Forumi Horizont Forumi Horizont > Shkenca > Informatikė & Programim > Programe te dobishme Vlerėsimi i Temės: 3 votime, mesatarja 5.00.
Gjithsej 10 faqe: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Admirali
ITSD Engineer

Regjistruar: 07/01/2003
Vendbanimi: Durrės
Mesazhe: 2298

Hmmm

Citim:
Po citoj ato që tha ~Enigme~
Goran Ladman, drejtor i Microsofit per Europen Juglindore ne Tirane, lancon programin kompjuterik XP ne gjuhen shqipe me nje cmim prej 750 $. Kjo pakete permban te gjitha llojet e programve per te shkruar dhe per te ndertuar programe te tjera.


Me 750$ une bej jete qejfi, ai i doka per XP, jo mer daje, se nuk me ka lene truni te harxhoj kaq shume, pastaj dihet qe gjuha shqipe ka mungesa fjalori per nga terminologjia kompjuterike, dhe hajde te kesh nje XP me butona/dialogje/etj ne gjuhe copa copa (shih perkthimin e Google ne shqip per te pare ca gallate eshte). Pastaj kush do beje perkthimin, kosovaret!!! Nuk kam gje personalisht ndaj kosovareve, por ngaqe flasin dialekt te gjuhes shqipe, nuk jane mundesia me e mire per te bere perkthime nga anglishtja ne shqip.


Personalisht akoma vazhdoj me XP Pro ne anglisht, dhe mire jam.

__________________
Quis custodiet ipsos custodes?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 03 Prill 2006 11:05
Admirali nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Admirali Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Admirali (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Admirali Shto Admirali nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Admirali nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
pinck_M
TIFOZ I KSAJ STEMES KTU

Regjistruar: 11/02/2005
Vendbanimi: afer shpise sime
Mesazhe: 96

Re: Hmmm

Citim:
Po citoj ato që tha Admirali


Me 750$ une bej jete qejfi, ai i doka per XP, jo mer daje, se nuk me ka lene truni te harxhoj kaq shume, pastaj dihet qe gjuha shqipe ka mungesa fjalori per nga terminologjia kompjuterike, dhe hajde te kesh nje XP me butona/dialogje/etj ne gjuhe copa copa (shih perkthimin e Google ne shqip per te pare ca gallate eshte). Pastaj kush do beje perkthimin, kosovaret!!! Nuk kam gje personalisht ndaj kosovareve, por ngaqe flasin dialekt te gjuhes shqipe, nuk jane mundesia me e mire per te bere perkthime nga anglishtja ne shqip.


Personalisht akoma vazhdoj me XP Pro ne anglisht, dhe mire jam.

Per kete ke shume te drrejte pasi edhe une kam nje program i cili eshte per download torrent files dhe jane perpjekur ta perkthejne ne shqip por me te vertete te ben me qesh megjithate them NO BAD.

__________________
Its nice to be important,but is more important to be nice!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Prill 2006 01:26
pinck_M nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė pinck_M Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me pinck_M (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė pinck_M't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: pinck_M Shto pinck_M nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto pinck_M nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
pinck_M
TIFOZ I KSAJ STEMES KTU

Regjistruar: 11/02/2005
Vendbanimi: afer shpise sime
Mesazhe: 96

program

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re logo_wh.gif
Ky file ėshtė shkarkuar 920 herė.

http://www.limewire.com/english/content/home.shtml ky eshte linku i programit te quajtur LimeWire i cili sherben per te downloaduar Audio,Video,Programs,Images,Documents.Eshte program qe nuk permban spyware,i thjeshte per tu perdorur dhe ju mund ta shkarkoni ne linkun e mesiperm ka 2 versjone basic dhe pro.ju duhet vetem per ta install.run and search,gjithashtu mund te zgjidhni gjuhen qe deshironi(pervec se shqip).Une pervete perdor PRO por kam perdorur dhe Basic dhe them se eshte nje nga me te miret.

__________________
Its nice to be important,but is more important to be nice!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Prill 2006 01:46
pinck_M nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė pinck_M Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me pinck_M (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė pinck_M't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: pinck_M Shto pinck_M nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto pinck_M nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Admirali
ITSD Engineer

Regjistruar: 07/01/2003
Vendbanimi: Durrės
Mesazhe: 2298

Startup Delayer

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re startdelay.gif
Ky file ėshtė shkarkuar 906 herė.

A bezdiseni nga fakti qe kur ndizni kompjuterin, ngarkohen menjehere ne memorie shume programe? A nuk do te donit qe te kishte nje vonese ne ngarkimin e programeve nmq kompjuteri juaj te mos ngrije? Nje zgjidhje e ketij problemi ju ofrohet me programin Startup Delayer, i cili eshte falas per te gjithe versionet e Windows. Programi ju mundeson te percaktoni se mbas sa kohe nje program qe eshte ne Startup (si psh antivirusi apo firewall qe hapet sapo ndizet pc) do te aktivizohet. Gjithashtu mund te percaktoni se kush program hapet i pari, e me rradhe. Programi ka nje nderfaqes te thjeshte per perdorim, dhe nuk ka nevoje qe te dini si te manovroni me regjistrin, modifikimet e te cilit behen automatikisht. Programin mund ta shkarkoni ketu: http://www.snapfiles.com/get/startdelay.htmlP.S.
Ky program mu me i ditur nga Fajtori, i cili ishte vete i interesuar te kishte nje menyre per te vonuar nisjen e programeve kur ndizet pc.

__________________
Quis custodiet ipsos custodes?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Prill 2006 20:42
Admirali nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Admirali Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Admirali (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Admirali Shto Admirali nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Admirali nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Admirali
ITSD Engineer

Regjistruar: 07/01/2003
Vendbanimi: Durrės
Mesazhe: 2298

Hmmm

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re open see.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 869 herė.

Nje program tjeter alternativ per te pasur nje arkivues te fotove te tuaja, program i cili eshte falas. Quhet OpenSee dhe eshte nje alternative ndaj ACDSee(TM). Per me shume dhe per ta shkarkuar:

http://rapidshare.de/files/19225786/OpenSeesame.rar
ose
http://sourceforge.net/projects/myacdsee/


Myacdsee eshte emri i vjeter i OpenSee

Operating System: 32-bit MS Windows (95/98), 32-bit MS Windows (NT/2000/XP), All 32-bit MS Windows (95/98/NT/2000/XP), Win2K, WinXP

__________________
Quis custodiet ipsos custodes?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Prill 2006 20:39
Admirali nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Admirali Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Admirali (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Admirali Shto Admirali nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Admirali nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
veber
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 10/05/2006
Vendbanimi: jasht shpis
Mesazhe: 43

Ka pak kohe qe kam degjuar per programe qe mund te flasesh nga compjutri me telefon shpie(jo nga kompjutri me kompjuter).
psh une jetoj ne itali dhe nqs kam internetin mund te flas falas nepermjet kompjurit me gjith numrat fiks ne Itali dhe vetem me 2 cent me numrat fiks ne shqipri

http://www.voipstunt.com/en/index.html

http://www.skypho.net/

Nuk e di nese ndonje nga ju i ka perdorur ose degjuar.

__________________
"Il fatto che una persona non ti ami come tu vorresti non vuol dire che non ti ami con tutta se stessa"

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Maj 2006 14:16
veber nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė veber Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me veber (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: veber Shto veber nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto veber nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Admirali
ITSD Engineer

Regjistruar: 07/01/2003
Vendbanimi: Durrės
Mesazhe: 2298

...

Lord dhe Pitkini, temen e hapa per ato programe qe mund ti vine ne ndihme nje perdoruesi te thjeshte, jo per te mesuar apo bere sulme mbi kompjutera. Keshtu qe postimet e mesiperme do ti ndaj ne nje teme te re, ku mund te postoni cfaredo gjera per sulme/spam etj etj. Mundesisht ti tregoni dhe si te hyjne ne sistemet bankare , duhen ca leke apo jo.


Kjo teme do rrije e paster, nuk do pranohen programe qe jane per gjera te jashtligjshme (sulme, spam, virusberes etj). Kesaj rradhe postimet sic i thashe do i ndaj, here tjeter , me vjen keq, por do i fshij.

__________________
Quis custodiet ipsos custodes?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Maj 2006 18:44
Admirali nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Admirali Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Admirali (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Admirali Shto Admirali nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Admirali nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Pitkini
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 19/08/2004
Vendbanimi:
Mesazhe: 442

ZoneAlarm Internet Security Suite 6.5.7

Pa dyshim eshte nje nga antiviruset dhe FIREWALLET me te downloaduar ne bote dhe per mendimin tim ja vlen ta kete cdo kush.

Download:

http://dw.com.com/redir?pid=1054603...4-10546032.html

Serial:

8p6ek-bxvt1-kaurs-jjwsci-v1dqq0

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Qershor 2006 14:48
Pitkini nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Pitkini Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Pitkini (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Pitkini Shto Pitkini nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Pitkini nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
northwest
derri do plumb

Regjistruar: 28/04/2006
Vendbanimi: mbrapa PC tende :)
Mesazhe: 362

Citim:
Po citoj ato që tha Pitkini
ZoneAlarm Internet Security Suite 6.5.7

Pa dyshim eshte nje nga antiviruset dhe FIREWALLET me te downloaduar ne bote dhe per mendimin tim ja vlen ta kete cdo kush.

Download:

http://dw.com.com/redir?pid=1054603...4-10546032.html

Serial:

8p6ek-bxvt1-kaurs-jjwsci-v1dqq0Kush mendon eshte me i mir AVG apo ky qe vure ti,flm

__________________
If you can make life better for others and you fail to do so,you are wasting your time on earth..

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Qershor 2006 16:36
northwest nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė northwest Kėrko mesazhe tė tjera nga: northwest Shto northwest nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto northwest nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Admirali
ITSD Engineer

Regjistruar: 07/01/2003
Vendbanimi: Durrės
Mesazhe: 2298

...

Citim:
Po citoj ato që tha ypsiloni


Kush mendon eshte me i mir AVG apo ky qe vure ti,flmYpsilon, me mire thuaji Faleminderit, Pitkinit qe po te gjen nje program dhe po te jep nr serial ta perdoresh, sesa i kerkon te beje dallime mbi antiviruset, Ty nqs te pelqen AVG, futja nje link per shkarkim ketu.

Dhe nqs do te besh nje krahasim mbi antiviruset, hap teme tjeter, ketu eshte vetem per te dhene programe per ata qe nuk kane mundesi per ti gjetur. Analizat beji diku tjeter.

__________________
Quis custodiet ipsos custodes?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Qershor 2006 23:45
Admirali nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Admirali Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Admirali (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Admirali Shto Admirali nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Admirali nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 08:05 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 10 faqe: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Shkenca > Informatikė & Programim > Programe te dobishme

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.