Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Kuriozitete > Qimet mė tė gjata tė veshėve nė botė – 13.2 cm
  Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
NoThInG
AltruisT

Regjistruar: 20/03/2008
Vendbanimi: Ballkan
Mesazhe: 70

Qimet mė tė gjata tė veshėve nė botė – 13.2 cm

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re oooooo.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 28 herė.

Një shitës indian ka arritur të futet në librin e rekordeve Guinness, pasi është vërtetuar se ka qimet më të gjata të veshëve në botë.
Radhakant Bajpai, 50-vjeçar, ka tufa qimesh të cilat shkojnë deri në 13.2 centimetra në pikën më të largët të tyre, raporton revista britanike The Sun.

Gjatësia e pabesueshme është vërtetuar për Librin e rekordeve Guinness nga kontrolluesi mjekësor, Dr R P Gupta.

Së bashku, tufat e qimeve të Bajpait shkojnë në pothuajse 25 centimetra, tamam për dy bistekë.

Ai përdorë një shampon special dhe nuk bartë më unaza e gjerdanë për të mos dëmtuar qimet e tija luksoze.

Bajpai nga Naya Ganj në Uttar Pradesh, Indi veriore, ka thënë se do të dëshironte që njerëzit ta marrin këtë punë pak më seriozisht.

"Arritja në Librin e rekordeve Guinness në fakt është një rast i veçantë për mua dhe familjen time. Zoti ka qenë shumë i mirë ndaj meje", ka thënë ai.

__________________
Nga Pema e Heshtjes Varet Fruti i Qetesise

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Mars 2008 12:32
NoThInG nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė NoThInG Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me NoThInG (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: NoThInG Shto NoThInG nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto NoThInG nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
briseide
Shtrige

Regjistruar: 12/02/2007
Vendbanimi: Rrefime memece
Mesazhe: 4388

Re: Qimet mė tė gjata tė veshėve nė botė – 13.2 cm

Citim:
Po citoj ato që tha NoThInG


Ai përdorë një shampon special dhe nuk bartë më unaza e gjerdanë për të mos dëmtuar qimet e tija luksoze.

Bajpai ka thënë se do të dëshironte që njerëzit ta marrin këtë punë pak më seriozisht.



hahahahaha e lendojne shpirterisht te shkretin me kete mungese serioziteti

__________________
I had seven faces,Thought I knew which one to wear...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Mars 2008 14:40
briseide nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė briseide Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me briseide (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: briseide Shto briseide nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto briseide nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 03:21 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
  Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Kuriozitete > Qimet mė tė gjata tė veshėve nė botė – 13.2 cm

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] nuk lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.