjeher qe mos vuajne as atyr su tregoj shqetesime qe mund te kem )po me te tjeret qe sme njohin e si njoh as e marr mundim mendoj dhe ma keq here ta marrin si dobsi.Dikush nje here nje person qe nuk eshte me me ka thene qe nese tregon nje sekret qe ta kane thene eshte njelloj sikur ke shitur veten sepse ke treguar dhe sekretin tend.
Une te kuptoj shume mire kur me thua shkruaj per te shplodhur trute e njejta gje me ndodh dhe mua puna ime jeta ime njerezit qe me rrethojne cdo gje shume serioze dhe jam e detyruar e kaloj shumicen e dites ne ankth e te mos gaboj saqe hyrja ne kete forum per mua eshte nje shplodhje mendore filzike duke diskutuar dhe per gjera banale.Mendoj se larmia e temava te ketij forumi eshte aq e madhe sa duhen 2 jete me i lexuar te gjitha temet.
Faje na vin noj bam perpara se te nxjerrin nga shtepija se ngelem ne forum ne pritje te zierjes se supes .

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Shkurt 2013 18:12
BIONDIA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė BIONDIA Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me BIONDIA (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: BIONDIA Shto BIONDIA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto BIONDIA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 10:16 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 12 faqe: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Tė ndryshme > Ciftet e Forumit Horizont

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.