Forumi Horizont Forumi Horizont > Shkenca > Informatikė & Programim > Programe te dobishme Vlerėsimi i Temės: 3 votime, mesatarja 5.00.
Gjithsej 10 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Admirali
ITSD Engineer

Regjistruar: 07/01/2003
Vendbanimi: Durrės
Mesazhe: 2298

Programe te dobishme

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re s_screen2_d.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 2869 herė.

Po e hap kete teme per t'iu dhene mundesi te gjitheve te tregojne ose te japin mundesine per te shkarkuar programe qe mund te na hyjne ne punen tone te perditshme. Keto mund te jene programe per multimedia (foto/muzike/video), programe per lundrim ne internet (http/ftp/download manager) programe per sigurine e pc etj etj.

Keto programe qe mund te keni deshiren ti ndani me ne ketu duhet ti permbahen disa kushteve:

1. Te mos jene programe spyware/ad aware
2. Te mos instalojne programe te tjera per te marre ne kontroll pc
3. Programet mund te jene freeware ose shareware (funksionale vetem per 30 dite ose me opcione te limituara)
4. Mund te ofroni dhe programe te plota se bashku me nr seriale apo keygen/crack (ju lutem jipni instruksionet sesi mund te perdoret nje keygen/crack pasi shumica ketu nuk e kane idene)
5. Nje shpjegim i vogel per programin nuk do qe keq per tu dhene


Po e filloj une i pari
Microsoft Student Calculator 2006. Program i plote, nuk ka nevoje per nr serial, mjafton vetem ta instalosh. Shume praktik per veprime matematikore qe nga veprimet me te thjeshta deri tek ato me te veshtira. Ka funksione te ndryshme matematikore ne dispozicion, te jep mundesine per te ndertuar grafiqe komplekse etj etj. Siti zyrtar eshte: http://www.microsoft.com/student/ProductDetails.aspx?pid=001&active_tab=Graphing

Ju mund ta shkarkoni nga: http://www.geocities.com/admiralius/Calc2006.zip
Mjafton vetem ta instaloni, nuk ka nevoje per nr seriale.

__________________
Quis custodiet ipsos custodes?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Shkurt 2006 13:11
Admirali nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Admirali Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Admirali (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Admirali Shto Admirali nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Admirali nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Lord_Of_The_Strings ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   Lord_Of_The_Strings
Veterinary Psychiatrist

Regjistruar: 27/08/2004
Vendbanimi: Asgard
Mesazhe: 1558

Duhet te shtoje qe ky program punon vetem nese ke te instaluar Microsoft Framework 1.1 dhe jo versionin 2

__________________
I'm a Creationist, I believe man created God.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Shkurt 2006 08:37
Lord_Of_The_Strings nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Lord_Of_The_Strings Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Lord_Of_The_Strings (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Lord_Of_The_Strings't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Lord_Of_The_Strings Shto Lord_Of_The_Strings nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Lord_Of_The_Strings nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Admirali
ITSD Engineer

Regjistruar: 07/01/2003
Vendbanimi: Durrės
Mesazhe: 2298

Hmmm

Citim:
Po citoj ato që tha Lord_Of_The_Strings
Duhet te shtoje qe ky program punon vetem nese ke te instaluar Microsoft Framework 1.1 dhe jo versionin 2


Une i kam instaluar qe te dyja ver. e framework, dhe punon ne rregull. Gjithsesi ti ke me se shumti te drejte, duhej te shenoja dhe se cfare duhet te kete nje pc qe te punoje ai calc ne rregull, mbreme u kujtova por e harrova dreqin.

Per Microsoft .NET Framework 1.1 ja tek eshte link nga mund ta shkarkoni: http://www.microsoft.com/downloads/...&displaylang=en (ver ne anglisht, por po aty mund te zgjidhni gjuhen qe doni ta shkarkoni)

Kurse per Microsoft .NET Framework 2.0 link eshte: http://www.microsoft.com/downloads/...&DisplayLang=en

__________________
Quis custodiet ipsos custodes?

Modifikuar nga Admirali datė 24/02/2006 ora 11:35

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Shkurt 2006 09:02
Admirali nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Admirali Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Admirali (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Admirali Shto Admirali nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Admirali nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Admirali
ITSD Engineer

Regjistruar: 07/01/2003
Vendbanimi: Durrės
Mesazhe: 2298

Hmmm

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re pdn25_bmw_450b.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 2758 herė.

Paint.Net eshte nje program me ane te cilit mund te zevendesoni programin Paint Brush qe vjen bashke me Windows.

Paint.Net eshte shume funksional, ka opcione shume te dobishme, ka mundesi per te futur layer (shtresa) neper foto per te bere manipulimet qe doni. Normale qe nuk mund te zevendesoje programe si Photoshop per foto teper profesionale, por ama mund te ofroje dicka shume afer profesionalitetit. Programi eshte falas dhe ofrohet vetem per sistemin operativ Windows 2000, XP, Vista, or Server 2003. Programi nuk suportohet nga Microsoft dhe nuk eshte prodhuar nga Microsoft. Paint.Net ne fakt eshte rezultat i nje projekti final qe disa studente te inxhinerise se programimit ne Washington State University paten si punim diplome. Projekti vetem sa pati si kujdestar kompanine Microsoft, pasi dhe punimi i diplomes u be me gjuhen C#, ka dhe disa rrjeshta kodi ne C++.

Paint.Net kerkon platformen .Net per tu instaluar. Gjithsesi link qe ofrohet per shkarkim perfshin dhe platformen .Net.


Paint.Net se bashku me .Net Framework

http://www.eecs.wsu.edu.nyud.net:80..._6_RC2_Full.exe

Paint.Net pa .Net Framework

http://fileforum.betanews.com/sendf...Net_2_6_RC2.exe

Faqja Zyrtare

http://www.eecs.wsu.edu/paint.net/

__________________
Quis custodiet ipsos custodes?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Shkurt 2006 11:35
Admirali nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Admirali Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Admirali (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Admirali Shto Admirali nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Admirali nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
astras
larguar

Regjistruar: 14/02/2006
Vendbanimi: x
Mesazhe: 214

Re: Hmmm

Admiralo!

A ka ndonje mundesi per download for free per software dhe musice pervec eMule e cila me duket shume dobet dhe imesh V6 qe eshte bere cope cope. Versioni pese qe ishte se bashku me guntellen eshte bllokuar se te nxjerr tabelen e uptade per versionin 6.

Nese di ndonje menyre tjeter.
Thanks1

__________________
Bye

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 03 Mars 2006 19:16
astras nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė astras Kėrko mesazhe tė tjera nga: astras Shto astras nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto astras nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
team/UARE
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 14/07/2005
Vendbanimi: atje
Mesazhe: 196

ectaco eng-alb 2006!

ectaco eng-alb 2006

shkarkojeni qe ketu

code:
http://rapidshare.de/files/9639776/setup.exe.html


dhe fix per te

code:
http://rapidshare.de/files/14814625/LD_ENGALB_.rar.html


pass per arshiven team/UARE

team/UARE release

__________________
i hate copy+paste

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Mars 2006 07:51
team/UARE nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė team/UARE Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me team/UARE (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: team/UARE Shto team/UARE nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto team/UARE nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Admirali
ITSD Engineer

Regjistruar: 07/01/2003
Vendbanimi: Durrės
Mesazhe: 2298

Re: Re: Hmmm

Citim:
Po citoj ato që tha astras
Admiralo!

A ka ndonje mundesi per download for free per software dhe musice pervec eMule e cila me duket shume dobet dhe imesh V6 qe eshte bere cope cope. Versioni pese qe ishte se bashku me guntellen eshte bllokuar se te nxjerr tabelen e uptade per versionin 6.

Nese di ndonje menyre tjeter.
Thanks1Personalisht perdor ndonjehere BearShare per shkarkime, versionin Pro. Por dhe vizitoj disa site ku gjej links per shkarkime, nje prej tyre eshte www.hitsgarden.com ose www.linkspark.net (po i njejti sit), ofrojne shume programe/muzike/video per shkarkime(nuk i kane ne serverat e tyre, vetem sa i indeksojne)

__________________
Quis custodiet ipsos custodes?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Mars 2006 09:58
Admirali nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Admirali Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Admirali (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Admirali Shto Admirali nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Admirali nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
astras
larguar

Regjistruar: 14/02/2006
Vendbanimi: x
Mesazhe: 214

Re: Re: Re: Hmmm

Citim:
Po citoj ato që tha Admirali


Personalisht perdor ndonjehere BearShare per shkarkime, versionin Pro. Por dhe vizitoj disa site ku gjej links per shkarkime, nje prej tyre eshte www.hitsgarden.com ose www.linkspark.net (po i njejti sit), ofrojne shume programe/muzike/video per shkarkime(nuk i kane ne serverat e tyre, vetem sa i indeksojne)Faleminderit por do ta provoj njehere. Programi Paint .net ishte vetete i thejshte dhe i mire. ka bere disa pune te vogla me te dhe me pelqen

__________________
Bye

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Mars 2006 16:20
astras nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė astras Kėrko mesazhe tė tjera nga: astras Shto astras nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto astras nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
~Enigme~
Simplexity

Regjistruar: 08/10/2005
Vendbanimi: My soul
Mesazhe: 4059

Goran Ladman, drejtor i Microsofit per Europen Juglindore ne Tirane, lancon programin kompjuterik XP ne gjuhen shqipe me nje cmim prej 750 $. Kjo pakete permban te gjitha llojet e programve per te shkruar dhe per te ndertuar programe te tjera.

__________________
Fillimi i nje ngjarje, ku shpaloset ne kohe por lind jashte asaj, eshte njekohesisht perfundimi.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 01 Prill 2006 16:08
~Enigme~ nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ~Enigme~ Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ~Enigme~ (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė ~Enigme~'t! Kėrko mesazhe tė tjera nga: ~Enigme~ Shto ~Enigme~ nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ~Enigme~ nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
team/UARE
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 14/07/2005
Vendbanimi: atje
Mesazhe: 196

*nix ose linux !

nuk e duam.... eshte mire dhe anglisht...thuaj tja japi qeverise se i hyn ne pune !!!! ajo e e kerkoi .... !!!!

ne e kemi nda mendjen .... do perdorim *nix ose linux !!!! ka shume mundesi ky i fundit !!!

mos ju duket cudi...ka bashki qytetesh ne amerike qe e kane bijkotuar windows dhe perdorin linux ....me saktesi nuk me kujtohet tani ...por eshte e vertete !!!

__________________
i hate copy+paste

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 03 Prill 2006 08:16
team/UARE nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė team/UARE Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me team/UARE (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: team/UARE Shto team/UARE nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto team/UARE nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 06:04 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 10 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Shkenca > Informatikė & Programim > Programe te dobishme

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.