Forumi Horizont Forumi Horizont > Shkenca > Informatikė & Programim > marke telefoni celular mendoni si me te miren?
Kush eshte marka me e mire
Nokia
Motorola
Sony Ericson
Samsung
Sagem
panasonic
LG
HTC
iPhone
Blackberry
   Ky sondazh nuk mbyllet asnjëherë [Modifiko Sondazhin (vetėm moderatorėt)]
Gjithsej 5 faqe: « 1 2 [3] 4 5 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Lord_Of_The_Strings ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   Lord_Of_The_Strings
Veterinary Psychiatrist

Regjistruar: 27/08/2004
Vendbanimi: Asgard
Mesazhe: 1568

No problem vlla, nuk po flisja me tendence...

Une kam internet por e kam me WiFi dhe jo me GPRS apo EDGE apo 3G

Persa i perket HTCve, nuk jane produkt i Microsoft, thjesht jane me sistem operativ Windows Mobile. Prodhohen nga HTC ne Tajvan dhe ke ne Wikipedia informacion me bollek. Une kam patur fatin te perdor modelin e pare fare te tyre HTC SPV dhe me pas kam perdorur HTC Hurricane, HTC Typhoon dhe tani kam HTC VOX. Sic e shikon, nese ke ndopak respekt per mua si figure, fakti qe une nuk perdor gje tjeter vecse HTC duhet te te tingelloje ndonje zile Sa modest qe jam...

Persa i perket videove ne YouTube shiko per HTC Diamond qe quhet ndryshe iPhone 3G Killer ose HTC Shift Pro qe eshte aktualisht celulari me i fuqishem ne bote (per nga parametrat).

TV nuk shoh me VOXin por ka shume celulare kinez ne treg qe per 100 euro te lejojne te shohesh dhe TV Analog dhe DVB-H.

Pyetje te tjera?

__________________
I'm a Creationist, I believe man created God.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 16 Korrik 2008 13:17
Lord_Of_The_Strings nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Lord_Of_The_Strings Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Lord_Of_The_Strings (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Lord_Of_The_Strings't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Lord_Of_The_Strings Shto Lord_Of_The_Strings nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Lord_Of_The_Strings nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Pitkini
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 19/08/2004
Vendbanimi:
Mesazhe: 442

sa e pashe, me kujtoi visten, shum eye-candy, po nuk do te thote qe eshte eficent, ndoshta e kam gabim se se kam pare shum vec ca review te vogla.

lord un kam nje pytje, jam duke kerkuar nje telefon (nuk e di cfare tel) po meqe ti sikur marrke vesh nga keto mobilet mund te me sugjerosh ndonje?
un kam qejf te blej nje telefon qe te jete touch-screen, sreen sa me te madh qe te jete e mundur (le te jete edhe sa nje tulle, se eshte problem, se un kam mbajt edhe sony ericson p800 dhe jam mesuar ), te mbaje battery sa me shume, te kete tastjere qwerty (ose ne screen ose me butona ska rendesi, vec qe te shkruhet sa me shpejt) te kete ndonje browser te mire te internetit, te hape keto filet e Offices, te kete ndonje calendar dhe event organizer te papare, shpresoj te jete si te google.com/calendar (eshte i papare).

di ndonje mobile qe ngjan me kete qe thashe??

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 16 Korrik 2008 13:48
Pitkini nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Pitkini Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Pitkini (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Pitkini Shto Pitkini nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Pitkini nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Lord_Of_The_Strings ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   Lord_Of_The_Strings
Veterinary Psychiatrist

Regjistruar: 27/08/2004
Vendbanimi: Asgard
Mesazhe: 1568

Me kliko mua ketu per nje liste plot me gjera te mira... Yuuummmmi yummmmiiiiiii

__________________
I'm a Creationist, I believe man created God.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 16 Korrik 2008 13:51
Lord_Of_The_Strings nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Lord_Of_The_Strings Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Lord_Of_The_Strings (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Lord_Of_The_Strings't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Lord_Of_The_Strings Shto Lord_Of_The_Strings nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Lord_Of_The_Strings nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Pitkini
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 19/08/2004
Vendbanimi:
Mesazhe: 442

thnx, ky Samsung Omnia i900 po me hyka ne zemer

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 16 Korrik 2008 14:03
Pitkini nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Pitkini Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Pitkini (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Pitkini Shto Pitkini nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Pitkini nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Lord_Of_The_Strings ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   Lord_Of_The_Strings
Veterinary Psychiatrist

Regjistruar: 27/08/2004
Vendbanimi: Asgard
Mesazhe: 1568

Sado qe dikush mund ta urreje Microsoftin, nuk mund t'ja mohojme vendin qe ka ne histori. Une jam vet Linux fan por prap Windowsi nuk eshte kot i pari ne treg...

Mund ta shikosh dhe nga ana tjeter po deshe. Windows Mobile eshte si Linuxi per PC. Eshte Davidi qe doli kunder Symbianit. Une e pelqej, ta rekomandoj

__________________
I'm a Creationist, I believe man created God.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 16 Korrik 2008 14:20
Lord_Of_The_Strings nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Lord_Of_The_Strings Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Lord_Of_The_Strings (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Lord_Of_The_Strings't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Lord_Of_The_Strings Shto Lord_Of_The_Strings nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Lord_Of_The_Strings nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lezhjani-82
I Pavdekshem

Regjistruar: 02/01/2005
Vendbanimi: Eternity...
Mesazhe: 4813

Citim:
Po citoj ato që tha Lord_Of_The_Strings
Keto jane lajme te vjetra...

Ej po neve ketej ne usa na vine cike me vones !

__________________
Jeta eshte nje semundje vdekjeprurese seksualisht e transmetueshme.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 16 Korrik 2008 14:22
lezhjani-82 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lezhjani-82 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lezhjani-82 (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė lezhjani-82't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: lezhjani-82 Shto lezhjani-82 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lezhjani-82 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Pitkini
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 19/08/2004
Vendbanimi:
Mesazhe: 442

Citim:
Po citoj ato që tha Lord_Of_The_Strings
Sado qe dikush mund ta urreje Microsoftin, nuk mund t'ja mohojme vendin qe ka ne histori. Une jam vet Linux fan por prap Windowsi nuk eshte kot i pari ne treg...

Mund ta shikosh dhe nga ana tjeter po deshe. Windows Mobile eshte si Linuxi per PC. Eshte Davidi qe doli kunder Symbianit. Une e pelqej, ta rekomandoj



come on, te dy e dime mire se si eshte microsofti i pari,
gurin kur e hedh ne pjerrtesi fillon pershpejton e askush se ndalon,

po sdo te thoshte se ishte me i mire, monopol hesapi,

meqe ra flala tek linux-i, ca thote ubuntu-ja lordo? mire??
un sapo porosita prap rreth 50 CD te 8.04, a do i bejm reklam apo jo? nejse se sdua te dal nga tema, do hap ndonje tem per ket muhabet,

ato killerat e iphone ishin te papare fare,

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 16 Korrik 2008 22:35
Pitkini nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Pitkini Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Pitkini (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Pitkini Shto Pitkini nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Pitkini nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Lord_Of_The_Strings ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   Lord_Of_The_Strings
Veterinary Psychiatrist

Regjistruar: 27/08/2004
Vendbanimi: Asgard
Mesazhe: 1568

50 CD? Ti e nxirrke dificit Canonicalin...
Mua po me ecen mjaft mire, nuk ka probleme. E perdor kryesisht per gjera te vogla, per muzike, per filma. Nuk eshte ne lartesine e XPse por ka disa elemente qe me bejne ta mbaj me kenaqesi:

1. Hapet me shpejt.
2. Fiket me shpejt.
3. Efektet vizuale jane te pakrahasueshme me XP.
4. Nuk can drrasa me viruse etj
5. Te degjosh Audio eshte shume i lezetshem dhe praktik.
6. Me e rendesishmja per mua eshte qe ben nje menaxhim me te mire te kartes Wireless dhe aty ku nuk me kap sinjal me XP me Ubuntu punoj mese normalisht.
7. Une kam nje HD External, 320 GB dhe punon me USB, pa nevoje per korrent te jashtem. Kur e punoj me XP, duhet Dual USB, te jene dy kabllo USB qe te marrin korrent nga kompjuteri. Ndersa me Ubuntu cuditerisht dhe nje i vetem mjafton...


Interesante e? Nese mendoj dhe element te tjere do t'ju njoftoj

__________________
I'm a Creationist, I believe man created God.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Korrik 2008 08:44
Lord_Of_The_Strings nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Lord_Of_The_Strings Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Lord_Of_The_Strings (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Lord_Of_The_Strings't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Lord_Of_The_Strings Shto Lord_Of_The_Strings nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Lord_Of_The_Strings nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Pitkini
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 19/08/2004
Vendbanimi:
Mesazhe: 442

hmm, ve doren ne zjarr qe e ke fjalen per Amarok.
nejse do hap noj tem per ti ber rreklam kesaj gjeje (ubuntu)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Korrik 2008 13:41
Pitkini nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Pitkini Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Pitkini (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Pitkini Shto Pitkini nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Pitkini nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Lord_Of_The_Strings ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   Lord_Of_The_Strings
Veterinary Psychiatrist

Regjistruar: 27/08/2004
Vendbanimi: Asgard
Mesazhe: 1568

Sigurisht qe Amarok.... Ndonjehere perdor dhe nje klon te WinAmpit.


Me duket se Amarok ka nxjerre nje version te ri 2.0 por eshte alpha akoma...

__________________
I'm a Creationist, I believe man created God.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Korrik 2008 07:58
Lord_Of_The_Strings nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Lord_Of_The_Strings Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Lord_Of_The_Strings (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Lord_Of_The_Strings't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Lord_Of_The_Strings Shto Lord_Of_The_Strings nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Lord_Of_The_Strings nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 10:24 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 5 faqe: « 1 2 [3] 4 5 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Shkenca > Informatikė & Programim > marke telefoni celular mendoni si me te miren?

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.