Forumi Horizont Forumi Horizont > Shkenca > Informatikė & Programim > Satellite recivers
Per marresat satelitore????
Ky sondazh ėshtė i mbyllur.
Tema interesante 2 25.00%
Tema c'ka 0 0%
Tema jo intesante 0 0%
Tema shume e goditur 6 75.00%
Gjithsej: 8 votime 100%
 Sondazhi është mbyllur më 21 Tetor 2006, ora 07:27  (25 ditë pas hapjes) [Modifiko Sondazhin (vetėm moderatorėt)]

Gjithsej 4 faqe: « 1 [2] 3 4 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Lord_Of_The_Strings ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   Lord_Of_The_Strings
Veterinary Psychiatrist

Regjistruar: 27/08/2004
Vendbanimi: Asgard
Mesazhe: 1568

Kur une bleva nje Humax ne Athine, Dreambox kushtonte 500 Euro vetem marresi, ndersa Humax ishte 300 Euro me gjithe pjate, 2 koka e kabllo

Per DreamBox kam respekt, nuk munda ta blej per arsye ekonomike dhe me ka bere pershtypje fakti qe ne Shqiperi nuk e njohin, me perjashtim te ndonjerit si puna jone. Ndoshta dhe ketu nuk e thith tregu per faj te cmimit te larte mgjs nuk e di se sa mund te kushtoje tani koknkretisht.

Shiko, me sa di une, duhet te ekzistoje nje procedure fikse. Psh, merr nje smartcard reader, e lexon ne kompjuter karten dhe ne te njejten kohe i ben dhe deshifrimin dhe pasi modifikon ate qe ke hedhur ne kompjuter ose e zevendeson me ate qe ke zbritur nga interneti, e shkruan ne nje karte te re bosh me SmartCard Programmer ose Writer dhe voila, duhet te jete OK per mendimin tim.

Dicka te tille shkruaj se si e ben ti ne rast se e ke bere ndonjehere konkretisht. Thuaj se cfare pajisjesh duhen per tu blere dhe sa kushtojne pak a shume. Pastaj menyren hap pas hapi se si e ben. Po dhurove dhe ndonje informacion shtese per ata qe nuk ja kane haberin, se c'fare eshte moduli cam apo smartcard, do ishe i nderuar dhe i respektuar.

Provoje nje here se nuk te ve njeri 4, me beso mua

__________________
I'm a Creationist, I believe man created God.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Shtator 2006 08:15
Lord_Of_The_Strings nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Lord_Of_The_Strings Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Lord_Of_The_Strings (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Lord_Of_The_Strings't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Lord_Of_The_Strings Shto Lord_Of_The_Strings nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Lord_Of_The_Strings nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
bomba01
???

Regjistruar: 26/09/2006
Vendbanimi: Albania
Mesazhe: 40

Citim:
Po citoj ato që tha Lord_Of_The_Strings
Kur une bleva nje Humax ne Athine, Dreambox kushtonte 500 Euro vetem marresi, ndersa Humax ishte 300 Euro me gjithe pjate, 2 koka e kabllo

Per DreamBox kam respekt, nuk munda ta blej per arsye ekonomike dhe me ka bere pershtypje fakti qe ne Shqiperi nuk e njohin, me perjashtim te ndonjerit si puna jone. Ndoshta dhe ketu nuk e thith tregu per faj te cmimit te larte mgjs nuk e di se sa mund te kushtoje tani koknkretisht.

Shiko, me sa di une, duhet te ekzistoje nje procedure fikse. Psh, merr nje smartcard reader, e lexon ne kompjuter karten dhe ne te njejten kohe i ben dhe deshifrimin dhe pasi modifikon ate qe ke hedhur ne kompjuter ose e zevendeson me ate qe ke zbritur nga interneti, e shkruan ne nje karte te re bosh me SmartCard Programmer ose Writer dhe voila, duhet te jete OK per mendimin tim.

Dicka te tille shkruaj se si e ben ti ne rast se e ke bere ndonjehere konkretisht. Thuaj se cfare pajisjesh duhen per tu blere dhe sa kushtojne pak a shume. Pastaj menyren hap pas hapi se si e ben. Po dhurove dhe ndonje informacion shtese per ata qe nuk ja kane haberin, se c'fare eshte moduli cam apo smartcard, do ishe i nderuar dhe i respektuar.

Provoje nje here se nuk te ve njeri 4, me beso mua

__________________
Mos perdor topa per te vrare miza !!!!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Shtator 2006 12:23
bomba01 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė bomba01 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me bomba01 (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė bomba01't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: bomba01 Shto bomba01 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto bomba01 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
bomba01
???

Regjistruar: 26/09/2006
Vendbanimi: Albania
Mesazhe: 40

Thumbs up

Hi !

Citim:
Per DreamBox kam respekt, nuk munda ta blej per arsye ekonomike dhe me ka bere pershtypje fakti qe ne Shqiperi nuk e njohin, me perjashtim te ndonjerit si puna jone. Ndoshta dhe ketu nuk e thith tregu per faj te cmimit te larte mgjs nuk e di se sa mund te kushtoje tani koknkretisht.

Shiko, me sa di une, duhet te ekzistoje nje procedure fikse. Psh, merr nje smartcard reader, e lexon ne kompjuter karten dhe ne te njejten kohe i ben dhe deshifrimin dhe pasi modifikon ate qe ke hedhur ne kompjuter ose e zevendeson me ate qe ke zbritur nga interneti, e shkruan ne nje karte te re bosh me SmartCard Programmer ose Writer dhe voila, duhet te jete OK per mendimin tim.

Dicka te tille shkruaj se si e ben ti ne rast se e ke bere ndonjehere konkretisht. Thuaj se cfare pajisjesh duhen per tu blere dhe sa kushtojne pak a shume. Pastaj menyren hap pas hapi se si e ben. Po dhurove dhe ndonje informacion shtese per ata qe nuk ja kane haberin, se c'fare eshte moduli cam apo smartcard, do ishe i nderuar dhe i respektuar.

Provoje nje here se nuk te ve njeri 4, me beso mua



Shiko tani kane ndryshuar shume gjerat qe nga koha qe ju keni blere HUMAX-in dhe tani DREAMBOX-i kushton perafersisht 300-350 euro dhe ka gjithashtu porte ETHERNET qe te jep mundesi te shohesh gjithe kohen kanalet me te forta madje dhe paketat shqiptare pa pagese vetem se duhet bere nje update nga PC here pas here dhe per kete nevoitet vetem nje kabell serial RS232! Ka edhe nje tjeter marres po kaq te mire qe quhet VISIONNET dhe ka po keto cilesi si te DREAMBOX-it por vetem se kushton rreth 400-490euro! Ndersa kartat smart kane nje kufizim te madh krahasuar me modulet CAM per thyerjen e paketave me pagese!
Per mbushjen e smartcard fun5 ose fun6,fun7 dhe moduleve te ndryshem MATRIX , DRAGON , ICECRYPT , JOKERCAM etj duhet nje paisje qe quhet CAS2 ose CAS3. Per CAS2 duhet dhe nje paisje shtese qe quhet AD-ON qe sherben per mbushjen e kartave ose aparateve nepermjet opsioneve perkatese dhe kjo paisje e gjitha kushton afersisht 35-45 euro ndersa CAS3 kushton rreth70-90euro dhe i ka te inkorporuara te gjitha ne nje!
Ndersa per marresat satelitore si Humax,metabox,starsat,dsn,dreambox,next,digital
world
etj duhet vetem nje kabell serial RS232 dhe SW bashke me Loader-in e pershtatshem per tja ngarkuar celsat pa patur nevojen e kartave ose moduleve per te pare paketat e kerkuara!!!!!!

Pershendetje

__________________
Mos perdor topa per te vrare miza !!!!

Modifikuar nga Lord_Of_The_Strings datė 28/09/2006 ora 14:20

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Shtator 2006 12:40
bomba01 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė bomba01 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me bomba01 (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė bomba01't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: bomba01 Shto bomba01 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto bomba01 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Lord_Of_The_Strings ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   Lord_Of_The_Strings
Veterinary Psychiatrist

Regjistruar: 27/08/2004
Vendbanimi: Asgard
Mesazhe: 1568

Shikon sa mire? Thnx per infon, besoj se arrita dhe une te kuptoj disa gjera te cilat nuk i kisha te qarta.

Tani, qe ta konkretizojme sa me shume temen, une kam nje modul cam Matrix Revolutions qe e kam fut te Humaxi im ne Fier. Cfare mund te bej qe te shof ndonje kanal? Ai qe ma shiti atehere kur nuk merrja vesh me tha qe kjo hap vet disa kanale pa qene nevoje te besh ndonje gje. Une e kam lene atje dhe nuk e kam vrare mendjen sepse rralle shkoj ne Fier por nese ja vlen te merrem sadopak, pse te mos shof ndonje kanal te lezetshem ndonjehere?

Kam kabllot perkatese, kam edhe kompjuter, kam edhe internet.

__________________
I'm a Creationist, I believe man created God.

Modifikuar nga Lord_Of_The_Strings datė 28/09/2006 ora 14:29

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Shtator 2006 14:22
Lord_Of_The_Strings nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Lord_Of_The_Strings Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Lord_Of_The_Strings (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Lord_Of_The_Strings't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Lord_Of_The_Strings Shto Lord_Of_The_Strings nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Lord_Of_The_Strings nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
rrufeja
Anetar i ri

Regjistruar: 28/09/2006
Vendbanimi: Tirane
Mesazhe: 1

Talking

hmmmm

Pike se pari duhet me thane se cfare humaxi keni dhe pastaj cmund te behet me matrixin!!!!

__________________
Zoti te mbyll nje dere me pas te hap nje tjeter!!!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Shtator 2006 15:57
rrufeja nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė rrufeja Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me rrufeja (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: rrufeja Shto rrufeja nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto rrufeja nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Lord_Of_The_Strings ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   Lord_Of_The_Strings
Veterinary Psychiatrist

Regjistruar: 27/08/2004
Vendbanimi: Asgard
Mesazhe: 1568

Te jem i sinqerte, nuk e mbaj mend modelin por sot do shkoj ne Fier dhe nuik do harroj ta marr te shkruajtur modelin e sakte.

Faleminderit dhe nje here per angazhimin ne kete forum dhe ne kete teme.

Respekte.

__________________
I'm a Creationist, I believe man created God.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Shtator 2006 07:54
Lord_Of_The_Strings nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Lord_Of_The_Strings Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Lord_Of_The_Strings (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Lord_Of_The_Strings't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Lord_Of_The_Strings Shto Lord_Of_The_Strings nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Lord_Of_The_Strings nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
northwest
derri do plumb

Regjistruar: 28/04/2006
Vendbanimi: mbrapa PC tende :)
Mesazhe: 362

Per ne qe jetojm ne US keni ndo nje info si mund te shikojm tv pa para,kam dishnetwork,flm per fjalet e mira

__________________
If you can make life better for others and you fail to do so,you are wasting your time on earth..

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Shtator 2006 23:28
northwest nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė northwest Kėrko mesazhe tė tjera nga: northwest Shto northwest nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto northwest nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
bomba01
???

Regjistruar: 26/09/2006
Vendbanimi: Albania
Mesazhe: 40

Hi....

Citim:
Po citoj ato që tha ypsiloni
Per ne qe jetojm ne US keni ndo nje info si mund te shikojm tv pa para,kam dishnetwork,flm per fjalet e mira


Une nuk e di si dhe cfare keni ju ne US po per satelitet qe kapen nga Europa! Megjithese kam degjuar se ne new york ose ne new london qe kam disa miq rrotul ka disa djem fort te zot qe me nje pagese fare minimale bejne te mundur qe ju te shihni sh kanale (po ma merr mendja se vetem ne Shqiperi njerezit kane nevoje per ndihme sepse niveli i rrogave eshte pertoke) Gjithsesi do mundohem te marr nje informacion me te sakte dhe do ju njoftoj!!!

Thnx & faleminderit

__________________
Mos perdor topa per te vrare miza !!!!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Shtator 2006 16:15
bomba01 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė bomba01 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me bomba01 (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė bomba01't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: bomba01 Shto bomba01 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto bomba01 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
northwest
derri do plumb

Regjistruar: 28/04/2006
Vendbanimi: mbrapa PC tende :)
Mesazhe: 362

Flm per pergjigjen,per para seshte problem,problem eshte te shikosh ato kanale qe do,kur te maresh ndo nje te dhen mua ketu me ke duke lexu forumin,shendet dhe para

__________________
If you can make life better for others and you fail to do so,you are wasting your time on earth..

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 01 Tetor 2006 15:35
northwest nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė northwest Kėrko mesazhe tė tjera nga: northwest Shto northwest nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto northwest nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Lord_Of_The_Strings ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   Lord_Of_The_Strings
Veterinary Psychiatrist

Regjistruar: 27/08/2004
Vendbanimi: Asgard
Mesazhe: 1568

HUMAX ci 5500 e kam shoku.
CAM - Matrix Revolutions
Kam dhe kabllin qe duhet per ta lidh me PC marresin.

Tjeter ca duhet?

__________________
I'm a Creationist, I believe man created God.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Tetor 2006 10:31
Lord_Of_The_Strings nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Lord_Of_The_Strings Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Lord_Of_The_Strings (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Lord_Of_The_Strings't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Lord_Of_The_Strings Shto Lord_Of_The_Strings nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Lord_Of_The_Strings nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 13:51 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 4 faqe: « 1 [2] 3 4 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Shkenca > Informatikė & Programim > Satellite recivers

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.